ویزای کاری و تخصص

در این قسمت قصد داریم به معرفی و بررسی ویزای کاری بپردازیم. اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید:

ویزای کار چیست؟ بهترین و راحت ترین کشور برای ویزای کار کدام است؟ آیا گرفتن ویزای کار بدون مدرک زبان ممکن است؟ شرایط ویزای کار و اینکه چگونه ویزای کار بگیریم؟ ما در ادامه تمامی این سوالات را پاسخ داده ایم پس با این بخش از مجله مهاجرت همراه باشید.

ویزای کار چیست؟

یکی از دلایلی که افراد اقدام به مهاجرت از طریق گرفتن ویزای کاری می کنند، شرایط نامطلوب اوضاع کار و اشتغال، افزایش بیکاری و … در کشور خودشان می باشد. از طرفی ویزای کار یک راه برای مهاجرت و اقامت در کشوری دیگر می باشد. اما گرفتن ویزای کاری و مهاجرت از این طریق مزایایی هم دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

یکی از مزیت های اصلی ویزای کار گرفتن اقامت دائم در کشور مورد نظر می باشد. برای مثال با داشتن ویزای کاری آلمان، فرد می تواند از تمامی امکانات آن کشور به شکل قانونی بهره مند شود و هم اینکه در بدو ورود خود با داشتن کار، درآمد مشخصی هم خواهد داشت. اما مزیت دیگر این نوع ویزا، اقامت گرفتن برای خانواده تنها در مدت زمان چند ماه می باشد.

شرایط ویزای کار

برای گرفتن ویزای کار و پاسخ این سوال که چگونه ویزای کار بگیریم باید با شرایط ویزای کار آشنا باشید. اما پیش از هر چیزی باید در نظر داشته باشید که برای کدام کشور می خواهید ویزای کاری اخذ نمایید. شرایط ویزای کار در بیشتر کشورها به صورت کلی یکسان است و ممکن است در جزئیات، هر کشوری با کشور دیگر متفاوت باشد. موارد کلی که برای گرفتن ویزای کاری باید در نظر بگیرید:

  • داشتن دعوت نامه از سوی یک کارفرما : در بسیاری از کشورها یکی از شرایط ویزای کار، داشتن دعوت نامه فرد متقاضی از سوی یک کارفرما و یا یک شرکت می باشد که در متن این دعوت نامه باید مشخصات کارفرما یا شرکت دعوت کننده، مسئولیت شغلی شما، مقدار حقوق یا دستمزد، و مدت زمان اشتغال شما در آن کشور به همراه آدرس محل شما ذکر شود.

سپس این دعوت نامه باید از طرف یک سازمان یا نهاد معتبر در آن کشور تائید شود.

  • مسلط بودن فرد به زبان کشور مقصد : مورد دوم مربوط به یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان ( در مورد این که آیا گرفتن ویزای کار بدون مدرک زبان ممکن است؟) می باشد:

باید بگوییم که شرط دوم از شرایط ویزای کار، مسلط بودن فرد به زبان کشور مقصد است. این امر فقط با ارائه مدرک زبان ممکن می شود و هیچ آزمون خاصی برای زبان از شما گرفته نخواهد شد.

  • داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی : اگر شما قصدتان گرفتن ویزای کار مرتبط با رشته تحصیلی خودتان و همچنین انجام کاری که قبلاً در آن سابقه هم داشتید، است مطمئناً شانس بیشتری برای برای گرفتن ویزای کاری خواهید داشت.

به بیان دیگر اگر همراه با ارائه مدرک رشته تحصیلی مرتبط با کار بتوانید سابقه کار مرتبط هم داشته باشید، مسیر اخذ ویزای کاری برایتان خیلی راحت تر خواهد بود. چرا که هر دوی این موارد یعنی سابقه کاری مرتبط و رشته مرتبط تحصیلی، از شرایط اصلی هر کشوری برای اعطای ویزای کاری می باشد.

  • ترک کردن کشور مقصد پس از پایان تاریخ ویزای کاری: بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزای کاری شما در کشور مقصد، دیگر مجاز نیستید که در آن کشور اقامت داشته باشید و باید آنجا را ترک نمایید.

هزینه گرفتن ویزای کار

هزینه اخذ و گرفتن ویزای کار در مورد هر کشوری متغیر می باشد و بستگی زیادی به این دارد که شما کدام کشور را به عنوان کشور مقصد انتخاب کرده اید؟

برای مثال اگر کشور مد نظر شما جزو کشورهای عضو شینگن باشد هزینه ویزای کار در این کشورها از 60 یورو می باشد. یا اینکه قیمت ویزای کاری کانادا 240 دلار کانادا می باشد که 85 دلار آن برای انگشت نگاری دریافت می شود. به طور کلی برای اطلاع دقیق از هزینه ویزای کار هر کشوری باید به سایت سفارت آن کشور مراجعه نمایید.

بهترین کشور برای ویزای کار

یکی دیگز از سوالات پرتکرار کاربران و متقاضیان از کارشناسان مجله مهاجر مگ این مورد بوده که بهترین کشور برای ویزای کار و یا راحت ترین کشور برای ویزای کار کدام ها هستند؟ برای پاسخ به این سوال لازم است در ابتدا مشکل اصلی که سر راه علاقه مندان به دریافت ویزای کاری وجود دارد را بیان کنیم و سپس کشورهایی که این مشکل را ندارند به عنوان بهترین کشور برای ویزای کار به عنوان راه حل به شما معرفی خواهند شد.

اما مشکل اصلی افراد برای گرفتن ویزای کاری چیست و بیشتر چه دغدغه ای دارند؟

معضل اصلی در این مواقع پیدا کردن کارفرما و یا شرکتی است که برای فرد دعوت نامه کاری بفرستد. این که برخی افراد برای حل این مشکل به انواع شرکت های گوناگون در تمامی کشورها ایمیل می فرستند کاری بیهوده و بی نتیجه خواهد بود چرا که همانطور که گفته شد از شروط اصلی کشورها برای اعطای ویزای کاری به شما، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و یا سابقه کاری مرتبط می باشد.

و مورد بعدی اینکه باید بررسی نمایید که آیا کشور مقصد اصلاً نیازی به وارد کردن نیروی کار خارجی دارد یا نه ؟ و اینکه با توجه به ایرانی بودن شما باید ببینید که در آن کشور برای ایرانیان ویزای کاری صادری می شود یا خیر؟ در ادامه راه حل را برایتان خواهیم گفت.

 راحت ترین کشور برای ویزای کار کدام است ؟

یکی از کشورهای راحت برای اخذ ویزای کاری کانادا می باشد. کانادا یک وب سایت مخصوص برای این کار دارد که در آن  به معرفی مشاغلی که به نیروی کار خارجی نیاز هست، می پردازد و افراد با توجه به سابقه و مهارت و مردک تحصیلی خود به راحتی می توانند از طریق این وبسایت شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

سخن پایانی مجله مهاجرت

در میان تمامی کشورها 3 کشور کانادا، آلمان و ژاپن پر طرفدارترین کشورها برای اخذ ویزای کاری از طرف ایرانیان می باشد. که هریک از کشورها شرایط خاص خود و مزایای خودشان را دارند. قبل از اقدام به گرفتن ویزای کاری در هر کشوری به طور کامل شرایط آن کشور و مهارت ها و سوابق کاری خود را در نظر داشته باشید.

در مورد سایر کشورها هم برای اینکه متوجه شوید که چگونه ویزای کار بگیریم؟ بهتر است به افراد متخصص در اخذ ویزای کاری همان کشور مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره گرفتن ویزای کار

ویزای کار چیست؟ 

ویزای کار یک راه برای مهاجرت و اقامت در کشوری دیگر از طریق اشتغال در کشور مقصد می باشد.

راحت ترین کشور برای ویزای کار چه کشوری است؟

کانادا یکی از کشورهای راحت برای اخذ ویزای کاری می باشد.

شرایط ویزای کار چیست؟

شرایط کلی مثل داشتن دعوتنامه از طرف کارفرما، تسلط به زبان کشور مقصد، مرتبط بودن مدرک تحصیلی و داشتن سابقه کاری مرتبط در بیشتر کشورها یکسان است.

دکمه بازگشت به بالا