مطالب متفرقه

بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی

مهاجرت به صورت فردی با مهاجرت به صورت خانوادگی دو مقوله کاملا متفاوت هستند. مهاجرت به صورت خانوادگی باعث می‌شود به مواردی فکر شود که در صورت مهاجرت فردی نیازی به توجه به آنها نیست. مهاجرت خانوادگی می‌تواند از روش‌های زیادی مانند کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری انجام شود، اما به دلیل همراهی خانواده باید مواردی چون شرایط خانواده بعد از دریافت ویزا، امکان کار همسر یا تحصیل فرزندان نیز برای هر کشور بررسی شود. اینکه مهاجرت خانوادگی به چه کشوری باشد به شرایط خانواده و هدف آنها از مهاجرت بستگی دارد.

اگرچه برخی از کشورها برای مهاجرت فردی گزینه مناسبی هستند اما برخی کشورها به دلیل اینکه مهاجرپذیر نیستند و به سختی ویزای خانوادگی یا همراه صادر می‌کنند نباید برای مهاجرت خانوادگی در نظر گرفته شوند. مواردی که در مهاجرت خانوادگی باید بیشتر به آنها توجه شود موارد زیر هستند:

  • سطح سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها
  • امنیت و کم بودن جرم و جنایت
  • ثبات سیاسی و اقتصادی
  • شهر یا مناطق مناسب برای زندگی خانوادگی
  • هزینه و سطح پوشش بیمه
  • بهداشت و سلامت
  • نرخ اشتغال به کار
  • وضعیت آب و هوا
  • هزینه‌های روزانه زندگی

بهترین کشورها برای مهاجرت خانوادگی امری نسبی است اما به همه اینها برخی کشورها به دلیل درصد بالای مهاجرپذیری و در عین حال کیفیت بالای زندگی گزینه‌های بهتری برای مهاجرت خانوادگی به حساب می‌آیند. به خصوص اینکه بعد از چند سال زندگی امکان دریافت اقامت دائم این کشورها امکان پذیر می‌باشد.

چه کشورهایی برای مهاجرت خانوادگی مناسب هستند؟

مهاجرت خانوادگی مسئولیت‌های بیشتری به دنبال دارد اما بودن در کنار خانواده در کشوری که زمان زیادی می‌برد تا به آن آشنا شوید، یک مزیت بزرگ است تا در کنار یکدیگر این روند را پشت سر بگذارید. در بین کشورهای دنیا، 10 کشور را که بهترین گزینه برای مهاجرت ایرانیان به همراه خانواده می‌باشد را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

کشور کانادا

یکی از بهترین کشورها از جنبه‌های مختلف برای مهاجرت خانوادگی، کانادا است. این کشور علاوه بر روند ساده‌تر جهت مهاجرت خانوادگی شرایط مناسبی را برای زندگی خانواده فراهم کرده است و توجه زیادی به کودکان دارد. ویزاهای کشور کانادا بسیار متنوع است که برای بسیاری از آنها امکان مهاجرت خانوادگی به صورت همزمان یا بعد از دریافت ویزای متقاضی اصلی امکان پذیر است. کشور کانادا از کشورهایی است که بیشتر گزینه‌های مناسب برای مهاجرت یک خانواده را داراست. به دلیل تنوع ویزاهای کانادا برای مهاجرت سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر خانواده پیشنهاد می‌شود که از مشاورین مهاجرتی برای بهتر طی کردن این روند بهره ببرید.

کشور آلمان

کشور آلمان در بین کشورهای اروپایی همواره یکی از اولین انتخاب‌ها برای مهاجرت بوده است. اگرچه این کشور به اندازه کانادا در صدور ویزا دست و دلباز نیست اما شرایط مناسب دریافت ویزا و استاندارهای بالای زندگی باعث شده است که افراد زیادی با انواع ویزاهای آلمان راهی این کشور شوند. نررخ پایین بیکاری، خفط تعادل بین کار و زندگی و مرخصی والدین از گزینه‌های مناسب برای خانواده‌های مهاجر در آلمان است. یادگیری آلمانی برای ادغام شدن با جامعه و آینده بهتر کاری و تحصیلی بسیار مهم است.

کشور استرالیا

زندگی در این قاره زیبا برای یک خانواده گزینه جذابی است. استرالیا به چندین دلیل می‌تواند به عنوان یک انتخاب مناسب برای خانواده‌هایی که به دنبال مهاجرت هستند، بررسی شود. استرالیا به دلیل دیدگاه باز نسبت به امر مهاجرپذیری، جامعه‌ای چند فرهنگی و متنوع ایجاد کرده است که زندگی برای یک مهاجر را آسان کرده است. خانواده‌ها می‌توانند از اقتصاد قوی کشور بهره ببرند در ثبات و رشد اقتصادی با خیال آسوده زندگی کنند. علاوه بر این، استرالیا دارای استاندارد بالای زندگی، با امکانات خوب بهداشتی و پزشکی، سیستم آموزشی در سطح جهانی و فرصت‌های تفریحی فراوان در کنار مناظر طبیعی خیره کننده است. این شرایط باعث شده است که این کشور به محیطی ایده آل برای تربیت کودکان تبدیل شود.

کشور آمریکا

این کشور برای بسیاری از مهاجرین مانند کعبه آمالی است که تمامی فرصت‌های که برای رشد و پیشرفت به آن نیاز دارند در آن یافت می‌شود. آمریکا همواره یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان بوده است اما به دلیل خیل عظیم مهاجرین به سمت کانادا، از درصد مهاجرین ایرانی به آن کاسته شده است. سیاست‌های مهاجرتی آمریکا در دوره‌های مختلف، متفاوت است. در دوره‌ای بسیاری از افراد ویزای خود دریافت می‌کنند و به اقامت دائم می‌رسند اما در برخی دوره‌ها به دلیل سخت‌گیری‌های سیاسی، گرفتن ویزا بسیار سخت و گاهی نشدنی شده است. اما کشور آمریکا همیشه گزینه مناسبی برای مهاجرت خانوادگی و رشد فرزندان در یک محیط با امکانات کافی است.

مهاجرت خانوادگی

کشور سوئد

این کشور زیبا می‌‌تواند برای خانواده‌هایی که به دنبال یک زندگی آرام در کشوری مترقی هستند، بهترین انتخاب باشد. سوئد استاندارد بالای زندگی، آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی همگانی را ارائه می دهد. این کشور به سیاست‌های اجتماعی جهت رفاه خانواده بسیار اهمیت می‌دهد. شهرهایی مانند استکهلم و گوتنبرگ فرصت های زیادی را برای کار و اوقات فراغت خانواده‌ها فراهم کرده‌اند. فرهنگ کشور سوئد، فرهنگی خانواده محور است بنابراین خدماتی که مرتبط با مراقبت‌ از کودکان است بسیار اهمیت می‌دهد.

کشور نیوزیلند

به دلیل پیشرفت کشور نیوزیلند، توجه به استانداردهای زندگی مناسب و خانواده اهمیت بیشتری پیدا کرده است. زندگی در نیوزیلند که یکی از زیباترین مناظر طبیعی را دارد در کنار کیفیت بالای زندگی، تحصیل و اقتصاد با ثبات باعث شده است که در کنار استرالیا بسیاری از افراد شانس دریافت ویزای خانوادگی برای نیوزیلند را نیز امتحان کنند.

کشور فنلاند

بیشتر کشورهای حوزه اسکاندیناوری گزینه مناسبی برای زندگی خانواده هستند و فنلاند یکی از این کشورها است. آموزش با کیفیت بالا، رفاه بالای زندگی، ثبات اقتصادی، زندگی با جریان آرام، توجه به خانواده از مواردی است که در بیشتر کشورهای حومه اسکاندیناوی وجود دارد. البته در این کشورها مانند فنلاند، سوئد و نروژ خورشید در 6 ماه از سال طلوع نمی‌کند که ممکن است این نحوه زندگی برای برخی افراد مشکل باشد.

کشور دانمارک

این کشور واقع در اسکاندیناوی به دلیل سابقه عالی در زمینه مراقبت از کودک و استانداردهای بالای زندگی شناخته شده است، به همین دلیل در لیست بهترین مکان‌های برای مهاجرت خانوادگی قرار دارد. امنیت بالا، توجه به حقوق بشر، محیط زیست حفظ شده، سیستم آموزش عمومی توسعه یافته از جمله عواملی هستند که دانمارک را به یکی از بهترین کشورها برای خانواده کرده است. مرخصی‌های زایمان یا بعد از آن برای نگهداری از کودکان در دانمارک متداول است.

هزینه مهاجرت خانوادگی

هزینه مهاجرت خانوادگی با توجه به کشور، تعداد افراد، نوع ویزا، تمکن مالی مورد نیاز ویزا بسیار متغیر است. بنابراین بعد از مشخص شدن نوع ویزا و افرادی که قصد مهاجرت دارند و بررسی هزینه‌های ویزا در سایت مهاجرت می‌توان هزینه مهاجرت یک خانواده را تعیین کرد.

سوالات متداول مهاجرت خانوادگی

در چه کشورهایی امکان مهاجرت خانوادگی فراهم است؟ بیشتر کشورهای مهاجرپذیر مانند آمریکا، کانادا، آلمان، فنلاند، سوئد، دانمارک، استرالیا و نیوزیلند شرایطی مناسبی برای مهاجرت خانواده دارند.

مدت زمان مهاجرت خانوادگی چقدر است؟ این زمان به هیچ عنوان قبل از تعیین نوع ویزای مهاجرتی قابل تشخیص نیست. حتی کیس‌های مهاجرتی یکسان نیز با توجه به شرایط خاص خود ممکن است زمان متفاوتی را برای دریافت ویزا طی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا