مهاجرتویزای پناهندگی

پناهندگی در سنگاپور 2022، خطرات و انواع کیس های پناهندگی

پناهندگی در سنگاپور را نمی توان یکی از روشهای مهاجرت به سنگاپور دانست چرا که این کشور پیشرفته و مدرن، دارای قوانین ضد پناهندگی می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعاتی اعم از شرایط پناهندگی در سنگاپور، قانون دوبلین، معرفی کیس های پناهندگی، مراحل درخواست پناهندگی در سنگاپور، دلایل ریجکتی درخواست، خطرات و معایب پناهندگی در سنگاپور و … بپردازیم. با مجله مهاجرت همراه باشید.

پناهنده کیست؟

افرادی که در کشور خود بنا به دلایل مختلفی اعم از مذهب، نژاد، ملیت، مسائل جنس مورد آزار و اذیت فراوانی قرار میگیرند، پناهنده گفته می شود. پناهندگان باید به دولت کشور موردنظرشان ثابت کنند که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و به دلیل بهره مندی از امکانات و امنیت بیشتر اقدام به درخواست پناهندگی در سنگاپور می نمایند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کشور سنگاپور

شرایط پناهندگی در سنگاپور

این کشور برای جلوگیری از عواملی مانند فقر، دزدی، قتل، جرائم مختلف دیگر، به طور جدی از ورود پناهندگان به این کشور جلوگیری می کند. سنگاپور کشوری بسیار قانونمند است و نقض قانون به هیچ عنوان در این کشور مورد پذیرش نمی باشد. پناهندگی در سنگاپور نیز از جمله عمل های غیر قانونی بوده و به هیچ عنوان مورد پذیرش نمی باشد.

این موضوع با ورود پناهندگان ویتنامی به این کشور از دهه 1970 آغاز گردید و ضررهای بسیاری از جهت های مختلف به این کشور وارد گشت. بهتر است بدانید دولت این کشور به هیچ عنوان امکانات و امتیازی برای پناهندگان قائل نیست

همینطور در سال 1996 به طور کلی اردوگاه مخصوص پناهندگان بسته شد و تمامی پناهندگان باید به کشورشان باز می گشتند. در سال 2021 حتی پرونده ها و پناهنده های سیاسی را ریجکت کرده و مجوز ورود به این کشور دریافت نکردند.

با اینکه شهرهای این کشور یکی از امن ترین شهرهای جهان در سال 2022 است اما سنگاپور برای روش پناهندگی به هیچ عنوان امن و حمایتگر نمی باشد. ضد بودن این کشور با پناهندگی به طوری است که حتی اگر کودکان به طور غیر قانونی وارد این کشور شوند، بازداشت و زندانی می شوند.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای کار سنگاپور

معاهده دوبلین در پناهندگی سنگاپور

در گذشته که قرارداد دوبلین وجود نداشت، پناهندگان با تغییر نام و هویت خود در کشورهای مختلف میتوانستند درخواست پناهندگی در سنگاپور را دهند اما در عصر امروز این امر به دلیل ثبت اثر انگشت و قابل رویت بودن تمام مشخصات و سوابق وی، این امر غیر ممکن است.

چنانچه شما به عنوان پناهنده در کشوری درخواست داده باشید، اجازه پناهندگی در دیگر کشورها را نخواهید داشت. این موضوع با اثر انگشت ثبت شده شخص قابل بررسی است و تمام پرونده های موجود فرد در کشورهای دیگر را نمایان میکند. 

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل رایگان در سنگاپور

انواع کیس های پناهندگی

کیس پناهندگی، دلیل و داستانی است که شخص پناهنده را دچار تهدیدها، آسیب ها و اذیتهای بسیار گشته و به خاطر این موضوع، شخص پناهجو دست به ترک وطن، اموال و خانواده خود می زند و همینطور ارائه آن به کشور مورد نظر باعث پذیرش و عدم پذیرش پناهنده می گردد.

یک پناهنده باید بهترین کیس، دلیل و بهانه برای پناهندگی را شناسایی کرده و از آن برای پناهندگی در کشوری دیگر استفاده نماید. البته لازم به ذکر است این کشور حتی قوی ترین کیس ها را هم ریجکت کرده است.

انواع کیس های پناهندگی می تواند طبق منوال زیر باشد:

 • سیاسی
 • اجتماعی
 • جنگی
 • جنسی
 • نژادی
 • دینی و مذهبی

لازم به ذکر است که ساخت کیس پناهندگی خود دارای قوانین و شرایط بسیار حساسی است که باید از آن آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید از کشوری دیگر پذیرش پناهندگی بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت کیس پناهندگی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت نمونه کیس پناهندگی 

مراحل پناهندگی در سنگاپور

این کشور جزو کنوانسیون ژنو نمی باشد و این بدان معناست که اداره مهاجرت سنگاپور با وجود شرایط خوب زندگی و اقتصادی از پناهندگان استقبال نمی نماید. این کشور فقط از افراد متخصص و سرمایه گذار استقبال کرده و به هیچ عنوان پناهنده نمی پذیرد.

پناهندگی در سنگاپور به تبعید، بازداشت توسط افسران این کشور ختم می شود. لذا درخواست پناهندگی در سنگاپور هیچگونه مراحل خاصی ندارد و به هیچ عنوان این روش به شما عزیزان توصیه نمی گردد.

دلیل ریجکتی درخواست پناهندگی

برای عدم پذیرش و رد کردن در خواست پناهندگان دلایل خاصی وجود دارد که منطقی نیز به نظر می رسد. این کشور بر اصولی در قبال کشور خود پایبند است. سالهای زیادی این کشور تحت استعمار کشورهایی همچون بریتانیا و مالزی بوده و برای استقلال و رشد خود سخت تلاش کرده است.

لذا این کشور نمی تواند تمامی این تلاشها را با اجازه ورود پناهندگان، سطوح مختلف این کشور را تحت تاثیر قرار دهد. دولت و سیاست مداران این کشور با این امر مخالف اند و البته بین آنها اختلافات متعددی وجود دارد. برخی از دلایل نپذیرفتن پناهنده در این کشور به شرح زیر است:

 • ازدیاد جمعیت در این کشور باعث از بین رفتن امنیت اجتماعی، کنترل اقتصادی، ایجاد ترافیک و آلودگی و کمبود فضای خالی و آسایش شهری می شود.
 • در سال 1970، سنگاپور برای حمایت از جنگ زدگان ویتنام از پناهندگان جنگی استقبال نمود و ورود آنها به این کشور باعث بروز زیانه های بسیاری گشت.
 • مساحت این کشور از تهران نیز کوچکتر است و این مساحت کم نیاز به کنترل جمعیت و فضای زندگی دارد.
 • عضو کنوانسیون ژنو نبودن و در قبال پناهندگان متعهد نبودن نیز یکی از این دلایل است.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای تولد سنگاپور

تصویر پناهندگی سنگاپور- asylum in singapore

خطرات پناهندگی در سنگاپور

همانطور که در بالا ذکر کردیم این کشور در بحث پناهندگی از سابقه خوبی برخوردار نمی باشد. از سوی دیگر پناهندگی یکی از سخت ترین و دشوارترین روشهای مهاجرتی به این کشور می باشد. لازم به ذکر است در این مسیر ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما عزیزان پیش آید.

 • سوء استفاده افراد سودجو و قاچاقچیان
 • امکان بروز خسارت های مالی و جانی در حین مسیر
 • عدم وجود محل اسکان برای پناهندگان
 • خطرات مسیر کشور سنگاپور
 • خطر تهدید مرگ و غرق شدن پناهندگان در حین مسیر
 • برخورد بد و نامحترمامه مامورین سنگاپور با پناهندگان و در نهایت پناهندگان با تبعید و مجازات مواجه می شوند.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم پناهندگی روش مناسبی برای مهاجرت نمی باشد و این کشور به هیچ عنوان پناهنده نمی پذیرد و برای این اقدام دارای قوانین و مقررات سختگیرانه خاص خود است. این اقدام در این کشور نهایتا منجر به تبعید و مجازات و زندان خواهد شد.

بنابراین توصیه میکنیم به سایر روشهای مهاجرت به این کشور متوسل شده و این روش را به هیچ عنوان در این کشور انجام ندهید. پناهندگان از نظر اقتصادی، جانی، مالی، اجتماعی مورد شکنجه و تهدید قرار دارند و باید برای این کار بهترین کشورها برای پناهندگی را انتخاب نمایند نه کشوری مانند سنگاپور که پاسخ پناهجو را با مجازات و زندان میدهد.

2 دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر میخواهم ثبت نام ویزا بشردوستانه استرالیا انجام بدم میشه راهنماییم کنید کمک شما

  1. سلام دوست عزیز
   مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاجرت بوده و هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی به هموطنان ارائه نمی دهد.
   با تشکر از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا