مطالب متفرقه

کبک کانادا (شرایط زندگی، هزینه‌ها و نقشه کبک)

کبک کانادا کجاست؟

کبک کانادا یکی از مهم‌ترین ایالت‌های این کشور است و مرکز آن شهر کبک است. اگرچه بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر آن، مونترال می‌باشد. کبک یکی از زیباترین ایالت‌های کانادا است و اکثریت مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. استان کبک نزدیک به 9 میلیون نفر حمعیت دارد و از نظر سطح رفاه، اقتصاد و امکانات زندگی حزو سه استان اول کانادا است. بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، کبک را یکی از گزینه‌های اصلی زندگی می‌دانند به خصوص اگر به زبان فرانسوی آشنا یا علاقمند باشند.

کبک کانادا کجاست؟

کیک یکی از استان‌های کشور کانادا است که البته شهری نیز با همین نام در این ایالت قرار دارد. دو شهر مهم استان کبک، شهر مونترال و کبک است. استان کبک یکی از استان‌های بزرگ کانادا نیز می‌باشد که از غرب به استان انتاریو و از شرق به نیوفانلند و لابرادور هم مرز است. کبک از ایالت‌هایی از کانادا است که بیشترین تعداد مهاجرین را به خود جذب می‌کند. برای زندگی در این ایالت نیاز به یادگیری زبان فرانسوی دارید.

این ایالت به دلیل زیبایی طبیعی و جشنواره‌هایی که در آن برگزار می‌شود، یکی استان‌هایی است که توریست زیادی نیز به خود جذب می‌کند. شهر کبک که مرکز این استان می‌باشد از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است که مدتی نیز در سالهای دور به عنوان پایخت کانادا فعالیت می‌کرده است.

کبک کانادا کجاست
نقشه کبک کانادا

مزایای زندگی در کبک کانادا

  • رفاه بالا و آمار پایین جرم و جنایت
  • اقتصاد قوی و باثبات
  • آمار پایین بیکاری
  • سیستم آموزشی قوی
  • استرس و فشار زندگی پایین

هزینه زندگی در کبک

کبک استان بزرگی است و با وجود بالا بودن استاندارهای زندگی اما هزینه‌ها زندگی در آن مقرون به صرفه می‌باشد. کبک نسبت به دیگر ایالت‌های مهم کانادا مانند بریتیش کلمبیا استان کم هزینه به حساب می‌‌آید. اگرچه نرخ مالیات در این استان‌های از بسیاری از استان‌های دیگر مقداری بیشتر است اما به دلیل پایین‌ بودن هزینه‌های زندگی باز هم مقزون به صرفه است. مالیات بر درآمد با توجه به میزان درآمدی که هر فرد دارد متفاوت است. هزینه ماهانه حمل و نقل در استان کبک بین 80 تا 95 دلار، هزینه اینترنت بین 65 تا 75 دلار است.

خانه در کبک کانادا

مانند دیگر هزینه‌ها، هزینه اجاره خانه در کبک نیز کمتر از برخی استان‌های دیکر است. به صورتی که با کمتر از 1000 دلار امکان اجاره یک خانه یک خوابه معمولی در مرکز شهر کبک را خواهید داشت. هزینه اجاره مسکن در شهر مونترال بیشتر از شهر کبک است. برای شروع بهتر است که برای مدیریت هزینه‌ها دقیقا مشخص کنید که چه خانه‌ای می‌تواند جوابگوی نیاز شما باشد و خانه‌هایی با متراژ بالا یا دارای پارکینگ در صورت نداشتن ماشین اجاره نکنید. در استان کبک اجاره نامه به زبان فرانسوی نوشته می‌شود، در صورتی که تمایل دارید اجاره نامه به زبان انگلیسی باشد باید با موافقت مالک این کار صورت گیرد.

آب و هوای کبک

کانادا کشوری سردی است و استان کبک نیز آب و هوای سردی به  خصوص در زمستان‌ها دارد. در تابستان دمای توا تا 25 درجه سانتیگراد می‌رسد که باعث می‌شود، مجبور نباشید تابستان‌های داغی را تجربه کنید. در زمستان باید برای هوای سرد منفی صفر خود را آماده سازید. دمای هوا در استان کبک به 15- درجه سانتیگراد هم می‌رسد.

فرهنگ کبک کانادا

کبک کانادا فرهنگی متفاوت از دیگر ایالت‌های کانادا دارد و بخشی از آن به تفاوت زبانی آن برمی‌گردد. تعداد افرادی که در این ایالت به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند انگشت شمار است و حتی قوانین مهاجرتی در این استان نیز در برخی موارد با دیگر ایالت‌های کانادا متفاوت است. به دلیل زبان فرانسوی میزانی از فرهنگ فرانسه نیز در بین مردم رایج است.

سالهای زیادی است که صحبت جدایی کبک از کانادا شده است و این به دلیل تفاوت‌های زبان و فرهنگی این ایالت به دیگر ایالت‌های کانادا است که بسیاری از آنها خود را کشوری جدا از کانادا می‌دانند. در طی سالها دو بار نیز همه پرسی برای جدایی کبک از کانادا انجام شد که دومین همه پرسی سال 1995 بود که با درصد اختلاف بسیار ناجیز، جدایی طلبان شکست خوردند.

خانه در کبک کانادا - کبک کانادا

جمعیت کبک کانادا

استان کبک نزدیک به 9 میلیون جمعیت دارد که بیشترین جمعیت در استان مونترال واقع شده است. شهرهای کبک، لاول، گاتینو و لانگوئل از شهرهای پرجمعیت استان کبک هستند.

شهرهای مهم کبک کانادا

ایالت کبک یکی از ایالت‌های مهم کانادا در جنبه‌های مختلف است و برخی شهرهای این ایالت در اقتصاد، توریست و آموزش این کشور بسیار نقش مهمی دارند.

شهر کبک: مرکز استان کبک و دومین شهر پرجمعیت این استان می‌باشد.

شهر مونترال: پرجمعیت شهر ایالت کبک، شهر مونترال است. این شهر علاوه بر اهمیت اقتصادی به دلیل برگزاری جشنوارهای مختلف و جاذبه‌های گردشگری مانند کلیسای نوتردام از قطب‌های گردشگری کانادا نیز به شمار می‌آید.

شهر گاتینو: این شهر در غرب استان کبک واقع شده است و بیشتر شهرت این شهر به دلیل جاذبه‌های طبیعی مانند پارک Gatineau می‌باشد.

شهر لاوال: سومین شهر بزرگ ایالت کبک شهر لاوال است. این شهر در شمال مونترال واقع شده است و از مراکز اقتصادی ایالت کبک به حساب می‌آید.

شربروک: از شهرهای شرقی ایالت کبک است. برای زندگی در این شهر بهتر است که به زبان فرانسوی آشنایی داشته باشید زیرا حداقل 90 درصد جمعیت تنها به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. اگر تصمیم به تحصیل در کبک کانادا کردید این شهر گزینه مناسبی است زیرا  علاوه بر مراکز آموزشی خوب، از شهرهای ارزان کبک به حساب می‌آید.

نتیجه گیری کبک کانادا

کبک یکی از ایالت‌های مهم کشور کانادا است. شهرهای کبک و مونترال مهم‌ترین شهرهای این ایالت هستند. زندگی در این استان به دلیل امکانات خوب زندگی و در عین حال، مقرون به صرفه بودن و کم بودن هزینه نسبت به دیگر شهرهای کانادا، مهاجرین زیادی را به خود جلب می‌کند. اکثریت جمعیت کبک کانادا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و به دلیل علاقه‌ای که به زبان و فرهنگ خود دارند در صورتی که تصمیم به زندگی در این ایالت دارید، بهتر است که با زبان فرانسوی آشنا شوید.

ایالت کبک یکی از گزینه‌های خوب برای کار و تحصیل می‌باشد. شرایط مهاجرت و اقامت این ایالت در برخی مواقع با دیگر استان‌های کانادا متفاوت است، بنابراین برای بررسی شرایط مناسب مهاجرتی خود به کبک کانادا، زمان بگذارید.

کبک کانادا استان پهناوری است اما جمعیت آن به ده میلیون نفر نمی‌‌رسد و این باعث افزایش فرصت‌ برای کار یا تحصیل می‌شود. جریان آرام زندگی در این استان در کنار فرهنگ فرانسوی که در بین اغلب مردم جریان دارند، این استان را به گزینه خوبی برای زندگی تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا