مهاجرتویزای خویشاوندی

ویزای پیوست یا ویزای الحاق به خانواده آلمان چیست؟ ویزای پیوست به همسر آلمان 2022

بسیاری از افراد برای تحصیل، کار و … به کشور آلمان مهاجرت میکنند و از همسر و خانواده خود دور میشوند. ویزای پیوست به خانواده یکی دیگر از روشهای مهاجرت به آلمان میباشد. آلمان ویزای پیوست به خانواده و همسر را برای افرادی که از خانواده خود دور هستند در نظر گرفته است.

افرادی که میخواهند برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنند و قصد دارند که خانوادشان را به همراه خود ببرند میتوانند از طریق ویزای همراه یا ویزای الحاق به خانواده آلمان اقدام کنند. همینطور افرادی که با اخذ سایر ویزاهای آلمان مانند ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و … به کشور آلمان مهاجرت کردند این افراد می توانند برای اعضای خانواده خودشان ویزای همراه اخذ کنند.

لازم به ذکر است شما با اخذ ویزای پیوست میتوانید در آلمان مشغول به تحصیل و کار شوید. نکته خوب ویزای الحاق به خانواده آلمان این می باشد که با اخذ این ویزا می توانید مدت زمان بیشتری در آلمان بمانید. حتی با اخذ ویزا همراه میتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

بهتر است بدانید زمانی که شخص اسپانسر که برای شما دعوتنامه میفرستد باید شرایط مالی خوبی داشته باشد. این افراد باید تمکن مالی خود را به کشور آلمان جهت حمایت از همسر و خانواده ی خود اثبات کند. در ادامه به بررسی کامل تر در مورد ویزای پیوست به همسر و خانواده، شرایط و قوانین اخذ ویزا و … میپردازیم.

شرایط و قوانین اخذ ویزا

بهتر است بدانید که یکی از شرایط مهم جهت اخذ ویزا همراه داشتن شخصی به عنوان اسپانسر در آلمان میباشد. افرادی که در آلمان اقامت دارند میتوانند اسپانسر خانواده، فرزند، همسر خود شود. لازم به ذکر است شخص اسپانسر باید یکی از موارد مانند بلوکارت، مجوز اقامت، ویزای بلند مدت اتحادیه اروپا و یا ویزای اقامت آلمان را داشته باشد.

شرایط و قوانین ویزای همراه نسبت به سایر ویزاهای دیگر راحت تر می باشد. شما جهت اخذ ویزای پیوست آلمان باید دارای پاسپورت معتبر باشید. اگر شما قصد مهاجرت دارید باید جهت ثبت نام در اداره مهاجرت آلمان اقدام کنید.

بهتر است بدانید اگر کشور همسایه شما در اتحادیه اروپا باشد و یا اگر دارای فرزند آلمانی هستید و یا پدر و مادرتان در آلمان اقامت دارند میتوانید از طریق ویزای پیوست به آلمان مهاجرت کنید و جزو شهروندان آلمان به حساب بیایید.

البته این را بدانید که شخصی که اسپانسر شما می باشد باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد. ویزا همراه آلمان یک نوع ویزای بلند مدت به حساب می آید. شما باید در ابتدا تمامی مدارکتان را جمع آوری کنید و سپس جهت مصاحبه برای وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده رزرو کنید. لازم به ذکر است باید هزینه های لازم جهت مصاحبه را پرداخت کنید.

قانون جدید الحاق خانواده در آلمان

در قانون جدید الحاق خانواده در آلمان، مجوز اقامت آلمان، بیمه درمانی معتبر، اثبات تمکن مالی، فضای کافی برای اقامت شما جزو مدارک لازم برای دریافت ویزای پیوست به خانواده می باشد.

همچنین برای پیوست به همسر باید فرد اسپانسر، بلو کارت اتحادیه اروپا را داشته باشد، کارآفرین و یا خود اشتغال باشد، درجه محققی در آلمان را داشته باشد و یا اینکه از موقعیت و شرایط بسیار خوبی بهره مند شده باشد.

به طور کلی و بر اساس داده های سایت ec.europa.eu :

فرد اسپانسر :

باید بتواند فضای زندگی کافی را فراهم کند.

اسپانسر باید بیمه خدمات درمانی داشته باشد.

اسپانسر باید وسایل معیشتی کافی برای خود و اعضای خانواده داشته باشد.

حامی باید مدرکی دال بر مهارت های زبان آلمانی خود قبل از صدور ویزا و/یا شرکت موفقیت آمیز در دوره های زبان و گرایش پس از ورود به آلمان در چارچوب دوره ادغام ارائه دهد. (فقط برای گروه های خاص)

همسران و شرکای مدنی معمولاً باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

شرایط ویزای پیوست به همسر آلمان

اگر همسر شما در کشور آلمان اقامت دارد و شما قصد مهاجرت دارید باید هر دوی شما سن بالای 18 سال داشته باشید. علاوه بر سن باید ازدواج شما به صورت قانونی و رسمی ثبت شده باشد. همینطور باید مسلط به زبان آلمانی در سطح A1 باشید.

در صورتی که همسرتان دارای یکی از موارد مانند بلوکارت( کارت آبی)، به عنوان محقق در آلمان، دارای خوداشتغالی باشد دیگر نیاز به شرایط خاص بالا نیست. البته لازم به ذکر است که همسر آلمانی شما باید تمکن مالی جهت رفاه زندگی شما داشته باشد. علاوه بر این مسائل باید مجوز اقامت در آلمان داشته باشد.

کشور آلمان ازدواج با چند نفر را قبول ندارد و این نوع ازدواج ها را به صورت رسمی نمیداند. در این صورت اگر همسر(اسپانسر آلمانی) شما در گذشته ویزای پیوست برای فرد دیگری به عنوان همسر اخذ کرده است و او را به آلمان برده است نمی تواند همسر دیگری را به آلمان ببرد. 

جواب ویزای پیوست به همسر آلمان

بعد از تحویل مدارک پیوست به همسر به سفارت آلمان، کار بعدی این است که از سایت سفارت وقت مصاحبه را رزرو کنید. بعد از نوبت مصاحبه باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. در مصاحبه از شما سوالاتی در مورد انگیزه و هدف شما از رفتن به آلمان را می پرسند و وضعیت ازدواج و زبان شما را بررسی می کنند. پس از مصاحبه باید منتظر نتیجه و جواب ویزای پیوست به همسر آلمان از سوی سفارت باشید.

معمولاً اگر مدارک تان کامل و بدون نقص باشد، چند هفته زمان می برد تا جواب ویزای پیوست به همسر آلمان آماده شود.

شرایط ویزای پیوست فرزند 

زمانی که والدین در کشور آلمان اقامت دارند و در صورتی که فرزند آنها زیر 16 سال باشد میتوانند به راحتی از طریق ویزای پیوست به خانواده خود بپیوندند. اگر سن فرزندانتان بین 16 تا 18 سال باشد زمانی میتوانند به خانواده خود بپیوندند که مسلط به زبان آلمانی در سطح بالا باشند.

اگر والدین دارای بلوکارت(کارت آبی) و یا دارای مجوز اقامت آلمان باشند نیازی نیست که شرایط بالا را داشته باشند. یک موضوع دیگر این می باشد که این افراد می توانند به بعضی دیگر از اعضای خانوادشان مانند خواهر، برادر، خاله، عمه و … در صورتی که در کشور آلمان اقامت دارند از طریق ویزای پیوست اقدام کنند. بهتر است بدانید مهاجرت از این طریق ممکن است زمان بر و سخت تر باشد ولی امکان پذیر است.

شرایط ویزای پیوست بعد از رفتن به آلمان

زمانی که وارد آلمان شدید باید ابتدا در اداره مهاجرت آلمان ثبت نام کنید و اطلاعات خود را ثبت کنید. شما در زمان ثبت نام باید مدارکی مانند پاسپورت، سند ازدواج، گواهی تولد، فیش حقوقی و سایر مدارکی که در ادامه برای شما بیان کردیم را به اداره مهاجرت آلمان تحویل دهید.

لازم به ذکر است اگر شما تمامی شرایط و مراحل را در نظر بگیرید و رعایت کنید علاوه بر اینکه میتوانید به راحتی این ویزا را اخذ کنید میتوانید مجوز کار کردن و اقامت در آلمان را اخذ کنید.

مراحل درخواست ویزا پیوست

جالب است بدانید که نحوه اخذ ویزای همراه مانند سایر ویزاهای آلمان می باشد. شما در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری و آنها را ترجمه کنید. سپس مدارک را باید به اداره مهاجرت آلمان تحویل دهید. شما باید بابت وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده از طریق سایت سفارت وقت رزرو کنید.

بهتر است بدانید که مصاحبه با سفارت آلمان بسیار مهم می باشد و حتما باید در این جلسه حضور داشته باشید. اگر بابت ویزای پیوست فرزندانتان اقدام کرده اید بهتر است بدانید که اگر فرزندانتان به سن قانونی نرسیده باشد میتواند به راحتی ویزای پیوست را اخذ کند.

برای فرزندانی که به سن 18 سال رسیده اند جهت اخذ ویزای پیوست باید حتما مجرد باشند در غیر این صورت ویزای همراه به آنها تعلق نمیگیرد.بهتر است بدانید که اگر اقوام شما مانند خاله، عمه، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و … در کشور آلمان اقامت داشته باشند میتوانند برای شما دعوتنامه ای ارسال کنند.

شما با اخذ ویزای پیوست میتوانید به آلمان مهاجرت کنید ولی شاید این پروسه مدتی زمان ببرد ولی در انتها میتوانید این نوع ویزا را اخذ کنید.

مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده

شما به طور کلی برای اخذ ویزای پیوست باید یکسری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده را به زبان انگلیسی یا به زبان آلمانی ترجمه کنید. سپس باید این مدارک را به سفارت آلمان تحویل دهید. مدارک لازم جهت اخذ ویزا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • پر کردن فرم درخواست ویزای پیوست آلمان
 • دو عکس
 • شناسنامه و کارت ملی
 • بیمه مسافر
 • گواهی تمکن مالی( رسید گردش 3 ماه اخیر)
 • دعوتنامه
 • اثبات کردن داشتن محل اقامت
 • داشتن مدرک زبان آلمانی A1
 • اثبات وضعیت تاهل

مدارک بالا به صورت کلی برای شما بیان شده است. شما برای اخذ ویزای پیوست به همسر باید سند ازدواج، ارائه شناسنامه و کارت ملی، ارائه گواهی جهت اقامت قانونی در آلمان(در صورت نداشتن تابعیت آلمان)، برگه طلاق یا گواهی فوت (در صورت داشتن همسر در گذشته) را به مدارک بالا اضافه کنید.

حال اگر شما برای اخذ ویزای پیوست برای فرزندان میخواهید اقدام کنید باید مدارک زیر را تهیه کنیدو به مدارک بالا اضافه کنید. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه فرزندان
 • اثبات ملیت فرزندان
 • نامه تاییدیه حق حضانت به والدین

هزینه ویزای پیوست آلمان

یک مسئله که برای مهاجران بسیار مهم است هزینه های مهاجرت می باشد. بهتر است بدانید که شما بابت مصاحبه با سفارت آلمان باید هزینه ای را بپردازید. هزینه ویزای پیوست آلمان برای بزرگسالان 75 یورو و برای کودکان 18 سال 37.5 یورو می باشد. پس از پرداخت این هزینه ها اگر بنا به هر دلیلی پشیمان شدید پولی به شما برگردانده نمی شود.

مدت زمان صرف شده جهت اخذ ویزا

مدت زمانی که برای اخذ ویزای پیوست صرف میشود به شرایط و مدارک شما مانند مهارت در حرفه ی خاصی، داشتن بلوکارت و …  بستگی دارد. البته ممکن است انجام مصاحبه و اخذ ویزای پیوست به مدت چند هفته تا چند ماه طول بکشد. لازم به ذکر است اگر تعداد متقاضیان زیاد باشد ممکن است انجام پروسه شما چند ماه زمان ببرد. اگر تعداد متقاضیان کم باشد نهایتا به مدت چند هفته طول می کشد.

طبق نظر کارشناسان بهترین زمان مناسب برای ثبت درخواست 3 ماه قبل از سفر است. اگر شما به مدت 3 ماه بخواهید در آلمان اقامت داشته باشید مدت زمان صرف شده برای اخذ ویزا بین 2 الی 10 روز میباشد. اگر قصد دارید بیشتر از 3 ماه در آلمان بمانید در نتیجه ویزای شما ویزای بلند مدت به حساب می آید. جهت اخذ ویزای همراه آلمان به مدت زمان بیشتری نیاز دارید.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم که ویزای پیوست برای زمانی است که همسر یا یکی از اعضای خانواده شما در کشور آلمان اقامت داشته باشد و شما میتوانید از طریق این ویزا به آلمان مهاجرت کنید. شخصی اسپانسر در آلمان باید دارای شرایط مالی خوب و اقامت دائم آلمان باشد.

شما با اخذ ویزای پیوست به همسر یا خانواده میتوانید به راحتی در آلمان مشغول به تحصیل و کار شوید. اگر شما قصد مهاجرت از این نوع ویزا را دارید بهتر است که از 3 ماه قبل برای اخذ این ویزا اقدام کنید زیرا اگر ویزای همراه شما بلند مدت باشد ممکن است مدت زمان زیادی برای اخذ آن صرف شود.

شما باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه را به زبان آلمانی یا به زبان انگلیسی ترجمه کنید و به سفارت آلمان تحویل دهید. نکته جالب این ویزا این میباشد که شما با اخذ این ویزا پس از مدتی میتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

سوالات متداول درباره ویزای پیوست به همسر آلمان

جواب ویزای پیوست به همسر آلمان کی میاد؟

اگر مدارک تان کامل و بدون نقص باشد، چند هفته زمان می برد تا جواب ویزای پیوست به همسر آلمان آماده شود.

مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده‌ چیست؟

پاسپورت، دعوتنامه، عکس، فرم درخواست، مدرک زبان آلمانی

نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان در تهران برای پیوست به خانواده چگونه است؟

برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید به سایت سفارت آلمان مراجعه نمایید.

77 دیدگاه

 1. سلام من سارا غلامی هستم و یکی از فامیلامون اقامت و شهروندی کشور آلمان رو داره. ما قراره با هم ازدواج کنیم من میتونم ویزای پیوست به همسر آلمان رو بگیریم و به این کشور مهاجرت کنم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله، شما هم از طریق ویزای همراه آلمان و هم از طریق ویزای ازدواج آلمان میتوانید به این کشور مهاجرت کنید.
   با تشکر از همراهی شما

  2. سلام
   همسرم آلمان هست و من ایرانم حدود ۷ماهی هست ازدواج کردیم.چگونه برای گرفتن ویزا اقدام کنم ‌‌ازسایت سفارت آلمان یا ویزامتریک ؟ لطفا کامل راهنماییم کنید
   متشکرم

   1. سلام دوست عزیز
    با توجه به تعطیل بودن بخش خدمات کارگزاری سفارت آلمان در ایران، برای تحویل مدارک و همچنین گرفتن وقت سفارت باید از طریق ویزامتریک اقدام نمایید.

 2. سلام دوست پسرم در کشور آلمان اقامت داره و ما میخوایم باهمدیگه ازدواج کنیم. من با گرفتن ویزای پیوست به همسر آلمان میتونم آلمان برم؟؟ ایا تمکن مالی برای ویزای پیوست المان مسئله مهمی هست؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر قصد ازدواج در کشور آلمان را دارید باید از طریق ویزای ازدواج آلمان اقدام نمایید. اما در صورت ازدواج در ایران میتوانید از طریق ویزای پیوست به همسر اقدام نمایید.
   بله تمکن مالی یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای همراه بوده و فرد اسپانسر باید به دولت آلمان تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های زندگی دو نفره را اثبات کند.
   با تشکر از همراهی شما

 3. سلام . مادرم 7 ساله در آلمان زندگی میکنه و من تو ایران با پدرم زندگی میکنم. حالا تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل برم پیش مادرم خواستم بپرسم مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده چه مدارکی هستند؟؟ اگر مدارکمون ناقص باشه چه اتفاقی میفته؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   جهت اخذ ویزای همراه آلمان به مدارکی اعم از پاسپورت معتبر، فرم های اخذ ویزا، دو عکس، شناسنامه و کارت ملی، بیمه مسافر، گواهی تمکن مالی، دعوتنامه، اثبات محل اقامت، مدرک زبان آلمانی A1 نیاز دارید که در بالا به صورت کامل شرایط اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز را برای شما عزیزان بیان کردیم. در صورتیکه مدارک و پرونده شما ناقص باشد ممکن است درخواست شما ریجکت شود پس در جمع آوری مدارک بسیار دقت فرمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 4. سلام خسته نباشی. اگر برای ویزای پیوست آلمان اقدام کنم چقدر طول میکشه جواب ویزای پیوست به همسر آلمان بیاد؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   نتیجه نهایی ویزای همراه آلمان به مدارک و پرونده شما و همچنین تعداد متقاضیان بستگی دارد. در صورتیکه پرونده شما کامل بوده و تعداد متقاضیان کم باشد در طی مدت چند هفته جواب ویزا برای شما ارسال میگردد. در صورتیکه درخواست ویزای بلند مدت داده اید، مدت زمان ارسال نتیجه نهایی بیشتر شده و ممکن است تا چند ماه زمان ببرد. پس اگر قصد اخذ ویزای همراه را دارید بهتر است از 3 ماه قبل نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به تغییرات قیمت و قوانین جدید هر کشور نمیتوان هزینه دقیقی برای برای اخذ ویزا بیان کرد. اما طبق آخرین اطلاعات بدست آمده هزینه ویزای همراه آلمان برای بزرگسالان 7500 یورو و برای کودکان زیر 18 سال 3750 یورو می باشد. البته لازم به ذکر است شما علاوه بر هزینه اخذ ویزا ملزم به پرداخت هزینه های دیگری مانند مصاحبه، بلیط هواپیما و … هم هستید.
   با تشکر از همراهی شما

 5. سلام من میخوام با دختری که در آلمان اقامت داره ازدواج کنم و خودمم از شرایط مالی هیچ مشکلی ندارم و میتونم به سفارت هم ثابت کنم. میشه بگید مدارک پیوست به همسر سفارت المان چه مدارکیه؟؟؟ با ازدواج با این دختر میتونم اقامت دائم این کشور رو بگیرم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما در صورت رابطه قانونی میتوانید اقامت دائم آلمان هم دریافت نمایید اما شما باید از طریق ویزای ازدواج آلمان اقدام نمایید. حتما به صفحه ویزای ازدواج آلمان مراجعه فرمایید و شرایط و قوانین اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز را مطالعه نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 6. سلام من دو دختر دارم ،هردو در المان زندگی میکنند ، دختر بزرگم یکی دوماه دیگه بلوکارت میگیره ، میتونه برای من و پدرش تقاصای ویزای پیوست بکنه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله، امکان درخواست ویزای پیوست برای شما وجود دارد.
   با تشکر از همراهی شما

 7. سلام من همسرم در آلمان شاغل هست و من از طریق اون میخام برم المان به سفارت هم درخواست دادم فقط نمیدونم جواب ویزای پیوست به همسر آلمان کی میاد و چجوری و از چه طریقی باید جوابشو چک کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای اینکه زودتر “جواب ویزای پیوست به همسر آلمان” برای شما بیاید باید مدارک مورد نظر سفارت را آماده کرده و تحویل سفارت دهید. سپس از طریق سایت وقت مصاحبه بگیرید.

 8. سلام وقت بخیر برای وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده چطور باید اقدام کنم؟ همسرم اونجا هست و من و بچه هامم میخایم از این طریق بریم پیشش

  1. سلام دوست عزیز
   همسر شما باید دعوت نامه بفرستد و شما باید از طریق سفارت آلمان اقدام نمایید. ویزای پیوست به خانواده، معمولاً ۴ الی ۶ ماه زمان می برد تا صادر شود.

 9. سلام من میخوام با پذیرش دانشگاه ویزا بگیرم. همسرم میتونه همزمان با من درخواست ویزای پیوست بده؟ مراحلش با درخواست من یکی میشه برای ویزا؟ و اینکه آیا موردی داشتیم که همسر (پیوست) ریجکت بشه و نتونه بیاد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی نیست . در مورد ریجکتی هم بستگی به مدارک شما و درخواست سفارت کشور موردنظرتان دارد.

   1. سلام سپاس از زحمتی که برای تهیه مقاله کشیدید. اگر من ویزای تحصیلی آلمان رو بگیرم و پس از اتمام تحصیل و دریافت اقامت بلند مدت، خانواده من شامل پدر و مادر قادر به پیوستن به من در آلمان هستند؟
    با تشکر

    1. سلام دوست عزیز
     بله همانطور که گفتیم افرادی که میخواهند برای تحصیل به آلمان مهاجرت کنند و قصد دارند که خانوادشان را به همراه خود ببرند میتوانند از طریق ویزای همراه اقدام کنند و ویزای همراه آلمان هم ویزای اقامت بلند مدت می باشد که شامل والدین هم می شود..
     ممنون از همراهی شما

 10. برای تعیین وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده و تایید مدارک سفارت المان باید چکار کنم؟ و اینکه برای تایید مدارک چقدر زمان میبره تا سفارت وقت بده ؟

  1. باید از طریق سایت وقت سفارت را رزرو نمایید و بستگی به نوع ویزا شما معمولا مدتی طول میکشد تا نوبت شما شود. مثلا برای ویزای توریستی 3 یا 4 هفته زمان می برد یا ویزای تحصیلی حدوداً 6 ماه طول می کشد.

 11. مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده چه مدارکی هست و بعد از اینکه آماده شد باید کجا تحویل بدهم این مدارک و ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مدارک لازم را باید طبق درخواست سفارت آلمان باید آماده کنید و سپس از طریق سایت وقت بگیرید برای تایید مدارک و سپس مصاحبه و …

 12. من همسرم آلمان هست و اقامت و ویزای کاری آلمان رو از طریق ثبت شرکت گرفته و برای اینکه منو پیش خودش ببره هم اقدام کرده ولی میخام کامل شرایط پیوست به همسر پناهنده در آلمان رو بدونم و اینکه مشکلی پیش نمیاد برای ما ؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله مشکلی ندارد و شما می توانید از طریق ویزای پیوست آلمان یا همان ویزای همراه اقدام نمایید.

 13. من خیلی وقته که از طریق ویزای پیوست به همسر آلمان اقدام کردم اما هنوز منتظر جواب ویزای پیوست به همسر آلمان هستم و نمیدونم چرا انقدر طول کشید اخه یعنی ممکنه که کلا ریجکت شده باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   تیجه نهایی ویزای پیوست به همسر آلمان بستگی به مدارک شما و تعداد افراد متقاضی دارد. اگر مدارک تان کامل و بدون نقص باشد چند هفته زمان می برد تا جواب ویزا آماده شود.

   1. سلام
    من همسرم در آلمان کار میکنه و بلو کارت داره.
    من و بچه هام که زیر ۸سال هستند از طریق سایت سفارت درخواست وقت کردیم برای ویزای پیوست به خانواده.
    ولی با گذشت ۲ماه و نیم هنوز هیچ خبری نیست و سفارت به ما ایمیل نزده که کی میتونیم با مدارک بریم اونجا.
    چقدر قراره طول بکشه؟
    سپاسگزارم که جواب میدین.

    1. سلام دوست عزیز
     در صورتی که انگشت نگاری را انجام داده باشید و سفارت رفته باشید حدود 60 روز زمان میبرد اما اگر منظور شما تعیین وقت سفارت آلمان می باشد مشخص نیست که چقدر زمان می برد و باید منتظر باشید.

 14. دوستان اینجا کسی تجربه ویزای پیوست آلمان را داشته تا حالا؟ یکسری اطلاعات در مورد هزینه ویزای پیوست آلمان میخاستم بپرسم ازش

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه ویزای پیوست آلمان برای بزرگسالان 75 یورو و برای کودکان 18 سال 37.5 یورو می باشد.

 15. سلام وقت بخیر
  اگر همسر( شخصی که در ایران هست) خودش تمکن مالی داشته باشد آیا در این صورت هم نیاز هست تا فرد اسپانسر در آلمان هم تمکن مالی داشته باشد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله شخصی که اسپانسر شما می باشد باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد.

 16. سلام میشه بگید جواب ویزای پیوست به همسر آلمان چقدر طول میکشه تا باید و آیا لازمه بعد از یه مدت دوبازه ما اقدامی بکینم یا اینکه نه فقط باید صبر کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   جواب ویزای پیوست به همسر آلمان به تعداد افراد متقاضی این ویزا و همچنین کامل بودن مدارک شما بستگی دارد. اگر همه چیز کامل و شرایط مناسب باشد معمولاً چند هفته ای زمان می برد.

 17. سلام
  پدر من از طریق ویزای کاری پزشکی قصد مهاجرت دارن امکانش هس من که ۲۳سال و خواهرم که ۲۱ سال داریم رو با خودشون ببرن؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله برای فرزندان سن 18 سال به بالا تسلط به زبان آلمانی در سطح بالا و همچین مجرد بودن آنها لازم است.

 18. سلام وقت بخیر.من 35ساله هستم ومادروبرادرهایم آلمان هستن و8سال هست در آلمان زندگی میکنن.ایا خانوادم یا من میتونم پیوند خانواده انجام بدیم.من درترکیه زندگی میکنم

  1. سلام دوست عزیز
   کسانی که می توانند از ویزای پیوست به خانواده آلمان استفاده کنند : پدر، مادر، فرزند، همسر، عمه، خواهرزاده و برادر زاده و پسرعموی فرد مقیم در آلمان

 19. سلام اینجا کسی هست تجربه ویزای پیوست آلمان را داشته باشه و چن تا سوال داشتم که منو راهنمایی کنه؟ من الان تو مرحله وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده هستم و نمیدونم که چقدر طول بکشه تا جوابش بیاد و بعدش باید چیکار کنم. دعوت نامه از طرف همسرم هم دارم

 20. سلام وقتتون بخیر. همسر من شناسنامه ی آلمانی دارە و من ایرانی هستم، از طرفی سند ازدواجمون صادره ی دادگاه سلیمانیه ی عراقە. سوال من اینە کە من خودم میتونم درخواست ویزای پیوست بە خانوادە بدم یا همسرم باید واسە من دعوتنامە بفرستە؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما باید مدارک لازم را که شامل دعوتنامه ارسال شده از طرف همسرتان می باشد جمع آوری کنید و تحویل سفارت آلمان دهید.

 21. وقت بخیر. من با خوندن مقاله و کامنتا سردرگم شدم. قبل از رزرو وقت برای مصاحبه مگه نباید برای تحویل مدارک به سفارت هم وقت گرفت؟ منظورم اینه واسه تحویل مدارک مورد نیاز هم باید از سایت سفارت آلمان وقت بگیریم! درسته؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله درسته
   برای تحویل مدارک باید به کارگزاری ویزای آلمان مراجعه کنید که بخش خدمات سفارت این کشور در ایران تعطیل می باشد و باید درخواست خود را به ویزامتریک ارائه دهید.
   در سایت ویزامتریک میتوانید روز و ساعت وقت سفارت آلمان را رزرو کنید ولی برای تحویل مدارک به جای سفارت آلمان باید به دفتر ویزامتریک مراجعه کنید.

 22. سلام وقتتون بخیر توی مدارک لازم برای ویزای پیوست به همسر گفتین که فرم درخواست ویزای پیوست آلمان را باید پر کنیم میخاستم بدونم فرم درخواست ویزای پیوست آلمان را از کجا باید بگیرم و چجوری پر کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   از طریق سایت ویزامتریک می توانید فرم درخواست ویزای پیوست آلمان را به صورت آنلاین پر کنید.

 23. من تا حالا تجربه ویزای پیوست آلمان را نداشتم اما الان یک مورد برام پیش اومده که میخایم باهم ازدواج کنیم و ایشون آلمانی هست و مقیم آلمان میخاستم بدونم برای شروع باید وقت سفارت آلمان پیوست به خانواده را بگیرم ؟؟

 24. سلام وقت بخیر. برای پیوست خانواده یک فرم میخواد که طبق ماده54 باشه هر کاری میکنم این فرم رو پیدا نمیکنم فرم videx میده پسرم 9سالشه میخواد بره پیش مادرش لطفاً راهنمایی کنید وقت سفارت آلمان رو هم دارم فقط این فرم کمه

 25. سلام ببخشید من خواهرم المان زندگی میکنه ومن که برادرش هستم با همسروپسرم قصدمهاجرت داریم ومیخوام برم پیشش چطورمیتونم از طریق ویزای پیوست اقدام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   ویزای پیوست برای پیوست همسر به همسر، فرزند به والدین و یا والدین به فرزند زیر هیجده سال صادر می شود و شامل مورد شما نمی شود.

   1. سلام دوستان من المان هستم وبرای ویزای پیوست پسرم اقدام کردم وسفارت هم رفته منتظر جواب هستیم می خواستم بپرسم کسی هست که بدونه چقدر طول می کشه تا سفارت جواب بده ممنونم از شما

    1. سلام دوست عزیز
     پاسخ نهایی سفارت برای ویزای پیوست آلمان به کامل بودن مدارک تان و همچنین تعداد متقاضیان بستگی دارد. در صورتی که مدارک بی نقص باشد و متقاضیان زیادی هم در صف انتظار نباشند چند هفته معمولاً زمان خواهد برد.

 26. سلام
  برای تقاضای ویزامتریک پیوست خانواده که مدارک همه افراد در یک پوشه قرار میگیره آیا باید برای هرفرد فرم جداگانه پر کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله. بهتر است فرم آنلاین ویزامتریک را پر کرده تا باعث تسریع در روند درخواست شما شود.

 27. سلام، کسی که تک فرزند هست و دارای بلوکارت آلمان هست، آیا میتونه برای مادرش درخواست ویزای پیوست بده؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله می تواند به شرطی که فرد اسپانسر توان مالی کافی برای حمایت از عضوی که دعوت میکند را داشته باشد.

 28. با سلام
  پدر خانم بنده 30 سال در آلمان کار کرده و بازنشته شده است و کارت اقامت آلمان را دارد. در حال حاضر مدتی در آلمان و مدتی در ایران است. قبلا هیچگاه همسر خود را به آلمان نبرده. در حال حاضر قصد دارد همسر خود را به آلمان ببرد.
  سوال بنده این است که ابتدا او باید به آلمان برود و از آنجا درخواست پیوستن همسر خود را بدهد و یا روش دیگری را باید انجام دهد.
  ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایید

 29. سلام من میخام برای والدینم از طریق بلوکارت اقدام کنم که بیان پیش من میشه بگین سفارت آلمان در تهران پیوستن به خانواده کجاست دقیقا ادرسش؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   آدرس سفارت آلمان در تهران:
   خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۰-۳۲۴
   تلفن: ۳۹۹۹۰۰۰۰ ۲۱ (۹۸+)
   فکس: ۳۹۹۹۱۸۹۰ ۲۱ (۹۸+)

 30. سلام وقتتون بخیر توی مدارک لازم برای سفارت آلمان پيوست به خانواده گفتین که گواهی تمکن مالی باید داشته باشیم. میشه بگین منظورتون چی هست و تا چه اندازه باید تمکن داشته باشیم که موافقت و تایید بشه . ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   میزان تمکن مالی برای ویزای همراه المان، ۱۰۳۳۲ یورو در سال یا ۸۶۱ یورو در ماه می باشد که باید توسط فردی که اسپانسر است و دعوت نامه میفرستد اثبات شود تا دولت آلمان مطمئن شود که بودجه کافی برای زندگی در آلمان را دارید.

 31. سلام مثل اینکه قانون ها عوض شده و برای سال 2023 قانون جدید الحاق خانواده در آلمان میاد شما چیزی ازش میدونید؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله قانون جدید الحاق خانواده در آلمان را در همین مطلب برای شما اضافه کرده ایم.

 32. سلام من اقامت آلمان را دارم ولی با خانمی که توی ایران ساکن هستند میخام ازدواج کنم و بعد از ازدواج بیارم آلمان یش خودم میشه راهنمایی کنید که شرایط آوردن همسر به آلمان از ایران چی هست و باید چیکار کنم ؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شرایط ویزای پیوست به همسر را کامل در همین مطلب توضیح داده ایم که هر دوی شما باید بالای 18 سال سن داشته باشید و مسلط به زبان آلمانی در سطح A1 باشید.

 33. با سلام
  من برای ویزای پیوست به ویزامتریک مراجعه کردم و گفتن ویزامتریک در مورد ویزای پیوست فعالیتی ندارد و مستقیم باید از سفارت اقدام کرد.
  سوالی دارم از خدمتتون اینکه آیا مدارک ترجمه شده باید به تایید و تصدیق برسد؟ و آیا برای این امر باید وقت قبلی از سفارت گرفت یا در روز قرار ملاقات این مورد را هم میشود انجام داد؟ در مورد هزینه هم لطفا بفرمایید چون در متن اصلی فرمودین 75 یورو ولی در بخش پاسخ به دوستی فرمودین 7500 یورو
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   مراحل ویزای پیوست آلمان به این صورت می باشد:
   بعد از جمع اوری تمام مدارک لازم از طریق شرکت کارگزاری ویزامتریک visametric.com/iran/Germany/fa یک وقت مصاحبه انلاین تعیین می کنید و شرکت ویزامتریک پس از بررسی مدارک شما را به سفارت آلمان ارسال می کند. در روز مشخص شده در سفارت آلمان حاضر می شوید و پس از آن هزینه ویزا را که برای بزرگسالات 75 یورو می باشد پرداخت می کنید.
   هزینه همان 75 یورو می باشد و پاسخ ما اصلاح خواهد شد. ممنون از همراهی شما

   1. با تشکر از پاسخگویی تان، همانطور که در بالا عرض کردم بنده حضورا به ویزامتریک مراجعه کردم و گفتن ویزا متریک فقط ویزای تحصیلی و شنگن را انجام میدهند و در مورد پیوست باید مستقیما از طریق سفارت اقدام نمایم. و متاسفانه ویزامتریک در پاسخگویی به سوالات صبوری به خرج نمی دهند و پاسخ واضحی نمیدهند و به ایمیل و سایت های مختلف ارجاع می دهند. این تجربه ی شخصیه بنده در این یک ماهه گذشته می باشد که بالغ بر 3 مرتبه مراجعه حضوری به ویزامتریک داشتم. حال آنکه درهای سفارت نیز به رویمان بسته ست و راهنمای مطمئن و دلسوزی نداریم. لطفا اگر موسسه یا وکیل خصوصی که انحصارا در زمینه ی پیوست به همسر فعالیتی دارند معرفی نمایید سپاسگزارتان خواهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا