مهاجرتویزای ازدواج

ویزای ازدواج استرالیا، شرایط اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

ویزای ازدواج استرالیا یکی دیگر از روشهای مهاجرت به استرالیا می باشد. شما برای اخذ ویزای ازدواج باید با شخصی که اقامت دائم استرالیا را اخذ کرده یا تابعیت استرالیا را دارد و جزو شهروندان استرالیا به حساب می آید ازدواج کنید. البته شخص میتواند خارج یا داخل کشور استرالیا باشد.

شما برای اخذ این ویزا باید رسمی و واقعی بودن رابطه خودتان را از طریق مدارک به دولت استرالیا اثبات کنید تا بتوانید اقامت استرالیا را اخذ کنید. قبل از اینکه ویزای ازدواج را درخواست دهید باید با همسرتان ازدواج کنید. شما با داشتن مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا اقدام کنید.

در این صورت به اداره مهاجرت استرالیا هم ثابت می شود شما قبل از درخواست با یکدیگر رابطه داشتید و صرفا فقط برای اقامت، ازدواج صوری انجام ندادید. یکی دیگر از راه های مهاجرت از این روش، ویزای نامزدی می باشد. شما با این ویزا میتوانید به مدت 9 ماه با همسرتان جهت آشنایی در کنار هم باشید. بعد از 9 ماه باید با یکدیگر به صورت رسمی ازدواج کنید.

بهتر است بدانید که مهاجرت از طریق ازدواج از انواع مختلفی تشکیل شده است پس با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کامل تر در مورد این موضوع بپردازیم.

شرایط و قوانین برای اخذ ویزا

بهتر است بدانید ویزای ازدواج خود از ویزای مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این ویزاها از شرایط مختلفی برخوردار هستند که در ادامه به طور کامل همه ی ویزاها را بررسی کردیم.لازم به ذکر است بدانید که برای اخذ ویزا باید ازدواج شما به صورت رسمی و قانونی باشد.

بهتر است قبل از درخواست ویزا به مدت 12 ماه با همسرتان رابطه داشته باشید تا به استرالیا ثابت شود. شرایط برای افرادی که از داخل استرالیا یا از خارج استرالیا اقدام به اخذ ویزا می کنند متفاوت می باشد. ولی به صورت کلی برای اخذ این ویزا باید از شرایطی مانند سن بالای 18 سال، عدم سوء پیشینه، گواهی پزشکی و سلامت، مدرک زبان و ترجمه سند ازدواج و … برخوردار باشید.

همینطور شخص اسپانسر باید از تمکن مالی برخوردار باشد و به دولت استرالیا توانایی پرداخت هزینه های زندگی و محل زندگی و … را به مدت 2 سال را اثبات کند. جالب است بدانید افرادی که از داخل کشور استرالیا اقدام به اخذ ویزا میکنند مدت زمان بیشتری برای آنها صرف می شود.

افرادی که ویزای ازدواج استرالیا را اخذ می کنند از برخی از حقوق شهروندان استرالیا بهره مند می شوند. این افراد می توانند در این کشور بدون هیچ قید و شرطی مشغول به کار شوند.شما بعد از 2 سال زندگی مشترک می توانید با داشتن یک سری مدارک رابطه خود با همسرتان را به اداره مهاجرت استرالیا اثبات کنید و سپس اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

هزینه جهت اخذ ویزا

یکی از مسائل مهم برای افرادی که قصد مهاجرت دارند هزینه مهاجرت می باشد. بهتر است بدانید با توجه به تغییرات در هزینه ها نمی توان به صورت دقیق هزینه ها را ذکر کرد. ما در اینجا برای شما به طور میانگین هزینه ها را بیان می کنیم.

هزینه ویزا اپلیکیشن برای اداره مهاجرت استرالیا برای شخص متقاضی 6/865/000 دلار می باشد. برای افراد بالای 18 سال 3/435/000 دلار می باشد. برای افراد زیر 18 سال 1/720/000 دلار می باشد. شما باز هزینه ها شما باید مبلغی بابت شرکت های مهاجرتی پرداخت کنید. هزینه های دیگر ویزای ازدواج عبارتند از هزینه گواهی پزشکی، هزینه آزمون زبان، هزینه گواهی سوء پیشینه و …

مدارک لازم

شما برای اخذ ویزا ازدواج باید یک سری مدارک که از سوی اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است را دارا باشید. تمامی مدارک را باید به زبان انگلیسی ترجمه کنید و سپس باید برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال کنید. این مدارک عبارتند از:

 1. پاسپورت معتبر
 2. شناسنامه و کارت ملی
 3. سند ازدواج
 4. گواهی عدم سوء پیشینه
 5. مدارک و اسناد جهت اثبات ازدواج رسمی
 6. عکس
 7. کامل کردن فرم های مورد نیاز
 8. گواهی تمکن مالی
 9. مدرک زبان
 10. دعوتنامه ( شخص اسپانسر یا همان همسر باید بفرستد)
 11. نامه ی مبنی بر عدم بدهکاری به دولت استرالیا
 12. ارائه مدارکی مانند عکمس دو نفره، اسناد، حساب بانکی و … (جهت اثبات رابطه)

انواع ویزای ازدواج

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج بهتر است بدانید که ویزاهای مختلفی برای این نوع مهاجرت وجود دارد. این ویزاها شامل ویزای 300، ویزای 820 یا 801، ویزای 309 یا 100 می باشد. هر یک از این ویزاهای ذکر شده از شرایط و قوانین خاصی برخوردار است. در ادامه به بررسی کامل هر یک از این ویزا می پردازیم.

ویزای 300 یا ویزای نامزدی

 یکی از روش های مهاجرت از این طریق اخذ ویزای نامزدی می باشد. این ویزا به نام ویزای نامزدی یا ویزای ساب کلاس 300 شناخته شده است. ویزا 300 برای افرادی است که در آینده می خواهند با شخصی که در استرالیا اقامت دائم دارد و جزو شهروندان استرالیا محسوب می شود ازدواج کند.

این افراد نیاز دارند قبل از ازدواج همسر خود را بیشتر بشناسند به همین دلیل می توانند ویزای نامزدی را دریافت کنند. ویزای نامردی به مدت 9 ماه اعتبار دارد. شما با اخذ این ویزا در مدت این 9 ماه از برخی از حقوق شهروندان استرالیا برخوردار می شوند.

شما با این ویزا میتوانید به مدت 9 ماه در کنار یکدیگر جهت آشنایی بیشتر باشید. بعد از این 9 ماه باید به صورت رسمی با یکدیگر ازدواج کنید. شما با یکسری مدارک و اسناد مانند سند ازدواج، عکس مشترک، حساب بانکی مشترک و … رسمی بودن ازدواجتان را به اداره مهاجرت استرالیا اثبات کنید.

یک موضوع جالب دیگر این است که از قبل باید دو نفر برای یک بار همدیگر را دیده باشند. شخص اسپانسر باید سن بالای 18 سال را داشته باشد. جالب است بدانید شخص اسپانسر باید به دولت استرالیا اثبات کند که در این 9 ماه هزینه های زندگی همسر را پرداخت می کند و نیازهای همسر خود را فراهم کند.

شخص اسپانسر نباید در 5 سال اخیر از طریق ویزای ازدواج اسپانسر شخص دیگری شده باشد. بعد از اخذ اقامت دائم باید به دولت استرالیا قول دهد که به مدت 2 سال تمامی هزینه های همسر خود را پرداخت می کند. شما می توانید در این مدت در استرالیا مشغول به کار یا تحصیل شوید و یا از استرالیا خارج شوید. به طور معمول برای بررسی و پیگیری جهت اخذ این ویزا ممکن است 12 الی 17 ماه زمان ببرد.

ویزای 820 و ویزای 801

این دو نوع ویزا یکی از انواع ویزاهای ازدواج می باشد. ویزای 820 و 801 با یکدیگر ارتباط دارند. ویزای 820 استرالیا به عنوان ویزای موقت می باشد. شما با این ویزا می توانید در استرالیا ساکن شوید تا زمانی که ویزای 801 یا همان ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

بهتر است بدانید برای اخذ این ویزا باید سن بالای 18 را داشته باشید. همانطور که در بالا ذکر کردیم شخص اسپانسر باید اقامت دائم استرالیا را داشته باشد. شما باید برای اخذ ویزای 801 باید با نشان دادن مدارک، اسناد و … به دولت استرالیا ثابت کنید که ازدواج شما رسمی است.

 مدت اعتبار ویزای 820، 2 سال می باشد و بعد از 2 سال برای شما ویزای 801 صادر می شود. مدت اعتبار ویزای 801 برای همیشه اعتبار دارد زیرا ویزای 801 اقامت دائم می باشد. شما باید قبل از اینکه اعتبار ویزای 820 به اتمام برسد باید برای اخذ ویزای دائم اقامت کنید.

جالب است بدانید شخص اسپانسر از وقتی که ویزای 820 برای شما صادر می شود به مدت 2 سال باید تمامی نیازهای شما را فراهم کند و امکانات لازم جهت آسایش شما را تامین کند. شما در مدتی که ویزای 820 استرالیا را دارید می توانید در استرالیا مشغول به کار شوید یا تحصیل کنید و همینطور از بیمه این کشور برخوردار می شوید. با داشتن ویزای 801 میتوانید به طور تمام وقت مشغول به کار شوید.

به صورت دولتی مشغول به تحصیل شوید زیرا اقامت دائم استرالیا را اخذ میکنید. شما با ویزای 801 می توانید اسپانسر افراد درجه 1 خود شوید. بعد از 4 سال اقامت در این کشور جزو شهروندان کانادا به حساب می آیید و از تمامی حقوق شهروندان برخوردار می شوید.

ویزای 309 و ویزای 100

یکی دیگر از راه های دیگر مهاجرت از طریق این ویزا، ویزای 100 و 309 می باشد که شرایط این ویزا بسیار شبیه به ویزای 820 و 801 می باشد. شما باید با شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کنید و این ویزا را اخذ کنید. شخص باید سن بالای 18 سال و گواهی سوء پیشینه داشته باشد.

ویزای 309 همان ویزای موقت است و شما با داشتن این ویزا میتوانید به استرالیا مهاجرت کنید. این ویزا تا 2 سال اعتبار دارد و پس از آن باید برای اخذ ویزای 100 استرالیا که همان اقامت دائم می باشد اقدام کنید.

برای اخذ ویزای 100 استرالیا باید مدارک و اسنادی را برای اثبات رسمی بودن ازدواج خود ارائه دهید. شاید جالب باشد بدانید که مزیت های این ویزا مانند ویزا 820 می باشد. شما میتوانید با داشتن ویزای 309 در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید و از بیمه های درمانی این کشور هم برخوردار شوید.

با اخذ این ویزا می توانید اسپانسر افراد درجه 1 خود شوید. بعد از چند سال اگر شرایط لازم را داشتید می توانید جزو شهروندان استرالیا باشید.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه می گیریم که شما از طریق ویزای ازدواج میتوانید اقامت استرالیا را اخذ کنید. مهاجرت از این طریق بسیار آسان و راحت می باشد به شرطی که شما به صورت واقعی و رسمی بخواهید ازدواج کنید. البته لازم به ذکر است شما باید با فردی که اقامت دائم استرالیا را اخذ کرده و یا تابعیت استرالیا را دارد ازدواج کنید.

همینطور شما باید رسمی و واقعی بودن رابطه خود را به اداره مهاجرت استرالیا ثابت کنید تا بتوانید اقامت دائم استرالیا را اخذ کنید و از تمامی حقوق شهروندان برخوردار شوید.

همانطور که در بالا ذکر کردیم ویزای ازدواج استرالیا از انواع مختلفی تشکیل شده است که شما با توجه به شرایط خودتان میتوانید از طریق یکی از روش های ویزای ازدواج اقدام کنید. پس اگر شما قصد ازدواج دارید و ازدواج شما رسمی می باشد و علاقه به اقامت دائم استرالیا دارید روش ویزای ازدواج استرالیا روش مناسبی برای مهاجرت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا