مطالب متفرقه

کشور نیوزلند برای زندگی و مهاجرت[مزایا و معایب]، جمعیت و پایتخت نیوزیلند + تصاویرنیوزلند

کشور نیوزلند با نام های دیگری اعم از قلمرو همسود نیوزلند یا کشور زلاندنو (نام دیگر نیوزلند) به رسمیت شناخته شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه کشور نیوزلند کجاست؟، کشور نیوزلند برای مهاجرت، تراکم جمعیت، فرهنگ مردم، موقعیت جغرافیایی، شهرها و استانهای این کشور، حکومت، جمعیت مسلمانان، معرفی جاذبه های گردشگری، اقتصاد و نرخ بیکاری، مزایای کشور نیوزلند برای زندگی، تصاویر کشور نیوزلند و … بپردازدیم.

آشنایی کلی با کشور نیوزلند

تصویر نیوزلند-New Zealand

نیوزیلند در کدام قاره است؟ کشور نیوزلند کجاست و چگونه کشوری است؟ نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد که در قاره اقیانوسیه و جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده و نزدیکترین کشور همسایه به آن، استرالیا می باشد. دریای بین این دو کشور، دریای تاسمان نام دارد.

پایتخت این کشور شهر ولینگتون می باشد و بزرگترین شهر آن، آوکلند است و واحد پول و ارز این کشور دلار نیوزلند می باشد. این کشور دارای دو جزیره بزرگ می باشد و مناطق مستقل نیووی، توکلائو، جزایر کوک و راس را در برگرفته است.

تصاویر کشور نیوزلند

در ابتدا برای شما تصاویر زیبا از کشور نیوزلند را قرار داده ایم تا اگر قصد دارید به کشور نیوزلند برای مهاجرت فکر کنید با دیدن این تصاویری از کشور نیوزلند بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید و کمی با این کشور بیشتر آشنا شوید. البته صرفاً با مشاهده تصاویر زیبا تصمیم نگیرید و همه جوانب را کامل برای کشور نیوزلند برای مهاجرت بررسی نمایید تا بعداً پشیمان و متضرر نشوید.

جمعیت نیوزیلند

تصویر جمعیت نیوزلند-New Zealand population

در پاسخ به این سوال که کشور نیوزلند چقدر جمعیت دارد ؟ باید بگوییم که جمعیت نیوزیلند بر اساس آخرین سرشماری 5,084,000 نفر می باشد که از افراد و ملیت های مختلف تشکیل شده است. بیشترین جمعیت این کشور را اروپاییان با درصد 78 تشکیل می دهند. اروپاییان بیشتر از کشور بریتانیا، ایرلند، آلمان، اتریش، سوئیس، ایتالیا و …  به این کشور مهاجرت کرده اند.

15% جمعیت نیوزیلند را مائوری ها، 12% جمعیت را آسیایی ها، بیش از 7% را ساکنین جزایر اقیانوسیه تشکیل داده اند. اوکلند نیوزلند کجاست؟ پرجمعیت ترین شهر این کشور، شهر اوکلند است که اکثر مهاجران در این شهر ساکن هستند.

حکومت و قوانین کشور نیوزلند

تصویر حکومت نیوزلند-Government New Zealand

کشور نیوزلند دارای یک حکومت مشروطه و دموکراسی پارلمانی می باشد. در قوانین کشور نیوزلند ، رئیس و بالاترین مقام این کشور ملکه الیزابت دوم میباشد. فرماندار کل توسط نخست وزیر کشور تعیین میشود که این فرماندار نماینده ملکه الیزابت دوم و شخص اول کشور است.

فرماندار کل باید به برخی شکایات قضایی کشور رسیدگی کند و وظیفه ی دیگر آن امضای حکم وزیران و سفیران و مقامات بالا می باشد. البته تمام کارهای فرمانده کل و ملکه دوم بعد از توصیه دولت پارلمان صادر میگردد.

نخست وزیر که به عنوان نخست وزیر می باشد توسط پارلمان تعیین می شود. در این کشور هر 3 سال یکبار انتخابات برگزار می شود و در هر انتخابات 120 نماینده تعیین می کنند. حق رای زنان در این کشور در سال 1893 به رسمیت شناخته شد. 

پایتخت نیوزیلند، استانها و شهرها

تصویر شهر ولینگتون-Wellington City

نیوزلند به 16 منطقه و 50 شهرستان تقسیم شده است و پایتخت نیوزیلند ، شهر ولینگتون که سومین شهر پرجمعیت این کشور محسوب می شود.

شهرهای مهم کشور نیوزلند

 • ولینگتون (امن ترین شهر جهان)
 • اوکلند (پرجمعیت ترین و امن ترین شهر نیوزلند)
 • کرایست چرچ (بزرگترین و مهم ترین شهر )
 • دنیدن (دومین شهر بزرگ )
 •  پالمرستون نورث
 • اینورکارگیل
 • هامیلتون 
 • تائورانگا
 • وانگاری

جاذبه های گردشگری کشور نیوزلند

این کشور جزو مقاصد پرطرفدار و زیبا جهت گردشگری می باشد. این کشور متشکل از جنگل های زیبا، کوه، سواحل و مناطق زیبا و دیدنی فراوانی میباشد. مناطق گردشگری این کشور به شرح زیر است:

 • آبفشان های روتوروا
 • پارک ملی آبل تاسمان
 • پارک ملی فیوردلند
 • خلیج جزایر نیوزلند
 • برج آسمان
 • معماری آرت دکو شهر ناپیر
 • کایکورا
 • غارهای وایتومو گلوورم
 • یخچال طبیعی فرانز جوزف

مسلمانان کشور نیوزلند

در سال 1868 برای اولین بار مسلمانان از کشور چین وارد این کشور شدند و از سال 1950 جمعیت مسلمانان در این کشور افزایش یافت. به همین دلیل مساجد و مراکز اسلامی مانند خیریه فاطمه الزهرا، مرکز اهل بیت و … در برخی از شهرها تاسیس شد. در سال 1950 اولین انجمن مسلمانان این کشور در شهر اوکلند بنا شد.

جمعیت مسلمان در این کشور تقریبا بین 30,000 تا 40,000 نفر می باشد که از کشورهای مختلف جهان مانند هندوستان، ایران، عراق، فلسطین، افغانستان، اندونزی و … وارد این کشور شده اند که اکثر این افراد در شهر اوکلند ساکن هستند.

اقتصاد کشور نیوزلند

تصویر اقتصاد نیوزلند-New Zealand economy

این کشور دارای اقتصاد پیشرفته و توسعه یافته می باشد و اقتصاد آن به محصولات کشاورزی و دامپروری وابسته است. از نظر اقتصادی جزو بیست و هشتمین کشور جهان قرار گرفته و تولید سرانه این کشور بیش از 40,000 دلار می باشد.

در اواخر قرن 19 میلادی یکی از مهمترین محصول تولیدی این کشور پشم بوده البته صنایع دیگری مانند صید نهنگ و فک، تولید کتان، استخراج طلا و … در اقتصاد این کشور بسیار اهمیت داشته است. نیوزلند جزو کشورهای توسعه یافته می باشد و از لحاظ شاخص توسعه انسانی جزو هفتمین کشور دنیا است.

یکی از بزرگترین صادرکننده گوشت گوسفند و بره، کشور نیوزلند میباشد. جالب است بدانید مرکز اقتصاد این کشور برج آسمان در شهر اوکلند میباشد و جزو کشورهایی میباشد که کمترین فساد اقتصادی را دارند. 

موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و نقشه کشور نیوزلند

تصویر موقعیت جغرافیایی نیوزلند-Geographical location New Zealand
کشور نیوزلند در نقشه

کشور نیوزلند روی نقشه: برای پاسخ به این سوال که کشور نیوزلند در کجا قرار دارد؟ این کشور واقع در قاره اقیانوسیه است و از دو جزیره اصلی شمالی و جنوبی تشکیل شده است. قله کوک با ارتفاع 3764 متر بالاترین نقطه این کشور و مهم ترین رودخانه آن، رودخانه وایکاتو می باشد. دو رود مهم دیگر این کشور رودهای کلوته و تایر است.

جالب است بدانید این کشور کوهستانی بوده و متشکل از کوههای آتشفشان می باشد و رشته کوه های آلپ قسمت های جنوبی این کشور را دربرگرفته است. جزایر نزدیک به این کشور شامل جزایر تونگا، فیجی، نیوکالدونیا می باشد.

نقشه کشور نیوزلند

این کشور دارای 4 فصل با آب و هوای متمایز می باشد اما به طور کلی در بیشتر مناطق این کشور با آب و هوای معتدل به سرد مواجه هستید اما گاهی اوقات هوا خیلی سرد یا خیلی گرم می شود و زمستان ها در جزیره شمالی به نسبت گرم ولی در جزیره جنوبی به بارش برف مواجه می شوید. 

فرهنگ کشور نیوزلند

فرهنگ انگلیسی و فرهنگ مائوری تاثیر بسیار زیادی بر روی فرهنگ کشور نیوزلند گذاشته است. جالب است بدانید زندگی مردمان مائوری و اروپایی با یکدیگر تفاوتی ندارد زیرا تقریبا 78 درصد جمعیت این کشور را اروپاییان در برگرفته اند.

یکی از مسائل مهم در بین مردمان این کشور، سواد می باشد که بالغ بر 99 درصد مردم با سواد هستند. یکی از فرهنگ های مردم این کشور این است که در برخورد اول با یکدیگر صمیمی نمی شوند.

هر یک از شهروندان این کشور سبک و روش زندگی خاص خود را دارند و شیوه ی زندگی هر شخصی با توجه به شهری که در آن زندگی میکند متفاوت است. جالب است بدانید پوشش و حجاب در این کشور آزاد می باشد و به برگزاری آداب و رسوم بسیار اهمیت میدهند.

دین و مذهب

تصویر کلیسای نیوزلند-New Zealand Church

انتخاب دین و مذهب برای تمامی شهروندان کشور نیوزلند آزاد می باشد. در گذشته مائوری ها از دین و آیین قدیمی و دیرینه خود پیروی می کردند اما با ورود اروپاییان به این کشور اکثر افراد به دین مسیحیت روی آوردند.

اما در حال حاضر مهمترین و اصلی ترین دین در این کشور مسیحیت می باشد. تقریبا 49% از جمعیت مردم پیرو دین مسیحیت هستند و حدود 42% جمعیت به دین و مذهبی اعتقادی ندارند و مابقی افراد از دین های بودیسم، هندوئیسم، اسلام، سیک و … پیروی میکنند.

پرچم نیوزلند

تصویر پرچم نیوزلند-New Zealand flag

در سال 1902 پرچم نیوزلند به عنوان پرچم ملی کشور نیوزلند به رسمیت شناخته شد. این پرچم به رنگ آبی که دارای 4 ستاره در سمت راست پرچم میباشد و این موضوع مربوط به زمانی است که این کشور مستعمره بریتانیا بود. در سال 2016 در انتخابات پرچم جدید، مردم این کشور با رای به پرچم فعلی سعی داشتند که پرچم کشور تغییر نکند.

مزایا و معایب زندگی در نیوزلند

در مورد مزایا و معایب زندگی در نیوزلند باید بگوییم که کشور نیوزلند از مزایای فراوانی برخوردار است که به شرح زیر میباشند:

 • بهره مندی از خدمات بهداشت و سلامت
 • دارای اقتصاد پیشرفته
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • دارای آب و هوای مناسب
 • بهره مندی از کیفیت زندگی بالا
 • دارای جاذبه های گردشگری

در مورد معایب زندگی در نیوزلند هم اگر قصد مهاجرت به کشور نیوزلند برای زندگی را دارید باید از حالا با معایب این کشور آشنا شوید:

 • به دلیل محیط زیست و آب وهوای نیوزلند، پشه و حشرات زیادی دارد و باید آماده نیش پشه ها باشید! همچنین بخاطر قرارگیری این کشور در زیر یکی از سوراخ های لایه اوزون، امکان آفتاب سوختگی و سرطان پوست وجود دارد.
 • به دلیل اینکه نیوزلند در یک جزیره کوچک دور از بقیه جهان است مسافرت خارجی برای مردمش به جز استرالیا و یا جزیره آرام، بسیار گران تمام می شود و مهاجران هم برای دیدار خانواده های خود باید راه طولانی را طی کنند. همچنین دور بودن این کشورها از بقیه نقاط جهان باعث گران تر شدن کالاهای وارد شده به نیوزلند می شود.
 • کشور نیوزلند برای زندگی جوانان مهاجر و یا دانشجویان کم سن و سال، زیادی آرام و بی هیجان است.
 • مردم بسیار صمیمی نیوزلند دارای نوعی سندروم به نام Tall Poppy هستند که برای همرنگ شدن با سایر مهاجران خود را کم هوش و پایین جلوه می دهند. مردم این کشور از خودنمایی بیزارند و هیچ گاه خود را از دیگران متمایز نمی کنند.
 • بالا بودن هزینه های دندانپزشکی در نیوزلند باعث شده نیمی از مردم آن سال به سال به دندانپزشکی مراجعه نکنند.
 • بالا بودن هزینه مسکن در شهر اکلند نیوزلند
 • به دلیل کم جمعیت بودن این کشور، موقعیت های شغلی و فرصت های کاری کمی در کشور نیوزلند برای زندگی وجود دارد.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم که کشور نیوزلند واقع در قاره اقیانوسیه بوده و دارای آب و هوای معتدل مایل به سرد می باشد. این کشور دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی می باشد و نرخ بیکاری بسیار پایین است.

از طرف دیگر دین از حکومت جدا بوده و انتخاب دین و مذهب برای شهروندان آزاد است و تقریبا 37 هزار نفر در این کشور از دین اسلام پیروی میکنند. به طور کلی با مهاجرت به نیوزلند از امکانات و مزایای فراوانی مانند کیفیت بالای زندگی، اقتصاد پیشرفته و … بهره مند می شوید.

منبع: fa.wikipedia.org

سوالات متداول درمورد کشور نیوزلند

کشور نیوزیلند در کدام قاره است؟

کشور نیوزلند در قاره اقیانوسیه و جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است.

کشور نیوزلند چگونه کشوری است؟

کشور نیوزلند دارای آب و هوای معتدل مایل به سرد، اقتصاد پیشرفته و پویا با نرخ بیکاری پایین می باشد.

کشور نیوزلند کجاست و چقدر جمعیت دارد؟

جمعیت نیوزیلند 5,084,000 نفر می باشد و در قاره اقیانوسیه و جنوب غربی اقیانوس آرام بوده که نزدیکترین کشور همسایه آن، استرالیا می باشد.

21 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز
   کشور نیوزلند در قاره اقیانوسه واقع شده است.
   با تشکر از همراهی شما

 1. سلام مطلب خوبی بود. برای مهاجرت به کشور نیوزیلند باید چجوری باید اقدام کنیم ؟؟ شما مراحل اخذ ویزا رو برامون انجام میدید ؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   سایت مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاجرت بوده و هیچگونه خدماتی مانند اخذ ویزا و مهاجرت به هموطنان ارائه نمی دهد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت بر روی کلمه مهاجرت به نیوزلند کلیک نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 2. نام دیگر نیوزلند چیست؟ توی حل جدول سوال بود که من زدم زلاندنو ولی درست در نیومد پس اسم دیگر نیوزلند چیه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر سطح زبان شما خوب باشد می توانید با شرکت در آزمون زبان NZQA در این کشور سطح زبان خود را اثبات نمایید. یا با داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 و یا بالاتر شانس بیشتری خواهید داشت.

 3. سلام خسته نباشید
  برای کسانی که پزشکی عمومی خوندن ایران وقصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص رو دارن، میشه لطفا بفرمایید چیکار باید انجام بدن و مراحل چیه

   1. درود بر شما
    شما اطلاع دارید که برای ادامه و اخذ پذیرش برای تخصص پزشکی باید اول امتحان بدن برای معادل سازی یا نه؟ و مستقیما میتونن برای تخصص اقدام کنن
    چون بعضی از کشور ها اول باید امتحان بدن برای اینکه پزشکی عمومی رو قبول کنن وبعد تخصص بخونن
    ممنون از لطفتون

 4. سلام
  فامیلی چهار نفره از افغانستان میباشم، میخواهم در نیوزیلند پناهنده ای سیاسی شویم.
  میتوانید کمکیم کنید که از کجا شروع کنیم؟
  تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاجرت بوده و هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی به هموطنان ارائه نمی دهد.
   با تشکر از همراهی شما

 5. سلام من نقشه نیوزیلند و استرالیا رو دیدم و فکر میکنم نزدیکترین همسایه ش باشه در مورد آنزاک یا همون ارتش مشترک نیوزلند و استرالیا هم مطالعه کردم خیلی جالب بود . این کشور در حال حاضر با استرالیا روابط اقتصادی گسترده ای دارد.

 6. در مورد مزایا و معایب زندگی در نیوزلند میخاستم بگم که از مزایای اون زندگی راحت تر برای مهاجران و کیفیت بالا و هزینه پایین زندگی، کیفیت تحصیل بالا، فرصتهای زیاد برای کارافرینان، آب و هوای عالی و مناظر طبیعی زیبا، امنیت بالا و نرخ جرم و جنایت پایین با آزادی مذاهب زیاد، داشتن بهترین غذاهای اسیایی و خوراکی های اروپایی، مردم صمیمی و خونگرم با وجود فرهنگ های متنوع،
  اما از معایب آن می توان به مواردی مثل داشتن پشه ها و حشرات زیاد، سوختگی و سرطان پوست به دلیل تابش شدید افتاب، به دلیل اینکه یک جزیره در ته دنیاست پروازهای طولانی و گران خارجی، گران بودن کالاهای وارداتی به دلیل دور بودن از سایر نقاط جهان، زندگی بیش از حد ارام و خوت که ممکن است برای اوقات فراغت جوانان کسل کننده باشد.
  یکی دیگر از معایب این است که مردم نیوزلند دارای سندروم Tall Poppy هستند به این معنی که به دلیل تواضع زیادی که دارند خود را کم هوش و پایین تر از بقیه نشان می دهند در حالی که در واقعیت مردمی بسیار پیشرفته و متمدن هستند.
  هزینه دندانپزشکی و هزینه مسکن در اکلند نیوزلند بسیار بالاست.

 7. چقدر عکسهای کشور نیوزلند قشنگه خیلی دوست دارم مهاجرت کنم کاش ایرانیان مقیم نیوزیلند بیان و از تجربیاتشون درمورد این کشو و اینکه الان راضی هستند یا نه بگن

 8. دوستان از نظر ایرانیان مقیم نیوزیلند در مورد کار در نیوزلند برای ایرانیان می تونید از گروه تلگرام ایرانیان مقیم نیوزیلند استفاده کنید خیلی تجربیات جالبی اونجا به اشتراک میزارن

 9. در مورد شرکت مهاجرتی واقعا دقت کنید حتما با یه وکیل که اصلا با شرکت ارتباط کاری نداره برین سر قرارداد . نرخهای افسار گسیخته ای برا مشتری می‌نویسند که هزاران برابر هزینه ای که میتونستی خودت انجام بدی برات بریدن . لطفا به شرکت ها اعتماد نکنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا