مطالب متفرقهمهاجرت

ونکوور کجاست؟ (اطلاعات جامع شهر ونکوور کانادا)

شهر ونکوور یکی از زیباترین شهرهای کانادا در ایالت بریتیش کلمبیا است. ونکوور محبوبترین شهر در بین شهرهای کانادا است و هر ساله بسیاری از مهاجرین به کانادا این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. این شهر در کنار اقیانوس اطلس واقع شده است و به دلیل آب و هوای خوب نسبت به دیگر شهرهای کانادا و اقتصاد قوی اغلب مهاجرین را به خود جلب می‌کند.

اگرچه کانادا به داشتن طبیعت بکر و زیبا معروف است اما طبیعت منحصر به فرد ایالت بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور از مزیت‌های زندگی در این شهر به حساب می‌آید. با وجود اینکه اتاوت پایتخت کانادا به حساب می‌‌آید و شهر تورنتو نیز از مهم‌ترین شهرهای کانادا در ایالت انتاریو قرار دارد. اما شهر ونکوور در برخی جهات از این دو شهر پیشی گرفته است.

اگرچه ایرانیان در ونکوور زیاد هستند و پیدا کردن جامعه آنها نیز کار آسانی است اما در کنار همراهی با هم وطنان با دیگر اقشار جامعه برای تقویت زبان و  آشنایی با فرهنگ زندگی در یک کشور به عنوان مهاجر در ارتباط باشید.

نقشه شهر ونکوور

در واقع ونکوور یک کلان شهر بزرگ است که به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود و شهر ونکوور یکی از بخش‌های ونکوور بزرگ به حساب می‌آید. شهر ونکوور دارای 21 بخش متفاوت و خود شهر ونکوور یکی از این 21 بخش به حساب می‌آید. کوکیتلام، وست ونکوور، نیو وست مینستر، نورث ونکوور و ریچموند از بخش‌های مهم و پرجمعیت این کلانشهر هستند.

نقشه شهر ونکوور

آب و هوای ونکوور

آب و هوای نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر کانادا بسیار بهتر است، به شکلی برخی افراد در کنار دیگر دلایل انتخاب ونکوور، آب و هوای مساعد آن را دلیل انتخاب این شهر دانسته‌‌اند. اگرچه در تابستان ونکوور هوای کمی گرم و خشکی دارد و در زمستان بسیار سرد است اما در بیشتر مواقع سال آب و هوای بارانی و معتدلی دارد. سرمای هوای ونکوور نیز نسبت به ایالت‌های شرقی کمتر است اما در ایالت‌های شرقی سرمای هوا بسیار سخت و طاقت فرسا است.

واقع شدن ونکوور در کنار اقیانوس باعث معتدل شدن هوای این شهر شده است به شکلی که اختلاف دما در تابستان و زمستان بسیار زیاد نخواهد بود. ونکوور از آن ایالت‌های خوبی است که دیدن آفتاب برای شما آسان خواهد بود زیرا در ایالت‌های شرقی کانادا اینکه در بیشتر ماه‌های سال هوا ابری همراه با پوشش برف باشد امری طبیعی است. اگرچه باز هم باراش باران در آن زیاد است و تغییرات هوا از افتابی به بارانی در آن ناگهانی باشد. در صورتی که ورزش‌های زمستانی مانند اسکی علاقه دارید در اطراف ونکوور امکان انجام این ورزش‌ها را خواهید داشت.

مزایای زندگی در ونکوور

  • طبیعت زیبا و بکر
  • جریان زندگی آرام
  • مردم صلح دوست و مهاجرپذیر
  • امنیت بسیار بالا
  • کیفیت بالای آموزش
  • توجه زیاد این شهر به امر سلامت و ورزش
  • آب و هوای معتدل
  • سیستم حملو نقل قوی
  • اقتصاد قوی و باثبات

مزایای زندگی در ونکوور

کار در ونکوور

نرخ بیکاری در شهر ونکوور نسبت به دیگر شهرهای مهم مانند تورنتو کمتر است و به دلیل اقتصاد قوی میزان حقوق نیز در آن در سطح خوبی قرار دارد. به دلیل موقعیت خوب ونکوور در اقتصاد کانادا بسیاری از افراد که به دنبال راه‌ اندازی یک کسب و کار در کانادا هستند، این شهر را برای کار خود انتخاب می‌کنند. این شهر از مهم‌ترین بندرهایی آمریکایی شمالی را دارد و بحث صادرات و واردات نیز در آن بسیار فعال است.

همچنین به دلیل جاذبه‌های طبیعی نیز در بخش صنعت گردشگری فعال می‌باشد. در آمارگیری‌های هر ساله اقتصاد ونکوور همواره اقتصاد رو به رشدی بوده است. بنابراین در صورتی که قصد شروع کار به شکل استخدام یا شروع کسب و کار خود را داشته باشید این شهر یکی از بهترین گزینه‌ها در بین شهرهای کانادا است.

پیدا کردن کار برای مشاغلی که نیاز به تخصص خاصی ندارند کار دشواری نیست و می‌‌توان با پیگیری حضوری و ارسال رزومه در مدت کوتاهی مشغول به کار شد. برای مشاغلی که نیاز به تحصیلات و سابقه کار دارند نیز به دلیل نیاز همیشگی ونکوور به نیروی متخصص در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید شغل دلخواه خود را پیدا کنید.

حمل و نقل در شهر ونکوور

اگرچه ونکوور از نظر حمل و نقل در موقعیت خوبی قرار دارد اما در شهر ونکوور چیزی به اسم مترو نیست. دلیل عدم وجود مترو در شهر پرجمعیتی مانند ونکوور این است که در این شهر آبهای زیر زمینی وجود دارد که امکان ساخت مترو را نمی‌دهد. مسئولین حمل و نقل این شهر skytrain را جایگزین مترو کرده‌اند که نوعی ترن سبک است. اتوبوس نیز یکی دیگر از گزینه برای رفت و آمد در ونکوور است. هزینه رفت و آمد کودکان زیر 12 سال رایگان است و برای سالمندان و داشجویان نیز هزینه حمل و نقل با تخفیف همراه خواهد بود.

 Vancouver

هزینه زندگی در وونکور

البته در کنار تمام مزایی که شهر ونکوور دارد، هزینه بالای زندگی را نیز باید در نظر گرفت که برای بسیاری از افراد می‌تواند از معایب آن باشد. هزینه روزانه زندگی و اجاره مسکن در ونکوور بالا است و این به دلیل افزایش ونکوور و نیاز به مسکن برای درصد زیاد مهاجرین این شهر می‌باشد.

برای اینکه بتوانید در ونکوور زندگی مناسبی داشته باشید هزینه 1500 دلار ماهیانه بدون اجاره معقول است اگرچه می‌توان با کمتر از این مبلغ نیز زندگی کرد اما نیاز به کاهش گزینه و زدن از خرج‌های خود خواهید داشت. اجاره ملک در ونکوور نیز با توجه به منطقه آن متفاوت است و نمی‌توان برای آن مبلغ مشخصی تعیین کرد اما اجاره در مرکز شهر بسیار بیشتر از حومه ونکوور است. به شکلی که برای اجاره یک ملک متوسط برای یک نفر در مرکز شهر باید 2 هزار دلار را تنها برای اجاره هزینه کنید.

 

امنیت شهر ونکوور

به وجود درصد زیاد مهاجرین به این شهر اما ونکوور و در کل کانادا از امنیت بالایی برخوردارند. اگرچه در برخی مناطق می‌توان شاهد کارتن خوابها نیز بود اما این به ندرت باعث کاهش امنیت دیگر افراد خواهد شد. با اینکه حتی در شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور اغلب افراد عادت به قفل کردن درب منازل خود ندارد اما شرط عقل می‌گوید که باید مراقب بود. دلیل امنیت بالای این شهر حضور مردم آرام، جریان زندگی آرام و بدون تنش و همچنین جرایم سنگین و غیرقابل بخشش برای مجرمین است.

دانشگاه های وونکور

یکی از بیشترین میزان مهاجرها به کانادا، دانشجویان هستند و این به دلیل کیفیت بالای آموزش در دانشگاه‌های کانادا است. مسلما برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا در شهر ونکوور واقع شده‌اند. دانشگاه بریتیش کلمبیا UBC، دانشگاه سایمون فریزر SFU، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه لانگارا، دانشگاه‌ هنر و طراحی امیلی‌کار است. این دانشگاه‌ها مانند دانشگاه معتبر بریتیش کلمبیا یا در مرکز شهر قرار دارند یا با فاصله کمی از آن قرار گرفته‌اند. این دانشگاه‌های همواره پذیرای دانشجویان بین المللی هستند.

نتیجه گیری شهر ونکوور

در این مطلب دیدیم که ونکوور یک گزینه مناسب برای شروع زندگی در کانادا است. استانداردهای زندگی در ونکوور بالا است و مزایای زندگی در این شهر بسیار بیشتر از معایب آن است. با وجود اینکه ونکوور از نظر اقتصادی ار شهرهای مهم کانادا است اما جریان زندگی در آن به قدری آرام است که شما استرس کمی را در آن حس خواهید کرد. آب و هوای خوب و طبیعت زیبای این شهر در کنار تفریحات آن، زندگی در این شهر را بسیار دلچسب کرده است.

اگرچه هزینه‌های زندگی در ونکوور بالا است و باید روی هزینه‌های خود مدیریت داشته باشید اما نسبت درآمد و هزینه‌ها در این شهر معقول است و در صورت مشغول به کار بودن در مشاغل عمومی می‌توانید زندگی مناسبی داشته باشید. قطعا در صورتی که در رشته‌ای تخصص، تحصیلات و سابقه کاری داشته باشید با حقوق چندبرابری زندگی بهتری در ونکوور برای خود خواهید ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا