مهاجرت

مهاجرت به مجارستان – بررسی شرایط روشهای مهاجرتی + هزینه زندگی 2022

کشور مجارستان واقع در قاره اروپاست و جزو مقاصد پرطرفدار و محبوب برای مهاجرت محسوب می شود. جالب است بدانید با اخذ اقامت مجارستان میتوانید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار و تحصیل شوید. جهت مهاجرت به مجارستان میتوانید از طریق ویزای کار، تحصیلی، سرمایه گذاری و … اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط مهاجرت به مجارستان، مزایای کشور مجارستان، مدارک لازم، شرایط انواع ویزاها و … بپردازیم.

معرفی کشور

جمعیت مجارستان تقریبا 10 میلیون نفر میباشد و پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آن، شهر بوداپست است. این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپاست و این کشور با همایسگان خود اعم از کشورهای اتریش، اوکراین، اسلوونی، صربستان، رومانی و کرواسی دارای مرزهای مشترک هستند. زبان به رسمیت شناخته در این کشور زبان مجاری است.

بیشتر بخوانید: معرفی کشور مجارستان، بررسی شرایط زندگی

شرایط و قوانین مهاجرت

شما جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید از یکسری شرایط و قوانین برخوردار باشید. لازم به ذکر است هر یک از ویزاهای این کشور از شرایط خاصی برخوردارند و به طور کلی بعد از گذشت 5 سال میتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

برخی از شرایط ویزاهای مهاجرتی مجارستان عبارتند از:

 • با اخذ ویزای تحصیلی امکان اخذ اقامت دائم را ندارید و باید بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوید تا موفق به اخذ اقامت مجارستان شوید.
 • این کشور از قانون خون پیروی میکند و شما با تولد فرزند نمیتوانید اقامت این کشور را اخذ کنید.
 • در صورت ازدواج با یک شخص مجاری و داشتن رابطه رسمی و قانونی میتوانید اقامت مجارستان را اخذ کنید.
 • نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد و به راحتی میتوانید شغل متناسب با شرایط خودتان را بیابید و اقامت دائم اخذ کنید.
 • این کشور دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی است و بهترین گزینه برای سرمایه گذاری می باشد.

مزایای مهاجرت به مجارستان

این کشور از مزایا و امکانات فراوانی اعم از امنیت بالا، رفاه اجتماعی بالا، کیفیت بالای زندگی، اقتصاد پیشرفته و با ثبات و … برخوردار است. شرایط زندگی در این کشور بسیار با کیفیت و دارای استاندارد خاصی می باشد؛ همچنین هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه است.

مزایای مهاجرت عبارتند از:

 1. امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت
 2. اخذ پاسپورت معتبر
 3. مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی
 4. برخورداری از کیفیت بالای زندگی
 5. بهره مندی از موقعیت های شغلی فراوان
 6. بهره مندی از خدمات درمان 
 7. امکان سفر به کشورهای اتحادیه اروپا
 8. تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی
 9. بهره مندی از تحصیل رایگان برای فرزندان
 10. بهره مندی از دانشگاه های معتبر در جهان

مدارک لازم

قبل از درخواست ویزا باید تمامی مدارک ذکر شده در زیر را به زبان مجاری ترجمه کنید سپس به سفارت مجارستان تحویل دهید. بهتر است بدانید هر یک از ویزاهای مهاجرتی دارای مدارک مختص به خود می باشند اما در اینجا به طور کلی مدارک مورد نیاز را برای شما عزیزان بیان کردیم.

مدارک لازم جهت مهاجرت عبارتند از:

 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • فرم درخواست ویزا
 • مدرک زبان مجاری یا انگلیسی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی
 • نامه مالی جهت اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه های مهاجرت و اخذ ویزا

انواع مهاجرت

مهاجرت از انواع مختلفی تشکیل شده و هر یک از ویزای مهاجرتی از شرایط و قوانین خاصی برخوردارند. شما با توجه به شرایطتان میتوانید از طریق یکی از روشهای مهاجرتی به این کشور مهاجرت کنید.

انواع روشهای مهاجرتی:

ویزای کار

بهتر است بدانید نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و به راحتی میتوانید شغل متناسب با شرایط خودتان را بیابید. جهت کار در مجارستان باید از سوی کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

علاوه بر پیشنهاد شغلی باید از مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، رزومه کاری خوب برخوردار باشید. شما باید مدارک و رزومه کاریتان را از طریق سایت های کاریابی برای کارفرمایان ارسال نمایید تا برای شما دعوتنامه ارسال شود.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار

ویزای تحصیلی

این کشور از سیستم آموزشی پیشرفته و با کیفیتی برخوردار است و تدریس در دانشگاه های این کشور به 3 زبان آلمانی، انگلیسی، مجاری صورت می گیرد. لازم به ذکر است شما با اخذ ویزای تحصیلی تنها موفق به اخذ اقامت موقت می شوید.

جهت تحصیل در این کشور باید از سوی دانشگاه ها دعوتنامه تحصیلی دریافت کنید. تحصیلات در این کشور رایگان نیست اما هزینه تحصیل بسیار پایین می باشد. همچنین دانشجویان این کشور به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی

ویزای ازدواج

اگر قصد اخذ اقامت از طریق ازدواج را دارید باید با یک شخص تبعه مجاری ازدواج کنید. لازم به ذکر است ازدواج شما باید به صورت رسمی و قانونی باشد چرا که در صورت رابطه رسمی میتوانید اقامت این کشور را اخذ کنید. شما موظف هستید با ارائه یکسری مدارک رابطه واقعی خودتان را به دولت کشور اثبات کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای ازدواج

ویزای توریستی

اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است از یک ماه قبل نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. مدت اعتبار ویزای توریستی 90 روز می باشد و بعد از اتمام شدن مدت اعتبار ویزا باید این کشور را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. لازم به ذکر است با اخذ این ویزا نمیتوانید در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای توریستی

ویزای سرمایه گذاری

این کشور دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی می باشد و شما جهت سرمایه گذاری در مجارستان باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید. سرمایه گذاری از انواع مختلفی تشکیل شده که با توجه به شرایطتان میتوانید یکی از روش های سرمایه گذاری رو انتخاب کنید. با اخذ این ویزا بعد از گذشت 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شوید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای تولد

قانون خون به این معناست که یکی از اعضای خانواده اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد که بعدها فرزندان بتوانند تابعیت مجارستان را اخذ کنند. لازم به ذکر است والدین با تولد فرزند در این کشور موفق به اخذ اقامت و تابعیت مجارستان نمی شوند اما در شرایط خاص، فرزندان میتوانند تابعیت این کشور را اخذ کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای تولد

پناهندگی

پناهندگان، افرادی هستند که بنا به دلایل مختلفی مانند مسائل عقیدتی، مذهبی، جنسیتی، جنگی و … در کشور خود مورد آزار و اذیت فراوانی قرار میگیرند و به کشور دیگری پناه می آورند. مهاجرت از طریق پناهندگی روش پرخطر و پرریسکی است زیرا در حین مسیر ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما پیش آید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

هزینه زندگی در مجارستان

بهتر است بدانید هزینه زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا پایین می باشد و شما عزیزان به راحتی می توانید در این کشور زندگی کنید. همچنین هزینه تحصیل در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد اما به طور کلی هزینه ماهانه یک نفر بدون احتساب اجاره ملک تقریبا 510.86 دلار است.

برخی از هزینه های زندگی عبارتند از:

 • غذا در رستوران ارزان: 2000.00 فوت
 • بلیط حمل و نقل عمومی: 350.00 فوت
 • اجاره ملک 1 خوابه در مرکز شهر: 123,048.85 فوت
 • اجاره ملک 1 خوابه خارج از مرکز: 93,102.41 فوت
 • قیمت هر متر مربع ملک در مرکز شهر(خرید ملک): 698858.79 فوت
 • قیمت هر متر مربع خارج از مرکز(خرید ملک): 486962.38 فوت

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم کشور مجارستان یکی از پرطرفدارترین و بهترین کشور برای مهاجرت می باشد. پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است زیرا این کشور جزو کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می باشد. هزینه های زندگی در این کشور نسبت به برخی از کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

شما می توانید با توجه به شرایطتان از طریق یکی از ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و … به این کشور مهاجرت کنید. هر یک از ویزاها از شرایط و قوانین خاصی برخوردارند اما به طور کلی بعد از گذشت 5 سال می توانید جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

2 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به این که شما از کدام یک از راه های مهاجرت به مجارستان می خواهید استفاده کنید (مثلاً مهاجرت تحصیلی، کاری، یا ازدواج و …) در هریک از این موارد سن مشخصی برای دریافت ویزا تعیین شده است. به طور کلی از لحاظ سنی سقفی برای ورود به دانشگاه های مجارستان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا