مهاجرتویزای کاری و تخصص

ویزای کار سوئد، معرفی موسسه و سایت های کاریابی

کشور سوئد جزو کشورهای محبوب و پرطرفدار از نظر مهاجران بوده است و سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند. شما با اخذ ویزای کار میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. ویزای کار یکی دیگر از روشهای مهاجرت به سوئد میباشد. البته لازم به ذکر است به علت تعداد بالای مهاجران به سوئد قوانین اخذ ویزا سخت تر شده است.

شما باید در زمینه شغلی مدنظرتان مهارت و تبحر فراوانی داشته باشید. کشور سوئد دارای اقتصاد فعال و پیشرفته ای میباشد و در زمینه صنعت پیشرفت فراوانی کرده است. نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین میباشد و موقعیت شغلی زیادی برای افراد فراهم شده است.

سوئد جزو سومین کشور مهاجرپذیر در جهان به حساب می آید. همچنین جزو کشورهای مرفه و ثروتمند بوده است و شما در این کشور از کیفیت زندگی و امکانات زیادی بهره مند میشوید. شما برای اخذ ویزای کار سوئد باید از یکسری شرایط برخوردار باشید که در ادامه شرایط لازم را بیان میکنیم.

شما میتوانید از طریق سایت های معتبر کاریابی سوئد کار متناسب با شرایط خودتان را بیابید. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کامل ویزای کار، شرایط و قوانین اخذ ویزا، لیست بهترین مشاغل، مدارک لازم، معرفی سایتهای کاریابی و … بپردازیم.

شرایط اخذ ویزا

شما برای اخذ ویزای کاری سوئد باید یک رزومه و سابقه کاری خوبی داشته باشید. شما در صورت یافتن کار در سوئد باید در آن شغل به مدت چند سال سابقه کار داشته باشید. علاوه بر رزومه کاری و سابقه کاری باید یک انگیزه نامه جهت علاقه به شغلتان به دولت سوئد ارائه دهید.

بهتر است برای کار در سوئد دارای سن 25 تا 35 سال سن داشته باشید. اما لازم به ذکر است از سن 18 سال تا 64 سال میتوانند در سوئد مشغول به کار شوند. شما باید برای برخی از مشاغل دارای مدرک تحصیلی مرتبط با شغلتان باشید. برای اخذ ویزای کار و کار در سوئد باید مدرک زبان سوئدی یا مدرک زبان انگلیسی را داشته باشید و به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته باشید.

ابتدا به شما اقامت 2 ساله جهت کار در سوئد ارائه میگردد. در صورت موفق بودن در شغلتان این ویزا به مدت 2 سال دیگر تمدید میشود. پس از گذشت 4 سال می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید. لازم به ذکر است قبل از اخذ اقامت دائم باید تمام مالیات ها را پرداخت کنید.

یکی از شرایط اخذ اقامت دائم نداشتن سابقه کیفری و پرونده قضایی است. 5 سال بعد از اینکه اقامت دائم سوئد را اخذ کردید میتوانید برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنید. شما برای اخذ ویزای کار سوئد باید از سوی کارفرمایان سوئد یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

مدارک لازم

برای اخذ ویزای کار سوئد باید یکسری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.شما باید مدارک ذکر شده در زیر را هم به زبان انگلیسی و هم زبان سوئدی ترجمه کنید و به سفارت کشور سوئد تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا عبارتند از: 

 1. پاسپورت معتبر
 2. شناسنامه و کارت ملی
 3. دو قطعه عکس
 4. فرم درخواست جهت اخذ ویزا
 5. گواهی مالی(جهت اثبات تمکن مالی)
 6. گواهی پزشکی
 7. داشتن قرارداد شغلی
 8. گواهی عدم سوء پیشینه
 9. رزومه و سابقه کاری
 10. دعوتنامه کاری
 11. مدارک تحصیلی
 12. مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 یا مدرک زبان سوئدی
 13.  داشتن بیمه معتبر

هزینه زندگی و بررسی ویزا

یکی از مسائل مهم برای افرادی که به سوئد مهاجرت میکنند هزینه زندگی و هزینه اخذ ویزا میباشد. با توجه به تغییرات قیمت و نرخ ارز نمیتوان هزینه را به طور دقیق بیان کرد. هزینه بررسی ویزا و مدارکتان در صورتی که تنها باشید و بدون خانواده اقدام به مهاجرت کردید باید 2/000 کرون بپردازید.

هزینه بررسی ویزا برای اعضای خانواده متفاوت میباشد. برای هر بزرگسال 1/000 کرون و برای هر کودک 500 کرون به صورت مجزا دریافت میکنند. هزینه زندگی در پایتخت سوئد(شهر استکهلم) نسبت به سایر شهرها گران تر بوده است. البته هزینه زندگی با توجه به نوع زندگی و محل زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت است.

فهرست بهترین مشاغل

با توجه به اقتصاد پیشرفته سوئد و نرخ بیکاری پایین در این کشور افراد میتوانند به راحتی شغل مناسب با شرایط خود را بیابند. کشور سوئد به نیروی کار فراوانی نیاز دارد.

سوئد در زمینه های مختلفی مانند: مدیر و مشاوره مالی، بخش فناوری پاک و صنعت خودرو، فناوری اطلاعات، گردشگری، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و … به نیرو کار نیاز دارد. در سوئد بیشتر زمینه های شغلی برای مهندسان فراهم میباشد.

لازم به ذکر است در این کشور میتوانید در برخی از مشاغل بدون مدرک تحصیلی مشغول به کار شوید. در اینجا مشاغل مهم و مورد نیاز کشور سوئد را برای شما بیان میکنیم تا شما به راحتی با توجه به شرایط و مهارت و تبحری که دارید بتوانید شغل مورد نیاز خود را بیابید.

مشاغل مهم و مورد نیاز سوئد عبارتند از:

 • مهندس الکترونیک
 • پرستار
 • پزشک
 • برنامه نویس
 • مددکار اجتماعی
 • مهندسی عمران
 • معلم کودکستان
 • مهندسی تاسیسات
 •  اساتید ریاضی
 • مدیران محصولات
 • مدیر هواپیمایی
 • مدیر اجرایی
 • مدیر عامل
 • مدیر تبلیغات
 • مهندس IT، مهندس کامپیوتر
 • معلم
 • برنامه ویس
 • طراح سایت
 • مهندس عمران

مزایای اخذ ویزا

اخذ ویزای کار و کار کردن در سوئد از مزیت های فراوانی تشکیل شده است. شما در برخی از مشاغل سوئد میتوانید بدون مدرک زبان یا مدرک تحصیلی مشغول به کار شوید. شما میتوانید خانوادتان را به عنوان همراه به سوئد ببرید. از سن 18 سال میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید.

اعضای خانوادتان که به عنوان همراه به سوئد می آیند میتوانند به صورت رایگان در بهترین دانشگاههای سوئد تحصیل کنند. تا سن 64 سال میتوانید برای اخذ ویزای کار سوئد اقدام کنید. شما با اخذ ویزای کار میتوانید اقامت دائم سوئد را دریافت کنید. با اخذ اقامت دائم سوئد میتوانید از تمامی حقوق شهروندان بهره مند شوید. همچنین میتوانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید.

شما با اخذ اقامت دائم سوئد میتوانید از خدمات درمانی رایگان سوئد هم بهره مند شوید. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین میباشد. درآمد حقوق ماهیانه افراد به نسبت خوب و بالا بوده است. یکی از معایب ویزا این است که اگر فرزند بالای سن 21 سال دارید نمیتوانید به عنوان همراه به سوئد بیاورید.

میزان درآمد ماهیانه

جالب است بدانید طبق قراردادی که با کارفرما تنظیم کردید در صورتی که میزان حقوق ماهیانه شما 13/000 کرون باشد برای شما ویزای کار صادر میشود. میزان درآمد حقوق در سوئد بالا بوده است.

به طور میانگین میزان درآمد حقوق ماهیانه در شهر استکهلم 22/000 کرون است. میزان درآمد در سوئد نسبت به هزینه های زندگی در سوئد مناسب میباشد. در زیر برخی از حقوق ماهیانه شهرهای سوئد و میزان درآمد برخی از مشاغل سوئد را بیان میکنیم.

 • میزان درآمد سالانه در استکهلم: 546/959 کرون
 • میزان درآمد سالانه در گوتبورک: 490/480 کرون
 • میزان درآمد سالانه در لند: 530/447 کرون
 • میزان درآمد سالانه در هلسینگ: 496/112 کرون
 • میزان درآمد سالانه در مالمو: 476/281 کرون
 • حقوق ماهیانه پزشکان: 5/219 کرون
 • حقوق ماهیانه مهندس کامپیوتر(برنامه نویس): 3/961 کرون
 • حقوق ماهیانه مهندس مکانیک: 3/600 کرون
 • حقوق ماهیانه فناوری اطلاعات: 3/136 کرون
 • حقوق ماهیانه کار در معدن: 4/494 کرون 

شیوه کاریابی و جستجوی کار

شما برای یافتن کار در سوئد میتوانید از روش های مختلف اقدام کنید. شما میتوانید از طریق یکی از آشنایان و اقوام با یک کارفرما آشنا شوید. یا میتوانید از طریق سایت های معتبر کاریابی شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. شما از طریق این سایت ها رزومه و اطلاعات خود را ارسال میکنید در صورت تایید کارفرمایان، میتوانید ویزای کار سوئد را اخذ کنید.

البته میتوانید از طریق موسسات کاریابی شغل متناسب خود را بیابید. شما اطلاعات و مدارکتان را در اختیار این موسسات قرار میدهید و آنها برای شما کار مناسب پیدا میکنند. شما باید قبل از ورود به سوئد مجوز کار را از سوی کارفرمایان دریافت کنید.

در رزومه کاری شما باید اطلاعات شخصی، مدرک تحصیلی، مهارت و سابقه کاری خود و … را ذکر کنید. میتوانید با شرکت در دوره های آموزشی و سمینارهای علمی و بین المللی که در کشور سوئد برگزار میشود، شانس خود را برای کاریابی بالا ببرید.

سایت کاریابی

شما برای یافتن کار در سوئد میتوانید از طریق سایت های کاریابی، کار متناسب با شرایطتان را پیدا کنید. شما باید رزومه کاری خود را به سایت های کاریابی ارسال نمائید. کارفرمایان رزومه کاری شما را بررسی میکنند و در صورت تایید، شما مجوز کار دریافت میکنید. اکثر سایت های کاریابی به زبان سوئدی میباشد.

ویزای کار سوئد و کاریابی در سوئد عموماً از طریق موسسات کاریابی و سایت های کاریابی در سوئد انجام می شود. سایت های کاریابی سوئد معمولاً شغل ها را دسته بندی کردند و به راحتی میتوانید شغل مناسب برای خود پیدا کنید. شما باید رزومه خود را برای این موسسات ارسال کنید.

برخی موسسات کاریابی فقط  شغل هایی که به زبان سوئدی می باشد را معرفی میکنند. برخی دیگر از این موسسات فقط مشاغل انگلیسی زبان را ارائه میدهند. شما باید در زمینه شغلی مدنظرتان مهارت و تبحر کافی داشته باشید.

سایت های کاریابی که مشاغل به زبان سوئدی را معرفی میکنند عبارتند از: 

سایت های کاریابی که مشاغل به زبان انگلیسی را معرفی میکنند عبارتند از:

 • Linkedin
 • Thelocal.se/jobs
 • Neuvoo

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم کشور سوئد برای کار بسیار کشور مناسبی میباشد زیرا در این کشور نرخ بیکاری بسیار پایین بوده است. از طرف دیگر کشور سوئد دارای اقتصاد فعال و قدرتمندی میباشد و زمینه شغلی فراوانی را برای افراد فراهم کرده است. شما برای اخذ ویزای کار باید از سوی کارفرمایان سوئد یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

شما میتوانید از طریق سایت های کاریابی شغل متناسب با شرایط خودتان را بیابید یا از طریق آشنایان خود با کارفرمایان آشنا شوید و پیشنهاد شغلی دریافت کنید. بهتر است در سن 25 تا 35 سالگی برای اخذ ویزای کار سوئد اقدام کنید.

جهت کار در سوئد بهتر است دارای رزومه کاری قوی باشید و در آن زمینه شغلی مهارت و تبحر فراوانی داشته باشید. در ابتدا به شما اقامت 2 ساله داده میشود و بعد از 2 سال باید ویزای خود را تمدید کنید. بعد از گذشت 4 سال میتوانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

هزینه زندگی در سوئد با توجه به شهرهای مختلف سوئد و نوع و کیفیت زندگی افراد و تعداد اعضای خانواده متفاوت میباشد. شما میتوانید خانواده خود را به عنوان همراه به سوئد ببرید. همراهان شما میتوانند در سوئد مشغول به کار و تحصیل شوند. لازم به ذکر است میزان حقوق در سوئد بسیار خوب و بالا میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا