مهاجرت

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشد. این کشور عضو حوزه شینگن است. پس اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور میتواند بسیار ارزشمند باشد. کشور اسپانیا با شرایط فوق العاده خود، از نظر سیاسی و آب و هوایی و شرایط زندگی و امکاناتی که در پی اخذ اقامت خود خواهد داشت. از جمله مقاصد خوب برای مهاجرت است. مهاجرت از ابتدای تاریخ بشریت رویت شده است. و هر کس بنا به اهداف شخصی خود دست به این عمل میزند. که البته بیشتر از هر چیزی، برای دستیابی به زندگی بهتر خواهد بود. در این میان کسب اطلاعات از شرایط و قوانین این کشور بسیار مهم است. لذا مقاله معرفی کشور اسپانیا، ارائه شده در همین سایت را از دست ندهید.

به طور کلی شرایط مهاجرت به اسپانیا، به انتخاب شخص متقاضی و شرایط و هدف وی بستگی دارد. متقاضی با توجه به شرایط سنی و تحصیلی و کاری و میزان تسلط خود برا زبان و شرایط و قوانین و شرایط کشور مقصد، روش مهاجرتی خویش را میتواند انتخاب نماید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تمکن مالی، خرید ملک، ازدواج، تولد فرزند و پناهندگی امکان پذیر است. با اینکه کشور اسپانیا، سالانه دارای متقاضیان مهاجرتی بسیاری است. در سالهای اخیر به خصوص سال 2021، با رکود اقتصادی پیش آمده در کشورهای اروپایی و مخصوصا کشور اسپانیا، دولت این کشور توجهات ویژه خود را بر مهاجران گذارده است. چرا که اخذ مهاجر باعث رونق شرایط اقتصادی این کشور نیز خواهد بود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اخذ اقامت از طریق کار در اسپانیا نیز امکان پذیر است. در این حالت متقاضی نیاز به پیشنهاد کار یا دعوتنامه از سمت یک کارفرمای اسپانیایی و یا شرکتی معتبر در اسپانیا دارد. افرادی که مقیم و یا تبعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند، به راحتی میتواننند در این کشور بدون ویزا وارد شده و به کار بپردازند.

برای دیگر متقاضیان نیز امکان اخذ اقامت در صورتی میسر است که، وارد این کشور شده و در مدت 3 ماه به جستجوی کار بپردازند و کار مورد نظر خود را پیدا کرده و جهت اخذ اقامت درخواست دهند.

متقاضیان ایرانی و هموطنان ایرانی نیز باید از طریق موسسات کاریابی با ارسال رزومه و مستندات مهارت و سابقه کاری و تحصیلی خود، اقدام نموده تا کارفرمایان با دیدن شرایط وی و با توجه به نیروی مورد نیاز خویش، پیشنهاد کاری job offer ارسال نماید. در این حالت ویزای کاری اعطا میشود. و برای کار کردن نیاز به مجوز کار نیز میباشد که اخذ آن به عهده کارفرماست. نرخ بیکاری در حال حاضر در اسپانیا به 14% رسیده است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

تحصیل در تمام مقاطع و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای تمام ایرانیان و متقاضیان بدون محدودیت سنی میسر است. تحصیل در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی، برای دانشجویان فراهم است. در این راستا ابتدا نیاز است که ویزای تحصیلی دریافت نمایید.

اخذ اقامت تحصیلی در اسپانیا از روشهای مطمئن و آسان است. که متقاضیان بسیاری نیز دارد. مهاجرت تحصیلی در واقع جزو اقامتهای موقت محسوب میشود. و به اندازه مدت زمان تحصیل میباشد. که البته با رعایت شرایطی خاص میتوان از آن طریق به اقامت دائم اسپانیا نیز دست پیدا کرد. کافیست به عنوان متقاضی تحصیل در اسپانیا، با توجه به رشته و دانشگاه دلخواه و شرایط خود، به دانشگاه مورد نظر درخواست پذیرش دهید. با تحصیل در اسپانیا علاوه بر بهره مندی از شرایط و امکانات خوب دانشگاه ها و این کشور، می توانید پس از فارغ التحصیلی به جستجوی کار بپردازید. و با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری میتوانید اقامت اسپانیا را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: مهاجرت به اسپانیا با ویزای تحصیلی

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارای روش های مختلفی است. البته تمام این مسیرها به اخذ اقامت اسپانیا منجر نمیشود. و برخی از مسیرهای سرمایه گذاری اقامت موقت و طی شرایطی به اقامت دائم منجر میگردد. و البته که  در برخی از مسیرهای سرمایه گذاری، از همان ابتدا میتوان به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرد.

کارآفرینی در اسپانیا از جمله طرح های جدید و مورد استقبال است. که منجر به اخذ اقامت دائم میشود. البته به شرطی که طرح ارائه شده با موفقیت همراه باشد.

در این میان خرید ملک در اسپانیا از مسیرهای معروف و محبوب سرمایه گذاری است. که به راحتی منجر به اقامت دائم در اسپانیاست. دولت اسپانیا امسال نیز برنامه اقامت سرمایه گذار خارجی یا همان ویزای طلایی اسپانیا را راه اندازی کرده است. اخذ ویزای طلایی اسپانیا، از 3 طریق با سرمایه حداقل 2.000.000-500.000 یورو امکان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اسپانیا با ازدواج

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج میسر است. به این شرط که یکی از زوجین تبعه اسپانیا باشد. ازدواج باید قانونی بوده و اثبات صوری نبودن و واقعی بودن ازدواج از مسائل مهم در این مسیر است. چرا که عدم اثبات واقعی بودن ازدواج نه تنها فرصت اخذ اقامت را از متقاضی سلب خواهد کرد. بلکه مجازات داشته و برخورد بسیار سختگیرانه ای از سمت دولت اسپانیا به همراه خواهد داشت.

در این میان سن متقاضیان باید بالای 18 سال باشد. و رعایت قانون تک همسری نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به طوری که اگر ازدواجی در سابق داشته باشید. باید با ارائه مدارک معتبر، متارکه و یا فوت همسر را اثبات نمایید.

در راستای اخذ اقامت از طریق ازدواج، باید تمکن مالی زوجین برای تامین مخارج زندگی و هزینه های جاری اقامت در اسپانیا نیز اثبات گردد. و همینطور ارائه آدرس و محل اقامت زوجین نیز بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد در تمام دنیا بر پایه 2 اصل بنا شده است. تنها کافیست تا بدانید که کدام یک از این 2 اصل در کشور مورد نظرتان اعمال میشود. 

اصل خاک و اصل خون. در تبعیت از اصل خاک، فقط موضوع به دنیا آمدن فرزند در خاک آن کشور مهم است. در حالی که برای اصل خون، پایه و اساس تبعیت پدر و مادر است. و اینکه کودک در چه خاکی به دنیا می آید اهمیت چندانی ندارد. به طور کلی از روش تولد فرزند نمی توان برای مهاجرت به اسپانیا اقدام نمود. چرا که این کشور نیز تابع خون است. و در صورتی به اقامت اسپانیا ختم میشود که یکی از والدین،  تابع اسپانیا را باشند.

بیشتر بخوانید: *اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در اسپانیا*

اخذ اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

طبق ماده ۶۱ کنوانسیون پناهندگی ژنو : به شخصی اطلاق میگردد که به دلایل عقایدی،تبعیض نژادی، جنگ، ملیت، عضویت در گروهی خاص از اجتماع و … مورد آزار و اذیتهای جانی و مالی و روانی قرار گرفته است. بدین صورت که در کشور خود دارای عدم امنیت بوده و برای نجات جان خمود به کشوری دیگر پناه برده و دیگر حق برگشتن به کشور خود را ندارد.

این مسیر در واقع آخرین مسیر برای مهاجرت میباشد. چرا که غیرقانونی تلقی شده و به همراه لطمات و صدمات بسیاری از چندین جهات برای متقاضی خواهد بود.

پروسه پناهندگی به اسپانیا بدین ترتیب خواهد بود که متقاضی درخواست خود را با ارائه مدارک ارائه خواهد کرد. پرونده و اسناد مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت که بین 3 الی 6 ماه به طول مینجامد.در ابتدا سند به رنگ سفید بوده و پس از ثبت درخواست سند قرمز اعطا میشود. در صورت نامعلوم بودن وضعیت پناهجو، سند رنگ سبز ارائه می گردد. و در این حال پناهنده اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: چگونگی شرایط پناهندگی به اسپانیا2021

مهاجرت با شرایط خاص به اسپانیا

اگر دارای طرح و ایده و یا پیشنهادی خلاقانه هستید. میتوانید از روش کارآفرینی و یا استارت آپ و یا شرایط خاص به اسپانیا سفر کرده و اقامت گزینید. در این باره لازم به ذکر است که کافیست بتوانید، سود آور بودن طرح پیشنهادی تان برای کشور اسپانیا را به اثبات رسانید. و به دولت این کشور نشان دهید که این طرح برای اقتصاد آنها، کمک کننده و سازنده خواهد بود.

همینطور افرادی که از بیماری های خاص در رنج هستند، میتوانند از ویزای اضطراری اسپانیا بهره ببرند. و دوران درمان خود را در این کشور اقامت داشته باشند.

همینطور میتوانید برای شرکت در مسابقه و یا برنامه ای اینچنین در اسپانیا اخذ ویزا نمایید. که البته در این حالت زمان تعیین شده برای مهاجرت شما به طور دقیق ارزیابی می‌شود.

مهاجرت توریستی به اسپانیا

برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا،باید 90 روز قبل از تاریخ سفر ، اقدام به اخذ ویزا نمود. در این راستا میتوانید درخواست خود را اینترنتی به کنسولگری اسپانیا ارسال کرده و در مدت بررسی به جمع آوری مدارک لازم بپردازید. بررسی درخواست متقاضی معمولا 7 روزه خواهد بود. و در صورت تایید و پذیرش، مدارک مورد نیاز اعلام میگردد. تا با حضور در سفارت آنها را ارائه نمایید.

از جمله مدارک مهم در این پروسه، اثبا برگشت شخص متقاضی به کشور مبدا میباشد. چرا که این نوع مهاجرت و اقامت، جزو اقامت های کوتاه مدت و موقت محسوب میشود. که اغلب به دلیل سفر و تفریح و دید و بازدید و شرکت در کنفرانس و همایشهای دوره ای میباشد.

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای توریستی اسپانیا 2021

هزینه های مهاجرت و زندگی در اسپانیا

برای هرگونه مهاجرتی، به هر کشوری، با توجه به روش انتخابی مهاجرت، باید هزینه های اجرایی و جانبی هم برآورد شود. هزینه های اجرایی، در واقع هزینه هایی است که متقاضی بابت ترجمه، هزینه های وقت سفارت، هزینه سفارت بابت خدمات، هزینه های سفر و هزینه های زندگی میپردازد.هزینه وقت سفارت اسپانیا به طور معمول و تقریبی 80 یورو میباشد.

با توجه به اینکه هزینه زندگی در کشورهای اروپایی بالا میباشد. در کشور اسپانیا هزینه های زندگی معقول تر به  نظر میرسد. این هزینه ها معمولا در ماه 700-900 یورو تخمین زده میشود. که بسیار هم بستگی به سبک زندگی فرد دارد.

  • یک وعده غذا در رستوران 10 یورو
  • یک کیلو گوشت 10.61 یورو
  • اینترنت، گاز، برق و آب  150 یورو ماهانه
  • اجاره ملک ماهانه 650-500 یورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا