مطالب متفرقهمهاجرت

پاسپورت سنگاپور

پاسپورت سنگاپور از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است و در برخی سالها‌ به عنوان قدرتمندترین پاسپورت دنیا نیز شناخته می‌شود. براساس شاخص رتبه‌بندی پاسپورت ‏(Guide Passport ‎Ranking Index) پاسپورت سنگاپور از پاسپورت کشورهای آمریکا و کانادا نیز معتبرتر است و دارنده آن می‌تواند بدون ویزا به کشورهای بیشتری سفر کند.

با پاسپورت این کشور می‌توانید به 169 کشور دنیا سفر کنید ک در حال حاضر بیشترین تعداد کشور مجاز برای یک پاسپورت می‌باشد. سنگاپور اگرچه کشور بسیار کوچکی است اما به دلیل استاندارهای بسیار بالای زندگی همواره در بین کشورهای اول به دلیل رفاه بالا و قدرت اقتصادی قرار می‌گیرد.

با وجود یک پاسپورت سنگاپوری می‌توانید بدو دغدغه و بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنید. دیگر کشورها نیز ویزای الکترونیکی صادر می‌کنند. به دلیل اعتبار بالای ویزای سنگاپور این نوع ویزا نیز در زمان کمی برای درخواست کننده صادر می‌شود.

 • تعداد کشورهای بدون ویزا: 169
 • تعداد کشورهای نیاز به ویزا: 22
 • تعداد کشورهای ویزای آنلاین: 13 (eVisa)
 • تعداد کشورهای نیازمند ویزای بدو ورود: 31
 • تعداد کشورهای نیاز به مجوز سفر الکترونیکی: 10 (eTA)

کشورهای دیگر مانند ژاپن، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه نیز در بسیاری سالها عنوان رتبه‌های برتر پاسپورت دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

اخذ پاسپورت سنگاپور

مزایای پاسپورت سنگاپور

سفر به کشورهای دیگر بدون نیاز به ویزا تنها مزیت پاسپورت سنگاپور نیست و افرادی که به دنبال دریافت ویزای سنگاپور هستند این عامل تنها انگیزه آنها برای این ویزا نیست.

همان طور که اشاره شد سنگاپور کشور بسیار کوچکی است و یک کشور مهاجرپذیر به حساب نمی‌آید. این کشور پیشرفته امکان استخدام نیروی کار مهاجر را به تعداد زیاد ندارد و الویت با افرادی است که پاسپورت سنگاپور را به طریقی دریافت کرده‌اند.

خدمات رفاهی و تحصیلی نیز برای افراد شهروند و دارندگان این پاسپورت کمتر است و شهریه‌ای کمتر نسبت به دانشجویان بین المللی می‌پردازند. خدمات درمانی نیز برای شهروندان بسیار ارزان‌تر است. به دلیل استاندارهای بالای زندگی، در صورت فرزندآوری به مادران مرخصی زایمان و بعد از زایمان به والدین مرخصی مراقبت از نوزاد داده می‌شود. به دلیل مساحت کم این کشور تنها شهروندان سنگاپور می‌توانند اقدام به خرید ملک با دریافت مجوز کنند.

کشورهای بدون نیاز به ویزا برای پاسپورت سنگاپور

اتریش، آرژانتین، چین، قبرس، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، گرجستان، یونان، مجارستان، ایسلند، اندونزی، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لیختن اشتاین، مالزی، مکزیک، موناکو، مراکش، هلند، نروژ، پرتغال، فیلیپین، رومانی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، تایلند، امارات متحده عربی، انگلستان از معتبرترین کشورهایی هستند که نیاز به ویزا ندارید.

مدارک اخد پاسپورت سنگاپور

 • پاسپورت
 • عکس بیومتریک
 • شناسنامه
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک استخدامی و شغلی

مدارک دقیق با توجه به نوع ویزا متفاوت است بنابراین این مدارک تنها مدارکی نیست که برای پاسپورت سنگاپور باید ارائه دهید.

نکات ضروری پاسپورت کشور سنگاپور

اگرچه سفر بدون ویزا برای افراد دارای پاسپورت سنگاپور مجاز است اما برای اقامت موقت در این کشور باید به مقررات کشور مقصد توجه داشته باشند.

برخی از ویزاهای سنگاپور به صورت در بدو ورود صادر می‌شود یعنی در هنگام رسیدن به فرودگاه، افسر مهاجرت با بررسی مدارک ویزای مورد نظر را با تاریخ مدت زمان اقامت صادر می‌کند.

برای صدور ویزای الکترونیکی که به ایمیل شخص ارسال می‌شود. مدت زمان مورد نیاز برای صدور این ویزا و هزینه آن بسته به کشور متفاوت است.

نکته مهم در گرفتن پاسپورت سنگاپور این است که این کشور به شدت به دو تابعیتی بودن مخالفت می‌کند. حتی شهروندان سنگاپوری در صورت گرفتن اقامت کشوری دیگر از تابعیت سنگاپور خارج می‌شوند. بنابراین تنها در صورتی به دنبال دریافت پاسپورت سنگاپور باشید که از دست دادن تابعیت کشور خودتان برایتان اهمیتی نداشته باشد.

در کنار این مسئله از دیگر معایب پاسپورت سنگاپوری این است که این کشور، کشوری گران به حساب می‌آید. یک کشور پیشرفته و مدرن که در صورت داشتن تخصص و مهارت بالا و البته سابقه در زمینه تحصیلی و کاری خود، می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. در غیر این صورت زندگی در کشوری مانند سنگاپور مناسب شما نخواهد بود.

روش‌های گرفتن اقامت و پاسپورت سنگاپور

دریافت اقامت سنگاپور از طریق روش‌های متفاوتی امکان پذیر است که مهم‌ترین روش‌ها موارد زیر هستند:

 • از طریق ازدواح با یک شهروند سنگاپوری یا مفیم سنگاپور: باید حداقل دو سال از ازدواج رسمی شما گذشته باشد و بتوانید با مدارک آن را ثابت کنید.
 • از طریق کار و استخدام. برای اقدام از طریق این روش باید چندین سال از اقامت شما در سنگاپور گذشته باشد. برای گرفتن اقامت از طریق کار در سنگاپور در ابتدا باید توسط یک کارفرمایی در سنگاپور دعوت به کار شوید و بعد از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات و دارای بودن شرایط دیگر می‌توانید به پاسپورت سنگاپور برسید.
 • سرمایه گذاری: اگرچه سرمایه‌ گذاری در سنگاپور روشی مناسب و سریع‌تر برای اقامت سنگاپور است اما هزینه بالای سرمایه گذاری در سنگاپور را نیز باید مدنظر داشت.
 • تحصیل: همانند بسیاری از کشورها بعد از اتمام تحصیل و مشغول به کار شدن و پرداخت منظم مالیات می‌‌توانید برای پاسپورت سنگاپور اقدام کنید.
 • تولد: این روش به طور مستقیم منجر به اقامت سنگاپور نمی‌شود.

برای شروع درخواس باید به صورت آنلاین اطلاعات خود را ثبت کنید. علاوه بر ثبت مدارک باید هزینه‌های بررسی پرونده را نیز پرداخت کنید که باید برای هر فرد به صورت جداگانه پرداخت شود.

نتیجه گیری پاسپورت کشور سنگاپور

با توجه به توضیحات ارائه شده اگرچه کشور سنگاپور، قدرتمندترین پاسپورت دنیا را دارد اما پاسپورت‌ کشورهای در همین رده نیز می‌تواند جایگزین خوبی باشد، چرا که کشورهای دیگر مانند ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر شرایط اقامتی و مهاجرتی بهتری دارند و هر ساله مهاجرین زیادی راهی این کشورها می‌شوند.

برای زندگی در این کشور لوکس و مدرن، نیاز به درآمد بالایی دارید، در واقع کشور سنگاپور، کشور گرانی است. اگرچه همچنان برای مقاصد تحصیلی و کاری و کسب روزمه قوی‌تر برای مهاجرت به کشورهای دیگر گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

همچنین شما در هیچ کدام از این کشورها تابعیت کشور خود را از دست نمی‌دهید. مساحت کم کشور سنگاپور و جمعیت بسیار کم آن فرصت‌های شغلی کمتری را نسبت به کشورهای مشابه مهیا می‌کند. بنابراین احتمالا کشور سنگاپور گزینه مناسبی برای اقامت دائم و در نهایت پاسپورت سنگاپور نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا