ویزای خویشاوندی

مهاجرت کردن در سال های اخیر رو به افزایش بوده و با توجه به هدف افراد از مهاجرت روش های مختلفی برای اخذ ویزا وجود دارد. یکی از انواع مهاجرت و گرفتن اقامت، ویزای خویشاوندی از طریق دعوت نامه نزدیکان شما می باشد که بسیار معتبر است.

برای آشنایی بیشتر با این که ویزای خویشاوندی چیست و چه شرایطی دارد؟ برای اخذ ویزای خویشاوندی چه مدارکی لازم است؟ و … همراه مجله مهاجرت باشید.

ویزای خویشاوندی چیست؟

اگر شما متقاضی مهاجرت از طریق ویزای خویشاوندی هستید باید یکی از افراد خانواده یا یکی از بستگان نزدیک تان در کشور مقصد مقیم باشد. ویزای خویشاوندی در واقع گرفتن اقامت از طریق دعوت نامه خویشان شما که رابطه خونی دارید، می باشد.

ویزای خویشاوندی از طریق دعوت نامه مثلا دعوت نامه خویشاوندی امریکا
بسیار معتبر است و دارای شرایط خاصی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

شرایط ویزای خویشاوندی

  • اولین شرط برای کسی که می خواهد دعوت نامه خویشاوندی برای خانواده خود ارسال کند (اسپانسر)  اینست که خود فرد مقیم آن کشور باشد.
  • شرط دوم این است که فرد ارسال کننده دعوت نامه در کشوری که اقامت دارد جرم های بزرگی انجام نداده باشد و سابقه ای (حتی در حد چک برگشتی) نداشته باشد.
  • شرط سوم که مهم ترین شرط هم می باشد این است که فرد اسپانسر تمکن مالی کافی را داشته باشد. چرا که پس از درخواست، سفارت به تحقیق وضعیت حساب های بانکی فرد می پردازد برای اینکه ثابت شود که شما توانایی تقبل کردن هزینه های مهمان خود را خواهید داشت یا نه ؟
  • فرد اسپانسر نباید در 5 سال گذشته دعوت نامه ای ارسال کرده باشد.

ویزای خویشاوندی برای فرد دریافت کننده دعوت نامه یا همان فرد اسپانسر شونده هم شرایطی دارد: مانند این که حتما باید یکی از نسبت های گفته شده یا نسبت خونی با فردی که دعوت نامه را ارسال کرده داشته باشید. و مورد دوم اینکه پس از دریافت ویزا از طریق دعوت نامه خویشاوندی از شما یک تعهد نامه می گیرند که باید آن را امضا کنید و در صورت هر گونه اختلال و جرم، کشور مقصد می تواند شما را مجازات نماید.

روش های اخذ ویزای خویشاوندی

  • ویزای خویشاوندی برای همسر یا مهاجرت از طریق ازدواج
  • ارسال دعوت نامه برای والدین، فرزندان
  • مهاجرت برای پیوستن به خانواده
  • دعوت نامه برای خویشاوندان درجه دو مثل عمو، دایی، خاله، عمه و فرزندانشان

هریک از این موارد برای اخذ ویزای خویشاوندی شرایط خاص خود را دارند که باید هنگام مهاجرت به خوبی درمورد آن تحقیق و بررسی نمایید.

هزینه اخذ ویزای خویشاوندی

برای تمامی دولت های کشورهای توسعه یافته اهمیت دارد که اگر فرد مقیم یک کشور می خواهد تعدادی از افراد را به جمعیت آنجا اضافه کند آیا تمکن مالی کافی برای مخارج زندگی و هزینه های اجتماعی آن ها را دارد یا نه ؟

برای نمونه در مورد مسکن فرد اسپانسر نمی تواند با داشتن یک مسکن کوچک و نامناسب، چندین نفر از اعضای خانواده خود را هم دعوت کند. البته حتما لازم نیست که مسکن شخصی خریده باشد اما باید مسکن اجاره ای مناسب و دارای ثبت قرارداد در مراکز معتبر داشته باشد.

سوالات متداول درباره ویزای خویشاوندی

ویزای خویشاوندی چیست؟ 

ویزای خویشاوندی در واقع گرفتن اقامت از طریق دعوت نامه خویشان شما که رابطه خونی دارید، می باشد.

برای ارسال دعوت نامه خویشاوندی چه نسبتی باید داشته باشند ؟

وجود داشتن رابطه خونی (نسبت خواهر، برادر، پدر و مادر) / از طریق ازدواج، بستگان و خویشاوندان درجه دو مثل دایی عمو خاله و عمه و فرزندان آن ها .

شرایط ویزای خویشاوندی چیست؟

برای ارسال ویزای خویشاوندی فرد دعوت کننده باید خودش مقیم آن کشور باشد و در مدت اقامت خود سابقه جرم و خلاف نداشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا