مهاجرتویزای کاری و تخصص

ویزای کاری استرالیا، معرفی بهترین مشاغل استرالیا

یکی دیگر از روشهای مهاجرت به استرالیا، اخذ ویزای کاری می باشد. مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از رایج ترین راه های مهاجرتی بین متقاضیان می باشد. دولت این کشور ارزش و اهمیت زیادی برای این ویزا قائل است. کشور استرالیا از اقتصاد بزرگ و پیشرفته ای تشکیل شده است و هر ساله افراد زیادی را جهت نیروی کار جذب می کند.

بهتر است بدانید که کشور استرالیا شرایط کار و امکانات کامل زندگی را برای رفاه هر چه بیشتر شهروندان فراهم میکند. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. افراد در زمینه های شغلی مناسب، با توجه به حرفه و مهارت های خود مشغول به کار میشوند و بر اساس سیستم امتیازبندی باید امتیازات لازم را کسب کرده و سپس ویزای کار استرالیا را اخذ کنند.

ویزای کار استرالیا از انواع مختلفی تشکیل شده است. شما با توجه به شرایط خودتان میتوانید یکی از این ویزاها را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی کامل شرایط مهاجرت کاری استرالیا، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، هزینه اخذ ویزا، سایت های کاریابی و … می پردازیم.

شرایط و قوانین لازم برای اخذ ویزا

برای اخذ ویزای کار استرالیا شما باید از یک سری شرایط لازم و ذکر شده از سوی دولت استرالیا را برخوردار باشید تا بتوانید ویزای کار استرالیا را اخذ کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم ویزای کار استرالیا از انواع گوناگونی تشکیل شده است و هر یک از آنها شرایط و قوانین خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی کامل این ویزاها می پردازیم.

در حالت کلی شما باید برای ویزای کار و مهارت استرالیا طبق سیستم امتیازبندی حداقل 65 امتیاز کسب کنید. سن کمتر از 45 سال را داشته باشید. همینطور باید برای حرفه و مهارتی که بلد هستید مدرک دانشگاه و یا مدرک فنی حرفه ای داشته باشید. باید مدرک زبان آیلتس با نمره 6 را کسب کنید.

همینطور باید گواهی سلامت و پزشکی داشته باشید و از گواهی عدم سوء پیشینه هم برخوردار باشید. شما باید در آن زمینه و حرفه سابقه کار داشته باشید ولی این را بدانید که شرایط هر کدام از ویزاهای کاری متفاوت می باشد. شما با اخذ ویزای کار استرالیا می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید و جزو شهروندان استرالیا محسوب می شوید و از حقوق شهروندان این کشور برخوردار می شوید.

مدارک مورد نیاز

برای مهاجرت کاری به استرالیا و اخذ اقامت باید یکسری مدارک مورد نیاز که دولت استرالیا تعیین کرده است را جمع آوری کنید. سپس این مدارک را باید ترجمه و به اداره مهاجرت استرالیا تحویل دهید. البته لازم به ذکر است که بدانید هر ویزا مدارک مورد نیاز مختص به خود را دارد. در اینجا به مدارک کلی جهت اخذ ویزا می پردازیم.

 1. پاسپورت معتبر
 2. شناسنامه و کارت ملی
 3. عکس
 4. مدارک تحصیلی
 5. سند ازدواج( در صورت متاهل بودن)
 6. گواهی عدم سوء پیشینه
 7. دعوتنامه کاری
 8. مدارک سابقه کاری
 9. گواهی سلامت و پزشکی
 10. تکمیل کردن فرم های مربوطه

مدت زمان صرف شده جهت اخذ ویزا

برای اخذ ویزای کار استرالیا نمیتوان زمان دقیقی مشخص کرد زیرا به عوامل خاصی بستگی دارد. مدت دریافت ویزا برای هر یک ویزاها متفاوت می باشد ولی به طور میانگین برای ویزای 189 ممکن است 1 الی 1.5 سال زمان ببرد. برای ویزای 190، 6 الی 12 ماه ممکن است زمان صرف شود.

جهتا اخذ ویزای 491 تقریبا ممکن است 3 ماه به زمان نیاز باشد. برای یافتن زمان دقیق اخذ ویزا میتوانید به سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید و زمان دقیق هر یک از ویزاها را مشاهده کنید.

هزینه های لازم جهت اخذ ویزا

موضوع هزینه موضوعی است که برای افراد بسیار مهم می باشد. هزینه assessment (ارزیابی مدرک تحصیلی) تقریبا 1000 تا 1500 دلار استرالیایی می باشد. بهتر است بدانید هزینه اخذ ویزا تقریبا 500 دلار استرالیایی می شود. هزینه ویزا برای شخص اصلی 4045 دلار استرالیایی است. اگر بخواهید شخصی را به عنوان همراه خود ببرید هزینه جداگانه ای برای آنها در نظر گرفته شده می شود.

برای همراه مبلغ 2020 و برای فرزند زیر 18 سال 1010 دلار استرالیایی می گیرند. یک هزینه دیگری هم باید برای گواهی و آزمایش پزشکی و پلیس و .. بپردازید. البته این را در نظر داشته باشید شما باید هزینه برای وکیل مهاجرتی و هزینه ترجمه مدارکتان را هم پرداخت کنید. اگر قصد آزمون زبان pte را دارید تقریبا 300 دلار می شود.

فهرستی از بهترین مشاغل

در اینجا می خواهیم به لیست مشاغل ویزای کار استرالیا بپردازیم و آنها را برای شما بیان کنیم تا شما با توجه به شرایط و مهارت های خود برای اخذ ویزای کار اقدام کنید.

بهتر است بدانید این کشور به نیروی کار فراوانی نیاز دارد و به راحتی می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. فقط این را باید بدانید که در زمینه ی شغلی خودتان باید به صورت حرفه ای و تخصصی کار را بلد باشید. مشاغل مورد نیاز استرالیا عبارتند از:

 1. مدیر کسب و کار
 2. پزشک و متخصص
 3. جراح فک و صورت
 4. مهندس نرم افزار
 5. پرستار
 6. دندانپزشک
 7. برق کار
 8. جوشکاری
 9. حسابدار
 10. فیزیوتراپ و …

بیشتر بخوانید: بهترین مشاغل مورد نیاز و پردرآمد استرالیا

قوانین کار کردن در استرالیا

استرالیا علاوه بر شرایط عالی و پیشرفته اقتصادی و زندگی از شرایط خوب کاری هم برخوردار است. افراد میتوانند به راحتی در کشور استرالیا مشغول به کار شوند. جالب است بدانید که متوسط کل درآمد هفتگی در سال گذشته بالغ بر 1713.90 دلار می باشد. بهتر است بدانید که حقوق در نظر گرفته شده برای کارگران و کارمندان استرالیا همیشه به سود و نفع کارمندان بوده است.

موضوع دیگر این است که ساعت کاری در استرالیا در هر شغلی متفاوت می باشد. در حالت کلی میانگین ساعت کاری در هفته 36 ساعت می باشد.سن بازنشستگی در استرالیا برای بانوان 60 سال و برای آقایان 65 سال می باشد.

بهتر است بدانید که اگر افراد در زمینه زبان مهارت و تسلط بیشتری داشته باشند و همینطور مدرک تحصیلی داشته باشند برای استخدام شدن در مشاغل استرالیا شانس بیشتری دارند. جالب است بدانید میانگین درآمد ماهیانه یک کارگر در استرالیا تقریبا 7570 دلار استرالیایی می باشد. 

سیستم امتیاز بندی و امتیاز لازم جهت اخذ ویزا

شما برای اخذ ویزای کار استرالیا باید طبق سیستم امتیاز بندی، امتیازات لازم را کسب کنید تا بتوانید به راحتی ویزای کار اخذ کنید. این سیستم امتیاز بندی طبق معیارهایی مانند سن، شغل، زبان انگلیسی، سابقه کاری، مدرک تحصیلی و … به شما امتیاز می دهند. شما باید حداقل 65 امتیاز از این سیستم کسب کنید تا بتوانید ویزا را اخذ کنید.

بیشتر بخوانید: جدول امتیاز بندی ویزاهای استرالیا

جستجوی کار و اسامی سایت کاریابی

شما برای اخذ ویزای کار استرالیا باید قبل از اینکه به این کشور مهاجرت کنید شغل مناسب با شرایط خود را از طریق سایت های کاریابی استرالیا پیدا کنید. البته لازم به ذکر است که شما باید از شرایط  کار در استرالیا برخوردار باشید. برای مثال باید از مدرک زبان و مدرک تحصیلی و … برخوردار باشید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار را در بالا برای شما بیان کرده ایم. شما با یافتن کار در سایت های کاریابی استرالیا و بعد از بیان شرایط خود و ارسال مدارکتان باید از سوی کارفرمایان و مدیران استرالیا تایید شوید. بعد از تایید شدن برای شما دعوتنامه جهت کار در استرالیا می فرستند. شما میتوانید پس از دریافت دعوتنامه از سوی شرکت ها اقدام به اخذ ویزا کنید.

سایت و موسسات کاریابی زیادی در کشور استرالیا وجود دارد. شما میتوانید به راحتی از طریق این موسسات کار متناسب با شرایط خود را پیدا کنید. بعد از انجام یک مصاحبه و تایید نهایی، شما را به عنوان نیروی کار در شرکت و سازمان خود جذب می کنند. لازم به ذکر است که اگر شما از طریق سایت این موسسات کار پیدا کنید آنها یک مبلغی از حقوقتان را برای خود می گیرند.

سایت های موسسات کاریابی در استرالیا عبارتند از:

 1. www.indeed.com
 2. www.seek.com.au
 3. jobsearch.gov.au
 4. www.betterteam.com
 5. au.indeed.com

انواع ویزا

در کشور استرالیا برای اخذ ویزای کار شما میتوانید از روش های مختلفی اقدام کنید زیرا ویزاهای کار این کشور از انواع مختلفی تشکیل شده است. شما متناسب با شرایط خودتان ویزای مورد نظر را انتخاب می کنید. ویزاهای کاری استرالیا عبارتند از: ویزای 189، ویزای 190، ویزای 476، ویزای 491 

ویزای 189

یکی از بهترین روش مهاجرت و بهترین ویزا کاری، ویزای 189 می باشد. ویزای 189 استرالیا برای افرادی می باشد که خودشان میتوانند اقامت دائم استرالیا را اخذ کنند و به هیچ اسپانسری نیاز ندارند. شما اگر می خواهید با این ویزا به استرالیا مهاجرت کنید باید با توجه به شغل و حرفه، مدرک تحصیلی آن را هم دریافت کنید.

همینطور باید سابقه کار در آن زمینه داشته باشید و حداقل 65 امتیاز کسب کنید. با اخذ این ویزا شما میتوانید از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را اخذ کنید. با اخذ اقامت از خدمات درمانی رایگان می توانید استفاده کنید. جالب است بدانید با این ویزا می توانید در استرالیا مشغول به تحصیل شوید.

ویزای 190

ویزای 190 یکی دیگر از ویزاهای کاری استرالیا می باشد و این ویزا برای افرادی می باشد که شخصی از سوی ایالت های استرالیا اسپانسر آن شده است. برای اخذ این ویزا باید از یکسری شرایط برخوردار باشید برای مثال باید مدرک تحصیلی متناسب با شغل خودتان را داشته باشید. حداقل 65 امتیاز کسب کرده باشید.

البته این را هم بگویم که اگر سازمانی اسپانسر شما شود 5 امتیاز بیشتر به شما تعلق می گیرد. شما با اخذ این ویزا اقامت دائم استرالیا را اخذ می کنید. جالب است بدانید که تمامی شرایط ویزای 190 با ویزای 189 شبیه به هم می باشند تنها تفاوت آنها این می باشد که با اخذ ویزای 190 از سوی ایالت مورد نظر 5 امتیاز بیشتر اخذ می کنید ولی باید به مدت 2 سال در آن ایالت مشغول به کار و زندگی شوید.

ویزای 476

ویزای 476 استرالیا یکی دیگر زیر شاخه های ویزای کاری استرالیا می باشد. این ویزا برای افرادی می باشند  که فارغ التحصیل رشته های مهندسی از دانشگاه های مورد تایید استرالیا هستند. اگر شما مورد تایید موسسات استرالیا قرار گیرند می توانند تا مدت 18 ماه در استرالیا مشغول به کار شوند.

جالب است بدانید که اگر شما امتیاز های مورد نیاز جهت اقامت دائم استرالیا را بدست آورید می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.البته این را بدانید که باید برای اخذ این ویزا باید از یک سری شرایط برخوردار باشید برای مثال باید سن کمتر از 18 سال بگیرید و مسلط به زبان انگلیسی باشید.

ویزای 491

ویزای 491 یکی دیگر از ویزاهای استرالیا می باشد جالب است بدانید که این ویزا جایگزین ویزای 489 شده است. این ویزا برای افرادی می باشد که نتوانسته اند از طریق ویزای 189 و 190 موفق به اخذ ویزا شوند. به همین علت آنها با اخذ این ویزا به مدت 5 سال در قسمت های کم جمعیت استرالیا مشغول به کار و زندگی میشوند.

برای اخذ این ویزا باید از سوی  بستگان درجه 1 یا 2 از سوی ایالت های کم جمعیت استرالیا برای شما دعوتنامه ای فرستاده شود. همینطور شما باید 65 امتیاز کسب کرده باشید و مسلط به زبان انگلیسی باشید. شما با اخذ این ویزا به مدت 5 سال اقامت موقت اخذ می کنید و از خدمات درمانی رایگان این کشور بهره مند می شوید.

بیشتر بخوانید: شرایط ویزای 491 استرالیا

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه می گیریم استرالیا کشوری با اقتصادی پیشرفته می باشد و ارزش زیادی برای افرادی که ویزای کار دارند قائل هستند. همانطور که در بالا ذکر کردیم ویزای کار استرالیا از انواع مختلفی تشکیل شده است. با اخذ برخی از این ویزاها می توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. شما برای اخذ ویزای کاری استرالیا باید حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

شما می توانید از طریق سایت های کاریابی شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. به همین دلایل افراد زیادی برای کار در استرالیا به این کشور مهاجرت می کنند. ویزای 189، 190، 476، 491 هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارد. شما میتوانید با توجه به شرایط خودتان از طریق یکی از این ویزاها اقدام به مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا