مطالب متفرقه

بدترین محله های استانبول کدامند؟

استانبول یکی از مهمترین، با کیفیت ترین و از شهرهای بزرگ کشور ترکیه است. قابل ذکر است استانبول نیز همانند سایر شهرهای جهان دارای برخی نواحی و مناطقی بوده که به عنوان بدترین محله های استانبول شناسایی شده است. مجله مهاجرت این مقاله را با هدف آگاه سازی شما عزیزان در زمینه مناطق ناامن استانبول انتشار کرده تا هیچ خطر و اتفاقی شما عزیزان را تهدید نکند و نهایت لذت را از سفر خود ببرید.

کیفیت و امنیت در استانبول

کشور ترکیه جزو بهترین کشورها برای مهاجرت بوده و به دلیل نزدیکی به کشور ایران مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. استانبول یکی از پرطرفدارترین و پر متقاضی ترین شهر این کشور بوده به همین دلیل دولت سعی داشته امکانات و امنیت شهر استانبول را نسبت به سایر شهرهای این کشور بیشتر کند.

به طور کلی شهر استانبول از امنیت بالایی برخوردار بوده اما امنیت در همه محله های این شهر مشاهده نمی شود. طبق آمارهای بدست آمده در 3 سال اخیر، میزان جرم و جنایت در این شهر بسیار افزایش یافته است. امنیت به معنای میزان جرم و جنایت در این شهر می باشد که در زیر به عوامل موثر امنیت و کیفیت زندگی در استانبول میپردازیم:

شاخصدرصدمیزان
فساد و رشوه69.53%بالا
جنایت68.68%بالا
خرید و فروش مواد مخدر65.42%متوسط
جرم51.50%متوسط
توهین49.78%متوسط
جرایم مالی46.12%متوسط
سرقت لوازم ماشین44.41%متوسط
دزدی از خانه43.41%متوسط
حمله و سرقت مسلحانه41.03%متوسط
سرقت ماشین32%کم

محله آکسارای

تصویر محله آکسارای-Aksaray

محله آکسارای واقع در منطقه فاتح بوده و جزو بدترین محله های استانبول به حساب می آید. این محله، محل زندگی انواع قاچاقچیان و خلافکاران می باشد. وجود قاچاقچیان این محله را به منطقه ناامن و خطرناک تبدیل کرده، به همین دلیل توصیه می شود تحت هر شرایطی از گشت و گذار در این محله اجتناب کنید.

در صورت گشت و گذار در آکسارای بسیار مواظب باشید زیرا ممکن است خطراتی مانند حمله مسلحانه، غرق شدن در دریا، قاچاق انسان و … جان شما عزیزان را تهدید کند.

محله کمال پاشا

تصویر محله کمال پاشا-Kamal Pasha

محله کمال پاشا یک بخش کوچکی از منطقه باغچیلار بوده و در نزدیکی باشاکشهیر واقع شده است. تا چند سال اخیر محله کمال پاشا را به عنوان یکی از امن ترین و بهترین محله های استانبول می شناختند.

در حال حاضر میزان جرم و جنایت در این محله بسیار زیاد شده و در لیست محله های خطرناک استانبول قرار گرفته است. جالب است بدانید در سال 1395 در این محله دو توریست ایرانی به دست 6 شهروند ترکی به قتل رسیدند. اکثر قاتلان در این محله به قصد اخاذی از گردشگران حضور دارند.

محله دولاب دره

تصویر محله دولاب دره-Dolab Darreh

محله دولاب دره در نزدیکی میدان تکسیم و خیابان استقلال واقع شده و بخشی از محله بی اوغلو می باشد. بهتر است بدانید قشر کم درآمد جامعه در این محله سکونت دارند. خشونت و فقر در محله دولاب دره بسیار مشاهده شده و به دلیل فقر زیاد، مردم این محله دست به دزدی از گردشگران زده اند. به همین منظور این محله برای گردشگران جزو بدترین محله های استانبول بوده، پس جهت حفظ و امنیت جان خود از حضور در این محله اجتناب نمایید.

خیابان غزی

تصویر خیابان غزی-Ghazi Street

خیابان مجاور میدان تکسیم استانبول، خیابان غزی بوده و آن را به عنوان بدترین محله های استانبول می شناسند. اکثر توریستان و گردشگران حتما از میدان تکسیم بازدید می کنند به همین دلیل اکثر خلافکاران و سارقان در این خیابان حضور دارند. در این خیابان درگیری های فراوانی رخ داده و احتمال بروز حادثه بسیار بالا می باشد. به همین منظور نیروی انتظامی در طول شبانه روز در این خیابان مستقر بوده تا امنیت این خیابان را بالا ببرد.

محله اسنیورت

تصویر محله اسنیورت-Snivert

محله اسنیورت را نمیتوان به عنوان بدترین محله های استانبول دانست زیرا محله نسبتا خوبی برای زندگی و اقامت می باشد. اما لازم به ذکر است اکثر افراد در این محله به قاچاق و فروش مواد مخدر مشغول به فعالیت هستند.

از سوی دیگر پناهندگان زیادی در این محله حضور دارند، به همین دلیل جرم و جنایت در محله اسنیورت بسیار زیاد شده است. لازم به ذکر است دولت ترکیه اخذ اقامت با اجاره ملک در این محله را ممنوع اعلام کرده و سرمایه گذاری در این محله بی فایده است.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در ترکیه – 14 نکته طلایی خرید ملک

محله کاسیمپاسا

تصویر محله کاسیمپاسا-Kasimpasa

این محله همانند مناطق ذکر شده در بالا جزو بدترین محله های استانبول بوده و شهروندان حس خوبی به این محله ندارند. البته ساختمان های زیبایی در این محله ساخته شده اما شهروندان ترکیه، محله کاسیمپاسا را به عنوان منطقه محروم و فقیر می شناسند. در حال حاضر این محله به عنوان محل زندگی و اقامت مهاجران شناخته شده و هیچ یک از شهروندان ترکیه به زندگی در محله کاسیمپاسا علاقه ای ندارند.

محله کوش تپه

تصویر محله کوش تپه-Kush Tappeh

محله کوش تپه یکی از محله های کوچک در منطقه شیشلی استانبول است. امنیت و رفاه در محله کوش تپه بسیار پایین بوده و محل زندگی اکثر پناهندگان فقیر و فروشندگان مواد مخدر می باشد. ساکنین این محله به دلیل حفظ امنیت و جان خود خانه های خود را با سیم خاردار حفاظت کردند. اگر قصد سفر به این شهر دارید، در این محله گشت و گذار نکنید زیرا جزو محله های خطرناک استانبول است.

محله سلطان بیلی

تصویر محله سلطان بیلی-Sultan Bailey

محله سلطان بیلی در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. بر اساس تحقیقات و گزارش پلیس، بسیاری از پناهندگان در این محله سکونت داشته و سلطان بیلی را به عنوان بدترین محله های استانبول شناسایی کردند و به گردشگران عزیز توصیه کردند که از حضور در این محله اجتناب نمایند.

جالب است بدانید اکثر افرادی که به این محله سفر کرده اند بسیار ناراضی بودند زیرا این محله به ظاهر محله آرامی بوده اما اصلا اینطور نیست. پناهندگان این محله جهت افزایش کیفیت زندگی خود و نداشتن شغل و درآمد دست به کارهایی اعم از دزدی و قاچاق زده اند و هنگام غروب آفتاب در این محله حضور می یابند.

محله گل سویه

تصویر محله گل سوئه-cicek susu

محله گل سویه در بخش آسیایی شهر استانبول و در اطراف محله مال تپه واقع شده است. این محله برای زندگی و اقامت اصلا مناسب نبوده زیرا امنیت در محله گل سویه بسیار پایین است. طبق آخرین اطلاعات و اخبار در این محله اتفاقات ناگوار و ترسناکی دیده می شود.

گل سوئه را به عنوان یکی از بدترین محله های استانبول می شناسند. لازم به ذکر است در طول روز پلیس در این محله حضور دارد اما هیچ ایستگاه پلیسی در این محله وجود نداشته و در صورت بروز اتفاق زمان زیادی میبرد تا پلیس در محل حادثه حضور یابد.

محله قاضی عثمان پاشا

تصویر محله عثمان پاشا-Ghazi Osman Pasha

جالب است بدانید این محله جزو پرجمعیت ترین محله های استانبول شناخته شده است. از قرن گذشته تا کنون محله قاضی عثمان پاشا به دلیل وجود سارقان و راهزن های زیاد در لیست بدترین محله های استانبول قرار گرفته است. بر اساس گزارشات پلیس استانبول، انبار اسلحه و مرگ یک نفر محلی، درگیری پلیس با افراد مسلح در خیابان قاضی عثمان پاشا ارائه شده است.

از سوی دیگر بافت و زیر ساخت های این شهر بسیار قدیمی بوده و جزو مناطق محروم قرار گرفته به همین دلیل مورد توجه افراد قرار نگرفته است. البته اکثر گردشگران به دلیل بازدید از مراکز توریستی و تاریخی در این خیابان حضور می یابند.

محله تارلاباشی

تصویر محله تارلاباشی-Tarlabashi

به یکی دیگر از بدترین محله های استانبول میتوان به محله تارلاباشی اشاره نمود. این منطقه در محله بی اوغلو (غرب میدان تکسیم و خیابان استقلال) واقع شده است. محله تارلاباشی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی بوده، به همین دلیل گردشگران زیادی در اطراف این محله حضور می یابند.

میزان جرم و جنایت، دزدی، قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان در این محله بسیار بالا می باشد. شهروندان ترک به دلیل حفظ امنیت جان خود در این محله تردد نمی کنند.

بیشتر بخوانید: اقامت توریستی ترکیه

نکاتی در مورد امنیت در استانبول

 • سعی کنید تا ساعت 11 شب به محل اقامت خود بازگردید.
 • در بدترین محله های استانبول قاچاق انسان هم صورت میگیرد پس بسیار مواظب خود باشید.
 • سعی کنید از حمل و نقل عمومی یا وسایل نقلیه هتل جهت حفظ امنیت خود استفاده نمایید.
 • در مناطق ذکر شده در بالا تنهایی حضور نیابید زیرا اکثر خلافکاران به توریستان تنها و کم جمعیت حمله می کنند.
 • سعی کنید وسایل با ارزش خود مانند پول، مدارک، طلا و … را در صندوق امانت هتل بگذارید تا خطری شما را تهدید نکند.
 • اگر قصد گردش در مناطق شلوغ مانند مراکز خرید و بازارهای استانبول را دارید، حتما مواظب اجناس گرانبها خود باشید.

در صورت بروز اتفاق و مواقع ضروری حتما با پلیس تماس بگیرید. شماره های ضروری استانبول به شرح زیر است:

 • پلیس استانبول: 155
 • گارد ساحلی: 158
 • ژاندارمری: 156
 • شماره تلفن مبارزه با مواد مخدر: 171
 • شماره اضطراری در صورت قاچاق انسان: 157
 • پلیس گردشگری استانبول: 5274503 0212

بهترین محله های استانبول

در بالا با بدترین محله های استانبول آشنا شده ایم، اما این شهر دارای محله های خوب و امنی جهت زندگی و اقامت بوده که به شرح زیر است:

 • محله بشیکتاش
 • محله شیشلی
 • منطقه کاراکوی
 • محله مودا
 • محله نیسانتاسی
 • کادیکوی
 • ماسلاک
 • فاتیح
 • بی اوغلو
 • ساری یر
 • سلطان احمد
 • آتاشهیر

بیشتر بخوانید: بهترین محله های استانبول برای زندگی و خرید ملک

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم که بر خلاف تصورات مردم، شهر استانبول دارای مناطق نا امن و خطرناک می باشد. به دلیل جنگ عراق و سوریه افراد زیادی به این کشور مهاجرت کردند و امنیت این کشور را به خطر انداختند. قاچاقچیان و خلافکاران زیادی در این شهر سکونت دارند. مناطق آکسارای، کمال پاشا و دولاب دره جزو بدترین محله های استانبول محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا