مهاجرت

روش های مهاجرت به آمریکا

مهاجرت و اخذ اقامت در امریکا، کار ساده ای می شود اگر، از بهترین روش های مهاجرت به این کشور اطلاع داشته باشیم. یکی از آرزوهای هر انسانی میتواند مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، باشد. چرا که این کشور، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است.

اخذ اقامت امریکا از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، ویزای کار و تحصیل در بهترین دانشگاه های امریکا، تولد فرزند، لاتاری، ویزای بشر دوستانه، ویزای همراه و … میسر است که در این متن به طور کامل به آنها پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا

راه های اخذ اقامت در امریکا و شرایط کلی آن

به محض به میان آمدن بحث مهاجرت آمریکا، سوالهای متداولی مطرح میشود. سوال هایی نظیر آنکه راه های مهاجرت به آمریکا چیست؟ آیا مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ بهترین راه مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان کدام است؟ کدام راه ها منجر به اخذ اقامت آمریکا خواهد شد؟ چگونه می توان با وکیل مهاجرت به آمریکا ارتباط برقرار کرد؟ و…

برای رسیدن به جواب این قبیل سوالات، و تمامی مسائل مرتبط با مهاجرت به آمریکا، مقاله های مهاجرت به آمریکا را از دست ندهید. در این مقاله راه هایی همچون مهاجرت از طریق کار،تحصیل، لاتاری، تولد فرزند، ازدواج، ویزای نخبگان،سرمایه گذاری و پناهندگی و… را بررسی خواهیم کرد.

 بیشتر بخوانید: با کشور آمریکا بیشتر آشنا شویم

اخذ ویزای کار امریکا

شرایط کاری فوق العاده، نرخ پایین بیکاری، اقتصاد قوی و دلایل زیادی وجود دارد، که متقاضیان کار برای ورود به آمریکا بسیار است. 

به طور کلی برای دریافت ویزای کار کشور آمریکا، باید از سمت یک کارفرمای آمریکایی، درخواست کاری داشته باشید. و با این کارفرما، قرارداد یک ساله تنظیم نمایید.البته کارفرما قبل از استخدام کارگر خارجی، باید آگهی مربوطه را در روزنامه های رسمی و سراسری امریکا منتشر کند. در صورت نیافتن شخصی برای انجام آن کار،می تواند فردی خارجی استخدام نماید.

همینطور میتوان از طریق موسسات کاریابی در آمریکا و ارسال رزومه، در امریکا جویای کار بود.

بیشتر بخوانید: مهاجرت و اقامت از طریق ویزای کاری آمریکا 2021

مهاجرت به آمریکا طریق سرمایه گذاری

یک روش مهاجرتی عالی و راحت و کم ریسک همراه با کسب درآمد عالی، همین اخذ ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری است.

فرقی ندارد که برای سرمایه گذاری چه کشوری را انتخاب کرده اید. مهم این است که قبل از انتخاب باید میزان امنیت سرمایه گذاری،میزان مالیات، نرخ تورم و شاخص های ضروری را در نظر داشته باشید. آمریکا همواره از سرمایه گذاران با ثبات در بازار استقبال کرده است. همینطور بدانید که برای سرمایه گذاری در این کشور، ویزاهای مختلفی را میتوان اخذ نمود. در اکثر این ویزاها،نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا تحصیلی ندارید. میتوانید با این نوع مهاجرت،برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، درخواست اقامت کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق تحصیل

ورود به دانشگاه های معتبر با رنکینگ های جهانی، اولین مقصد افراد برای تحصیل است. از راه های دریافت ویزا و اقامت امریکا،مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل است.

برای تحصیل در امریکا، حتما باید مدرک زبان انگلیسی، مدارک و ریز نمرات تحصیلی خود از مراکز و دانشگاه های معتبر را ارائه دهید.به دلیل هزینه های بالای تحصیل و زندگی در آمریکا، اکثر دانشجویان متقاضی به دنبال اخذ اپلای آمریکا و بورسیه هستند.تا بتوانند میزانی از هزینه های خود را کاهش دهند.برای بورس تحصیلی در آمریکا نیز، شما نیازمند مدرک زبان انگلیسی معتبر و رزومه ای قوی هستید. منظور از رزومه قوی، داشتن مقالات در ژورنالها و کنفرانس های بین المللی، معدل و نمرات بالا،سطح علمی بالا و مدرک تحصیلی سابق از دانشگاه های معتبر می باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آمریکا با ویزای تحصیلی 2021

اخذ تابعیت و اقامت امریکا از طریق تولد

اخذ اقامت از طریق تولد در امریکا، از دو قانون خاک و خون تبعیت میکند. یعنی اینکه یا فرزند شما باید در خاک آن کشور متولد شود و یا یکی از والدین، تابع آن کشور باشد. اگر از روش اصل خاک، قصد اخذ اقامت امریکا را دارید، بدانید که تا زمانی که فرزند شما به سن 21 سالگی نرسیده، این امکان برای والدین وجود نخواهد داشت.

اگر فرزندی در خاک آمریکا به دنیا بیاید، و از خون تابع کشور دیگر باشد،به او تابعیت دوگانه میدهند.

قوانین خاک و خون، برای تولد فرزند در آمریکا، شامل بندهای متفاوتی است. که والدین عزیز حتما باید از آن آگاهی کسب کنند. با ادامه مطلب تمام این قوانین را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانیم: مهاجرت از طریق تولد فرزند در آمریکا

اخذ اقامت امریکا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به امریکا از روش ازدواج، دو نوع ویزا وجود دارد.

  1.  ویزای همسر.(به این معنی که یک شهروند آمریکایی با یک خارجی،به طور رسمی ازدواج کرده اند.) 
  2.  ویزای نامزد.(یعنی طرفین به طور رسمی ازدواج نکرده اند و در آینده نزدیک با یکدیگر ازدواج خواهند کرد.)

در ویزای نوع اول، همسر این شهروند آمریکایی می تواند جهت دریافت اقامت امریکا درخواست کند. در ویزای دوم که حتما هم باید پاسپورت داشته باشید. 8 ماه مراحل اخذ ویزای اولیه شما به طول خواهد انجامید. در این نوع ویزا، به مدت 3 ماه فرصت دارید تا ازدواج کنید، و در صورت کنسل شدن ازدواج ، 6 ماه فرصت دارید تا خاک امریکا را ترک نمایید. البته برای اقدام به این نوع ویزا باز هم فرصت خواهید داشت.  

اینها تنها بخشی از شرایط مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج است. برای دسترسی به اطلاعات کامل در این باره، لینک زیر را مطالعه نمایید. 

بیشتر بخوانیم: مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و نامزدی

اخذ اقامت امریکا از طریق پناهندگی یا ویزای بشر دوستانه

یکی از روش های مهاجرت به امریکا ، روش مهاجرت با درخواست پناهندگی است . این روش خطرناک که باعث در معرض خطر قرار گرفتن جان و مال متقاضیان میشود. به هیچ عنوان توصیه نمیشود. در مورد این روش، وعده وعیدها و دروغ های بسیاری خواهید شنید. چرا که عده ای سودجو در این میان، با در نظر گرفتن سرفا منافع خود، همواره برای فریب شما در کمین اند.

همینطور پناهندگان همواره، شخص دوم یک کشور محسوب میشوند . و پس از تحمل مشکلات فراوان و حتی بعد از اخذ پناهندگی خود، در آرامش نخواهند بود و دچار افسردگی خواهند شد.

بیشتر بخوانید: ویزای پناهندگی و بشردوستانه آمریکا

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق (نخبگان)

در کشور امریکا ویزاهای گوناگونی را برای، افراد فوق و هنرمندان و ورزشکاران وجود دارد.به این ویزا، ویزای آمریکا برای اشخاص خاص می گویند. که از جمله آنها به ویزاهای P-1، P-2، P-3 میتوان اشاره کرد. افرادی که میتوانند ثابت کنند  که از افراد عادی توانایی ها و استعدادههای بیشتری دارند ، میتوانند از این ویزا بهره مند شوند.

ویزای افراد خاص و نخبگان شامل افراد زیر است:

  1. مدیران بین المللی یا چند ملیتی موفق
  2. افراد دارای مهارتهای هنری، فیزیکی و ضریب هوشی بالا
  3. ورزشکاران و هنرمندان

در صورتی که این افراد بتوانند به کشور امریکا ثابت کنند که در این کشور نیز موفق خواهند بود. امریکا با در نظر گرفتن این نوع ویزا همواره از این افراد با آغوش باز استقبال خواهد کرد.برای اطلاعات بیشتر از این نوع ویزا،ادامه مطلب را از دست ندهید.

اخذ اقامت امریکا از طریق لاتاری

هر ساله در امریکا، با انجام قرعه کشی تصادفی بین ثبت نام کنندگان، به 55 هزار نفر گرین کارت امریکا اعطا می شود.این کار به منظور افزایش تنوع قومی انجام میشود. این ویزا به ویزای DV معروف است. هر کشور دارای سهمیه ای مشخص و محدود است.مثلا سهمیه ایران در این ویزا 3500 نفر است. و بعد از برنده شدن شخص برای مصاحبه باید به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه رجوع کند. برندگان میتوانند به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنند.مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری، به دلیل نداشتن هیچ پیش شرطی، اعم از مدرک زبان و سرمایه از روش های محبوب مهاجرت میان میلیونها نفر متقاضی می باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری 2020

مهاجرت به آمریکا از ترکیه (دیگر کشورها)

با تعویض دولت های مختلف، ممکن است برخی از قوانین نیز تغییر کند. مثلا در دوران ترامپ، صدور اغلب ویزاها برای ایرانیان و مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان ممنوع بود به غیر از روش اخذ اقامت از طریق تحصیل. در این حالت، ایرانیان با اتخاذ پاسپورت از کشور ثالث، می توانستند ویزای امریکا را اخذ نمایند.

مثلا ایرانیان، با خرید ملک به ارزش حداقل  250،000 در ترکیه و اخذ تابعیت این کشور، برای اخذ مهاجرت آمریکا اقدام می کردند. در کل وقتی اخذ اقامت کشور مورد نظر سخت میشود، میتوان از طریق اخذ شهروندی کشورهای با مسیرهای مهاجرتی آسان تر و سریع تر مثل مهاجرت به آمریکا از ترکیه اقدام نمود. در حال حاضر، به دلیل تعویض دولت آمریکا، قانون منع ورود ایرانیان برداشته شده، و نیاز به اقدام از این روش نمیباشد.

اخذ اقامت امریکا از طریق ویزای خانوادگی

ویزای خویشاوندی یا ویزای خانوادگی امریکا، دارای انواع مختلف با قوانین مختلف است. اگر اعضای خانواده تان، صرفا شهروند آمریکا باشد(نه دارای گرین کارت). شما میتوانید برای ویزای خانوادگی امریکا اقدام نمایید.

در این ویزا شما از طریق فرزند، خواهر، نامزد یا همسر خود میتوانید به مهاجرت آمریکا نائل شوید.اما شرایط و قوانینی که به این نوع از اخذ اقامت حاکم است،نیاز به بررسی و تحقیق بسیار دارد. ویزاهای IR2، F2-A،F2B ، F1،F3،IR5 از جمله ویزاهای خویشاوندی هستند که هر یک دارای شرایط منحصر به نوع خود است. برای تکمیل اطلاعات خود از چگونگی اخذ ویزای خویشاوندی، به مطلب زیر رجوع کنید.

بیشتر بخوانید: اخذ گرین کارت آمریکا از طریق دعوتنامه خویشاوندی 2021

 ویزای توریستی امریکا

در واقع ویزای توریستی امریکا برای کسانی صادر میشود. که یا از اقوام نزدیک خود یا یک همایش و کنفرانس بین المللی دعوت نامه داشته باشند. البته این یکی از مدارک قانع کننده و لازم الوجود در پرونده درخواست ویزای آمریکا خواهد بود.

در حقیقت وجود دعوتنامه، از مواردی است که شانس شما را در اخذ ویزای توریستی افزایش میدهد.

درخواست این نوع ویزا میتواند با عناوین مختلفی باشد. و ورود موقت شما را به خاک امریکا منجر شود.

بیشتر بخوانید: ویزای توریستی آمریکا 2021

هزینه های زندگی برای مهاجرت به آمریکا

به طور حتم، مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر، حائز اهمیت خواهد بود. کشوری مانند امریکا، با اینکه دارای نرخ تورم و بیکاری بسیار کمی است. مطمئنن دارای هزینه های پنهان و آشکاری است که داشتن اطلاعات از آنها، ما را در آماده سازی برای زندگی کمک خواهد کرد. در این بخش، تمامی هزینه های زندگی و مهاجرت به آمریکا،اعم از هزینه های اخذ ویزا، تحصیل، مهاجرت، زندگی دانشجویی و دانشگاه و کار و … مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مطلب مهم را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا