مهاجرت

روش های مهاجرت به کانادا {بروزرسانی 2024}؛معرفی بهترین ویزای مهاجرتی

ما در این مقاله سعی بر این داریم که شما را با آخرین اطلاعات و دانستنی‌های مرتبط با شرایط مهاجرت به کانادا، راه‌های مهاجرت به کانادا و… آشنا کنیم. اگر یک زندگی عالی و شرایط کاری مناسب و تحصیلات عالی می‌خواهید حتما این مقاله را مطالعه کنید. کانادا در حال حاضر از مقاصد اصلی مهاجرت در جهان است، کیفیت بالای زندگی و امینت زیاد این کشور را به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل کرده است. 

کشور کانادا کشوری است که دارای اقتصاد پیشرفته و بازار کار خوبی می باشد و به دلیل جذب نیروی کار و دلایل مختلف دیگری مانند دانشگاه های برتر و شرایط زندگی ایده آل و … باعث شده است که  جزو یکی از برترین کشورهای مناسب برای مهاجرت در جهان قرار گیرد. علاوه بر این کشور کانادا یکی از بیشتری پذیرش‌های مهاجرت را داشته و هر ساله صدها هزار نفر با استفاده از ویزاهای متنوع کانادا وارد این کشور می‌شوند. هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند و از سال 2015 میلادی دولت کشور کانادا قانونی جدیدی اعمال کرد که هر فردی از هر طریقی که می‌خواهد به این کشور مهاجرت کند باید فرم مخصوص برای ورود به کانادا پر کند و اخذ اقامت دائم خود را باید به صورت قانونی بیان کند.

البته لازم است بدانید که عواملی مانند مدرک تحصیلی، سرمایه، سن، مدرک زبان، کار و توانایی برای مهاجرت بسیار مهم است. در اینجا می‌توان به مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و … به عنوان راه‌های مهاجرت و اقامت در کانادا اشاره نمود. 

در ادامه به بررسی کامل در مورد هر یک از این روش های مهاجرتی و سریع‌ترین روش مهاجرت می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

معرفی کشور کانادا

کانادا در قسمت شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است و وسعت این کشور ۹/۹۸۴/۶۷۰ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور دومین کشور پهناور زمین به شمار می‌آید. جمعیت آن تقریبا  37 میلیون نفر می‌باشد و پایتخت کانادا شهر اتاوا است. واحد پول این کشور دلار کانادایی می‌باشد. کشور کانادا در حال حاضر یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی و پیشرفته در جهان است. اکثریت جمعیت کانادا در مرزهای جنوبی و غرب کشور که دارای آب و هوای مساعدتری هست زندگی می‌کنند. 

اکثریت جمعیت کانادا در شهرهای مهم آن یعنی اتاوا، تورنتو، مونترال و ونکوور، ساسکاتون، هلیفکس اقامت دارند. اینکه در کدامیک از ایالت‌های کانادا اقامت داشته باشید به هدف تحصیلی، کاری و در کل مهاجرتی شما مرتبط است.

همچنین پایتخت کانادا شهر اتاوا از لحاظ اقتصاد و بورس و بازار سرمایه، شهر بزرگی می‌باشد. دولت کانادا اهمیت خاص و ویژه‌ای به برابری و مساوی بودن حقوق شهروندان خود دارد و به دلیل مهاجرت از سراسر دنیا دارای فرهنگ مهاجرپذیری بالایی است، به شکلی که ساکنان این کشور با تنوع بالای فرهنگ و زبان به خوبی در آن زندگی می‌کنند. آب و هوای این کشور سرد و قطبی است و اکثرا با آب و هوای ابری و بارانی مواجه هستیم. برای مسلمانان کشور تعدادی مساجد تاسیس کرده است و به خاطر همین دلایل افراد زیادی به کانادا مهاجرت کنند.

بخش اعظم جمعیت کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در کنار آن بخشی از جمعیت که اکثریت آن در استان کبک است به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. ایالت کبک در برخی از قوانین مهاجرتی نیز شرایط خاص خود را دارد که باید در هنگام مهاجرت در نظر گرفته شود.

همچنین کشور کانادا یکی از گزینه‌های مناسب برای عاشقان طبیعت می‌باشد و دارای طبیعت بکری است که در هر ایالتی از آن می‌تواند آن را مشاهده کرد. وجود جنگل‌، دریاچه و کوه جزو جدانشدنی کشور کانادا است و از سه مرز نیز با اقیانوش احاطه شده است.

بیشتر بخوانید: کشور کانادا و حقوق برابر بین شهروندان کانادا

نکات مثبت مهاجرت به کانادا

شاید از خودتان بپرسید که چرا مهاجرت به کشور کانادا؟ هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند و دومین کشور مهاجرپذیر در جهان است که از فرهنگ های مختلف تشکیل شده است و تمامی افراد می‌توانند به راحتی در آنجا زندگی کنند. همینطور از سیستم آموزشی خوبی تشکیل شده است که متشکل از دانشگاه‌های برتر جهان است.

این کشور از حقوق زنان دفاع می‌کند و حقوق بین افراد برابر و یکسان می‌باشد. کانادا دارای اقتصاد پویا می‌باشد که جزو دهمین کشور برتر جهان از نظر اقتصاد محسوب می‌گردد. نرخ بیکاری در کانادا بسیار پایین است. نکته بسیار جذاب این کشور این است که کانادا جزو کشورهایی است که درآمدهای بسیاری دارد و کارکنان این کشور حقوق بسیار خوب و حتی مرخصی‌های با حقوق دریافت می‌کنند. کانادا دارای تراکم جمعیتی بسیار پایینی است و یکی از دلایل پذیرش مهاجر از سراسر دنیا نیز همین مسئله می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های مثبت کانادا که با آن شناخته می‌شود، مردم آرام و مودب آن هستند و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. به دلیل مهاچرپذیر بودن کانادا هیچ قومیت یا فرهنگی بر دیگری برتری ندارد و همه دارای تساوی حقوقی هستند. 

ثابت اقتصادی یکی از گزینه‌هایی است که هر مهاجری برای کشور مقصدی که انتخاب کرده است به آن توجه می‌کند و کشور کانادا یکی از قوی‌ترین و با ثبات‌ترین اقتصادهای دنیا را داشته و نرخ تورم آن بسیار پایین است. کیفیت بالای آموزش نیز باعث شده است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب کنند.

انواع مهاجرت به کانادا

در اینجا به روش های مختلف مهاجرت به کانادا اشاره می کنیم که هر یک از این روش ها قوانین مختص به خود را دارد. در ادامه به بررسی تخصصی تر و کاملتر در مورد هر از یک از این روش ها می پردازیم. با مطالعه مطالب زیر میتوانید به راحتی راه مهاجرت متناسب با شرایط خودتان را بیابید.

راه های مهاجرت به کانادا عبارتند از:

 • کاری (ویزای کاری کانادا)
 • تحصیلی (ویزای تحصیلی کانادا)
 • مهاجرت از طریق ازدواج (همسر)
 • ویزای استارت آپ
 • مهاجرت از طریق خود اشتغالی (ویزای خود اشتغالی)
 • توریستی ( ویزای توریستی)
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری (ویزای سرمایه گذاری کانادا)
 • پناهندگی
 • مهاجرت از طریق تولد

ویزای کار 

یکی از روش‌های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار می‌باشد. پس اگر شما در زمینه خاصی مهارت و استعدادی دارید بهتر است از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید. جالب است بدانید طرح‌های مختلفی از جمله جاب آفر، اسکیل ورکر و … وجود دارد. هر یک از این روش‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و برای گروه خاصی از شاغلین کاربرد دارند.

شما متناسب با شرایط کاری خودتان می‌توانید با استفاده یکی از این روش‌ها مهاجرت کنید. کشور کانادا در اکثر موقعیت‌های شغلی خود نیازمند نیروی کار فنی یا تحصیل کرده می‌باشد و این موضوع باعث شده است که افراد با مهارت‌های شغلی مختلف به این کشور مهاجرت کنند. جالب است بدانید که با مهاجرت کاری به کانادا می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در تمامی ویزاهای کاری کانادا به مجوزی به نام ورک پرمیت یا مجوز کار نیاز دارید.

مهاجرت اکسپرس انتری

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری (ورود سریع) که برای جذب نیروی کار و اقتصاد در حال پیشرفت کانادا طراحی شده است. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت دائم می‌باشد. در روش اکسپرس اینتری هر فرد براساس امتیازی که دریافت می‌کنند می‌تواند امکان کار در یکی از ایالت‌های کانادا را به دست آورد. معیارهایی مانند سن، سابقه کار و تحصیلات فاکتورهای مهمی در کسب امتیاز بالا است. اکسپرس انتری از سه طریق امکان جذب نیروی کار را فراهم کرده است:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال 
 • برنامه اسکیلد تریدز فدرال 
 • برنامه تجربه کانادایی 

در این روش مهارت و استعدادهای شما را بررسی می‌کنند و با توجه به میزان مهارت شما و طبق سیستم امتیاز بندی به شما امتیاز می‌دهند. هر کدام از این سه روش شرایط خاص خود را دارند اما در صورت داشتن شرایط لازم یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا می‌باشند.

بروزرسانی ظرفیت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی در سال 2024

برنامه اکسپرس انتری در سال 2024 هدف گذاری کرده است تا 110,700 مقیم دائم را جذب کند. این رقم در سال‌های 2025 و 2026 به ترتیب به 117,500 مهاجر در هر سال افزایش خواهد یافت.

در زمینه برنامه مهاجرت استانی، هدف برای سال 2024 جذب 110,000 مهاجر است و این تعداد برای سال‌های 2025 و 2026 به سالانه 120,000 مهاجر ارتقا خواهد یافت.

برای برنامه اسپانسرشیپ همسر و فرزندان، تعداد مهاجران مورد نظر در سال 2024، 82,000 نفر است و این تعداد برای سال‌های 2025 و 2026 به ترتیب 84,000 مهاجر در هر سال برنامه‌ریزی شده است.

همچنین، برنامه والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برای سال 2024 هدف گذاری کرده است تا 32,000 مهاجر را جذب کند و این تعداد برای سال‌های 2025 و 2026 به سالانه 34,000 مهاجر افزایش خواهد یافت.

مهاجرت جاب آفر

یکی دیگر از روش های مهاجرت، اخذ جاب آفر کانادا است. جاب آفر به معنای پیشنهاد کار است. در برخی از بخش‌ها و شهرهای کانادا، مدیران و کارفرمایانی که به نیروی کار نیاز دارند با توجه به نیاز و خواسته ی شغلی به متقاضیان پیشنهاد می‌دهند. شما می‌توانید در صورت داشتن شرایط و مهارت شغلی مورد نیاز پیشنهاد کاری را قبول کنید. بعد از یافتن کار مناسب، با صحبت کردن و توافق رسیدن با مدیران می‌توانید ویزای کار را دریافت کنید. هر پیشنهاد شغلی مورد پذیرش ویزای جاب آفر نیست و باید شرایط زیر نیز در آن لحاظ شود: 

 • فصلی و کمتر از یکسال نباشد
 • از سمت کارفرمای معتبری باشد
 • پینشهاد کار تمام وقت باشد 
 • دارای مجوز بازار کار از سوی وزارت کار کانادا LMIA باشد

همچنین جاب آفر امکان تبدیل شدن به اقامت دائم کانادا را دارد. ترجمه مدارک شخصی، سوابق بیمه، مدارک تحصیلی و پزشکی و زبان از جمله مدارکی هستند که برای ویزای کاری جاب آفر نیازی به آماده سازی آنها می‌باشد.

بیشتر بخوانید: [*ویزای کار کانادا*]، بررسی وضعیت اشتغال در کانادا

ویزای تحصیلی

کانادا دارای سیستم آموزشی برتر در جهان است که افراد زیادی متقاضی این روش مهاجرت می‌باشند. از نظر دانشجویان بین المللی در ردیف چهارمین کشور در جهان قرار گرفته است. یکی از بهترین روش‌ها، مهاجرت تحصیلی می‌باشد زیرا از این طریق می‌توانید اقامت دائم اخذ کنید.

همچنین شما می‌توانید پس از تحصیلات مشغول به کار شوید. البته این را هم بدانید که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، نمره مدرک زبان، سن، تمکن مالی و … در مهاجرت شما موثر بوده است. مخصوصا تمکن مالی برای اخذ این ویزا بسیار مهم است زیرا باید مخارج زندگی خود را فراهم کنید. نکته جالب این روش مهاجرت این است که با ویزای تحصیلی می‌توانید خانواده خود را به عنوان همراه ببرید. 

برای تحصیل در کانادا ابتدا نیاز است که از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش را دریافت کنید و سپس اقدام به تکمیل مدارک برای سفارت داشته باشید. نحوه آماده کردن مدارک در ویزای تحصیلی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند هدف شما از تحصیل در کشور مقصد را نشان دهد. در مرحله آخر در صورت کسب تایید افسر مهاجرتی، ویزای تحصیلی برای شما صادر می‌شود. داشتن مدرک آیلتس یا نمره بالا و استادی پلن خوب و تمکن مالی کافی شانس شما در گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بالا می‌برد.

بیشتر بخوانید: “ویزای تحصیلی کانادا” | بهترین سیستم آموزشی جهان

ویزای ازدواج

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشد. این روش بسیار آسان و سریع است که باید سن قانونی 18 سال را داشته باشید و با یکی از افرادی که شهروند کشور کانادا است ازدواج کنید.

شما باید توانایی این را داشته باشید که به مدت 3 سال علاوه بر هزینه و مخارج زندگی خود، مخارج همسرتان را هم باید بدهید. شما باید یک سری شرایط را دارا باشید تا شهروند کانادا شوید و اقامت دائم آنجا را دریافت کنید.

از مزایای ویزای کانادا این است که نیازی به ارائه مدرک زبان، تمکن مالی ندارید و بعد از دریافت ویزای ازدواج، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت می‌کنید. بعد از مدتی نیز می‌توانید برای شهروندی کانادا (سیتیزن شیپ) اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: *ویزای ازدواج کانادا* / شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

ویزای استارت آپ

در ابتدا بهتر است بدانیم که استارت آپ به چه معناست؟ به کسب و کار جدید و نوپا است گفته می‌شود و به کمک یکسری افراد و با تلاش‌های بسیار، ایده‌های جدید آن تبدیل به یک محصول یا کار جدیدی می‌شود. ویزای استارت آپ کانادا برای افرادی می‌باشد که بتوانند در کشور کانادا شغل جدیدی را ایجاد کنند. پس اگر شما ایده جدیدی برای کار دارید کانادا شما را جذب می‌کند. شما باید مدرک زبان داشته باشید و از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید. ایده‌ای که برای ویزای استارت آپ کانادا در نظر می‌گیرید بسیار مهم است.

برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ابتدا نیاز است که نامه حمایتی را از یکی از سازمان‌های مجاز در کانادا دریافت کنید و سپس برای این ویزا اقدام نمایید. در صورتی که ایده خلاقانه‌ای انتخاب کرده باشید گرفتن نامه حمایتی Letter of Support از این سازمان‌ها کار دشواری نخواهد بود. سازمان‌هایی که مجوز صدور نامه حمایتی را دارند به سه دسته انکوباتور، انجل اینوستور و ونچر کپیتال‌ تقسیم می‌شوند. 

هر ایده‌ای مناسب ویزای استارت آپ کانادا نیست و تنها ایده‌هایی که امکان کار در وسعت بالا و رشد سریع را دارند امکان جلب نظر سازمان‌ها مجاز را خواهند داشت. درخواست برای این ویزا بسیار بالا اما محدودیت پذیرش برای آن در نظر گرفته شده است که هر ساله نیز تغییر می‌کند. برای این ویزا و یک ایده واحد حداکثر 5 نفر به عنوان اعضای اصلی و فرعی می‌توانند اقدام کنند و در صورت رد شدن یکی از اعضاء دیگر اعضاء نیز به عنوان یک تیم رد خواهند شد.

بیشتر بخوانید: ویزای استارت آپ کانادا | مزایای اخذ ویزا

ویزای خوداشتغالی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق خود اشتغالی می‌باشد. با توجه به استعدادها و توانایی‌های شما در زمینه‌های هنر، ورزش و…  می‌توانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید. البته لازم به ذکر است که بدانید از سوی کشور کانادا یک سری محدودیت‌ها و سخت گیری برای این روش در نظر گرفته شده است و شامل شرایطی می‌باشد که شما باید از آن شرایط برخوردار باشید و از نظر مالی هم مشکلی نداشته باشید.

شما باید در زمینه‌ای که قصد خوداشتغالی در آن را دارید بسیار متبحر و با سابقه باشید و امکان ارائه مدارک و اسناد معتبر برای اثبات آن را نیز داشته باشید. هنرمندان، ورزشکاران، نویسندگان از جمله افرادی هستند که مناسب ویزای خود اشتغالی کانادا می‌باشند. تحصیلات، سن، تجربه کاری و زبان از فاکتورهای مهم این ویزا می‌باشند. این ویزا مناسب افرادی است که دستاوردهایی در سطح مالی و بین‌ المللی داشته باشند.

بیشتر بخوانید: “ویزای خود اشتغالی کانادا” | معرفی بهترین مشاغل کانادا

ویزای توریستی 

روش دیگر مهاجرت، ویزای توریستی کانادا می باشد. بهتر است بدانید توریست به کسی میگویند که ملیت آن برای کانادا نیست و می‌خواهد به روش قانونی به کشور کانادا سفر کند و از آن کشور بازدید کند. ویزای توریستی برای تفریح و گشت و گذار و ملاقات با آشنایان برای شما فرستاده می‌شود.

همینطور به خاطر مکان و جاذبه‌های جذاب این کشور افراد زیادی متقاضی این ویزا هستند. برای گرفتن این ویزا باید شرایط و مدارک لازم آن را داشته باشید و این را هم بدانید که ویزای توریستی دو نوع می‌باشد:

ویزای single-entry (یکبار ورود) به مدت ۶ ماه

ویزای multiple-entry (چند بار ورود) 5 ساله 

بروزرسانی قوانین جدید ویزای توریستی کانادا (مربوط به سال 2024)

بر اساس تغییرات اخیر در مقررات، دارندگان ویزای توریستی کانادا اکنون می‌توانند بدون پرداخت هزینه، مجوز کار آزاد (اوپن ورک پرمیت) دریافت کنند تا در کانادا به کار بپردازند. این در حالی است که پیشتر، کار کردن با ویزای توریستی با محدودیت‌هایی همراه بود، که اکنون این محدودیت‌ها برطرف شده‌اند.

در زیر چتر قوانین به‌روز شده، اکنون امکان اقامت تا سه سال در کانادا با ویزای توریستی فراهم شده است. با توجه به اینکه اعتبار ویزای توریستی کانادا ده سال است و پاسپورت ایرانیان پنج سال اعتبار دارد، مدت اعتبار این ویزا برای ایرانیان پنج سال خواهد بود. پیش از این، مدت زمان اقامت مستمر با ویزای توریستی محدود بود، اما اکنون تا سه سال امکان اقامت وجود دارد.

علاوه بر این، تسهیلات جدیدی برای تمدید ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته شده است، به طوری که افراد مقیم در کانادا می‌توانند ویزای خود را با کمترین هزینه و سهولت بیشتری تمدید کنند. دولت کانادا درخواست‌های تمدید ویزای توریستی ایرانیان را بدون هزینه و با اولویت بالا انجام می‌دهد.

در نهایت، در صورتی که اعتبار ویزای توریستی شما به پایان رسیده باشد، تا زمان اعلام نتیجه درخواست تمدید از سوی دولت، اقامت شما در کانادا به صورت قانونی تلقی می‌شود و هیچ گونه مجازاتی در انتظار شما نخواهد بود.

بروزرسانی قوانین جدید ایرانیان دارای اقامت دائم یا شهروند کانادا(مربوط به سال 2024)

تغییرات اخیر در مقررات نه تنها شامل دارندگان ویزای موقت کانادا می‌شود، بلکه ایرانیان دارای اقامت دائم یا پاسپورت کانادایی نیز از این شرایط بهره‌مند می‌شوند. این تغییرات روند تمدید پاسپورت یا کارت اقامت دائم را برای آن‌ها ساده‌تر می‌کند.

ایرانیان مقیم خارج از کانادا که پاسپورت کانادایی‌شان منقضی شده، می‌توانند به صورت رایگان پاسپورت خود را تمدید کنند. برای این منظور، آن‌ها می‌توانند به نزدیک‌ترین سفارت کانادا مراجعه کرده و در صورت فوریت، درخواست تراول داکیومنت برای سفر به کانادا را ارائه دهند.

همچنین، ایرانیانی که کارت اقامت دائم‌شان منقضی شده و در خارج از کانادا به سر می‌برند، تحت شرایطی مشابه قرار دارند. این افراد نیز می‌توانند برای تمدید کارت اقامت دائم خود درخواست دهند و در صورت نیاز، امکان دریافت تراول داکیومنت برای آن‌ها فراهم است.

بیشتر بخوانید: *ویزای توریستی کانادا* | شرایط اخذ ویزا و انواع آن |

ویزای سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. هزینه زیادی صرف این روش مهاجرت می‌شود و همینطور در مقایسه با سایر روش ها زمان بیشتری برای آن صرف می‌شود.

پس اگر درآمد و سرمایه زیادی دارید کانادا کشور خوبی برای این روش می باشد. سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که با توجه شرایط خودتان یکی از آنها را انتخاب میکنید. یک سری عوامل و قوانین مختص به  انواع سرمایه گذاری ها وجود دارد که شما با توجه به آن قوانین مورد بررسی دولت کانادا قرار می گیرید. توجه داشته باشید که روش‌ها و برنامه‌های سرمایه‌ گذاری در کانادا متنوع بوده و بهتر است که با توجه به سوابق کاری و شرایط هر کدام گزینه مناسب را انتخاب نموده تا شانس پذیرش شما بالاتر برود.

اگرچه هر کدام از روش‌های سرمایه گذاری شرایط خاص خود را دارند اما در حالت کلی برخی از شرط‌ها مانند حداقل مبلغ سرمایه گذاری از 100 تا 350 هزار دلار، سابقه کار مدیریتی مرتبط، زبان انگیسی و ارائه بیزینس پلن در آنها مشترک است.

بیشتر بخوانید: {$ویزای سرمایه گذاری کانادا$}، انواع روشهای سرمایه گذاری

ویزای تولد

مهاجرت از طریق تولد یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. با تولد فرزند در کانادا خانواده آن می‌توانند جزو شهروندان کانادا به حساب بیایند. البته خانواده بلافاصله بعد از تولد فرزندانشان اقامت دائم کانادا را دریافت نمی کنند. برای اقامت در کانادا فرزند باید به سن 18 سالگی برسد و با توجه به شرایط از طریق اسپانسرشیپ برای خانواده خود اقامت اخذ کند. به این معنای که تولد فرزند در کانادا به طور مستقیم به اقامت کانادا منجر نمی‌شود. در این روش شما نمی‌توانید از مزایای پزشکی همانند شهروندان کانادایی برخوردار شویدو

اسپانسرشیپ

روش اسپانسرشیپ برای زمانی است که والدین، فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا آورده و فرزند به 18 سالگی رسیده باشد باید یک سری شرایط برای اخذ اقامت برای خانواده شان را داشته باشد تا بتواند خانواده خود را اسپانسر کند. همینطور شما باید از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشد تا بتواند از خانواده خود حمایت مالی کند.

فردی که اصطلاحا به آن اسپانسرکننده می‌‌گویند به عنوان فردی که آماده پرداخت کلیه هزینه‌های فرد سپانسر شونده هست معرفی می‌شود و باید دارای حداقل 18 سال سن باشد. این ویزا در بین افراد با نسبت درجه یک عمومیت دارد و به مدت سه سال اسپانسرکننده این تعهد مالی را می‌دهد.

بیشتر بخوانید: *ویزای تولد کانادا* | اخذ تابعیت والدین از طریق تولد

پناهندگی

پناهندگی یک روش مهاجرتی پرخطر می باشد و ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما پیش آید. پناهنده کسی است که در کشور خود از نظر نژاد، ملیت، مذهب، عقاید و … مورد آزار و اذیت فراوانی قرار می گیرد. شما باید از طریق سایت ثبت نام پناهندگی، فرم های مربوطه جهت اقامت و پناهندگی را پر کنید سپس تحویل اداره مهاجرت دهید. پناهندگی در این کشور دارای کیس های مختلفی می باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

بروزرسانی قوانین مهاجرتی کبک برای سال 2024 و 2025 اعلام شد!

استان کبک در کانادا امروز برنامه‌های مهاجرتی خود را برای سال‌های 2024 و 2025 به روز رسانی و اعلام کرد. این استان، که تنها استان در کانادا است که قادر به تعیین اهداف مستقل مهاجرتی خود می‌باشد، از این امتیاز به منظور حفظ ویژگی‌های فرهنگی و زبانی خاص خود بهره می‌برد. کبک، که تلاش می‌کند تا کاراکتر فرانسوی‌ زبان خود را حفظ کند، برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را تدوین کرده است. طبق اعلام امروز، کبک قصد دارد در سال 2024 میزبان 50,000 مهاجر جدید باشد و در سال 2025 نیز همین تعداد مهاجر دیگر را جذب کند.

سخن پایانی مجله مهاجرت

از این مطالب نتیجه میگیریم که کانادا کشور مناسب و خوبی برای مهاجرت می باشد و جهت اخذ هر یک از ویزاها باید مدارک لازم را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید. اگر شما مهارت شغلی خاصی دارید بهترین راه برای شما اخذ ویزای کاری می باشد. یا اگر علاقه زیادی به تحصیل دارید بهترین روش، ویزای تحصیلی کانادا می باشد زیرا کانادا متشکل از دانشگاه های برتر در جهان می باشد.

اگر دارای طرح تجاری یا خلاقانه و جدیدی برای راه اندازی کسب و کاری می‌باشید روش مناسب برای شما ویزای استارت آپ می‌باشد. روش آسان دیگر این است که اگر شما قصد ازدواج دارید، می‌توانید از طریق ازدواج به کانادا مهاجرت کنید. همچنین اگر شما در زمینه فرهنگی یا هنر و … تبحر دارید می‌توانید از طریق ویزای خوداشتغالی وارد خاک کانادا شوید.

روش بعدی مهاجرت ویزای توریستی می‌باشد که برای افرادی است که برای بازدید جاذبه‌های گردشگری کانادا یا دیدن آشنایان یا آشنایی اولیه جهت مهاجرت به کانادا می‌روند، مناسب است. اگر شما دارای تمکن مالی و سرمایه زیادی هستید و علاقه به راه اندازی یک بیزینس دارید ویزای سرمایه گذاری مناسب است. آخرین راه مهاجرت تولد می‌باشد که با تولد فرزندتان در کانادا، شما می‌توانید بعد از 18 سالگی فرزندتان اقامت کانادا را اخذ کنید.

برنامه‌های مهاجرتی کانادا بسیار متنوع بوده و باید با توجه به شرایط مالی، تحصیلی، کاری و اهداف آینده خود گزینه مناسب را انتخاب کنید. در صورتی که در ابتدای راه مهاجرت هستید، بررسی و مطالعه روش‌های مهاجرتی و سپس گرفتن راهنمایی از یک مشاور مهاجرتی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا