ویزای تولد

اگر در انتظار تولد فرزند خود هستید و به این فکر افتاده اید که مراحل تولد کودک خود را در کشوری دیگر طی کنید و زایمان در خارج از کشور داشته باشید تا موفق به اخذ ویزای تولد شوید، این مطلب از مجله مهاجر مگ مخصوص شماست پس همراه ما باشید تا ببینیم ویزای تولد چیست و کشورهایی که با تولد فرزند به والدین اقامت میدهند کدامند؟

ویزای تولد چیست؟

ویزای تولد یکی از راه های اخذ تابعیت برای کودکان می باشد که در این روش فرزندانی که در کشورهایی مثل کانادا، انگلستان، برزیل و … به دنیا می آیند حق شهروندی و تمامی مزایای آن را خواهند داشت.

اما نکته ای باید به آن توجه داشت اینست که با این روش در بسیاری از کشورها فقط کودک متولد شده می تواند اقامت بگیرد و تابعیت و اقامت برای والدین او حساب نمی شود. مگر در کشورهایی مانند کانادا که فرزندان متولد شده در آنجا با ویزای تولد فرزند در کانادا پس از رسیدن به 18 سالگی می توانند به وسیله ویزای اسپانسرشیپ برای اقامت والدین شان هم اقدام کنند.

کشورهایی که با تولد فرزند به والدین اقامت میدهند

بدون شک هر خانواده ای می خواهد که فرزندش در بهترین شرایط ممکن به دنیا بیاید و به دنبال بهترین کشور برای بدنیا اوردن فرزند می باشد. اما کشورهایی که با تولد فرزند به والدین اقامت میدهند کدام است و همچنین چطور می توان بهترین کشور برای بدنیا اوردن فرزند را انتخاب نمود؟

برای مثال کشور کانادا جزو بهترین کشورهایی است که با تولد فرزند اقامت هم داده می شود. برای درک بهتر این موضوع باید با بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند به خوبی آشنا شوید تا بتوانید برای آینده خود و فرزندتان تصمیم بگیرید.

شرایط اخذ تابعیت با ویزای تولد 

فرزندانی که متولد می شوند بر اساس دو قانون حق خاک و یا حق خون تابعیت کشوری که در آن متولد شده اند را بدست می آورند. منظور از حق خاک قانونی است که بر اساس آن هر فردی در هر کشوری که تابع قانون خاک باشد متولد شود، تابعیت آن کشور را می گیرد. برای نمونه آمریکا کشوری است که از حق خاک پیروی می کند. در این کشورها فقط محل تولد فرزند مهم است و کاری به ملیت اصلی والدین ندارند.

منظور از حق خون هم به تابعیت والدین بستگی دارد و کودک هم تابع همان کشور می شود.

سوالات متداول درباره ویزای تولد

ویزای تولد چیست؟ 

ویزای تولد یکی از راه های اخذ تابعیت برای فرزندان می باشد که در هر کشوری بر اساس قانون خاک و خون متفاوت می باشد.

بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند کدامند؟

کشورهایی مانند کانادا، آلمان، سوئد و … جزو بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند.

بهترین کشور برای بدنیا آوردن فرزند کدام کشور است؟

“بهترین کشور برای بدنیا اوردن فرزند” به هدف شما از به دنیا آوردن فرزندتان در کشوری دیگر بستگی دارد و می تواند با توجه به تصمیمات شما کشورهای متفاوتی را شامل شود.

دکمه بازگشت به بالا