مهاجرت

خرید ملک، خانه، آپارتمان، ویلا در بهترین محله های استانبول

تمام کسانی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه را  دارند، باید با بهترین محله های استانبول برای خرید خانه در استانبول و اجاره خانه، آشنا باشند. خرید ملک و اجاره خانه، علاوه بر اینکه یک نوع سرمایه گذاری در ترکیه، محسوب می شود، بلکه امکان اخذ اقامت، شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای متقاضی، میسر میکند. 

مطالب مهم این صفحه hide

بیشتر بخوانید: سایت خرید و فروش ملک در استانبول

در این راستا، شهر استانبول از شهرهای مهم و بزرگ ترکیه محسوب میشود که از شرقی ترین نقطه تا غربی ترین منطقه آن 4 ساعت فاصله است. از این رو تنوع قیمت با توجه به نوع ساختمان مد نظر اعم از تجاری یا خرید آپارتمان در استانبول و یا خرید ویلا و اجاره آنها، پیشنهاد های متفاوتی وجود دارد. در استانبول با حداقل هزینه 35 هزار دلار می توان صاحب خانه شد. اما این مبلغ برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و اخذ اقامت باید 250 هزار دلار باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین محله های ازمیر برای خرید و اجاره خانه

تصویر شهر استانبول-istanbul
نمایی از شهر استانبول و مسجد آبی (سلطان احمد)

خرید خانه در استانبول

در زیر به پرطرفدارترین و بهترین محله های استانبول برای خرید و اجاره ملک و خانه، اشاره کرده ایم. هریک از این محله ها دارای شرایط و امکانات مخصوص به خود هستند. 

بهترین محله با توجه به شرایط و سرمایه مد نظر شما برای املاک در استانبول، متفاوت خواهد بود. اینکه شما به دنبال چه جور اقلیم و خانه و شرایطی هستید، بسیار تعیین کننده میباشد. بنابراین برای خرید خانه در استانبول اطلاع یافتن از بهترین محله های در زیر آمده را از دست ندهید.

منطقه اسن یورت esenyurt استانبول

محله اسن یورت، منطقه اروپایی استانبول و قسمتی از شهرداری شهر و جزو منطقه بیلیکدوزو است. این منطقه در حال رشد چشمگیری است و در حال حاضر از مناطق ارزان استانبول محسوب میشود، اما در آینده برای این منطقه، راهی روشن و متفاوت پیش بینی شده و سرمایه گذاری در آن بسیار مفید است.

نکته بسیار مهم این که دولت ترکیه در ژانویه سال 2021 اعلام نموده که اتباع خارجی در این محله و محله های اطراف و وابسته به اسن یورت حق اجاره کردن ملک را ندارند. 

میانگین قیمت در این منطقه برای هر متر مربع آپارتمان 5783 لیر بوده و با افزایش قیمت 3.2 % روبرو بوده است. 

اسن یورت دارای 4 مرکز فرهنگی به نام های زیر میباشد:

 • ینی کنت
 • اسن یورت
 • یونوس بالتا
 • سعادت دره

نقشه محله اسن یورت esenyurt استانبول ترکیه

تصویر محله اسن یورت esenyurt استانبول ترکیه

تصویر محله اسن یورت esenyurt استانبول ترکیه

منطقه بشیکتاش Besiktas

با اینکه، بهترین از نظر هر شخص تعریفی متفاوت دارد، اما منطقه بشیکتاش را میتوان بهترین محله استانبول برای خرید و اجاره خانه دانست. این منطقه کنار تنگه بسفر و رو به سواحل زیبای استانبول و بخش اروپایی استانبول واقع است. اکثرا افرادی که قصد  خرید خانه های با متراژ بالا و ویلاهای لوکس را دارند، از این منطقه غافل نمی شوند. میتوان گفت گرانترین خانه های استانبول را در این منطقه می توان یافت. درزیر به هزینه اجاره ها با متراژ مورد نظر اشاره نمودیم:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر  2500-1200 لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر    5000-1700  لیر
 • واحد 3  خوابه 100     متر 5000-2700 لیر
 • واحد های لوکس         100،000-10،000 لیر

نقشه محله بشیکتاش Besiktas استانبول ترکیه

تصویر محله بشیکتاش Besiktas استانبول ترکیه

تصویر محله بشیکتاش Besiktas استانبول ترکیه

منطقه زیتون بورنو  zeytinburnu

از بهترین محله های استانبول در نزدیکی دریای مرمره و مشرف به  سواحل زیبای استانبول است که با استقبال زیادی برای خرید ملک و زندگی ایرانیان رو به رو است را میتوان محله زیتین بورنو دانشت. در این محله انواع و اقسام ملک، با کاربری های مختلف وجود دارد. مانند: مراکز خرید، برجها، مجتمع های مسکونی و خانه های ویلایی و… این منطقه نزدیک به محله های خوب و معروف باکرکوی، فاتیح، ایوب سلطان است. در زیر هزینه اجاره خانه با توجه به نوع ملک ذکر شده است:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر 2500-1700  لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر  4000-2200 لیر
 • واحد 3  خوابه 100 متر 6000-3300 لیر
 • واحد های لوکس         15000-5000 لیر 

نقشه محله زیتون بورنو  zeytinburnu استانبول ترکیه

تصویر محله زیتون بورنو  zeytinburnu استانبول ترکیه

تصویر محله زیتون بورنو  zeytinburnu استانبول ترکیه

منطقه ماسلاک maslak

از بهترین منطقه های استانبول برای سرمایه گذاری، محله اصیل و لاکچری ماسلاک است. این منطقه در ناحیه گران قیمت، مترقی و زیبای استانبول قرار دارد که تنها با میدان تکسیم دارای 5 دقیقه فاصله است. Maslak نزدیک محله های خوب و معروفی مانند شیشلی و لونت و پل بسفر قرار گرفته است.

همینطور مشرف بودن به فرودگاه و جنگلهای زیبا و همینطور دارا بودن انواع و اقسام پنت هاوس های زیبا، باعث جلب توجه بسیاری از سرمایه گذاران در این منطقه گشته است.

مسلک مرکز قرارگیری شرکت ها و فعالیت های تجاری مهم است. بنابراین میتوان حدس زد که قیمت ملکم در این منطقه بسیار بالاست. به طور تقریبی، قیمت خرید هر متر مربع در این منطقه 15000 لیر تخمین زده میشود.

نقشه محله ماسلاک maslak استانبول ترکیه

تصویر محله ماسلاک maslak استانبول ترکیه

تصویر محله ماسلاک maslak استانبول ترکیه

منطقه شیشلی Şişli

وجود چند بیمارستان دولتی و خصوصی و کاربری های مهم دیگر، همینطور خیابان معروف بیوک دره، در این منطقه، باعث جذب افراد زیادی برای خرید خانه در این منطقه شده است. این موارد همینطور به ارزش سرمایه گذاری در این منطقه نیز اضافه کرده است. در این منطقه، ساختمان های بلند و تجاری و همینطور بلوارهای طولانی بسیاری به چشم میخورد. که از دیگر ویژگی های منطقه شیشلی میباشد. 

در زیر به حدود متراژ و هزینه های اجاره در این منطقه پرداخته ایم:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر   2000-1200  لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر 3000-1700 لیر
 • واحد 3  خوابه 100 متر 4000-2700 لیر
 • واحد های لوکس 60،000-8000 لیر

نقشه شیشلی Şişli استانبول ترکیه

تصویر شیشلی Şişli استانبول ترکیه

تصویر شیشلی Şişli استانبول ترکیه

منطقه فاتیح Fatih 

اگر نام جاذبه های معروف ترکیه، مانند موزه ایاصوفیه، مسجد آبی یا کاخ توپکاپی به گوشتان خورده باشد که حتما اینطور است، باید بدانید که تمام این جاذبه های معروف در منطقه زیبا و خاص فاتیح قرار دارند. از مزایای این محل پر رونق این است که حتی اگر خودتان هم نخواهید در خانه تان حضور داشته باشید، میتوانید در فصول گردشگر پذیر، آن را اجاره داده و سود ببرید. 

هزینه های اجاره خانه در این منطقه به شرح زیر است:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر   2000-1000  لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر 2500-1500 لیر
 • واحد 3  خوابه 100 متر 4000-2000 لیر
 • واحد های لوکس    8000-3000 لیر

نقشه محله فاتیح Fatih استانبول ترکیه

تصویر محله فاتیح Fatih استانبول ترکیه

تصویر محله فاتیح Fatih استانبول ترکیه

منطقه بی اوغلو Beyoglu

مطمئنا نام تکسیم یا تقسیم به گوشتان خورده است. در واقع محله بی اوغلو به این نامها میان همه معروف شده است. این منطقه اروپایی بوده و نزدیک به دریا و ساحل واقع است. همینطور در این منطقه ملک های متنوع از جمله خانه های مختلف، آپارتمان و ویلاهای نقلی و جمع و جور و … یافت میشود. بنابراین، در این منطقه نیز شاهد قیمتهای بالا خواهید بود. این محله به دلیل شهرت و گردشگر پذیر بودن و هتلهای مختلف، اغلب دارای شلوغی بسیاری میباشد. لذا، با اینکه این محله از محله های خوب استانبول است، اما برای افرادی که دنبال جای خلوت و با آرامش و ارزان هستند؛ توصیه نمیشود.

نقشه محله بی اوغلو Beyoglu استانبول ترکیه

تصویر محله بی اوغلو Beyoglu استانبول ترکیه

 هزینه های اجاره در این منطقه:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر   2000-900  لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر 5000-1200 لیر
 • واحد 3  خوابه 100 متر 8000-2300 لیر
 • واحد های لوکس  20000-5000 لیر

منطقه ساری یر Sariyer

محله ای رو به دریا و نزدیک بشیکتاش به نام ساری یر را نیز میتوان از بهترین محله های استانبول دانست. این منطقه به دلیل واقع شدن در بخش های تپه ای استانبول، دارای گذرگاه ها و معبرهای پر فراز و نشیب است. برای افرادی که با پیاده روی و طی مسافتهای این چنینی مشکل داشته باشند، در این محله با وجود تمام زیبایی ها و امکانات، احساس راحتی نخواهند داشت.

نقشه ساری یر Sariyer استانبول ترکیه

تصویر محله ساری یر Sariyer استانبول ترکیه

تصویر ساری یر Sariyer استانبول ترکیه

منطقه زکریا کوی Zekeriyaköy

اگر قصد خرید خانه و زمین و یا قصد ساخت و ساز در استانبول را دارید و میل به هزینه های مناسب نیز در این بین هست، محله زکریا کوی را توصیه میکنیم. از بهترین محله های استانبول و از پر رونق ترین محله ها از نظر حجم ساخت و سازها و سرمایه گذاری، همین منطقه آرام زکریا کوی است. در این منطقه که در مرکز استانبول قرار دارد، قیمتهای به صرفه و متعادل، بسیار یافت خواهید کرد.

نقشه محله زکریا کوی Zekeriyaköy

تصویر محله زکریا کوی Zekeriyaköy

تصویر محله زکریا کوی Zekeriyaköy

منطقه سوادیه Suadiye

از بهترین و لوکس ترین محله های استانبول، محله سوادیه را میتوان نام برد که خیابان معروف بغداد جادسی هم در این محل واقع است. در این محله، شاهد املاک بزرگ و خانه های ویلایی لوکس، زیبا و ساحلی هستیم.

نقشه محله سوادیه Suadiye استانبول ترکیه

تصویر سوادیه Suadiye استانبول ترکیه

تصویر محله سوادیه Suadiye استانبول ترکیه

محله آجارکند Acarkand

از بهترین محله های دیگر استانبول، محله آسیایی آچارکند، با بافت سرسبز و پر از درخت و پارکهای بزرگ است. این منطقه از محله های لوکس و همراه با ویلا های لاکچری و بزرگ است. متوسط خرید خانه در این منطقه حداقل از 1 میلیون دلار شروع میشود. همینطور، بیشتر مراکز خرید معروف ترکیه در این منطقه واقع است. مانند: اپتیموم، آکاسیا، مل تپه و پالادیوم.

محله سلطان احمد Sultan ahmet

از بهترین و قدیمی ترین و ناب ترین محله های استانبول، محله سلطان احمد است. که از لحاظ مراکز تفریحی رفاهی و خدماتی بسیار غنی میباشد. همینطور ساختمانهای این منطقه با متدهای مقاوم در برابر زلزله ساخته شده اند. این منطقه دارای آب و هوای بسیار خوب و مشرف به دریای مرمره است. همینطور این محله از نظر تنوع ملکی و آپارتمان های نوساز و عالی، بسیار غنی است.

محله آتاشهیر Ata sehir

آتا شهیر را میتوان از بهترین محله های قسمت آسیایی استانبول دانست. وجود برج های بلند و شیک، با قیمت های متناسب و متعادل برای خرید و اجاره خانه، افراد بسیاری را به خود جذب میکند.

تنها مشکل موجود در این منطقه، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی است. که این موضوع نیز به زودی کاملا حل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: بدترین محله های استانبول کدامند؟

بهترین منطقه برای خرید ویلا در استانبول

شهر استانبول دارای خانه های ویلایی بسیاری است که از سبک قدیمی تا مدرن و اروپایی در آنها دیده می شود. در زیر به بهترین منطقه هایی که دارای خانه های ویلایی لوکس و زیبا هستند اشاره می نماییم:

 • beylikduzu بیک دوزلو یکی از بهترین مناطق خرید ویلا در استانبول است. این منطقه بسیار سرسبز و با طراوت است. و از 4 جهت به محله های اسن یورت و بویوک چکمجه، آوجیلار،خلیج بویوک چکمجه و دریای مرمره احاطه شده است. این منطقه، میزبان پروژه های بزرگ و مدرن، سرمایه گذاران بسیاری بوده و دارای ویلاهای بسیار زیبایی میباشد. مانند پروژه ساخت ویلاهای لوکس در مارینا مارمارا.
 • نمایی از شهر و روستا در یک قاب را در محله زیبای سیلیوری، میتوان یافت. سیلویری در غرب دریاچه بویوک چکمجه در ضلع اروپایی استانبول قرار دارد. این منطقه نیز دارای ویلاهایی زیبا و خاص میباشد.
 • چالتاجا، از همسایه های سیلیوری و دریای سیاه است. محلی برای زندگی در خانه های ویلایی به دور از ازدحام و در دل طبیعت.
 • اسکودار، از منطقه های غربی آسیایی نزدیک به تنگه بسفر، به همراه ویلاهای لوکس و چشم انداز های زیبا. در این منطقه به دلیل استانداردهای بالا و موقعیت خاص موجود، سرمایه گذاران زیادی برای خرید ویلا و ملک و مستغلات سرازیر می گردند.
 • آرنا وتکوی، منطقه ای در شمال غربی استانبول و مشرف به دریای سیاه و فرودگاه  جدید و بزرگ استانبول. امتیازات بالا به همراه قیمت مناسب، همینطور نزدیکی به فرودگاه و آینده دار بودن این منطقه، باعث ساخت و ساز ویلاهای زیبای بسیاری در این محل گشته است.

محله های ایرانی نشین استانبول

با اینکه تعداد ایرانیان به طور کلی در کشور ترکیه به خصوص شهر استانبول بسیار است، اما یک سری محله ها، با توجه به شرایطشان، ایرانیان بیشتری را به خود جذب کرده، که در زیر معرفی شده اند:

 • محله اسن یورت استانبول؛ که از منطقه های پرجمعیت محسوب میشود، ایرانیان زیادی را برای اقامت و خرید به خود جذب میکند. این محله در واقع بخشی از محله بویوک چکمه در قسمت اروپایی استانبول بود و از سال 2008 به بعد، از آن منطقه، مستقل گشت.
 • منطقه فاتح در مرکز استانبول، محلی پر رفت‌ و آمد و گردشگرپذیر، که خود دارای چندین محله میباشد. این محله به دلیل قدمت و امکانات خوب خود، بیشترین ایرانی را به خود جذب نموده است. 
 • محله خان والده، واقع در محله فاتیح نیز از جمله مناطقی است که ایرانیان زیادی دارد. این محله، از مناطق مذهبی و مسلمان نشین استانبول است که از مناطق قدیمی و محلی برای اجرای مراسمات مذهبی ایرانیان بوده به شمار می رود.
 • محله بیلیک دوزو، با ساخت‌وسازهای مدرن و اصولی و مناظر طبیعی و سرسبز سواحل دریای مرمره، یکی از محله های پر ایرانی میباشد. بیلیک دوزو محله‌ای با طراوت، سبز و مدرن در اروپاست.

مقایسه منطقه آسیایی و اروپایی

 • بخش اروپایی استانبول، قدیمی تر و تاریخی تر از بخش آسیایی است
 • دانشگاه های واقع در بخش اروپایی از بخش آسیایی بیشتر است.
 • مراکز خرید بخش اروپایی بیشتر از بخش آسیایی است.
 • هتل ها، بیشتر در بخش اروپایی هستند، چرا که این بخش با قدمت بالای خود، مرکز جاذبه های تجاری و گردشگری است.
 • جرم و جنایت در بخش اروپایی بیشتر از آسیاییست.
 • نمای شهری و خط ساحلی در بخش آسیایی زیباتر و منظم تر از بخش اروپایی است
 • بخش آسیایی به دلیل وجود تپه هایی مثل آیدوس تپسی ارتفاعش بیشتر از بخش اروپایی است.
 • بخش آسیایی از سمت اروپایی سبزتر است.

بهترین برج های استانبول

 • محله زیبا و معروف مسلک دارای بهترین امکانات و بهترین و مدرنترین خانه ها میباشد. همینطور، این محل به خانه های لوکس در برج های 3 سه قلوی منطقه ماسلاک نیز معروف است.
 • از لوکس ترین برج های منطقه آسیایی به محله بیکوز استانبول می توان اشاره نمود. این محله به دلیل برج های زیبا در بافت کاملا ویلایی و سکونت هنرمندان و مشاهیر ترکیه بسیار معروف میباشد. پروژه ای لوکس با امکانات هتل 5 ستاره و منظره عالی دریا و جنگل.
 • برجهای مسکونی میراژ، واقع در در منطقه اکسپرس باسین، منطقه ای زیبا و به روز. این منطقه برای تجارت و زندگی بسیار مناسب بوده و به طور کلی به محله های مسلک و لونت شبیه است.
 • برجهای بولوار آتاکنت، با 2 کیلومتر فاصله از دریاچه کوچوک چکمجه، همراه با 391 واحد مسکونی زیبا. در طراحی این پروژه بسیار به مفهوم خانواده توجه شده است. که در سال 2020 نیز با وارد شدن مترو به این منطقه، دیگر باگی وجود ندارد. 
 • برجهای یدی ماوی، یکی از پروژه های منطقه زیتین بورنو است. منظره ای که برجهای یدی ماوی، نمایانگر آن است را از هیچ یک از برجهای دیگر نخواهید یافت. مشرف بودن به سواحل طولانی دریای مرمره و امکانات و شرایط این محله و این پروژه، از برجهای یدی ماوی، پروژه ای لوکس در استانبول به وجود آورده است.
 • لیو مارمارا،در منطقه بیلیک دوزو در نزدیکی ساحل غربی استانبول مارینا واقع است. این پروژه از با امکانات ترین و کامل ترین برجهای استانبول است.
 • واحدهای باهچه شهیر، واقع در مناطق غربی استانبول. از لاکچری ترین و پر امکانات ترین برج های استانبول به جرات میتوان به واحدهای باهچه شهیر اشاره نمود. 
تصویر شهر استانبول-istanbul towers
بهترین برجهای استانبول

گرانترین و لوکس ترین محله های استانبول

تصویر مناطق لوکس استانبول
بهترین منطقه برای خرید ویلا در استانبول

برای تعیین گرانترین و لوکس ترین محله های استانبول، نه تنها شرایط محله، بلکه باید به ویژگی‌های ملک و امکانات آن نیز توجه داشت. بر اساس سایتهای بررسی قیمت ملک در استانبول، به طور کلی می توان محله های زیر را نسبتا جزو لوکس‌ترین منطقه های استانبول دانست. محله هایی مانند:

 • خیابان بغداد استانبول
 • ببک
 • ناحیه های مرکزی شهر
 • نواحی ساحلی بسفر
 • خطوط ساحلی آسیایی

در این محله ها به طور فراوان، شاهد خانه ها و ویلاهای لوکس و مجلل هستیم. حال اگر به طور کلی، مناطق و محله های گران قیمت و نسبتا لوکس استانبول را نام ببریم، به ترتیب به محله های زیر میتوانیم اشاره کنیم:

 • Besiktas بشیکتاش
 • Bakirkoy باکیرکوی
 • Kadikoy کادیکوی
 • Beykoz بیکوز
 • Sariyer ساری یر
 • Adalar آدالار
 • Uskudar اسکودار
 • Şişli شیشلی
 • Zeytinburnu زیتین بورنو
 • Beyoglu بیوگلو

ارزانترین محله های استانبول مناسب مهاجرین

با اینکه قیمت و هزینه های مسکن در ترکیه، در حال افزایش روزانه است، اما با این حال به اندازه تورم داخل کشورمان ایران نمیشود. خرید ملک در ترکیه دارای نرخ بازگشت سرمایه است و این به معنی بازگشت سرمایه از دست رفته شما در زمان کم است. به گفته کارشناسان، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بهترین منطقه های استانبول، از سرمایه گذاری در ارز مناسب تر و بهتر است. و بهتر اینکه از این طریق شما به اخذ کارت کیملیک ترکیه (کارت اقامت) و شهروندی ترکیه نیز دست می یابید.

برای خرید و اجاره خانه با قیمت مناسب و ارزان، میتوانید محله های زیر انتخاب نمایید:

 •  چاتالکا            Catalca
 • سیلوری           Silivri
 • سلطان قاضی  Sultangazi
 • سانجاک تپه   Sancaktepe
 •  بیلیک دوزو  Beylikdüzü
 • آرناووت کوی  arnavut koy
 •  اسنلر          asan lar  
 •  اسن یورت     Esenyurt
 • پندیک          pendik
 • سلطان بیلی     sultan beili
 •  باشاک شهیر  Basaksehir
 • آوجیلار         Avcılar   

 این محله ها، از محله های ارزان قیمت استانبول هستند. اما میتوانید با پرداخت مقداری بیشتر، به خانه های مرکز شهر و یا نزدیک تر به دریا نیز دست یابید. که البته هر چه فاصله به دریا کمتر، قیمت خانه بیشتر خواهد بود. 

به طور کلی هزینه ها به طور تقریبی در این محله ها به شرح زیر میباشد:

 • واحد 1 خوابه  حدود 50 متر   1800-600  لیر
 • واحد 2 خوابه حدود 70 متر 2500-1000 لیر
 • واحد 3  خوابه 100 متر 4000-2000 لیر
 • واحد های لوکس           10000-4000 لیر

میانگین قیمت خرید ملک در استانبول ترکیه

همانطور که میدانید، قیمت خرید ملک در استانبول نیز به عوامل مختلفی بستگی داشته و دارای نرخ مشخصی نمی باشد. این رو تنوع قیمت با توجه به نوع ساختمان مد نظر اعم از تجاری یا خرید آپارتمان های ارزان قیمت و یا خرید ویلا و اجاره آنها، پیشنهاد های متفاوتی وجود دارد.

در استانبول با حداقل هزینه 35 هزار دلار می توان صاحب خانه شد. اما این مبلغ برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و اخذ اقامت دائم ترکیه باید 250 هزار دلار باشد. در استانبول هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 3000 لیر (به طور متوسط) تخمین میشود.

بروزرسانی در تاریخ 1401/01/30: طبق آخرین اطلاعات و قانون جدید در کشور ترکیه، خرید اموال و سند غیر منقول مانند ملک جهت اخذ شهروندی ترکیه از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار افزایش یافت. لازم به ذکر است متقاضیان تا 3 سال حق فروش و انتقال مالکیت را ندارند.

بروزرسانی در تاریخ 1401/02/27: بر اساس آخرین قوانین خرید ملک و اقامت در ترکیه، افرادی که در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول و آنکارا ملک به ارزش کمتر از 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک به ارزش کمتر از 50 هزار دلار خریداری نمایند، اقامت ترکیه به این دسته از افراد اعطا نمی گردد.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در ترکیه – 14 نکته طلایی

میانگین قیمت اجاره در استانبول 

مسلما در استانبول نیز مانند دیگر شهرها، همچون تهران، با توجه به محله، نوع خانه و حتی امنیت موجود و … با طیف وسیعی از قیمت ها رو به رو شوید. اما به طور کلی و میانگین قیمت اجاره خانه در استانبول برای یک آپارتمان 100 متر مربع 1500-1200 لیر است.

برای مثال در مناطق و محله های مرکزی شهر که نزدیک دانشگاه ها هستند، اجاره خانه بالاتر بوده و برای یک واحد کوچک تقریبا 4000-2500 لیر در نظر گرفته میشود.

همانطور که میدانید، در ترکیه، خانه هایی هستند که با وسایل و اشیا اجاره داده میشوند. که بیشتر برای افرادی است که موقتا قصد حضور در ترکیه را دارند، یا اینکه تمایل به خرید لوازم خانه ندارند. در این حالت، خانه های با اشیا و وسایل %30-25% گرانتر خواهند بود.

نکته حائز اهمیت در اینجا این است که، قیمت اجاره خانه هر ساله 30% در استانبول، با افزایش قیمت روبرو خواهد بود. به طور کلی برای اجاره خانه، محله های ساری یر(Sariyer) و بشیکتاش( Besiktas) از گرانترین محله ها برای اجاره نشینی محسوب میشوند.

هزینه اجاره خانه در استانبول بخش آسیایی

بخش آسیایی نیز مانند بخش اروپایی استانبول، میزبان قشر متنوعی از مهاجرین است. هزینه های خانه در بخش آسیایی استانبول به دلیل دسترسی های نسبتا ضعیف به مرکز شهر و امکانات نسبتا ضعیف تر، به اندازه بخش اروپایی مورد توجه قرار نمی گیرد. 

منطقه کادیکوی استانبول، آتاشهیر یا اسکودار، دارای خانه هایی با اجاره ماهانه 15000-1000 لیر میباشد. 

از طرفی در منطقه آسیایی مناطق دیگری نیز وجود دارد که با اینکه هزینه های اجاره و خرید ارزان است، اما به دلیل فاصله زیاد و دسترسی های نه چندان زیاد ، آنچنان مورد توجه مهاجرین و مناسب نبوده اند.

تا اینجا متوجه شدیم که بازه قیمتی خانه در شهر استانبول بسیار وسیع است. لذا در زمان انتخاب خانه و محله، حتما بررسی خیابان های شهر و چگونگی محله و دسترسی های اتوبوس یا مترو، افکار و فرهنگ عمومی مردم منطقه، رفتار مردم با مهاجرین و … را در نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین مراکز خرید آنکارا

تصویر استانبول ترکیه-istanbul turkey
اتصال بخش اروپایی و آسیایی استانبول

معرفی شهر استانبول ترکیه

استانبول از نظر وسعت 1.5 برابر تهران بوده و دارای 29 منطقه مختلف برای خرید و اجاره ملک و خانه است. بنابراین در این مقاله به بررسی شرایط بهترین منطقه ها و محله ها، برای آشنایی بیشتر ایرانیان عزیز خواهیم پرداخت. 

در واقع استانبول محل اتصال بخش اروپایی و آسیایی به یکدیگر است که با تنگه بسفر از یکدیگر مجزا میشوند. لازم به ذکر است که بر خلاف تصورات، بخش آسیایی از بخش اروپایی گرانتر و شیک تر و بهتر است.

میتوان از نظر شاخص های مختلف، محله های باکرکوی، شیشلی، بشیکتاش، قاضی کوی، بی اوغلو، ساری یر، مسلک،  اسکودار 

را بهترین منطقه های استانبول برای تهیه خانه و ملک دانست.

اطلاعات کلی از شهر استانبول:

 • پیش شماره: 212 و 216
 • مساحت استانبول: 1539 کیلومتر مربع
 • زبان: ترکی استانبولی
 • واحد پول: لیر ترکیه
 • کد تلفن ترکیه: +90

جغرافیا

تنها شهر دنیا که نیمی در یک قاره (آسیا) و نیمی دیگر آن در قاره ای دیگر (اروپا) قرار دارد، استانبول است. شهر استانبول ترکیه، در سواحل دریای مرمره قرار دارد و از طریق تنگه بسفر دریای مرمره و سیاه را به یکدیگر متصل میکند. بخش غربی شهر در ” شبه جزیره ترکیه ” در قاره اروپا و بخش شرقی آن ” شبه جزیره آناتولی ” در آسیا ، قرار گرفته است.

بخش اروپایی استانبول 24 شهرستان با نام های زیر دارد:

 • عثمان پاشا
 • اسن یورت
 • بیشیک تاش
 • بئی اوغلو
 • بویوک چکمجه
 • کوچوک چکمجه
 • چاتالجا
 •  ساری یر
 • کاغیت حانه
 • گون گورن
 • سلطان قاضی
 • زیتون بورنو
 • آرناووت کوی
 • باشاک شهیر
 • بیلیک دوزو
 • باکیر کوی
 • آوجیلار
 • باکیر کوی
 • باغجیلار
 • ایوب
 • فاتیح 
 • قاضی
 • سیلیوری
 •  شیشلی
 • باهچه لی اولر
 • اسنلر

بخش آسیایی استانبول دارای شهرستانهای زیر میباشد:

 • کارتال
 • سانجاک تپه
 • توزلا
 • عمرانیه
 • چکمه کوی
 • آتا شهیر
 • آدالار
 • کادیکوی
 • سلطان بئی لی
 • اسکودار
 • پندیک
 • بئی کوز
 • شیله
 • مال تپه

آب و هوا

شهر استانبول دارای چند اقلیم میباشد. آب و هوای این منطقه تا حد زیادی تحت تاثیر دریای مدیترانه است. تابستانها گرم و خشک و زمستانها سرد و یخبندان. آب و هوای استانبول به دلیل مجاورت با دریاهای سیاه و مرمره، دارای رطوبت و شرجی نیز میباشد، به طوری که زمستانها در برخی شبها شاهد مه و رطوبت هستیم.

بنابراین برای مسافرت به استانبول بهتر ین فصول، بهار و پاییز میباشد. تا از هوای معتدل و مطبوع این شهر زیبا لذت کافی ببرید.

مردم و جمعیت

شهر استانبول، هفدهمین کشور پرجمعیت جهان است. در حال حاضر شهر استانبول دارای 15 میلیون نفر جمعیت است. و در واقع دارای رشد 9.11% بوده است. اکثریت این جمعیت را مسلمانان تشکیل داده اند. همینطور این شهر از اقوام و ترکیب فرهنگی بسیاری برخوردار است. کردها و ترک ها در صد زیادی از این جمعیت را فرا گرفته اند. همچنین، لازم به ذکر است، استانبول در طول تاريخ پرجمعيت ترين و مهاجرپذيرترين شهر آسيای صغير بوده است.

فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه به طور کلی، بسیار به ایران نزدیک است. مردم استانبول مهربان، خونگرم و مهمان پذیر اند. همینطور همجواری با فرهنگ و کشورهای اروپایی در طرز تفکر و استایل زندگی مردم این شهر بسیار تاثیر گذار بوده است.

موقعیت شغلی و اقتصادی

شهر استانبول به واسطه موقعیت جغرافیایی ویژه خود، به عنوان اتصال بین‌المللی مسیرهای مرزی، دریایی و زمینی ترکیه محسوب میشود. این شهر همواره قطب صنعتی، سیاسی و اقتصادی ترکیه بوده است. از نظر توریسم و گردشگری رتبه پنجمین شهر محبوب برای گردشگران را دارد. همینطور در این شهر بسیاری از نقشه ها و طرح های تولیدات مهم ترکیه در جریان است.

استانبول، اقتصاد ترکیه را توسط عواملی که در زیر نام برده شده در دست دارد:

 • واردات ملی 60%
 • کل تولیدات صنعتی 38%
 • صادرات ملی 57%
 • کل مالیات جمع‌آوری شده 40%
 • 35% از کارگران ترکیه در استانبول مشغول به کارند
 • صنعت توریسم و جاذبه برای مهاجرین
 • در کل استانبول برای کشور ترکیه، یک منبع مالی محسوب میشود.

اماکن مهم در استانبول

از آنجایی که شهر استانبول از شهرهای بسیار مهم ترکیه و همینطور قطب صنعتی ترکیه است، از این رو، اماکن بسیار مهم زیادی در این شهر وجود دارد. از 2 فرودگاه بین المللی و مهم (آتاتورک و صبیحه گوچن) گرفته تا کارخانجات و شرکتها و ادارات مهم و دانشگاه های دولتی و خصوصی، که البته در اواخر سال 2018 فرودگاه استانبول بازگشایی شده که قرار است به جای فرودگاه آتاتورک به کار خود ادامه دهد.

همینطور شهر استانبول طی ادوار مختلف، پایتخت بوده و به همین دلیل اماکن تاریخی و توریستی بسیار مهمی نیز در این شهر وجود دارد. همینطور شهرکهای صنعتی متعدد در این شهر، از عوامل مهم در شهر استانبول محسوب میشوند که میتوان به شهرکهای زیر اشاره نمود:

 •  شهرک صنعتی استانبول دری استانبول توزلا
 •  شهرک صنعتی بیرلیک   
 • شهرک صنعتی کیمیا سانایی چیلر   
 • شهرک صنعتی خودرو آتاتورک  
 • تولید و پخش کفش

در زیر به برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی در استانبول اشاره کرده ایم:

 دانشگاه های دولتی استانبول

 • دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان
 • دانشگاه ترک-آلمان
 • دانشگاه ساغلیک بیلیملری
 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه بین المللی علوم و تکنولوژی
 • دانشگاه ترکیه-ژاپن
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه گالاتاسرای
 • دانشگاه استانبول تکنیک
 • دانشگاه مارمارا

دانشگاه های خصوصی:

 • دانشگاه بیکنت
 • دانشگاه اسکودار
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه بیلگی
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه گلیشیم
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه کولتور
 • دانشگاه سابانجی

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه های ترکیه 2022

اماکن توریستی استانبول

شهر استانبول از نظر جاذبه های طبیعی نیز غنی و سرشار است. چرا که این شهر در دوره های مختلف و تحت امپراطوری های مختلف، پایتخت بوده و از این نظر دارای تاریخ و همچنین اماکن تاریخی غنی ای میباشد. از طریفی این شهر زیبا دو دریای سیاه و مرمره را به یکدیگر متصل میکند، به همین دلیل جاذبه های طبیعی و مناظر زیبای این شهر نیز بسیار چشمگیر است.

در زیر به برخی از امان توریستی و گردشگری در استانبول اشاره نموده ایم:

جاذبه‌های طبیعی شهر استانبول:

 • تنگه بسفر
 • کاپادوکیه
 • گلدن هورن یا شاخ طلایی
 • ساپانجا
 • بورسا

بیشتر بخوانید: اقامت توریستی ترکیه

جاذبه‌های تاریخی شهر استانبول

 • مسجد آبی (سلطان احمد)
 • مسجد ایاصوفیه
 • برج گالاتا
 • میدان تکسیم
 • قلعه توپکاپی
 • کاخ دلمه باغچه

مزایای زندگی در استانبول

 • فرصت‌های شغلی زیاد
 • حمل و نقل عمومی متنوع
 • خدمات پزشکی با کیفیت
 • آب و هوای عالی
 • امکانات بالای تحصیل
 • انواع ملک با قیمت های متنوع و مناسب
 • آزادی فردی و اجتماعی
 • دسترسی خوب به تمام امکانات و مایحتاج زندگی

بیشتر بخوانید: بهترین مراکز خرید استانبول

معایب استانبول برای زندگی

 • یادگیری زبان ترکی برای بهتر پیش رفتن امور الزامی است
 • ترافیک بسیار سنگین در استانبول (حتی سنگین تر از ترافیک های تهران)
 • شلوغی و ازدحام جمعیت
 • تنوع نژادی و مردم کشورهای مختلف ( پناهندگان و جنگ زدگان سوری تا دیگر مردمی که از کشورهای مختلف برای کار آمده اند)
 • پیدا کردن سخت کار برای ایرانیان و مردم غیر بومی
 • هزینه بالای بنزین و نرخ مالیات

هزینه های زندگی استانبول

مهم ترین دغدغه قیمت اجاره خانه در استانبول میباشد، که با توجه به محله و شرایط و متراژ خانه متفاوت است. به طور میانگین برای هر نفر در استانبول، ماهانه 3000-2500 لیر، نیاز است. به طور کلی، هزینه های زندگی در استانبول به تهران بسیار نزدیک است، که در زیر به شرح برخی از این هزینه ها پرداخته ایم:

 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه 2100 لیر(به طور تقریبی)
 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج شهر ماهانه 1330 لیر(به طور تقریبی)
 • خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 3000 لیر  (به طور متوسط)
 • حقوق ماهانه در استانبول 3700 لیر (میانگین)
 • هزینه های برق در ماه 170-130 لیر 
 • هزینه آب در ماه   60-50 لیر
 •  گاز طبیعی جهت گرمایش(ماهانه) در فصول سرد 1000-600 لیر 
 • نرخ بهره وام 20 ساله، حدود 16.7% (خرید اقساطی ملک و ماشین را تسهیل می بخشد)

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در ترکیه 2022

مقایسه استانبول با دیگر شهرهای ترکیه

به طور کلی شهر استانبول را از تمام شهرهای ترکیه، حتی شهر آنکارا میتوان گران تر و شلوغ تر و پر هزینه تر در نظر گرفت. این شهر دارای فرصتهای شغلی بسیاری میباشد. و از نظر کاری و شغلی بسیار پویا میباشد، چرا که استانبول قطب صنعتی ترکیه است و در این شهر شهرکهای صنعتی بسیاری وجود دارد.

اما ازدحام و شلوغی استانبول از شهرهایی مانند آنتالیا، دنیزلی، ازمیر و حتی آنکارا بسیار بیشتر است. از مزیتهای این شهر، آشنایی بیشتر مردم با فرهنگهای مختلف و زبان انگلیسی است. تنوع خانه و ملک، موارد مختلف برای تفریح و سرگرمی در این شهر بیشتر از سایر شهرهای ترکیه است. همینطور خدمات درمانی با کیفیت و تحصیل به صورت رایگان (دولتی) و خصوصی نیز در این شهر از امکانات و رونق بیشتری برخوردار است.

بیشتر بخوانید: بهترین مراکز خرید ازمیر

سخن پایانی مجله مهاجرت

در متن بالا تمامی مسائل مربوط به خرید خانه در استانبول و خرید ملک در استانبول ترکیه؛ اعم از ویلایی و آپارتمانی، خرید آپارتمان در استانبول از ارزانترین تا گرانترین و از بدترین تا بهترین محله ها، مورد بررسی قرار گرفت. خرید و یا اجاره ملک در استانبول نیز از مسیرهای اخذ اقامت ترکیه میباشد. 

شهر استانبول، یکی از قطب های اصلی گردشگری در دنیا است. همینطور سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه به خصوص شهر محبوب و معروفی مانند استانبول، بسیار سودآور و آینده دار میباشد. همچنین اگر این سرمایه گذاری در بهترین محله های استانبول باشد، شخص سرمایه گذار، بیشتر در حاشیه امن سودآوری سرمایه گذاری خود قرار خواهد گرفت. 

خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت، دارای هزینه های مشخصی میباشد. بنابراین با کسب اطلاعات قوی در این باب و شناسایی بهترین منطقه ها و محله های استانبول برای خرید و اجاره خانه، اطمینان بیشتری از مثمر ثمر بودن انتخاب خود کسب نمایید. 

منبع : https://istanbeautiful.com/the-most-livable-places-in-istanbul/

62 دیدگاه

 1. سلام، من 45 سالمه و شغلم بانکداری هست و در آمد خوبی دارم. امسال قصد دارم برای پیشرفت و آینده بچه هام به ترکیه مهاجرت کنم. خواستم از تیم مجله مهاجرت بپرسم که بهترین منطقه استانبول برای اجاره خانه کدام است؟؟ و پروسه اجاره ملک در ترکیه چقدر طول میکشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین منطقه بر اساس معیارهای متقاضیان متفاوت می باشد اما میتوان به مناطقی اعم از بشیکتاش، باکیرکوی، سلطان احمد، کادیکوی، بیکوز، ماسلاک و … به عنوان بهترین مناطق استانبول اشاره کرد. پروسه خرید یا اجاره ملک در ترکیه طولانی نمی باشد و تقریبا بین یک هفته الی 3 ماه زمان میبرد.
   با تشکر از همراهی شما

 2. من فارغ التحصیل رشته معماری هستم و در حال حاضر کارمند شرکتی هستم. از لحاظ سرمایه هم هیچ مشکلی ندارم و چون کشور ترکیه به ایران نزدیک هست قصد دارم به این کشور مهاجرت کنم.
  آیا شرایطش خرید ملک در استانبول رو دارم؟؟ لطفا بگید محله های خوب استانبول برای خرید ملک کدومه؟؟
  ممنونم بابت مطالب و سایت مفیدتون.

  1. سلام دوست عزیز
   شرایط خرید ملک به مسائل مختلفی مانند شرایط مالی، علایق، متراژ، نوع محله بستگی دارد و قیمت ملک در استانبول متغیر بوده اما در حال حاضر قیمت ملک در این شهر بین 13,335.87 تا 23,940.98 لیر می باشد. محله های خوب استانبول هم با توجه به معیارهای شما متفاوت می باشد.

 3. منو خانوادم میخوایم برای زندگی و تحصیل به کشور ترکیه بریم. من عاشق شهر استانبولم. بهترین منطقه استانبول برای خرید خانه کدام منطقه هست؟؟ با خرید خانه در استانبول میتونیم اقامت ترکیه رو بگیریم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین منطقه بر اساس معیارهای متقاضیان متفاوت می باشد اما میتوان به مناطقی اعم از بشیکتاش، باکیرکوی، سلطان احمد، کادیکوی، بیکوز، ماسلاک و … به عنوان بهترین مناطق استانبول اشاره کرد.
   بله با خرید ملک به ارزش 400,000 دلار میتوانید اقامت دائم و شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

 4. سلام خسته نباشید، من خیلی شهر استانبول رو دوست دارم اما میشه بفرمایید بهترین منطقه استانبول کجاست؟؟ با خرید خانه در استانبول میتونم اقامت ترکیه رو بگیرم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شهر استانبول یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه بوده اما بهترین منطقه بر اساس معیارهای متقاضیان متفاوت می باشد. به طور کلی مناطق بشیکتاش، باکیرکوی، سلطان احمد، کادیکوی، بیکوز، ماسلاک و … جزو بهترین منطقه های استانبول است.
   بله، شما با خرید ملک به ارزش 400,000 دلار میتوانید اقامت و حق شهروندی کشور ترکیه را اخذ نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 5. خسته نباشید. من تابستون امسال برای تفریح میخوام به استانبول سفر کنم اما میخواستم بدونم محله های خوب استانبول کدوم محله هاست تا تو اون محله هتل بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین منطقه بر اساس معیارهای متقاضیان متفاوت می باشد و تمامی محله های ذکر در بالا جزو بهترین مناطق استانبول می باشد. اما مناطق بشیکتاش، باکیرکوی، سلطان احمد، کادیکوی، بیکوز، ماسلاک و … به عنوان بهترین مناطق استانبول شناخته شده اند.
   با تشکر از همراهی شما

 6. سلام خوب هستین؟ همسرم موقعیت شغلی خوبی تو ایران داره و از نظر سرمایه هم مشکلی نداریم اما به خاطر یه سری مسائل میخوایم از ایران بریم. از نظر من شهر استانبول شهر خیلی زیبا و خوبیه اما دقیق نمیدونم بهترین مناطق استانبول برای خرید خانه کدوم مناطق هست؟؟ محله های استانبول برای زندگی ما ایرانیان خوبه؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله شهر استانبول بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود و در حال حاضر ایرانیان زیادی در این شهر سکونت دارند. اکثر مناطق شهر استانبول مانند سلطان احمد، بشیکتاش، باکیرکوی و … جزو مناطق خوب و عالی استانبول برای زندگی می باشند.
   با تشکر از همراهی شما

 7. سلام میشه چندتا از محله های باکلاس استانبول رو نام ببرید؟؟ اخه من و دوست پسرم میخوایم برای تفریح بریم استانبول اما قبلش میخوایم محله های خوب استانبول رو بشناسیم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   اکثر محله های استانبول که در این صفحه ذکر شده جزو بهترین محله ها به حساب می آیند اما اگر قصد تفریح و گردشگری دارید محله سلطان احمد را به شما پیشنهاد می کنم. اگر به این شهر سفر کردید حتما به جاذبه های گردشگری استانبول اعم از مسجد آبی، تنگه بسفر، کاپادوکیه، گلدن هورن، ساپانجا، برج گالاتا و … بازدید کنید.
   با تشکر از همراهی شما

 8. شرایط خرید ملک در استانبول ترکیه چیه؟؟ باید چقدر سرمایه داشته باشم تا بتونم تو استانبول خونه بخرم و بعد اقامت دائم و شهروندی ترکیه رو بگیرم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه خرید ملک به عوامل مختلفی اعم از محله مورد نظر، متراژ ملک، ملک نوساز یا دست دوم و امکانات ملک مورد نظر بستگی دارد اما قیمت هر متر ملک در استانبول بین 15,600.00 الی 30,763.49 لیر می باشد. لازم به ذکر است اگر قصد اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه را دارید باید ملک به ارزش 400,000 دلار خریداری نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 9. سلام روز خوش. قیمت آپارتمان در استانبول در سال 2022 چقدره؟؟ برای خرید یک واحد آپارتمان در استابول باید چقدر سرمایه داشته باشیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بر اساس آخرین قیمت ملک در استانبول، قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر 30,891.49 لیر و قیمت هر متر آپارتمان خارج از مرکز شهر 15,580.65 لیر می باشد. اما میزان سرمایه مورد نیاز شما به متراژ ملک، تعداد اتاق خواب، محله مدنظرتان و … بستگی دارد. البته اگر قصد اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه را دارید باید ملک به ارزش 400,000 دلار خریداری نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 10. سلام روز بخیر هزینه زندگی در استانبول خیلی بالاعه؟؟ میخواستم بپرسم مبلغ اجاره خانه در استانبول ماهانه چقدر است؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه زندگی در استانبول به عوامل مختلفی مانند کیفیت زندگی، تعداد اعضای خانواده و … بستگی دارد اما به طور کلی با توجه میزان درآمد ماهیانه هزینه زندگی در این شهر بالا نمیباشد.
   بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده هزینه ماهیانه در استانبول بدون احتساب اجاره ملک بین 6,602.38 الی 23,330.44 لیر است.
   هزینه اجاره خانه در استانبول هم بین 5,984.65 الی 12,035.02 لیر می باشد.
   با تشکر از همراهی شما

 11. پدر و مادرم میخوان از همدیگه طلاق بگیرن و پدرم اصلا شرایط خوبی نداره و منو مادرم تصمیم گرفتیم اگه بشه برای یه مدتی به ترکیه مهاجرت کنیم اما تو این کشور هیچ کس رو نداریم و اصلا به قوانین و شرایط این کشور آشنا نیستیم. از تیم مجله مهاجرت خواهشمندم که تو این مسیر به ما کمک کنند و راهنماییم کنند. الان قیمت خانه در استانبول چقدره؟؟ ما باید چقدر سرمایه داشته باشیم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به آخرین اطلاعات بدست آمده قیمت خانه در استانبول بین 15,580.65 الی 30,891.49 لیر بوده و اما باز هم قیمت ملک به معیارهای شما و عوامل مختلف بستگی دارد. اگر باز هم سوالی بود بفرمایید در خدمتتون هستم.
   با تشکر از همراهی شما

 12. سلام امیدوارم خوب و سلامت باشید. من بابت یک مسئله کاری قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم و باید برای یه مدتی در این کشور اقامت داشته باشم. خواستم ازتون بپرسم بهترین محله های ترکیه کدوم محله ها هستند؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر بهترین شهرهای ترکیه به حساب می آید. شما بفرمایید قصد مهاجرت به کدام شهر ترکیه رو دارید تا بنده بهترین محله های شهر موردنظرتون رو خدمتتون عرض کنم.
   با تشکر از همراهی شما

  1. سلام دوست عزیز
   بابت اینکه مجله مهاجرت توانسته به شما عزیزان کمک کند بسیار خرسند و خوشحال هستیم.
   با تشکر از همراهی شما

 13. با سلام و عرض خسته نباشید
  ممنونم بابت سایت خوبتون که اطلاعات خوبی در اختارمون گذاشتید. من و همسرم میخوایم برای زندگی به شهر استانبول بریم. من تا حالا به کشور ترکیه سفر نکردم و هیچ اطلاعاتی این کشور نداشتیم . من میخوام تو محله ای که امنیتش بالاعه زندگی کنم به نظر شما امن ترین مناطق استانبول کدوم مناطق هستند؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   محله های لونت، ماسلاک، بشیکتاس، کادیکوی، شیشلی، باکیرکوی جزو امن ترین مناطق استانبول برای زندگی هستند.
   با تشکر از همراهی شما

 14. سلام من دنبال خرید خانه در استانبول هستم ولی نیاز داشتم قبل از خونه خریدن با محله های خوب استانبول آشنا شوم و سایت شما خیلی بهم کمک کرد. عالی هستید

  1. سلام دوست عزیز
   بابت اینکه مجله مهاجرت توانسته به شما عزیزان کمک کند بسیار خرسند و خوشحال هستیم.
   با تشکر از همراهی شما

 15. مرسی خیلی مطلب خوبی برامون به اشتراک گذاشتید. من و خانوادم قصد مهاجرت به ترکیه و خرید ملک در این کشور رو داشتیم اما نیمدونستیم تو کدوم شهر از ترکیه خونه بخریم. من عاشق شهر استانبول هستم و همش دنبال بهترین مناطق استانبول برای زندگی بودم تا با خوندن مطلب شما با خانوادم به نتیجه رسیدیم. ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام دوست عزیز
   بابت اینکه مجله مهاجرت توانسته به شما عزیزان کمک کند بسیار خرسند و خوشحال هستیم.
   با تشکر از همراهی شما

 16. باسلام …آیا با اجاره کردن آپارتمان در ترکیه اجازه میدن چند ماه اونجا زندگی کنیم و بعد با بررسی اقدام به خرید ملک کنیم

  1. سلام دوست عزیز
   بله با اجاره ملک به شما اقامت یکساله داده می شود.
   با تشکر از همراهی شما

 17. سلام وقتتون بخیر ممنونم بابت سایت و مطالب مفیدی که برامون به اشتراک گذاشتید.
  راستش رو بخواین من برای آرامش و امنیت بیشتر قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم اما تا حالا به این کشور سفر نکردم و هیچ اطلاعاتی در مورد کشور ترکیه رو ندارم. به نظر شما شهر استانبول برای زندگی مناسب هست؟؟ برای خرید ویلا در استانبول باید چقدر سرمایه داشته باشم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شهر استانبول یکی از بهترین و پرطرفدارترین شهرهای ترکیه است. قیمت خرید ویلا در استانبول به عوامل مختلفی اعم از محله، متراژ، امکانات، تعداد اتاق، نوساز یا دست دوم و … بستگی دارد. اما قیمت ویلا در استانبول از 350,000 دلار به بالا وجود دارد که متناسب با نیاز و خواسته های شما عزیزان این قیمت متغیر است.
   با تشکر از همراهی شما

 18. سلام روزتون بخیر من و شوهرم قصد خرید خانه در استانبول رو داریم و با خوندن مطلب بهترین محله های استانبول برای خرید خانه به سوالات خودم رسیدم و محله مورد نظرمون رو انتخاب کردیم. خواستم از تیم مجله مهاجرت بابت اطلاع رسانی خوبشون تشکر کنم
  ممنونم ازتون که اطلاعات کامل به صورت رایگان در اختیار ما قرار میدید.

  1. سلام دوست عزیز
   بابت اینکه مجله مهاجرت توانسته به شما عزیزان کمک کند بسیار خرسند و خوشحال هستیم.
   با تشکر از همراهی شما

 19. سلام بنده 43 سالمه و قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم و میخوام با خرید ملک در ترکیه اقامت دائم بگیرم. از بین شهرهای ترکیه شهر استانبول رو انتخاب کردم خواستم بپرسم همه ی محله های استانبول برای خرید ملک و زندگی مناسب هستند؟ چجوری باید تو ترکیه ملک بخرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر، تمامی محله های استانبول جهت خرید ملک مناسب نبوده و تنها خرید ملک در محله های ذکر شده در بالا را به شما عزیزان توصیه می کنیم زیرا استانبول دارای محله های خطرناک و ناامن می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه شرایط خرید ملک در ترکیه کلیک نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

  1. سلام دوست عزیز
   خرید ملک در استانبول به عوامل متفاوتی مثل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی ملک و … بستگی دارد و به صورت کلی نمی توان عدد مشخصی را بیان کرد.

 20. به جای خرید آپارتمان در استانبول میشه با اجاره آپارتمان در استانبول هم اقامت بگیریم؟ من فعلا نمیتونم برای خرید آپارتمان هزینه کنم و میتونم یک جایی رو اجاره کنم اطفا اگه میدونید با 500 میلیون سرمایه کجا میتونم آپارتمان بخرم راهنماییم کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاجرت بوده و هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی به هموطنان ارائه نمی دهد.
   با تشکر از همراهی شما

 21. سلام میشه بگید خرید ویلا در استانبول به صرفه تر هست یا خرید آپارتمان در استانبول ؟ و با کدوم میشه اقامت گرفت

  1. سلام دوست عزیز
   در استانبول میتوانید خانه ارزان قیمت هم پیدا کنید اما به موقعیت مکانی ملک و قیمتی که خرید میکنید بستگی دارد
   موقعیت ملک و امکانات پروژه جز اولویت هاتون باشه.

 22. من قصد خرید ملک در استانبول دارم اگه کسی تجربه خرید ملک داشته لطفا راهنماییم کنه. من تازه اومدم اینجا و خیلی میترسم که سرم کلاه بره

 23. سلام وقتتون بخیر
  من میخاستم برای خرید ویلا در استانبول اقدام کنم قیمت ویلا در استانبول به لیر و خرید خانه ویلایی در استانبول به لیر چقدر میشه ؟ اگر کسی تجربه خرید ملک، خانه، ویلا یا آپارتمان در استانبول داشته ممنون میشم منو راهنمایی کنه برای اطلاع از قیمت ها و شرایط خرید برای ایرانی ها . اینکه بفهمن ایرانی هستیم ایا سخت میگیرن و برای خرید ملک اذیت میکنن یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   مجله مهاجرت یک سایت اطلاع رسانی در زمینه مهاجرت بوده و هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی به هموطنان ارائه نمی دهد.
   با تشکر از همراهی شما

 24. من برای خرید ملک و خانه و آپارتمان در استانبول چند سال پیش اقدام کردم و الان خیلی راضی هستم از تصمیمم خیلی سود خوبی داشته واقعا به همه توصیه میکنم برای سرمایه گذاری خرید آپارتمان در استانبول یا خرید ملک و انتخاب کنند.

 25. سلام من میخاستم در مورد شرایط و قیمت خرید ملک در استانبول ترکیه کمی راهنمایی کنید. متاسفانه قیمت ها اصلا با هم یکی نیست و هر روز در حال تغییر هست
  یک سوال دیگه اینکه ایا این موضوع که ملک و خونه رو از ایرانی ها نصف قیمت میخرن درسته و واقعیت داره یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد قیمت خرید ملک در استانبول با توجه به معیارها و محله های موردنظر شما قیمت ها متفاوت می باشد.
   در مورد سوال دوم هم خیر این موضوع اصلا درست نیست و شایعه می باشد.

 26. سلام پدر من میخاد توی استانبول سرمایه گذاری کنه ما دنبال بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول هستیم میشه بگید بهتره که کجاهای استانبول خانه یا اپارتمان بخریم تا سود بیشتری داشته باشه برامون ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در همین مقاله بهترین منطقه های استانبول برای خرید خانه را معرفی کرده ایم. مناطقی مثل : محله اسن یورت / منطقه بشیکتاش / زیتین بورنو/ و …

 27. سلام ما چند سال پیش یک خانه ویلایی در استانبول خریده بودیم که الان پدرم تصمیم گرفته بره و بفروشتش میخاستم ببینم الان بفرشیم به نظر شما یا اینکه بزاریم بمونه و دست نگه داریم تا اوضاع بهتر بشه و بعدا با سود بیشتری برای فروشش اقدام کنیم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای خرید و فروش ملک، آپارتمان، خانه ویلایی و یا زمین و … در استانبول یا سایر شهرهای ترکیه بهتر است حتما از یک مشاور با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید تا متضرر نشوید.

 28. دوست من توی یه املاک در استانبول کار میکنه و میگه که الان خیلی خرید ویلا در استانبول زیاد شده و بیشتر ایرانی ها به جای ملک و خانه ویلا میگیرن اینجا خیلی جالب بود برام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا