مهاجرتویزای ازدواج

ویزای ازدواج آلمان، شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

شما با اخذ ویزای ازدواج که یکی از روشهای مهاجرت به آلمان میباشد میتوانید به آلمان مهاجرت کنید. کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته ای می باشد. به همین دلیل افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند و علاقه زیادی به اخذ اقامت دائم آلمان دارند. حالا برخی از این افراد از طریق ویزای ازدواج برای اخذ اقامت دائم آلمان اقدام میکنند.

اگر شما قصد ازدواج دارید میتوانید از طریق ویزای ازدواج اقدام کنید. این روش مهاجرت جزو یکی از راحت ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به آلمان می باشد. بهتر است بدانید که شما باید با فردی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج کنید. در این صورت شما میتوانید پس از ازدواج، اقامت دائم آلمان را دریافت کنید.

با اخذ اقامت دائم آلمان از حقوق شهروندان آلمان برخوردار میشوید. مسئله دیگر اخذ ویزای ازدواج این می باشد که همسر شما در آلمان باید شرایط مالی خوبی داشته باشد تا بتواند هزینه و مخارج زندگی را پرداخت کند و شما را از لحاظ مالی تمکین کند. جالب است بدانید که شما با اخذ این ویزا میتوانید در آلمان مشغول به کار و تحصیل رایگان شوید. البته لازم به ذکر است که شما با ازدواج صوری نمی توانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

کشور آلمان بسیار بابت این موضوع حساس و سختگیر است و شما نمیتوانید با ازدواج صوری اقامت دائم اخذ کنید. با ما همراه باشید زیرا ما در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل تر در مورد  ویزای ازدواج آلمان، قوانین و شرایط اخذ ویزای ازدواج، مزایا و معایب و … بپردازیم.

بیشتر بخوانید: تحصیل دندانپزشکی در آلمان

شرایط و قوانین ازدواج

شما باید برای اخذ ویزای ازدواج آلمان حداقل سن 18 سال را داشته باشید تا بتوانید ازدواج کنید. لازم به ذکر است که اگر شما در گذشته وارد رابطه ای شده بودید باید برای ازدواج مجدد و اخذ این ویزا، مدارکی جهت اثبات نداشتن رابطه با شخص دیگری مدارکی را ارائه دهید تا این مسئله به کشور آلمان ثابت شود.

یک موضوع جالب و خوب این می باشد که اگر شما قصد ازدواج و مراسم در آلمان را دارید میتوانید با اخذ ویزای توریستی به مدت 6 ماه به آلمان بروید و تدارکات مراسم خود را انجام دهید. لازم به ذکر است شما چه با مرد چه با زن آلمانی ازدواج کنید می توانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

شرایط اخذ اقامت

در ابتدا بهتر است بدانید که به مدت 6 ماه طول می کشد تا ویزای ازدواج شما صادر شود. شما برای اخذ اقامت دائم آلمان باید به مدت 2 سال از ازدواجتان گذشته باشد. همینطور باید به مدت 3 سال در آلمان سکونت داشته باشید تا بتوانید تابعیت کشور آلمان را دریافت کنید. بهتر است بدانید که برای اخذ این ویزا شرایط دیگر برای اخذ اقامت دائم آلمان وجود دارد.

شما برای اخذ اقامت کشور آلمان از طریق ازدواج، باید با یک فرد آلمانی ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید. از طرف دیگر همسر شما باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشد تا بتواند هزینه ی زندگی و مخارج شما را پرداخت کند. شما که قصد رفتن به آلمان دارید باید دارای مدرک زبان آلمان A1 باشید.

ازدواج صوری

بهتر است بدانید که شما برای اخذ اقامت دائم آلمان باید ازدواج شما رسمی و واقعی باشد. شما با ازدواج صوری نمیتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید. همانطور که در بالا هم ذکر کردیم دولت آلمان و آفیسرها بر این موضوع بسیار سختگیری میکنند.

شما باید برای اثبات رابطه واقعیتان مدارک و اسنادی مانند: عکس، سند ازدواج، داشتن فرزند، حساب بانکی مشترک و … را به دولت آلمان ارائه دهید. با ارئه این مدارک آنها متوجه میشوند که شما فقط برای اخذ اقامت دائم آلمان ازدواج صوری انجام نداده اید.

مدارک مورد نیاز 

شما برای اخذ ویزای ازدواج اول از همه باید یک ازدواج رسمی و واقعی داشته باشید. سپس باید رسمی بودن رابطه خودتان را به آفیسر آلمان ثابت کنید. سپس برای اثبات این موضوع باید مدارک شما کامل و منطقی و درست باشد تا بتوانید به راحتی اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

در اینجا به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و بابت اثبات رابطه اشاره می کنیم. لازم به ذکر است شما باید تمامی این مدارک را به زبان آلمانی ترجمه کنید و سپس به اداره مهاجرت آلمان تحویل دهید.

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت معتبر
 3. گواهی تمکن مالی
 4. حساب بانکی مشترک
 5. مدارک و اسنادی شامل عکس خانوادگی و اسناد و … جهت اثبات رابطه
 6. مدرک زبان آلمانی A1
 7. اسناد و مدارک ازدواج
 8. مدارک و سوابق کاری همسر(شخص اسپانسر)
 9. گواهی عدم سوء پیشینه

مزایا و معایب اخذ ویزا

در اینجا می خواهیم مزایا و معایب ویزای ازدواج آلمان را بررسی کنیم. برخی از مزیت و نکات مثبت این ویزا عبارتند از:

 • هزینه کم زندگی
 • بهره مندی از موقعیت کاری
 • اخذ اقامت دائم آلمان
 • سیستم حمل و نقل پیشرفته
 • بهره مندی از بیمه درمانی
 • بهره مندی از بهترین دانشگاههای آلمان
 • دارای حقوق و درآمد خوب و برابر با حقوق افراد اتحادیه اروپا.

البته بهتر است بدانید که این ویزا یکسری معایبی هم دارد برای مثال شما باید حتما مدرک زبان آلمانی A1 را داشته باشید. همسر آلمانی شما باید در آلمان مشغول به کار باشد. همینطور باید از حقوق و درآمد بالایی برخوردار باشد تا بتواند از پس تمامی هزینه های زندگی برآید. یکی دیگر از معایب ویزای ازدواج این می باشد که شما باید در 18 ماه اول ازدواجتان در کشور آلمان زندگی کنید.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا به این نتیجه میرسیم که ویزای ازدواج آلمان یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به آلمان میباشد. البته این روش در صورتی مناسب می باشد که شما با شخصی که در آلمان حضور دارد قصد ازدواج واقعی و رسمی داشته باشید. البته لازم به ذکر است شما برای ازدواج باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشید.

شما برای اخذ این ویزا باید یکسری مدارک مانند: شناسنامه، کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت و … داشته باشید. یکی از مزایای ویزای ازدواج این میباشد که در صورت اثبات رابطه رسمیتان به کشور آلمان میتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید و از حقوق شهروندان آلمان برخوردار شوید.

در آخر بهتر است بدانید که شما با ازدواج صوری نمیتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید زیرا کشور آلمان بسیار بر سر این موضوع حساس است.

1 دیدگاه

 1. سلام نکیسا نیاکانی هستم پرفسور مربی ایده کاری و مهندس مربی کامپیوتر و مهندس لیسانس فرآورده مواد غذایی و کشاورزی و فوق دیپلم هتلداری و لیسانس مهندسی.نظریه پرداز هستم به نظریه من نوعی نکیسا پسر و مرد یعنی کشور جرمن آلمان حزب نازی که توانست روشن و آینده نگر مردان که آقایان آینده باشد .خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا