ویزای پناهندگی

ویزای پناهندگی یا همان ویزای بشر دوستانه مخصوص افرادی است که در کشور خود احساس نا امنی سیاسی می کنند و یا به دلایلی مثل جنگ و … دچار بحران شده اند. در این شرایط ویزای پناهندگی از سوی کش.رهای پیشرفته صادر می شود. اگر به دنبال راه های اخذ ویزای پناهندگی و شرایط اعطای آن هستید، در ادامه با مجله مهاجرت همراه باشید.

پناهندگی چیست؟

پناهنده یا پناهجو در اینجا به معنی فردی است که به دلایلی مثل نژاد، اقلیت های قومی و مذهبی، اعتقادات سیاسی و … موقعیت و مکان امنی در کشور خود را ندارد و از طریق درخواست ویزای پناهندگی و با ارائه مدارک لازم تقاضای ادامه زندگی در کشوری دیگر را دارد.

طبق قرارداد سازمان پناهندگان، فردی که بخاطر ترس از مسائل نژادی، قومیتی، تعلق به یک گروه خاص اجتماعی، یا اقلیت های سیاسی در حال حاضر در کشور خود اقامت ندارد و به دلیل ترس از مرگ یا شکنجه شدن، حاضر نیست به کشور خود بازگردد.

ویزای پناهندگی به چه افرادی تعلق می گیرد؟

گرفتن ویزای پناهندگی در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد اما به طور کلی فرد پناهنده باید دارای یک سری ویژگی های کلی باشد تا بتواند پناهنده تلقی شود و پناهجو بودن خود را ثابت نماید:

  • شخص متقاضی در کشوری جنگ زده زندگی می کند. (مانند ویزای بشردوستانه برای مردم افغان پس از حمله طالبان)
  • فردی که درخواست پناهندگی دارد در کشور خود در معرض تهدید جانی باشد و زندگی او در خطر باشد و مورد آزار و اذیت قرار بگیرد.
  • به دلیل اعتقادات سیاسی متفاوت در خطر باشد.

با خواندن مطلب بهترین بهانه برای پناهندگی اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست می آورید و راحت تر می توانید برای پناهندگی اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای پناهندگی 

برای گرفتن “ویزای بشردوستانه” یا همان ویزای پناهندگی، شخص متقاضی باید ثابت نماید که در کشور خودش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و یا جانش در خطر بوده است.

داشتن پاسپورت معتبر به همراه اسناد و شواهد لازم برای اثبات این موضوع که ادامه زندگی در آن کشور برای فرد خطرات جانی دارد حتما لازم می باشد و صرفاً این که با ادعا این امر را بیان کند کافی نمی باشد.

در واقع در مرحله اول باید ثابت کنید که به یکی از دلایل بالا (نژاد، مذهب، ملیت، قومیت، سیاسی) در کشور خودتان در معرض خطر جانی هستید.

کدام کشورها ویزای پناهندگی می دهند؟

شما اگر واجد شرایط پناهندگی می باشید و در کشوری زندگی می کنید که شرایط گفته شده را دارید، ادامه زندگی در کشور خودتان با ترس همراه است و می توانید از طریق کشورهایی مثل آلمان، استرالیا، کانادا و … متن درخواست پناهندگی خود را ارائه دهید و یا برای ویزای پناهندگی امریکا اقدام نمایید.

برای گرفتن ویزای پناهندگی کانادا می توانید با خواندن مطلب بهترین کیس پناهندگی در کانادا اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و سپس اقدام نمایید.

اگر به دنبال بهترین کشورها برای پناهندگی هستید بهتر است ابتدا دلایل خود را برای پناهندگی مشخص کنید و با ارائه مدارک معتبر به سفارت کشور مورد نظر اقدام نمایید.

سوالات متداول درباره ویزای پناهندگی

ویزای پناهندگی چیست؟ 

ویزای پناهندگی یا همان ویزای بشر دوستانه مخصوص افرادی است که در کشور خود احساس نا امنی سیاسی می کنند و یا به دلایلی مثل جنگ و … دچار بحران شده اند.

شرایط اخذ ویزای پناهندگی چیست؟

فرد متقاضی باید ثابت کند به یکی از دلایل سیاسی، نژادی، قومی یا ملیتی در کشور خود در معرض خطر جانی می باشد.

بهترین کشور برای پناهندگی کدام است؟

می توانید از طریق کشورهایی مثل آلمان، استرالیا، کانادا و … متن درخواست پناهندگی خود را ارائه دهید.

دکمه بازگشت به بالا