مهاجرت

| راه های مهاجرت به دانمارک| 2021|

از آنجایی که کشور دانمارک دارای یکی از قدرتمندترین نظام های اقتصادی دنیا در سال 2021 بوده است. باعث افزایش آمار مهاجر و مهاجرت به این خطه گشته است. همینطور کشور دانمارک طی سالهای متوالی، از شادترین کشورهای دنیا محسوب می شده. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار به صرفه بوده، به طوری که در شهرهای کوچک به ازای هر نفر 900 یورو و در شهرهای بزرگ حدود 1200 یورو، هزینه های ماهیانه است. در این مقاله قصد بررسی راه های مهاجرت به این کشور را داریم. چرا که تعداد طرفداران مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کشور شاد دانمارک

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک

راه های مهاجرت به دانمارک از مسیرهای سرمایه گذاری و تحصیل، ازدواج، کار و تولد و… میسر است.که برخی از این مسیرها به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور ختم میشود. و برخی از آنها خیر. پس تشخیص مسیر درست با تمام راه های قانونی و با در نظر گرفتن شرایط متقاضی، بهتر است توسط وکلای مجرب و با تجربه صورت گیرد.

اما افرادی که قصد دارند به همراه اقامت این کشور، پاسپورت و تابعیت دانمارک را نیز دریافت کنند. باید ابتدا از یکی از مسیرهای مهاجرتی ذکر شده وارد این کشور شده و طی شرایطی که در ادامه ذکر میکنیم. نسبت به اخذ تابعیت این کشور، اقدام نماید. ابتدا باید اقامت دائم دانمارک را کسب نمود و سپس برای اخذ تابعیت درخواست داد.

لازم به ذکر است که برای درخواست پاسپورت دانمارک باید 9 سال پیاپی در این کشور اقامت ورزیده باشید. همینطور پناهندگان پس از 8 سال می توانند درخواست دهند. در این راستا عدم سو پیشینه و پرداخت مالیاتهای به موقع به دولت دانمارک نیز بسیار کمک کننده خواهد بود.

در صورتی که متقاضی با یک شهروند دانمارکی ازدواج کرده باشد. یا قبل از ورود به سن قانونی در دانمارک زندگی کرده باشد. این مدت کوتاه تر خواهد بود.معمولاً دانمارک اجازه تابعیت دوگانه را نمی دهد. مگر در مواقع خاصی مانند ازدواج با یک دانمارکی یا متولد شدن با دو تابعیت.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه­ گذاری

یکی از راه های مهاجرت به دانمارک ثبت شرکت و سرمایه­ گذاری در این کشور است. از مسیرهای کارآمد مهاجرت برای هر فردی میتوان روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت را نام برد. متقاضی خارجی برای ثبت شرکت نیاز به یک شریک دانمارکی که 51% سهام شرکت به نام او باشد، دارد.

ثبت شرکت در کشور دانمارک به دو صورت ثبت الکترونیکی (آنلاین) و ثبت حضوری (مکتوب و کاغذی) میسر است. در حالت آنلاین نیاز به حضور شخص در این کشور نیست و اطلاعات با یک امضای دیجیتال از متقاضی و توسط سازمان کسب و کار دانمارک تماما انجام پذیر است. در حالت حضوری نیز، از طریق موسسات ثبت شرکت و آژانس های تجاری کشور دانمارک، در زمان 3-2 هفته، ثبت شرکت انجام پذیر است.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری و اخذ اقامت در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد در تمام دنیا بر پایه 2 اصل بنا شده است. اصل خاک و اصل خون. در تبعیت از اصل خاک، فقط موضوع به دنیا آمدن فرزند در خاک آن کشور مهم است. در حالی که برای اصل خون، پایه و اساس تبعیت پدر و مادر است. و اینکه کودک در چه خاکی به دنیا می آید اهمیت چندانی ندارد.

در دنیا کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و برزیل تابع قانون خاک هستند. و دیگر کشورها اکثرا تابع اصل خون میباشند. در پیروی از اصل خون، لازم به ذکر است که کودک متولد شده، فارغ از محل تولد، تابعیت والدین خود را کسب خواهد کرد. در این راستا برخی کشورها نیز بین پدر و مادر تفاوت قائل شده و تابعیت پدر را اصل میدانند. مانند ایران و برخی کشورهای عربی!

کشور دانمارک نیز از کشورهای تابع خون میباشد. و با تولد فرزند در خاک این کشور موفق به اخذ تابعیت دانمارک نخواهید شد، مگر طی شرایط استثنایی.

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت و تابعیت دانمارک با تولد فرزند

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

کسانی که به دنبال مهاجرت آسان به دانمارک هستند. از مسیر ازدواج با یکی از شهروندان دانمارک اقدام نمایند.البته که به دلیل سو استفاده های مختلف از این روش، سختگیری های مختلفی نیز بر این امر اعمال گشته است. بنابراین در این راستا، اثبات واقعی بودن این امر بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

روش های اثبات حقانیت ازدواج برای دولت دانمارک متعدد است. و از جمله روشهای اثبات این موضوع ، زندگی کردن طی چند سال در زیر یک سقف با همسر دانمارکی است.

در صورت اثبات واقعی بودن این ازدواج، ابتدا اقامت موقت و طی شرایطی اقامت دائم اعطا میگردد.پس از گذشت 2 سال از ازدواج و زندگی در دانمارک شخص می تواند برای اخذ تابعیت دانمارک درخواست دهد. 

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت دانمارک با ازدواج

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای کار

لز دیگر راه­ های مهاجرت به دانمارک اخذ ویزای کار است.کشور­های عضو اتحادیه­ اروپا، دارای قوانین کاری مشابهی هستند. بنابراین دریافت پیشنهاد کار، برای افراد خارج از اتحادیه اروپا میتواند کار دشواری باشد. و بسیار زمان بر. چرا که کارفرما برای اخذ نیروی مورد نیاز خود، ابتدا باید در کشور دانمارک و پس از نیافتن نیروی مورد نظر، باید در کل اتحادیه اروپا آگهی استخدام خود را نشر دهد و پس از یافت نشدن نیرو میتواند با اقدامات اداره ای بسیار، جهت اخذ نیروی خارجی، اقدام نماید.

در این راستا بهتر آن است که از طرق دیگر ، مثلا تحصیل، وارد این کشور شده و با کاریابی و اخذ مجوز کار، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید.

قابل ذکر است که در صورت کار در دانمارک و مالیات پردازی به مدت 5 سال، می­توان برای دریافت اقامت دائم دانمارک اقدام کرد.

همینطور به دلایل مسائل پیش آمده در سالهای 2020 و 2021، این کشور به مشاغلی مانند پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی و متخصصان در این زمینه ها بسیار نیاز داشته و شرایطی متفاوت و راحت تر برای ورود آنان در نظر گرفته است. 

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت دانمارک از طریق کار

راه های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

یکی از راه ­های اخذ اقامت دانمارک، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. افراد عضو کشورهای اتحادیه اروپا و یا کسانی که اعضای خانواده شان اقامت یکی از کشورهای اروپا و یا دانمارک را دارند، میتوانند به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند.

دیگر افراد متقاضی تحصیل دانمارک باید سالانه میانگین 15.000 یورو، برای هزینه ­های تحصیل و زندگی بپردازند. به منظور پوشش برخی از هزینه ­ها دانشجویان مجازند 30-10 ساعت در هفته کار کنند. همینطور همسر دانشجو نیز در دانمارک اجازه کار تمام وقت در این کشور را دارد.

لازم به ذکر است مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ، تا مقطع لیسانس، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.چرا که دروس به زبان دانمارکی تدریس میشوند. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس معمولا 4 ساله است.

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت دانمارک با ویزای تحصیلی

مهاجرت پناهندگی به دانمارک

ابتدا بهتر است بدانیم پناهنده کیست؟پناهنده شخصی است که از کشور خود خارج است و به کشور و جایی دیگر پناه برده است.

پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلیل نژاد، قومیت، دین، مذهب و عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی،از طرف کشور و دولت مبدا مورد آزار و اذیت قرار بگیرد. در این راستا افراد با دلایل ساختگی قصد اخذ حمایت دانمارک را داشته اند. غافل از اینکه این موضوع برای آنها درد سر های بیشتری در این کشور خواهد داشت.

به طور کلی هر شخصی را پناهنده نمیتوان خواند. و مهم تأیید درخواست پناهندگی است. متقاضی بعد از ورود به خاک دانمارک تا دو هفته وقت دارد. که درخواست خود را اعلام نماید. و پس از بررسی  پرونده و موافقت با درخواست، تعیین وقت مصاحبه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شرایط پناهندگی به دانمارک

اقامت دانمارک با ویزای توریستی 

از دیگر مسیرهای مهاجرت به دانمارک، مهاجرت توریستی به این کشور است. در واقع این نوع از مهاجرت، کوتاه مدت و موقت است. که بیشتر با اهداف تفریح، سفر، دید و بازدید از دوستان و اقوام و یا حضور در همایشها و کنفرانس های کاری و تجاری و یا به منظور درمان انجام میپذیرد.

در این حالت متقاضیان الزام به ارائه مدارک هویتی و اثبات برای اطمینان بازگشت به کشور مبدا هستند.اکثرا مدت اعتبار این نوع ویزا 3 ماهه میباشد. که با توجه به شرایط و مدارک ارائه شده، ممکن است بیشتر از 3 ماهه هم باشد.در مقاله ای به طور مفصل در باره ویزای توریستی دانمارک توضیح داده ایم. این مقاله را از دست ندهید.

  بیشتر بخوانید: مهاجرت به دانمارک با ویزای توریستی

هزینه مهاجرت و زندگی  دانمارک

اطلاع از هزینه های زندگی در دانمارک از نکات حائز اهمیت محسوب می شود. هزینه هایی مانند خوراک، مسکن، حمل و نقل و…

درواقع کشور دانمارک کشوری لوکس با هزینه های جاری بسیار تلقی می شود. بنابراین هزینه های جاری زندگی برای برخی افراد خارج از مناطق اروپایی ممکن است هنگفت به نظر بیاید. این کشور سالهای متوالی جزو شادترین کشورهای جهان بوده است. و دلیل عمده آن اقتصاد پویا و درآمد و رفاه مردم، بوده است.متوسط هزینه زندگی برای یک نفر در دانمارک 6900 کرون دانمارک و برای یک خانواده چهار نفره 25000 کرون است. در ادامه به برخی از هزینه های مهم و رایج در امورات زندگی ، اشاره نموده ایم.

  • برنج سفید 1 کیلوگرم 14.73 kr(کرون دانمارک)
  • مرغ 1 کیلوگرم Kr 66.17
  • گوشت گاو یا گوشت قرمز قرمز 1 کیلوگرم Kr 84.91
  • بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 24.00 kr
  • بنزین 1 لیتر 11.28 kr
  • اینترنت 60 مگابایت بر ثانیه یا بیشتر 250.71 kr
  • هزینه هر متر مربع خرید آپارتمان در مرکز شهر Kr 46،187.05
  • هزینه هر متر مربع خرید آپارتمان در خارج از مرکز 31،173.91 Kr
  • آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر Kr 9،229.02
  • آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز Kr 12،331.85

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا