مهاجرت

راه های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به کشوری دیگر یکی از بزرگترین تصمیماتی است که، ممکن است هر شخصی در زندگی خود با آن رو به رو شود. مطمئنا اگر ما نیز روزی به دلیل در نظر گرفتن اهداف و شرایط، موقعیت یا کار و یا هر دلیل دیگری، تصمیم به مهاجرت برای ادامه زندگی گرفتیم؛ با سوالهای فراوانی در ذهن خود روبرو خواهیم شد. حال نیز اگر بتوانیم پاسخ این سوالات را از منبعی مطمئن و یا بهتر از آن، از جایی معتبر که به غیر از سوالات ما، ابعادی دیگری از موضوع مهاجرت را برای ما شفاف سازی نماید، دریافت کنیم، در صد موفقیت ما در تصمیم گیری درست و در نتیجه، رسیدن به هدف مورد نظر بیشتر و بیشتر خواهد بود و برعکس.

در این مقاله قصد داریم، مهاجرت به سوئیس،  این کشور بسیار ثروتمند و زیبا را در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

مهاجرت به سوئیس

بدیهی است، که برای مهاجرت به هر مکان و کشوری ابتدای امر باید از آن کشور و شرایط مختلف آن اطلاعات لازم و پایه را داشته باشیم . اطلاعاتی نظیر موقعیت جغرافیایی  کشورهای همسایه، زبان و آداب و رسوم و فرهنگ،  سیستم های آموزشی نظام سیاسی و …

سوئیس کشوری کوهستانی است، در غرب اروپا که بر روی نقشه همچون نگین سبزی میدرخشد. کشوری موفق و ثروتمند و در عین حال بسیار زیبا که امنیت در آن بسیار بالاست. اکثر مردم به غیر از زبان انگلیسی با 3 زبان دیگر(ایتالیایی،رومانیایی،فرانسوی و انگلیسی) نیز آشنایی دارند. 

خبر خوش اینکه این مقاله تمامی این اطلاعات را، به صورت جامع و یکجا، در قسمت معرفی کشور سوئیس برای شما عزیزان جمع آوری کرده است.

اگر شما نیز، قصد اخذ اقامت این کشور زیبا و ثروتمند را دارید، بدانید که این امر حاصل نشدنی است مگر، با شناسایی کامل راه هایی که منجر به اخذ اقامت این کشور میشود.

راه های مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس از جمله کشورهایی است، که به دلیل شرایط ایده آل اقتصادی، سطح بالای زندگی،تحصیل، کار و سرمایه گذاری برای مهاجرت ، متقاضیان فراوانی در سراسر دنیا دارد. پیشنهاد ما این است، که اگر قصد مهاجرت دارید. در ابتدای امر و قبل از هر کاری ابتدا راجع به شرایط کلی آن کشور تحقیقات کافی به عمل آورید. و شرایط موجود در آن کشور را با شرایط و سبک زندگی و توقعات خود مطابقت دهید. 

به طور کلی مهاجرت به سوئیس با روشهای زیر امکان پذیر است :

  • مهاجرت از طریق کار
  • تحصیل 
  • ازدواج
  • سرمایه گذاری و کارآفرینی
  • تولد فرزند
  • پناهندگی

شرایط مهاجرت به سوئیس از طریق کار

کشور سوئیس از جمله کشورهای پرطرفدار دنیاست. هرکسی دوست دارد در این کشور بتواند بیزینس و کسب و کار خود را داشته باشد. یا در این کشور زندگی کند و  مستقر باشد.

مهاجرت از طریق کار و یا اقدام از طریق ویزاهای کاری  یکی از راه های جذاب و پرمخاطب به کشور سوئیس است. چرا که این کشور به ثروتمندی و شرایط و بستر اقتصادی قوی، بسیار معروف است. 

کشور سوئیس ویزاهای کاری خود را به صورت سهمیه بندی ارائه می کند. چرا که برعکس کشورهای جهان سوم در کشورهای اتحادیه اروپا محدودیت برای کارگران و افراد متخصص کمتر است.

متقاضیان کار و ویزای کار در سوئیس، باید از ویزاهای کاری جاب آفر (job offer)  و یا جاب سیکر (job seeker) اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت از طریق ازدواج

چنانچه قصد ادامه زندگی و مهاجرت از طریق ازدواج به کشور سوئیس را دارید. بهتر است بدانید، که اقامت کشور سوئیس از طریق ازدواج در کنار مسیرهای دیگر کاری و سرمایه گذاری و تولد، جزو راه های کم ریسک محسوب میشود. که  متقاضیان نسبتا زیادی نیز دارد.

لازم به ذکر است، که این کشور در کنار تمام زیبایی ها و امکانات مثبت خود، جزو کشورهایی است. که قانون تک همسری در آن حکمفرماست.

متقاضیان مهاجرت از طریق ازدواج باید بدانند که برای ازدواج با یک شهروند سوئیسی ویا شخصی که اقامت دائم این کشور را دارد. مطالعه و بررسی تمام قوانین این کشور و پذیرفتن آنها جزو ارکان اصلی و واجب است. 

چنانچه قصد به روز کردن  و کاملتر شدن اطلاعات خود از نحوه و چگونگی مهاجرت به سوئیس از  طریق ازدواج را دارید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق پناهندگی

اگر شما جزو افرادی در جامعه خود هستید، که بنا به دلایلی مثل نژاد، دین،مذهب، ملیت یا عدم آزادی مورد آزار یا در خطر هستید. میتوانید به پناهندگی در کشور سوئیس اقدام کنید. یا اگر به طور مثال شما جزو گروه های اجتماعی یا سیاسی خاص هستید. یا جان خود را به دلایلی موثق و قابل اثبات، در خطر می بینید. شما شانس گرفتن ویزای پناهندگی کشور سوئیس را دارید.

فرم درخواست پناهندگی کشور سوئیس فقط  باید در خود خاک کشور سوئیس و یا در مرز سوئیس ارائه گردد.

اما مبحث چگونگی پناهندگی به کشور سوئیس به این چند نکته ختم نمیشود.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

سوئیس کشوری است که در آن یکی از معتبر ترین سیستم های آموزشی اروپا پابرجاست، سیستمی بسیار منظم و دارای رتبه بندی بالا در سطح جهانی.

اما به محض خطور کردن گزینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل، به ذهنمان، مطمئنا سوالات فراوانی مانند : امنیت و امکانات سوئیس برای تحصیل دقیقا به چه میزان است؟  و یا هزینه تحصیل در مدارس سوئیس چقدر است؟ اعتبار مدرک دانشگاه های سوئیس چه مقدار است؟ شرایط الحاق والدین به فرزندان که در مدارس سوئیس مشغول به تحصیل هستند، به چه صورت است؟

آیا امکان تحصیل برای ایرانیان وجود دارد و چگونه؟  شناخت دانشگاه های مختلف و چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی سوئیس؟ 

و …

در اینجا به امور مربوط به تحصیل در سوئیس و مهاجرت از طریق تحصیل و نکات مهم این مقوله، خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به سوئیس از طریق کار

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

یکی از راه های مورد توجه به خصوص برای سرمایه گذاران خارجی در بحث مهاجرت به سوئیس، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. با اینکه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های پر هزینه مهاجرت محسوب میشود.

کشور سوئیس به دلیل داشتن اقتصاد پیشرفته در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، به خصوص در بحث سرمایه گذاری بسیار متفاوت است. در این کشور سه صنعت بانکداری و گردشگری و شاخص نوآوری های جهانی از رتبه اول در سطح جهان برخوردار است.

کشور سوئیس در جهت گیری سیاسی دولت کشورهای دیگر اعلام بی طرفی کرده است. همین دلیل باعث شده که سوئیس امن ترین کشور دنیا محسوب شود. در واقع کشور سوئیس مقررات سختی برای خارجیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، وضع کرده است. هر چند هنوز هم  در سال 2021 ورود به این کشور از طریق خوداشتغالی و یا از طریق ایجاد یک تجارت جدید در این کشور امکان پذیر می باشد.

بیشتر بخوانیم: مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت آن ,تولد فرزند است. اما در طی بیست سال گذشته قوانین تابعیت در این کشور دچار تحولات بسیاری گشته است.

برای اینکه بتوان به یکی از اتباع سوئیسی تبدیل شد. یا به عبارت دیگر پاسپورت سوئیسی دریافت کرد . راه های مختلفی وجود دارد که البته لازم به ذکر است که در هر کانتون(ایالت) سوییس، قوانین و مقررات تابعیت منحصر به فرد بوده و شورای هریک از کانتون ها، وظیفه تعیین قوانین اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند را دارند.

بیشتر بخوانیم: اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در سوئیس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا