مهاجرت

مهاجرت به نیوزلند، بررسی راههای مهاجرت

کشور نیوزلند جزو یکی از مقاصد محبوب و بهترین کشور برای زندگی از نظر مهاجران میباشد. نیوزلند جزو یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان میباشد. سالانه افراد زیادی به دلیل شرایط خوب و با کیفیت زندگی، آب و هوا، اقتصاد پیشرفته و … به این کشور مهاجرت میکنند و جزو کشورهای پرطرفدار به حساب می آید.

اکثر مهاجران به شهر آوکلند نیوزلند مهاجرت میکنند و این شهر جزو شهرهای پرجمعیت نیوزلند به حساب می آید. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. نیوزلند جزو کشورهای امن جهان محسوب میشود. این کشور از سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و با کیفیتی برخودار است.

مهاجرت به نیوزلند از انواع مختلفی تشکیل شده است به شما با توجه به شرایطی که دارید میتوانید از طریق یکی از ویزاها مانند ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … میتوانید به این کشور مهاجرت کنید. البته یکی از مرسوم ترین روشهای مهاجرت به نیوزلند اخذ ویزای کاری میباشد.

در ادامه میخواهیم به بررسی شرایط مهاجرت به نیوزلند، معرفی انواع روشهای مهاجرتی، هزینه زندگی، مزایای مهاجرت، و … میپردازیم.

معرفی کشور

نام دیگر کشور نیوزلند، قلمرو همسود نیوزلند است. این کشور در قاره اقیانوسه واقع شده است. زبان به رسمیت شناخته شده نیوزلند زبان انگلیسی و مائوری میباشد. کشور نیوزلند از جزایر بزرگ و کوچک فراوانی تشکیل شده است.

پایتخت این کشور شهر ولینگتون می باشد و جمعیت نیوزلند 5 میلیون نفر است. واحد پول و ارز این کشور دلار نیوزلند میباشد. نیوزلند جزو کشورهای توسعه یافته در جهان میباشد. دریای معروف این کشور به نام دریای تاسمان است. شهر آوکلند پرجمعیت ترین شهر کشور نیوزلند محسوب میشود.

بیشتر بخوانید: معرفی کشور نیوزلند

مزایا و معایب مهاجرت

کشور نیوزلند مانند کشورهای دیگر دنیا از مزایا و معایبی برخوردار است. مزایای کشور نیوزلند عبارتند از:

 • نرخ بیکاری پایین
 • خدمات درمانی رایگان
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • بهره مندی از بهترین دانشگاه های نیوزلند
 • آب و هوای خوب
 • کیفیت بالای زندگی و …

البته با اخذ اقامت دائم نیوزلند از مزیت های بیشتری برخوردار میشوید. به دلیل همین مزیت ها، سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند. به معایب مهاجرت به نیوزلند میتوان به ساعت کاری بالا در بعضی از مشاغل، هزینه بالای حمل و نقل، فاصله و مسافت زیاد با سایر کشورها، گران بودن کالاهای وارداتی و … اشاره نمود.

شرایط و قوانین مهاجرت

همانطور که میدانید برای مهاجرت به کشور نیوزلند باید از یکسری شرایط تعیین شده توسط اداره مهاجرت نیوزلند برخوردار باشید. البته مهاجرت به نیوزلند از روشهای مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این ویزاها شرایط و قوانین خاص خود را دارند. شما برای اخذ اقامت و پاسپورت نیوزلند باید در آزمون شهروندی شرکت کنید.

در صورت قبول شدن در آزمون از تمامی حقوق شهروندان بهره مند میشوید. به صورت کلی در گذشته افراد بعد از گذشت 5 سال میتوانستند اقامت کشور نیوزلند را دریافت کنند. اما در حال حاضر افراد میتوانند بعد از گذشت 3 سال اقامت دائم نیوزلند را اخذ کنند.

بهتر است بدانید در صورت داشتن شرایط مناسب و بررسی مدارکتان به شما اقامت دائم ارائه میگردد. بعد از گذشت 5 سال میتوانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید. بهتر است بدانید پاسپورت کشور نیوزلند بسیار معتبر میباشد و در رنکینگ جهانی دارای رتبه پنجم است.

انواع مهاجرت

هر یک از روش های مهاجرت به نیوزلند شرایط و قوانین مختص به خود را دارد. شما با بهره مند بودن از این شرایط میتوانید یکی از ویزاهای زیر را اخذ کنید. در ادامه به بررسی کاملتر در مورد هر یک از این راههای مهاجرتی می پردازیم. با مطالعه مطالب زیر میتوانید به راحتی بهترین روش مهاجرت را متناسب با شرایط خودتان بیابید.

راه های مهاجرت به نیوزلند عبارتند از:

ویزای کار

ویزای کار یکی از رایج ترین روشهای مهاجرت به نیوزلند میباشد. شما در این کشور میتوانید از طریق دو روش شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. جهت اخذ این ویزا بهتر است سن کمتر از 55 سال را داشته باشید. میتوانید از سوی یکی از کارفرمایان نیوزلند یک پیشنهاد کاری دریافت کنید.

روش دیگر برای یافتن کار، کسب امتیاز کافی از سیستم امتیاز بندی نیوزلند میباشد. در این سیستم مهارت و شرایط شما بررسی میشود و شما باید حداقل امتیاز 165 را از این سیستم دریافت کنید. در صورتی که امتیازات لازم را کسب کردید میتوانید در کشور نیوزلند مهاجرت کنید و کار متناسب با شرایط خود را بیابید. بعد از گذشت 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

مسائل مهمی که در سیستم امتیاز بندی که مورد بررسی قرار می گیرد عبارتند از:

 • سن
 • رزومه کاری
 • سابقه کار
 • مدرک زبان
 • مدرک تحصیلی

بیشتر بخوانید: شرایط مهاجرت کاری نیوزلند

ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی در بین افراد بسیار محبوب و پر طرفدار است. نیوزلند از دانشگاه های برتر جهان و با کیفیتی تشکیل شده است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید دارای یک رزومه قوی و معدل بالا باشید. از سوی دیگر باید مدرک زبان آیلتس با نمره 6 به بالا را داشته باشید.

با توجه به مقاطع مختلف دانشگاه نمره های مدارک زبان هم متفاوت میباشد. شما باید از تمکن مالی برخوردار باشید. هزینه تحصیل در نیوزلند با توجه به شهرهای مختلف، نوع دانشگاه و مقاطع مختلف متفاوت است. با اخذ ویزای تحصیلی نمیتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

بعد از فارغ التحصیلی میتوانید به دنبال کار بگردید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار نیوزلند تبدیل کنید. البته بهتر است بدانید تحصیل در هر یک از مقاطع دارای یکسری شرایط و قوانین خاصی میباشد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای ازدواج 

ویزای ازدواج یکی از ساده ترین روشهای مهاجرت به نیوزلند میباشد. برای اخذ اقامت نیوزلند باید ازدواج شما واقعی و رسمی باشد. شما باید با یک فرد نیوزلندی که اقامت نیوزلند را دارد ازدواج کنید. باید رابطه واقعی خودتان را با ارائه یکسری مدارک و اسناد به دولت نیوزلند ثابت کنید.

ابتدا ویزا 1 ساله به شما ارائه میگردد و در صورت داشتن رابطه واقعی میتوانید مدت اعتبار ویزا خود را تمدید کنید. بعد از گذشت 3 سال میتوانید اقامت دائم نیوزلند را اخذ کنید. یکی از شرایط مهم اخذ این ویزا داشتن سن حداقل 18 سال میباشد. همسر نیوزلندی شما باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد تا توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای ازدواج نیوزلند

ویزای توریستی

یکی دیگر از راههای مهاجرت به نیوزلند اخذ ویزای توریستی میباشد. این کشور از منابع گردشگری و طبیعت های فراوانی تشکیل شده است. افراد برای گردشگری، تفریح، دیدار با آشنایان و اقوام خود ویزای توریستی اخذ میکنند و به کشور نیوزلند مهاجرت میکنند. شما باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید.

مدت اعتبار این ویزا 3 ماهه است. بهتر است بدانید با اخذ ویزای توریستی در نیوزلند نمیتوانید مشغول به کار و تحصیل شوید. بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزا باید این کشور را ترک کنید. با اخذ این ویزا موفق به اخذ اقامت دائم نیوزلند نمی شوید.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای توریستی نیوزلند

پناهندگی

یکی از پرخطر ترین روشهای مهاجرت به نیوزلند، ویزای پناهندگی میباشد. پناهندگان افرادی هستند که بنا به دلایلی مانند مذهب، عقیده، دین، سیاست و … در کشور خود مورد آزار و اذیت فراوانی قرار میگیرند. این افراد شرایط بسیار سختی را تحمل میکنند و در کشور خود امنیت ندارند.

دولت نیوزلند بسیار بر روی پناهندگان حساس است و در صورت شرایط خاص افراد را به عنوان پناهنده قبول میکنند. در صورت تایید شدن مدارکتان میتوانید اقامت نیوزلند را اخذ کنید. در صورت رد شدن درخواست ویزا باید کشور نیوزلند را ترک کنید. این روش بسیار پر خطر و آسیب پذیر است و ما اصلا این روش را به شما توصیه نمیکنیم.

بیشتر بخوانید: شرایط پناهندگی در نیوزلند

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری یکی دیگر از راههای مهاجرت میباشد. اقتصاد نیوزلند پیشرفته و قوی میباشد و دارای شرایط مناسبی است. جهت سرمایه گذاری در این کشور باید یک ایده و طرح جدید و جذاب داشته باشید. جهت سرمایه گذاری در این کشور باید حداقل 10/000/000 دلار سرمایه داشته باشید.

ابتدا شما اقامت 3 ساله نیوزلند را اخذ میکنید. طرح و ایده شما باید باعث پیشرفت و توسعه اقتصاد نیوزلند شود. بعد از گذشت 3 سال میتوانید  اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. بهتر است بدانید اخذ ویزای سرمایه گذاری دارای سیستم امتیاز بندی میباشد.

شما جهت اخذ اقامت باید حداقل امتیاز 120 را کسب کنید. ویزای سرمایه گذاری از انواع مختلفی تشکیل شده است که شما با توجه به شرایطتان میتوانید در یکی از این روشها سرمایه گذاری کنید.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

ویزای تولد

ویزای تولد یکی دیگر از راههای مهاجرت میباشد. کشور نیوزلند از قانون خون پیروی میکند. تولد فرزند از طریق اصل خون به این معناست که یکی از اعضای والدین باید اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشند تا فرزند آنها هم به تابعیت از آنها تابعیت نیوزلند را دریافت کند.

این کشور در صورتی از قانون خاک پیروی میکند که اعضای خانواده بدون تابعیت باشند در این صورت با تولد فرزند، فرزند آنها تابعیت و اقامت نیوزلند را دریافت میکند. پس بهتر است بدانید شما با تولد فرزند در نیوزلند نمیتوانید برای خودتان اقامت این کشور را دریافت کنید. البته اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند دارای شرایط و قوانین خاصی میباشد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای تولد نیوزلند

هزینه های زندگی

یکی از مسائل مهم که اکثر مهاجران درگیر این موضوع هستند مسئله هزینه ها میباشد. در همین ابتدا بهتر است بدانید که هزینه های زندگی در نیوزلند نسبت به یکسری از کشورها گران میباشد. نیوزلند از کشورهای دیگر فاصله بسیار زیادی دارند و یکسری از اقلام باید از خارج از کشور نیوزلند وارد شود به همین دلیل برخی از کالاهای وارداتی این کشور گران میباشد.

در این صورت هزینه های زندگی هم بالا میرود. از طرف دیگر مهاجرت بسیار زیاد توریستان و گردشگران باعث بالا رفتن هزینه ها در نیوزلند شده است. برای مثال هزینه زندگی خانواده 4 نفره تقریبا 3/600 تا 4/800 دلار نیوزلندی است.

به طور میانگین هزینه زندگی بین 1/000 دلار تا 14/000 دلار میباشد. هزینه اجاره منزل در شهر اوکلند تقریبا 300 دلار به بالا است. اگر به قصد تحصیل در دانشگاه ها به این کشور مهاجرت میکنید باید هزینه ای بین 14/000 تا 30/000 دلار بابت شهریه دانشگاه ها پرداخت کنید. البته مدارس دولتی این کشور برای افراد رایگان میباشد.

بیشتر بخوانید: ارزانترین و کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم کشور نیوزلند از امکانات بسیار خوبی برای زندگی برخوردار است. سالانه افراد زیادی جهت زندگی، تحصیل، کار، تفریح و … به کشور نیوزلند مهاجرت میکنند. جهت مهاجرت میتوانید از روشهای مختلفی مانند اخذ ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای سرمایه گذاری و … اقدام کنید.

هر یک از این ویزاها دارای شرایط و قوانین خاص خود میباشد. با اخذ اقامت نیوزلند از امکاناتی مانند خدمات درمانی رایگان، پایین بودن هزینه ها، کیفیت بالای زندگی و … برخوردار میشوید. در حالت کلی بعد از گذشت 3 سال میتوانید اقامت دائم نیوزلند را اخذ کنید. پس از گذشت 5 سال اقامت در نیوزلند، موفق به اخذ پاسپورت معتبر نیوزلند هم میشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا