ویزای تحصیلی

بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین گزینه برای ویزای تحصیلی در بین کشورهای اروپایی است. این کشور زیبا دارای سیستم آموزشی قوی و دانشگاه‌های معتبر است. در این مقاله بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا، شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز هر کدام را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

در کنار مزایای تحصیلی به دلیل اینکه باید چند سال را در یک کشور دیگر زندگی کرد مواردی مانند هزینه‌های زندگی و فرهنگ کشور نیز باید مورد توجه قرار داده شود. خوشبختانه کشور اسپانیا یکی از گزینه‌های مناسب برای ویزای تحصیلی است. این کشور دارای فرهنگی غنی و هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه است و می‌تواند تجربه‌ای خوب برای تحصیل باشد. ویزای تحصیلی اسپانیا یکی از روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور می‌باشد.

مزایای تحصیل در کشور اسپانیا

  • هزینه‌های زندگی مناسب
  • آب و هوای مطلوب
  • سیستم آموزشی قوی
  • مردم خونگرم و مهاجرپذیر
  • وجود دانشگاه های معتبر
  • کشور امن
  • فرصت‌های شغلی بعد از پایان تحصیلات

بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه بارسلونا

این دانشگاه برای چند سال متوالی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا شناخته شده است و دارای 16 دانشکده می‌باشد. دانشگاه بارسلونا به دلیل اینکه به تجربه در حین تحصیل اهمیت زیادی می‌دهد، در بین دانشگاه‌های برتر به دلیل ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار است. این دانشگاه به دلیل اعتبار زیاد در بین دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت می‌باشد.

این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی با 73 رشته، کارشناسی ارشد با 150 رشته و دکترا با 48 رشته دانشجو می‌پذیرد.

از مزایای تحصیل در دانشگاه بارسلونا داشتن خوابگاه برای دانشجویان است، همچنین ارائه بورسیه به دانشجویان برتر نیز در برنامه‌های این دانشگاه می‌باشد. با وجود رتبه بالای این دانشگاه شهریه رشته‌ها نسبت به دیگر دانشگاه‌ها تفاوت زیادی ندارد. از دیگر امکانات دانشگاه می‌توان به اتاق کامپیوتر، مجموعه ورزشی و کتابخانه اشاره کرد.

از دانشکده‌های دانشگاه بارسلونا حقوق، روانشناسی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، اقتصاد، جغرافیا، شیمی و هنرهای زیبا در دانشکده‌های بارسلونا هستند. دانشگاه بارسلونا برای دانشجویان بورسیه‌هایی مانند Drac Program Grants و UB collaboration scholarships در نظر گرفته است که براساس شایستگی دانشجویان به آنها اهدا می‌شود.

مدارک مورد شامل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، فرم‌های مهاجرتی، عکس پاسپورتی، مدارک هویتی، توصیه نامه، مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، مدارک زبانف انگیزه نامه مهم‌ترین مدارکی هستند که برای پذیرش این دانشگاه به آن نیاز دارید.

وب سایت دانشگاه بارسلونا: University of Barcelona

دانشگاه خودمختار بارسلونا

دانشگاه خودمختار بارسلونا همواره در لیست دانشگاه‌های برتر اسپانیا قرار دارد. رتبه بالای علمی و شهریه مناسب از دلایل اصلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه می‌باشد. دانشگاه خودگردان اسپانیا در سال 1968 تاسیس شده است. این دانشگاه در بسیاری از سالها حتی به عنوان بهترین دانشگاه اسپانیا شناخته شده است.

ار بورسیه‌های شناخته شده این دانشگاه می‌توان به Santander-Progreso و Ítaca-Banco Santander اشاره کرد. این دانشگاه بیش از 37 هزار دانشجو و 330 استاد دارد. برای دانشجویان بین المللی خوابگاه‌های با شرایط و قیمت‌های متفاوت در نظر گرفته شده است.

امکانات رفاهی این دانشگاه شامل مجموعه ورزشی همراه با مسابقات، آموزش زبان اسپانیایی، المانی و فرانسه، کافه، رستوران، کافی نت، مشاوره‌های کاریابی و کارآفرینی و کتابخانه می‌باشد.

وب سایت دانشگاه خودگردان بارسلونا: Universidad Autónoma de Barcelona

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

این دانشگاه از دانشگاه‌های بسیار قدیمی اسپانیا است. این دانشگاه در سال ۱۲۹۳ تاسیس شده است. این دانشگاه به دلیل بین المللی بودن درصد زیادی از دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. تحصیل در این دانشگاه به خصوص در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی است. این دانشگاه دارای 26 دانشکده، 7 کالج و 17 مرکز تحقیقاتی است.

در صورت نداشتن مدرک زبان اسپانیایی می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان این دانشگاه قبل از شروع تحصیلات شرکت کنید. این دانشگاه برای دانشجویان کمک هزینه‌های با مبالغ مختلف در نظر گرفته است که امکان درخواست برای بیش از یک کمک هزینه به صورت همزمان وجود دارد. این دانشگاه دارای چند خوابگاه به همراه امکانات ورزشی و رفاهی برای دانشجویان است.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید: Universidad Complutense de Madrid

بهترین دانشگاه های اسپانیا

دانشگاه ناوارا

دانشگاه ناوارا در سال 1952 تاسیس شده است و در شهر پامپلونا واقع می‌باشد. این دانشگاه در زمینه پزشکی بسیار معتبر بوده و دارای یک بیمارستان آموزشی و یک مرکز تحقیقات پزشکی نیز می‌باشد. بخش آموزش زبان این دانشگاه نیز بسیار قوی عمل کرده و دانشجویان حین تحصیل می‌توانند به یادگیری یکی از زبان‌های اسپانیایی، المانی، فرانسه یا روسی بپردازند.

این دانشگاه دارای سه پردیس اصلی و 17 دانشکده است. بورسیه تحصیلی علم و استعداد ناوارو، جوایز استعدادهای درخشان Guipuzcoan، برنامه بورسیه تحصیلی پروفسور جیمنز وارگاس (برای دانشجویان پزشکی) نمونه‌ای از بورسیه‌های این دانشگاه است.

یکی دیگر از مزایای این دانشگاه امکانات رفاهی مطلوب آن مانند چندین خوابگاه دانشجویی، موزه، کتابخانه، باشگاه ورزشی، گروه تاتر و کر اشاره کرد.

وب‌سایت دانشگاه ناوارو: University of Navarra

دانشگاه خودگردان مادرید

این دانشگاه دولتی در سال 1968 تاسیس شده است. پردیس‌های این دانشگاه در زمینه پزشکی، پرستاری، بیوشیمی و تغذیه بسیار قوی عمل کرده‌اند. بیشتر رشته‌های این دانشگاه به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند. رشته‌های مقطع کارشناسی 58 رشته و کارشناسی ارشد 87 رشته می‌باشند.

مهم‌ترین دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از دانشکده علوم، دانشکده آموزش و تربیت، دانشکده پزشکی، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده روانشناسی، دانشکده حقوق اشاره کرد. برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه نیاز به مدرک زبان اسپانیایی دارید، در صورت واجد شرایط بودن اما نداشتن مدرک زبان، نیاز به گذراندن دوره‌‌های زبان به صورت پیش نیاز خواهید داشت.

این دانشگاه دارای بورسیه‌های تحصیلی می‌باشد که با توجه به عملکرد دانشجویان برای مقاطع مختلف در نظر گرفته شده است.

وب‌سایت دانشگاه خودگردان مادرید: The Autonomous University of Madrid

دانشگاه پمپئو فابرا

این دانشگاه در سال 1990 تاسیس شده است و سه پردیس این دانشگاه در مرکز شهر بارسلونا قرار گرفته‌اند. سه پردیس این دانشگاه علوم اجتماعی و انسانی، علوم بهداشت و ارتباطات و فناوری می‌باشد.

بورسیه دولتی کشور اسپانیا، بورسیه آراسموس موندوس و بورسیه UIC بارسلون از مهم‌ترین بورسیه‌های این دانشگاه می‌باشند. علاوه بر دانشجویان بین المللی، حدود 20 درصد از اساتید نیز اسپانیایی زبان نیستند.

این دانشگاه به دانشجویان خوابگاه ارائه نمی‌دهد. در صورتی که در رشته‌ای پذیرفته شدید که تدریس به زبان انگلیسی نیز انجام می‌شد، ارائه مدرک زبان اسپانیایی الزامی نخواهد داشت.

وب‌سایت دانشگاه پمپئو فابرا: Pompeu Fabra University

دانشگاه پلی‌تکنیک مادرید

این دانشگاه در قرن 18 میلادی کار خود با تدریس در رشته معماری آغاز کرد اما بعد از حدود 100 سال با ادغام چند دانشکده دیگر به صورت رسمی به دانشگاه تبدیل شد. تعداد دانشکده‌های این دانشگاه در حال حاضر 18 دانشکده است.

تعداد رشته‌های کارشناسی این دانشگاه 41 رشته، کارشناسی ارشد 78 رشته و دکترا 41 رشته می‌باشد. این دانشگاه همچنین دارای دوره‌های پاره وقت و کارآموزی نیز می‌باشد. دانشگاه پلی تکنیک مادرید دارای چند خوابگاه به نام‌های EASO، آلونی، پالاسیو د باراداز است. قیمت اتاق‌ها بسته به تعداد افراد و امکانات آن متفاوت است.

کتابخانه‌های این دانشگاه بسیار مجهز هستند، در واقع این دانشگاه دارای 17 کتابخانه موضوعی برای رشته‌های مختلف از جمله مهندسی کامپیوتر، معماری، مهندسی کشاورزی، مهندسی صنایع و علوم ورزشی می‌باشد.

وب‌سایت دانشگاه پلی تکنیک مادرید: Universidad Politécnica de Madrid

نتیجه گیری بهترین دانشگاه های اسپانیا

کشور اسپانیا یک گزینه مناسب برای دانشجویان بین المللی است. رتبه‌ بالای دانشگاه‌های این کشور به همراه زمینه قوی برای تحقیقات و پژوهش و امکانات رفاهی باعث شده است که همواره تعدادی از دانشگاه‌های اسپانیا در لیست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار بگیرند. بهترین دانشگاه‌ های اسپانیا به دلیل آماده کردن دانشجویان برای بازار کار بعد از فارغ التحصیلی گزینه مناسبی برای دانشجویان هستند. علاوه بر اینکه امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری بعد از پایان تحصیلات و مشغول به کار شدن در کشور اسپانیا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا