ویزای سرمایه گذاریویزای کاری و تخصص

ویزای C11 کانادا چیست؟ (شرایط، مدارک و هزینه)

ویزای C11 کانادا یکی از انواع ویزاهای کار کانادا است. این ویزا اجازه می‌دهد که افراد غیر کانادایی خوداشتغال یا کارآفرین با دریافت این ویزا شروع به راه اندازی کسب و کار خود در خاک کانادا کنند. همچنین دریافت این ویزا از طریق خرید یک بیزینس در کانادا نیز امکان پذیر است. مزیت ویزای C11 کانادا در این است که می‌تواند راهی برای دریافت اقامت دائم کانادا باشد.

این ویزا نیازی به تاییدیه‌ LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا) ندارد و مدت اعتبار این ویزا حداکثر 3 سال می‌باشد. اشخاص کارآفرین و خوداشتغال این امکان را دارند تا بدون LMIA و با استفاده از کد معافیتی C11 درخواست ویزای کاری کانادا را بدهند. تمام افراد خود اشتغال، کارآفرین، مدیران می‌توانند برای این ویزا اقدام کنند.

ویزای کار C11 چیست؟

همان طور که توضیح داده شد این ویزا یکی از انواع ویزاهای کاری کانادا است و برای افرادی مناسب است که تصمیم دارند کسب و کاری را در کانادا شروع کنند. این کسب و کار می‌تواند توسط خود فرد راه اندازی شود یا کسب و کاری را خریداری و مدیریت کند. نوع دیگری از کسب و کار در این ویزا به شکل فرنچایز قابل اجرا است به این معنا که امتیاز کسب و کاری که دایر است را خریداری می‌کنید اما کلیه فعالیت‌های شما تحت نام این برند خواهد بود و البته میزان از استقلال کاری خود را از دست می‌دهید.

ویزای C11 کانادا

مزایای ویزا C11 کانادا

 • نیازی به مجوز LMIA نیست
 • امکان همراهی همسر و فرزندان با ویزای همراه وجود دارد
 • نیازی به سرمایه گذاری به مبلغی که در طرح تجاری قید کرده‌اید نیست
 • نیازی به مدرک زبان ندارید اگرچه توصیه می‌شود مدرک زبان را ارائه دهید
 • پروسه بررسی کوتاه‌تر نسبت به دیگر ویزاهای کاری
 • امکان تبدیل شدن ویزای C11 به اقامت دائم

شرایط ویزا C11 کانادا

ویزای C11 کانادا امکان راه اندازی یا خرید هر نوع بیزینسی را به شخص می‌دهد مگر این بیزنس‌هایی که به اقتصاد و شرایط کانادا آسیب می‌رسانند. کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید حتی می‌تواند فصلی یا موقت باشد. امکان تمدید این ویزا به راحتی برای فرد متقاضی امکان پذیر است.

تنها شرط لازم برای دریافت این ویزا این است که کسب و کار شما برای مردم کانادا در حد خود مزایای شغلی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد. به عبارتی کسب و کار شما بتواند برای کانادا ارزش تولید کند. همچنین شما برای دریافت این ویزا باید مهارت‌های مدیریتی و شغلی لازم را داشته باشید. دیگر شرایط لازم برای ویزای C11 کانادا موارد زیر هستند:

 • سرمایه برای خرید یا راه اندازی کسب و کار
 • فرد متقاضی حداقل مالک نیمی از شرکت باشد
 • تجربه کاری مرتبط با بیزیسی که قصد شروع آن را دارید
 • آشنایی با زبان انگلیسی در حد نیاز کسب و کار
 • طرح تجاری باید به صورت مکتوب نوشته شود و به همراه دیگر مدارک ارائه گردد
 • تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی که براساس شهر یا تعداد افراد متغیر است

در نوشتن طرح تجاری یا بیزینس پلن دقت لازم را داشته باشید و زمان به اندازه کافی صرف آن کنید، زیرا افسر مهاجرتی با مطالعه طرح تجاری تصمیم می‌گیرد که آیا کسب و کار شما ارزش راه‌اندازی در کانادا را خواهد داشت یا خیر. در طرح تجاری علاوه بر توضیح دقیق درباره کسب و کاری که راه اندازی یا قصد خرید آن را دارید، باید منفعت آن برای کانادا یا منطقه‌ای که در آن کار خود را شروع می‌کنید، نوع خدمات یا محصولات، حدود میزان درآمد و چنین مواردی باید توضیح داده شود.

افسر مهاجرتی نباید احساس کند که توانایی شما متناسب با طرح تجاری نوشته شده نیست. افسر مهاجرتی باید به این نتیجه برسد که توانایی و مهارت‌های کاری شما امکان تبدیل شدن به یک حرفه سودآور در کانادا را خواهد داشت.

مدارک ویزا C11 کانادا

برای دریافت ویزای C11 کانادا کانادا مدارک زیر باید ارائه گردند:

 • پاسپورت
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • مدارک شغلی مانند پروانه کسب، اساسنامه یا فیش حقوقی
 • اطلاعات بیزینس کانادایی مانند طرح تجاری

اگرچه برای این ویزا مدرک زبان الزامی نیست و در بین مدارک مورد نیاز وجود ندارد اما برای افزاش اعتبار پرونده و جلب نظر افسر حتما مدرک زبان با نمره حداقل 5 را ضمیمه کنید. در صورت همراهی همسر و فرزندان، مدارک آنها نیز باید همراه شخص اول متقاضی ویزا ارائه گردد.

ویزای همراه C11 کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به همراه خانواده را داشته باشید امکان دریافت ویزا برای همسر و فررندان وجود دارد. همسر شخص متقاضی می‌تواند همزمان یا بعد فرد اصلی پرونده مهاجرتی با دریافت ورک پرمیت در کانادا مشغول به کار شود.

در رابطه با فرزندان در صورتی که فرزند زیر 22 سال و مجرد باشد امکان دریافت ویزای همراه را خواهد داشت. در صورت محصل بودن می‌تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا مشغول به تحصیل شود.

با ویزای C11 کانادا می‌توان برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟

بله. بعد از دریافت ویزای C11 کانادا و گذشت حداقل 12 ماه امکان اقدام برای اقامت دائم کانادا وجود دارد. اقدام برای اقامت دائم از طریق روش اکسپرس انتری، برنامه فدرال اسکیلد ورکر قابل انجام است. البته طی مدت حداقل یکسال گذشته باید کسب و کار شما فعال بوده و به عنوان مدیر در آن حضور فعالی داشته باشید. البته اگر در حال حاضر شرایط لازم برای کسب امتیاز کافی در کسپرس اینتری را دارید دیگر نیازی به گذشت یکسال نخواهد بود. ویزای C11 کانادا در واقع یک روش مناسب برای ورود سریع‌تر به کانادا و کسب امتیاز بیشتر برای برنامه اکسپرس اینتری می‌باشد.

هزینه ویزا C11 کانادا

برای هزینه ویزای C11 کانادا نمی‌توان رقم دقیقی مشخص کرد زیرا با توجه به طرح تجاری و تعداد افراد هزینه ویزای C11 کانادا نیز متفاوت خواهد بود. اما در کنار مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری کسب و کار و تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی تا شروع بازدهی کسب و کار، نیاز به هزینه‌های دیگر برای شروع پرونده مهاجرتی است که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • هزینه ویزای کار C11 متقاضی
 • هزینه ورک پرمیت همسر
 • هزینه درخواس اجازه کار همسر
 •  هزینه استادی پرمیت فرزند
 • هزینه‌های اداری و ثبت شرکت
 • هزینه بیومتریک و انگشت نگاری

نکات مهم دریافت ویزا C11 کسب و کار

بر روی ایده بیزینس خود و جنبه‌های مختلف آن به طور کامل فکر کنید. ایده شما که به صورت طرح تجاری (business plan) نوشته می‌شود باید به حدی کامل باشد که جای سوالی برای افسر مهاجرتی باقی نگذارد. اینکه به روشنی مشخص کنید که به صورت میانگین این کار جقدر سودآوری دارد، چه تعداد امکان اشتغالزایی دارد یا چه فوایدی برای کانادا خواهد داشت شانس شما را به مراتب بالاتر می‌برد. راه اندازی کسب و کار در مناطق کم جمعیت کانادا که نیاز به کارآفرینی و اشتغالزایی دارد نیز احتمال دریافت این ویزا را به شدت بالا می‌برد.

قبل نوشتن طرح تجاری بررسی درباره بازار کار کانادا و نیازهای آن داشته باشید. ایالت یا منطقه‌ای که قصد شروع کار خود را دارید در طرح توجیهی شما بسیار تاثیر می‌گذارد، در صورتی که کسب و کار در مناطقی از کانادا که نیاز به اشتغال افراد دارد انتخاب شود، می‌تواند یک امتیاز برای پرونده شما باشد. برای اینکه بتوانید از طریق این ویزا وارد کانادا شوید نیاز است که مالک حداقل 51 درصد بیزینس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا