ویزای کاری و تخصص

ویزای 489 استرالیا

ویزای 489 استرالیا که به آن ویزای ساب کلاس 489 نیز گفته می‌‌شود، در حال حاضر یکی از ویزاهای پرطرفدار استرالیا است. البته بسیاری از افراد به صورت مستقیم به سراغ ویزای 489 نمی‌روند و بعد از اینکه در ویزاهای 189 و 190 استرالیا امتیاز لازم را به دست نیاوردند، از این ویزا برای گرفتن ویزای استرالیا استفاده می‌کنند.

ویزای 489 استرالیا  یک ویزای موقت است که به مدت 4 سال صادر می‌شود. این ویزا نیز براساس سیستم امتیاز بندی است و امتیاز شما باید به حد نصاب خاصی برسد. به این ویزا ویزای مناطق کم جمعیت نیز گفته می‌شود و در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز، 10 امتیاز نیز به امتیاز آنها اضافه می‌شود.

به دلیل اینکه برای ویزاهای 189 و 190  درخواست بسیار بالا است و به اقامت دائم استرالیا منجر می‌شود و شرایط سخت‌تری نیز دارند، ویزا می‌تواند راهی برای ورود به استرالیا باشد تا در آینده بتوانید آن را تبدیل به اقامت دائم استرالیا کنید.

حداقل امتیاز برای سیستم امتیاز بندی استرالیا 65 است اما در ویزای 489 امتیاز 55 در نظر گرفته شد است. 10 امیتاز باقی مانده را می‌توانید از طریق حمایت استانی یا اسپانسر خانوادگی دریافت کنید. به همین دلیل موظف خواهید بود 2 سال اول اقامت خود را در ایالتی بگذرانید که حامی استانی شما بوده یا در ایالتی باشید که اسپانسر خانوادگی شما در آن مستقر است.

همچنین باید حداقل یک سال از 2 سال را مشغول به کار تمام وقت باشید تا بتوانید شرایط گرفتن اقامت دائم استرالیا را به دست آورید. شرایط این ویزا با تغییراتی به ویزای 491 استرالیا تبدیل شده است.

ویزای 489 کشور استرالیا

هزینه ویزای 489 استرالیا

هزینه ویزا 489 استرالیا برای یک نفر در حدود  ۴۲۴۰ دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که این مبلغ هر ساله یا در شرایطی خاص تغییر می‌کند، بنابراین رقم دقیق را هنگام اقدام برای این ویزا از سایت مهاجرت استرالیا مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که در صورت داشتن همراه برای هر فرد باید هزینه جداگانه پرداخت شود. هزینه ویزای همسر و فرزند بالای 18 سال 2025 دلار و برای فرزند زیر 18 سال 1000 دلار است.

هنگام درخواست ویزا ممکن است هزینه دیگری نیز درخواست شود که مربوط به شرایط پرونده و همراهان شما است. هزینه‌های بیومتریک و ترجمه رسمی مدارک نیز از دیگر هزینه‌هایی هستند که باید در هزینه‌های این ویزا در نظر گرفته شوند.

شرایط دریافت ویزای 489 استرالیا

 • مدرک زبان آیلتس 6 و بیشتر. هیچ یک از 4 مهارت زبان کمتر از 6 نباشد
 • سن زیر 50 سال
 • دارا بودن اسپانسر ایالتی و یا خانوادگی
 • سابقه کاری فرد در لیست مشاغل مورد نیاز ایالت باشد
 • تعهد به زندگی در یکی از ایالت‌های خاص استرالیا به مدت 2 سال بعد از ورود

مدارک مورد نیاز ویزای 489 استرالیا

 • پاسپورت (حداقل یکسال اعتبار)
 • کارت ملی و شناسنامه فرد کلیدی و همراهان
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک زبان
 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • عکس پاسپورتی
 • فرم‌های مهاجرتی
 • کارت پایان خدمت
 • مدارک سابقه کاری مانند فیش حقوق، بیمه و گواهی کار

روش‌های اخذ ویزای 489 استرالیا

همان طور که گفته شد ویزای 489 به دو صورت امکان دریافت دارد:

یک روش استفاده از حمایت ایالتی است به این شکل که  ایالت‌های استرالیا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می‌دهند و در صورتی که شغل شما در این لیست بود، می‌توانید از این طریق اقدام نمایید. در صورت قبولی در یکی از مناطق کم جمعیت و کم تردد استرالیا برای کار یا تحصیل ساکن خواهید شد.

روش دوم حمایت وابستگانی است که در مناطق مورد تایید مقیم هستند‌، می باشد. البته به مسئله به این معنا نیست که شما هم بعد از قبول شدن الزاما در همان ایالت خویشاوند خود مستفر می‌شود.

شرایط اسپانسر خانوادگی موارد زیر هستند:

 • اسپانسر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • در مناطق خاصی از استرالیا که مناطق پرجمعیت و پرتردد نیست، ساکن باشد.
 • شهروند یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد.
 • تمایل به اسپانسری ویزا تا پایان مهلت ویزا داشته باشد.

مزایای ویزای 489 استرالیا

این ویزا برای افرادی که نتوانسته‌اند ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند یا امتیاز آنها هنوز به حد نصاب نرسیده است، گزینه مناسبی می‌باشد. با دریافت این ویزا می‌توانید به مدت 4 سال در استرالیا در مناطق خاص یا کم جمعیت اقامت داشته باشید. با دریافت این ویزا امکان تردید به استرالیا به دفعات را خواهید داشت و با خروج از استرالیا ویزای شما باطل نمی‌شود. در مدت زمان اقامت می‌توانید به کار یا تحصیل بپردازید. در صورت تاهل، همسر و فرزندان شما نیز امکان حضور در استرالیا را خواهند داشت.

تفاوت مناطق کم جمعیت و خاص در ویزای 489 چیست؟

مناطق کم جمعیت همان طور که از نام آن پیداست، مناطقی از استرالیا را شامل می‌شود که داری جمعیت کمی می‌باشد. مناطق کم جمعیتی که امکان اسکان در آن را داشته باشید به شما اعلام خواهد شد.

مناطق خاص، مناطقی هستند که الزاما کم جمعیت نیستند اما به دلیل سیاست‌های مهاجرتی و شرایط این ویزا، مناطق خاصی برای اقامت فرد مجاز دانسته می‌شوند.

سیستم امتیاز بندی ویزای 489

سن: بیشتری امتیاز برای دارندگان سن 25 تا 33 با 30 امتیاز است.

تحصیلات: بیشترین امتیاز برای مدرک دکتری با 20 امتیاز در نظر گرفته شده است.

نمره زبان: برای آیلتس 8 / تافل 113 بیشتری امتیاز یعنی 20 امتیاز در نظر گرفته شده است.

سابقه کار (خارج از استرالیا): در صورتی که 8 سال و بیشتر سابقه کار داشته باشید، 15 امتیاز می‌توانید از بخش سابقه کسب کنید.

سابقه کار (داخل استرالیا): در صورتی که 8 سال و بیشتر سابقه کار داشته باشید، 20 امتیاز از این بخش سابقه به دست خواهید آورد.

مواردی مانند سطح زبان و شغل همراه یا سابقه تحصیل در مناطق کم جمعیت از مواردی هستند که باعث افزایش امتیاز خواهند شد.

نتیجه گیری ویزای 489 استرالیا

این ویزا یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا برای افرادی است که امکان دریافت ویزا از روش‌های دیگر یا گرفتن اقامت دائم استرالیا را دریافت نکرده‌اند. با دریافت این ویزا باید در ابتدای ورود به استرالیا برای مدت حداقل دو سال در مناطق خاص یا کم جمعیتی که دولت استرالیا مشخص می‌کند اقامت داشته باشید. حمایت شما از طریق یکی از ایالت‌های استرالیا یا یکی از خویشاوندان نزدیک است که در یکی از مناطق مشخص شده استرالیا زندگی می‌کند.

این شخص باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و مقیم استرالیا نیز باشد تا واجد شرایط اسپانسری گردد. با دریافت این ویزا به مدت 4 سال امکان زندگی، کار و تحصیل را در استرالیا خواهید داشت تا بتوانید آن را به اقامت دائم تغییر دهید. مزیت دیگر این ویزا این است که در صورت متاهل بودن امکان همراهی همسر و فرزندان نیز با شما فراهم است. مدارک مورد نیاز برای این ویزا به کامل و بی نقص ارائه دهید تا به دلیل نقص پرونده یا ریجکتی مواجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا