مطالب متفرقهمهاجرت

کشور کویت (همه چیز درباره کشور کویت 2024)

کشور کویت از همسایگان ایران است. کویت یک کشور کوچک است که با ایران دارای مرز آبی است. مساحت کشور کویت به قدری کم است که از بسیاری از استان‌های ایران کوچک‌تر است. این کشور با عراق و عربستان سعودی دارای مرز خاکی است. در کویت سطح رفاه زندگی بالا اما هزینه‌ها نیز به همان اندازه بالا است اما از سویی کشوری مهاجرپذیر نیست.

 • پایتخت کویت: کویت
 • مساحت: 17820 کیلومتر مربع
 • واحد پول: دینار
 • مذهب: اسلام
 • جمعیت: کمتر از 5 میلیون نفر
 • نوع خکومت: پادشاهی

کشور کویت کجاست؟

کشور کویت از شمال با عراق، از جنوب با عربستان سعودی و از شرق از مرز آبی خلیج فارس با ایران همسایه است. پایتخت کشور کویت، شهر کویت است. مساحت زیادی از کشور کویت با ماسه پوشیده شده است.

کشور کویت کجاست

تاریخ و فرهنگ کشور کویت

زبان کشور کویت به عنوان یک کشور عربی، زبان عربی است و البته درصدی از افراد نیز امکان صحبت به زبان انگلیسی را دارند. اما برای زندگی در این کشور باید به زبان عربی آشنایی داشته باشید. مذهب اکثریت مردم کویت اسلام است و تمامی مراسم و اعیاد دینی و مذهبی در این کشور اجرا می‌شود.

نژاد اکثر مردم کویت سامی است اما نژادهای دیگر مانند قحطانی یا عدنانی‌ نیز در آن وجود دارد. این کشور کوچک دارای 5 استان است که هر کدام دارای استانداری مخصوص به خود است. هر استاندارد توسط امیر وقت مشخص می‌شود. اسامی استان‌های کشور کویت العاصمه، استان الحولی، استان الاحمدی، استان الجهراء و استان الفروانیه هستند.

پرچم کویت پرچم فعلی کشور کویت در سال 1961 ایجاد شد. این پرچم دارای 4 رنگ قرمز، سبز، مشکی و سفید است. واحد پول کشور کویت، دینار کویت است که از ارزشمندترین واحدهای پولی دنیا به حساب می‌آید.

به رئیس حکومت در کویت امیر گفته می‌شود که رئیس جمهور نیز به انتخاب امیر کویت گماشته می‌شود. در مجلس کویت 50 کرسی وجود دارد که نمایندگان توسط مردم برای یک دوره 4 ساله انتخاب می‌شوند.

مزایای زندگی در کشور کویت

 • امنیت بالا و نرج جرم و جنایت بسیار پایین
 • اقتصاد قوی و ثبات سیاسی
 • عدم دریافت مالیات در بر درآمد
 • سیستم آموزشی قوی
 • حقوق و مزایای خوب شغلی

معایب زندگی در کویت

 • هزینه بالای زندگی و کشوری گران
 • آب و هوای گرم و خشک به خصوص در تابستان
 • مساحت بسیار کم این کشور در حد یک استان کوچک
 • عدم دریافت اقامت از طریق تولد فرزند
 • محدودیت‌های فرهنگی
 • عدم صدور اقامت برای بسیاری از ویزاها برای ایرانیان

آب و هوای کویت

کشور کویت یک کشور گرم و خشک به حساب می‌آید و در ساعاتی از روز به خصوص در تابستان امکان سوختگی پوست وجود دارد. دمای هوا در فصل تابستان بین 40 تا 45 است اما می‌تواند در روزهای گرم تا 54 درجه نیز برسد. دمای هوا در فصل زمستان بسیار معتدل‌تر است و بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد می‌باشد.

همچنین به دلیل خشک بودن هوا ممکن است برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند نیز مشکلاتی ایجاد شود. بیشتر پوشش این کشور بیابانی است و پوشش گیاهی به جز در بخش‌های بندری در بخش‌های دیگر پوشش گیاهی مطلوبی وجود ندارد.

بهترین شهرهای کویت

شهر کویت که پایتخت این کشور نیز به حساب می‌آید. شهر کویت یک شهر مدرن و از مراکز اقتصادی کویت می‌باشد. شهر سالوا از دیگر شهرهای مهم کشور کویت است، این شهر دارای چندین منطقه مسکونی است که مناطقی نیز برای زندگی کویتی‌ها و دیگر افراد از جمله مهاجرین دارد و مناطقی برای مصری‌ها یا افراد انگلیسی زبان نیز در آن وجود دارد.

شهر حوالی یک شهر کوچک اما مهم در کشور کویت است که در ۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر کویت واقع شده است. شهر سلمیه در حدود 10 کیلومتر با شهر کویت فاصله دارد و شهری جذاب برای گردشگران نیز می‌باشد. شهر الاحمدی به دلیل وجود نفت در آن اهمیت زیادی دارد و دلیل ایجاد این شهر نیز کشف نفت در آن بوده است. ساختار این شهر مدرن و جذاب است و بافت سنتی کمتر در آن دیده می‌شود.

کار در کویت

برای دریافت مجوز کار در کشور کویت نیاز به جاب آفر دارید. یعنی در ابتدا نیاز است که یک کارفرمای کویتی شما را برای پست شغلی استخدام کند تا بتوانید ویزای کاری کویت را دریافت کنید. ویزای کاری کویت به راحتی داده نمی‌شود و بیشتر برای مشاغلی که در کویت نیاز به نیروی کار برای آن وجود دارد صادر می‌شود.

دانستی‌های کشور کویت

 • جمعیت زیادی از کشور کویت را مهاجرین تشکیل می‌دهند.
 • کویت جزو امن ترین کشور های دنیا به شما می‌رود.
 • کشور کویت یک کشور بیابانی است و آب شیرین در آن وجود ندارد.
 • دینار کویت ارزشمندی واحد پولی دنیا است و هر دینار معادل 3.24 دلار آمریکا است.
 • میدان نفت بورگان در جنوب کشور کویت دومین میدان بزرگ نفتی خشکی در جهان است
 • بزرگترین سالن اپرای خاورمیانه به نام مرکز فرهنگی شیخ جابر الاحمد در کویت قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری کشور کویت

باغ وحس کویت: این باع وحش گونه‌های کمیابی از انواع حیوانات را در خود جای داده است. گونه‌های حیوانی این باغ وحش بیش از 1600 نوع است.

رجهای کویت: این دو برج در سال 1977 افتتاح شد و داخل هر کدام تعدادی رستوران، سینما قرار دارد. ارتفاع برج بلندتر 187 متر و ارتفاع بزرگ کوتاهتر در حدود 120 متر است. این دو برج علاوه بر کاربرد توریستی و تفریحی به عنوان منبع آب نیز استفاده می‌شوند.

پارک آبی کویت: این پارک آبی به نسبت دیگر پارک‌های آبی در دنیا، مساحت خیلی زیادی ندارد اما محل مناسبی برای گذراندن زمان با خانواده و دوستان است. پارک اکوا در کنار برج کویت قرار دارد. مساحت این پارک در حدود 60 هزار متر مربع است.

مسجد جامع کویت: از دیگر مکان‌های دیدنی کشور کویت این مسجد زیبا است و از بزرگترین مساجد دنیا نیز به حساب می‌آید. مساحت این مسجد 46 هزار متر مربع است و به دلیل تاثیرپذیری از فرهنگ ایرانی رگه‌هایی از معماری ایرانی نیز در آن دیده می‌شود.

موزه رجب طارق کویت: برای افرادی که به تاریخ اسلام علاقه دارند بازدید از این موزه می‌تواند جذاب باشد. در این موزه اشیاء ارزشمندی از جمله کتاب‌‌های اسلامی نسخه دستنویس نگهداری می‌شوند.

نتیجه گیری

به دلیل مدیریت صحیح و منابع مالی زیاد حاصل از فروش نفت، کویت به یک کشور ثروتمند تبدیل شده است. کویت کشوری بیابانی است و پوشش گیاهی یا کشاورزی زیادی در آن وجود ندارد. درآمد اصلی این کشور از نفت و گاز می‌باشد. کل مساحت این کشور در حدود 18 کیلومتر مربع است و تنها 5 استان در آن وجود دارد.

کویت به خصوص برای ایرانیان کشور مهاجرپذیری نیست و به افرادی که قصد گرفتن ویزا به قصد تبدیل آن به اقامت دائم را ندارند کشور کویت پیشنهاد نمی‌شود. چون علاوه بر سخت ویزا دادن، تمدید یا تبدیل آن به اقامت دائم بسیار مشکل است. اگرچه نیمی از جمعیت کل کشور دبی را مهاجرین تشکیل می‌دهند اما تنها برای مقاصد گردشگری یا کاری کوتاه مدت توصیه می‌شود. ویزای کاری یا تحصیلی کشورهای دیگر امکان دریافت راحت‌تری دارند علاوه بر اینکه با حدود 5 سال زندگی در هر کدام از آن کشورها می‌توان به راحتی به اقامت دائم آن کشور نیز دست پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا