مطالب متفرقه

خرید ملک در دبی (قیمت، شرایط و مزایا 2024)

به دلیل موقعیت‌ بسیار خوب دبی در حال حاضر به یکی از گزینه‌های خوب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است که یکی از آنها، خرید ملک در دبی است. دبی از جمله مراکزی است که معیارهای اصلی برای جذب سرمایه گذاران مانند ثبات اقتصادی، بازگشت سود مناسب یا گرفتن اقامت را دارد. بنابراین حتی با توجه به اینکه اقامت دائم این کشور را دریافت نمی‌کنند، اما مایل به سرمایه گذاری به روش‌های مختلف در دبی هستند.

روند خرید خانه در دبی هر سال در حال افزایش است. امارات برای تسهیل سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران بیشتر، شرایط خرید ملک را نیز بهتر کرده است و این باعث جذب سرمایه بیشتر به دبی شده است.

در گذشته خارجیان امکان خرید یا مالکیت را در امارات نداشتند اما شهر دبی این قانون را تغییر داد به شکلی که اکنون در شارجه، عجمان، ابوظبی و راس الخلیفه امکان سرمایه گذاری وجود دارد.

مزایای خرید ملک در دبی

 • عدم پرداخت مالیات ملک
 • امنیت بالای سرمایه گذاری
 • نرخ مناسب بازگشت سرمایه
 • امکان خرید ملک به شیوه اقساطی
 • امکان دریافت ویزای موقت قابل تمدید
 • امکان دریافت ویزا برای خانواده
 • نزدیک بودن به ایران
 • بازگشت سود ملک از طریق اجاره بین 7 تا 9 درصد

معایب خرید خانه در دبی

 • پرداخت هزینه‌های جانبی مانند بیمه که رقم بالایی است
 • خرید ملک در شهر دبی به اقامت دائم نمی‌رسد
 • هزینه‌های بالای زندگی در دبی

شرایط خرید ملک در دبی

ملک خریداری شده در دبی باید حداقل 750 هزار درهم ارزش داشته باشد. در صورت که به دنبال مالکیت صد در صد ملک خریداری شده و انتقال آن به ورثه هستید باید ملک‌هایی واقع در مناطق آزاد خریداری کنید. با فروش ملک اقامت فروشنده که با آن اقامت موقت دبی را به دست آورده نیز لغو می‌شود. سند ملک خریداری شده باید به صورت رسمی توسط اداره ملک و زمین امارات صادر شود. برای مالکیت یک ملک در دبی محدودیت سنی وجود ندارد.

توجه داشته باشید در هنگام خرید خانه در دبی، قوانین و شرایط روز سرمایه گذاری و خرید ملک را بررسی کنید زیرا قوانین سرمایه گذاری در دبی نیز مانند دیگر شهرها و کشورها در هر دوره‌‌ای کمی تغییر می‌کند. بنابراین در بحثی مانند سرمایه گذاری با اشراف کامل به شرایط و قوانین خرید ملک را انجام دهید.

در صورتی که به طور کامل با این شرایط آشنا نیستید یا فرصت کافی برای بررسی ندارید، می‌توانید از مشاورین معتبر و مطمئنی که خدمات خرید ملک را انجام می‌دهند، مشاوره بگیرید.

افراد خارجی امکان خرید ملک در تمامی بخش‌های دبی را ندارند بلکه تنها در مناطق آزاد مانند نخل جمیرا یا پارک سرمایه دبی امکان خرید ملک برای آنها باز شده است. خرید ملک در مناطق دیگر برای بومیان دبی و دیگر اماراتی‌ها فراهم است.

شرایط خرید ملک در دبی برای ایرانیان نیز مانند دیگر کشورها است. یعنی هر متقاضی غیر بومی باید روند مشابهی را طی کند تا به خرید ملک برسد.

هزینه خرید ملک در دبی

مناطق خوب برای خرید ملک

همان طور که اشاره شد، خارجیان تنها در مناطق آزاد امکان خرید ملک دارند. این مناطق از بهترین مناطق دبی است که البته گران نیز می‌باشد. دبی مارینا که یک منطقه زیبا و ساحلی است، دیره که برخلاف مرینا از قدیمی‌ترین منطقه دبی است و دارای بافت سنتی می‌باشد.

برای افرادی که به دنبال خرید ملک در یک منطقه زیبا و لوکس هستند، نخل جمیرا بهترین گزینه است. داون تاون دبی نیز از گزینه‌های خوب برای خرید ملک است. منطقه داون تاون نزدیک برج خلیفه واقع شده است.

اقامت دبی با خرید خانه

اقامت دبی از طریق خرید ملک حداقل دو ساله خواهد بود. اینکه بتوانید با خرید ملک و مستغلات در دبی، چه ویزایی با چه مدت زمانی به دست آورید، بسته به قیمت ملک متفاوت است که می‌تواند از 2 تا 10 سال صادر شود که قابل تمدید نیز می‌باشد.

در صورتی که مبلغ شما چیزی در حدود 750 هزار درهم باشد اقامت 2 ساله دریافت می‌کنید. برای دریافت اقامت 5 ساله به یک میلیون درهم نیاز دارید و با هزینه کردن 2 میلیون درهم به اقامت 10 ساله دبی دست خواهید یافت.

قیمت خرید خانه در دبی

دبی یکی از گران‌ترین شهرها برای خرید ملک است. در کل دبی شهر بسیار گرانی است و به دلیل تقاضای زیاد برای خرید ملک و سرمایه گذاری باعث افزایش قیمت ملک نیز شده است. حداقل ملکی که بتوانید در دبی پیدا کنید در کمترین حالت ممکن، کمتر از 400 هزار درهم نخواهد بود.

یکی دیگر از دلایل هزینه بالای ملک در دبی این است که آپارتمان‌های ساخته شده در دبی، لوکس و با کلیه امکانات ساخته می‌‌شوند و بیشتر آپارتمان‌ها امکاناتی مانند استخر، باشگاه، محوطه بازی، مسیر دوچرخه سواری، رستوران را دارند. خرید آپارتمان یا ویلا تفاوتی ایجاد نمی‌کند تنها نکته مهم خرید واحد مسکونی می‌باشد.

در صورتی که قصد خرید ویلا را داشته باشید، هزینه به مرابت بیشتری باید پرداخت شود. قیمت ویلا در کمترین مبلغ از 2 میلیون درهم شروع می‌شود تا به رقم ‌های بالاتر از 20 میلیون درهم هم می‌رسد.

خرید خانه در دبی با وام

اگرچه امکان خرید ملک با وام در دبی امکان پذیر است اما باید شرایط آن را داشته باشید. از جمله این شرایط نشان دادن تمکن مالی اولیه، سابقه مالی خوب برای پرداخت وام، داشتن کسب و کار معتبر، داشتن حداقل اقامت 6 ماه دبی را داشته باشید.

در صورتی که فردی اقامت دبی را داشته باشد تا 15 درصد و در صورتی که اقامتی دبی را نداشته باشد، نصف مبلغ ملک را برای دریافت وام نیاز دارد. پیش خرید ملک نیز از روش‌های خرید ملک مسکونی در دبی است که مبلغ آن با توجه به ملک متفاوت است در حالت کلی نیز به پرداخت نزدیک به نصف مبلغ برای پیش خرید می‌باشد.

سوالات متداول

آیا با خرید خانه در دبی می‌توان به اقامت دائم دبی رسید؟ خیر. تنها می‌توان با توجه به مبلغ هزینه شده ویزای مدت دار دریافت کرد که قابل تمدید نیز می‌باشد.

آیا با ویزای خرید خانه در دبی می‌توان شروع به کار کرد؟ خیر. برای کار در دبی نیاز به ویزای کار خواهید داشت.

آیا خرید ملک در دبی روش مناسبی برای گرفتن اقامت دبی هست؟ بله. در صورتی که قصد سکونت در ملک یا اجاره آن را دارید می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما در صورتی که تنها قصد گرفتن اقامت دبی را دارید، روش ثبت شرکت نیز پیشنهاد می‌شود که هزینه‌ کمتری نیز به دنبال دارد.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در دبی به تومان چقدر است؟ برای اطلاع از قیمت ملک در دبی کافی است که قیمت ملک را در قیمت درهم روز ضرب کنید. اما با مبلغی کمتر از نزدیک به 7 میلیارد تومان امکان پیدا کردن ملک دلخواه سخت‌تر خواهد شد.

توجه داشته باشید در صورتی که هدف شما از خرید خانه در دبی، گرفتن اقامت دبی است باید ملک خریداری شده، حداقل 750 هزار دلار باشد.

آیا در دبی تنها امکان خرید آپارتمان وجود دارد؟ خیر. علاوه بر آپارتمان، خانه ویلایی، پنت هاوس یا زمین نیز امکان معامله در مناطق آزاد برای خارجیان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا