مهاجرت

مهاجرت به سنگاپور 2024، بررسی 8 روش مهاجرتی

مهاجرت به کشور مدرن، پیشرفته و ثروتمند سنگاپور از مواردی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تولد، پناهندگی، ویزای همراه، شرایط اخذ پاسپورت و … بپردازیم پس با مجله مهاجرت همراه باشید. این کشور کوچک به دلیل مدیریت صحیح اکنون به یکی از کشورهای‌ پیشرفته آسیا تبدیل شده است و از قدرتمندترین پاسپورت‌‌های دنیا به سنگاپور تعلق دارد.

معرفی کشور

این کشور در قاره آسیا واقع شده و پایتخت این کشور شهر سنگاپور می باشد. این کشور از یک جزیره اصلی و 60 جزیره کوچک تشکیل شده است. بهتر است بدانید این کشور از جمعیت چندان بالایی برخوردار نبود و طبق آخرین اطلاعات جمعیت این کشور 5686000 نفر می باشد.

این کشور از نظر اقتصادی پیشرفت چشمگیری داشته و اقتصاد این کشور عمدتا بر پایه صادرات و واردات می باشد. بر اساس اطلاعات بدست آمده دارای رشد اقتصادی بیش از 7.7% بوده است. در سالهای اخیر به دلیل ارتقای سیستم آزمون و آموزش، مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل با رشد 16 درصدی همراه بوده است. خبر خوب اینکه ورود به دانشگاه های این کشور برای ایرانیان بسیار آسان است.

زبان مردم سنگاپور مالایی، تامیل و چینی است اما به دلیل پیشرفته بودن مردم این کشور و ورود مهاجرین در صورت آشنایی به زبان انگلیسی مشکلی از بابت زندگی در این کشور نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کشور سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

این کشور در زمینه کاری به خصوص بانکداری و حوزه های الکتریکی دارای پیشرفت بسیار چشمگیری بوده است. رزومه کاری خوب، مهارتهای کاربردی و تخصصی، سن از جمله شرایط مورد نظر در اخذ ویزای کار می باشد. جهت کار در این کشور باید از سمت شرکت یا کارفرمایان این کشور، دعوتنامه دریافت کنید.

روش دیگر مهاجرت به سنگاپور از طریق کار، پس از فارغ التحصیلی در این کشور مقدور خواهد بود. در این حالت بعد از فارغ التحصیلی با یافتن کار مرتبط با رشته خود میتوانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و جهت اخذ اقامت دائم سنگاپور اقدام نمایید. بعد از تحصیلات مدت یکسال می‌توانید در سنگاپور برای یافتن شغل اقامت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای کار سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

جهت تحصیل در این کشور، به ویزای طولانی مدت (1 ساله) نیاز دارید. بدین ترتیب افرادی که قصد تحصیل و ورود به بازار کار را دارند باید این ویزا را اخذ کرده و در پایان هر سال آن را تمدید نمایند.

لازم به ذکر است ویزای تحصیلی برای دوره های موقت صادر شده و این ویزا اجازه اقامت دائم را به شما نخواهد داد. تحصیل در مقطع لیسانس 4 ساله، مقطع فوق لیسانس 2 ساله و مقطع دکترا 5 ساله خواهد بود. شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور در سالهای اخیر بسیار پیشرفت داشته و رو به بهبود بیشتر است.

سنگاپور دارای 6 دانشگاه دولتی و 28 دانشگاه خصوصی است. با تحصیل در سنگاپور از به چند طریق امکان دریافت ویزای کار را خواهید داشت. ویزای طولانی مدت، ویزای اینتری سنگاپور، ویزای استخدامی سنگاپور و ویزای S سنگاپور از ویزاهایی هستند که با استفاده از آنها بعد از تحصیل در سنگاپور امکان دریافت ویزای کار را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک ویزای تحصیلی سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق تولد

اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد به دو قانون خاک و خون وابسته است. در ابتدا بهتر است بدانید این کشور از قانون خون پیروی میکند. 

قانون خون به این معناست که اگر فرزندی در خانواده تبعه این کشور متولد شود؛ می تواند تابع این کشور محسوب شود. البته که این موضوع دارای قوانین خاص و استثنایی نیز می باشد. مثلا اینکه اگر والدین 4 سال قبل از به دنیا آمدن فرزند در این کشور اقامت داشته باشند، میتوانند برای اخذ اقامت و تابعیت وی اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای تولد سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

در بسیاری از کشورهای دنیا مهاجرت از طریق ازدواج به عنوان راحت ترین روش مهاجرتی محسوب میشود. البته این روش شامل آیتم ها و مواردی است که وجود آنها الزامی و اجباری است. مثلا اینکه شخص تبعه سنگاپور باید از نظر مالی، پاسخگوی همسر و زندگی خود باشد و همینطور محلی برای اقامت همسر خود داشته باشد. 

ویزای ازدواج در طول 2 ماه پس از ازدواج صادر میگردد. اما لازم به ذکر است جهت اخذ اقامت دائم باید 3 سال از زندگی مشترک زوجین در زیر یک سقف گذشته باشد. سند رسمی ازدواج و مدارک هویتی باید برای این نوع مهاجرت ارائه گردند. در صورتی که فرد درخواست کننده اقامت ازدواج قبلی داشته است باید گواهی فوت یا طلاق را نیز ضمیمه مدارک کند.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای ازدواج سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

این کشور در سال 2007، بیش از 24 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است. این به دلیل داشتن اقتصاد پیشرفته، به کارگیری نیروهای متخصص، موقعیتهای شغلی و کارآفرینی در این کشور است. ایجاد کسب و کار با ایده نو و خلاقانه، از جمله مسیرهایی است که در بحث مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری می گنجد.

خرید کسب و کار و تجارت فعال در این کشور نیز از جمله اقدامات منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور می باشد. روش دیگر از سرمایه گذاری در این کشور، انتقال مبلغ 2/5 میلیون دلار به اقتصاد این کشور و داشتن گواهی تمکن مالی به اندازه 50 میلیون دلار است.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

مهاجرت توریستی به سنگاپور

مهاجرت توریستی به این کشور به معنای اقامتی موقت با اهدافی اعم از تفریح و گردشگری، بازدید از دوستان، شرکت در همایشی خاص و … میباشد. باید توجه داشته باشید که اعتبار این ویزا 3 ماهه بوده و توجه به مدت اعتبار ویزا از مسائل حائز اهمیت در این نوع ویزا است.

یکی از اصول مهم جهت اخذ این ویزا، این است که این کشور از بازگشت شما به کشور مبدا، اطمینان حاصل شود. همینطور نیاز است که شما به عنوان متقاضی ویزای توریستی، دارای تمکن مالی به اندازه خواسته شده باشید. لازم به ذکر است برخی از افراد علاوه بر بازدید از این کشور زیبا و پر جاذبه، از این فرصت برای کاریابی نیز استفاده میکنند.

بیشتر بخوانید: شرایط ویزای توریستی سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق پناهندگی

این کشور جزو کشورهای کوچک آسیا محسوب میشود، به همین دلیل از اخذ پناهنده تا حد زیادی کناره گیری می نماید. طبق آخرین آمار، در سالهای اخیر این کشور با کاهش چشمگیر پناهنده روبرو بوده است. در این میان فقط اشخاصی موفق به اخذ پذیرش پناهندگی خواهند شد که دارای شرایط پناهندگی بوده و بتوانند کیس پناهندگی خود را اثبات نمایند.

جهت پناهندگی در این کشور، باید درخواست خود را اعلام نموده و منتظر جواب نهایی از سوی اداره مهاجرت سنگاپور باشید. بررسی شرایط و پرونده شما 1 هفته الی 3 ماه زمان میبرد و در این مدت شما در کمپهای اشتراکی حضور خواهید داشت. 

بیشتر بخوانید: شرایط پناهندگی در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور از طریق همراه

اگر دارای تمکن مالی هستید یا خویشاوندان شما مانند پدر، مادر یا همسر مقیم این کشور بوده و میتوانند هزینه های شما را متقبل شوند، شما میتوانید از طریق ویزای همراه، نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید.

لازم به ذکر است این ویزا از نوع موقت بوده و به مدت 1 سال اعتبار دارد. در این حالت نیاز است که برای اقامت دائم خود، از روشهای دیگری مانند تحصیل، سرمایه گذاری و … اقدام نمایید.

مهاجرت شرایط خاص به سنگاپور

آیا دارای ایده های نو خلاقانه و در عین حال پولساز و سودآور می باشید؟ آیاددارای رزومه خاص یا هنر، ویژگی و مهارتی خاص هستید؟ آیا پتانسیل راه اندازی کسب و کاری جدید را دارید؟

اگر پاسخ شما به این سوالها مثبت است، تبریک میگوییم. شما با اثبات قابلیت ها و توانایی خود به این کشور میتوانید موفق به اخذ حمایت و مهاجرت به سنگاپور میگردید.

دریافت پاسپورت سنگاپور

اخذ پاسپورت کشور سنگاپور با روش هایی مانند سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و … مقدور است. این روشها عموما به اخذ ویزای همراه یا اقامت برای خانواده نیز منتهی می شوند. لازم به ذکر است این کشور برخلاف برخی از کشورهای جهان با خرید یا اجاره خانه یا این چنین مسیرهایی اعطای پاسپورت نمیکند. باید در نظر داشته باشید روش سرمایه گذاری و مشتقات آن، در راه اخذ شهروندی این کشور راحت تر خواهد بود.

سخن پایانی مجله مهاجرت

تمام روش های مهاجرت به سنگاپور، اعم از سرمایه گذاری، همراه، تولد فرزند، کاری، تحصیلی،  ازدواج، ویزای افراد خاص، در این مقاله معرفی گردید. چنانچه با توجه به شرایط و اهداف خود مسیری را مد نظر قرار دادید، با مراجعه به لینک زیر هر قسمت، اطلاعات خود را در آن زمینه گسترش دهید. همینطور این کشور از جمله کشورهای مهاجر پذیر و در بحث امنیت رتبه های خوبی را به خود اختصاص داده و جزو امن ترین شهرهای جهان نیز به حساب می آید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا