مهاجرتویزای ازدواج

ویزای ازدواج کانادا، شرایط اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

ویزای ازدواج کانادا یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کانادا می باشد. یکی از ملاک های مهم کانادا این می باشد که ازدواج باید با یک شخصی که دارای ملیت کانادایی(شهروند کانادا) است یا از اقامت دائم کانادا برخوردار است صورت بگیرد و برای  اخذ اقامت دائم و شهروند کانادا شدن باید ازدواج رسمی و قانونی داشته باشید.

هر شخصی بعد از اخذ ویزا به عنوان شهروند کانادا محسوب می شود و از تمامی حقوق شهروندان برخوردار است. بعد از اینکه فرد اقامت کانادا را از این روش اخذ کرد میتواند خانواده ی خود را به کانادا بیاورد. در ادامه به مطالب جامع تر و کاملتری در مورد این موضوع می پردازیم پس با ما همراه شوید.

شرایط  و قوانین اخذ ویزا

یکی از شرایط اصلی این است که شخص مورد نظر باید سن قانونی 18 سال را داشته باشد. حتما باید شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم کانادا باشد. همینطور ازدواجی که می خواهد صورت بگیرد باید به صورت قانونی و رسمی انجام گیرد. فرد باید مدارک را به اداره مهاجرت تحویل دهد و رسمی و واقعی بودن ازدواجشان را ثابت کند.

اگر دولت کانادا متوجه شود که ازدواج رسمی نبوده است اقامت دائم آن فرد باطل می شود. همانطور که در بالا گفتیم فرد درخواست دهنده باید سن بالای 18 سال داشته باشد و دارای تمکن مالی باشد. شخص باید توانایی داشته باشد که به مدت 3 سال تمامی هزینه ها و نیازهای همسرش را تامین کند.

اگر بنا به هر دلایلی از یکدیگر جدا شدند شخص باید تا پایان 3 سال از نظر مالی همسرش را تامین کند. همینطور شخص نباید به دولت کانادا بدهکار باشد و در 5 سال گذشته اسپانسر فرد دیگری برای ازدواج نشده باشد. همینطور در زمانی که درخواست ازدواج میدهد نباید همسر دیگری داشته باشد.

شخص باید با کشور کانادا تعهد ببندد که پس از ورود همسرش در کانادا هردوی آنها در این کشور می مانند. همینطور شخص نباید هیچگونه جرایم و تخلف و پرونده قضایی داشته باشد.

خلاصه اگر خواستید از این روش برای مهاجرت اقدام کنید اگر اداره مهاجرت کانادا به شما مشکوک شد باید با روش هایی مانند ارائه مدارک و شواهد و حتی با نشان دادن یک سری اسناد قانونی و شخصی و یا داشتن فرزند و…  این ازدواج را به دولت کانادا ثابت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت 

برای مهاجرت از طریق ازدواج باید یکسری مدارک را به اداره مهاجرت کشور کانادا تحویل دهید. ما در اینجا می خواهیم تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج را برای شما بیان کنیم.

مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق ازدواج عبارتند از:

  • شناسنامه هر دو شخص
  • کارت ملی
  • کارت پایان خدمت
  • پاسپورت
  • سند ازدواج
  • کارت PR
  • گواهی عدم سوء پیشینه

مراحل و مدت زمان اخذ اقامت 

شخصی که شهروند کانادا است میتوانند به شخصی دیگر به عنوان همسر خود درخواست دهد. البته هر دو طرف باید شرایط لازم ذکر شده را داشته باشند. بعد از فراهم بودن شرایط  باید دولت کانادا را از شرایط خود مطلع کنند و فرم مربوطه را پر کنند. سپس فرم های تکمیل شده را باید به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهند.

سپس بعد از تحویل دادن تمامی مدارک و انجام دادن یکسری آزمایشات لازم، ویزای آن شخص فرستاده می شود. سپس فرد اقامت دائم خود را دریافت میکند البته این را هم بدانید که هزینه درخواست اقامت با توجه به نرخ تورم و تغییرات در قیمت نمیتوان به صورت دقیق بیان کرد.

هزینه از طریق ازدواج تقریبا بین 1/000 تا 1/600 دلار می باشد. همینطور نمیتوان مدت خاصی را برای روند مهاجرت از طریق ازدواج در نظر گرفت. در کل برای اخذ این ویزا ممکن است مدت 12 ماه طول بکشد.

مهاجرت به روش ازدواج صوری

بهتر است در ابتدا به تعریف ازدواج صوری بپردازیم. ازدواج صوری به این معنی است که هر شخصی که قصد مهاجرت به کانادا دارد ولی شرایط لازم برای اخذ سایر ویزای دیگر کانادا را ندارد این افراد به دنبال این هستند که از طریق یک ازدواج صوری و پرداخت پول به شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد اقامت دائم کانادا را اخذ کند.

بهتر است بدانید تمامی ازدواج ها باید به صورت رسمی و قانونی به اداره مهاجرت کانادا ثابت شود. این را هم بدانید اگر سازمان مهاجرت کانادا به شما و ازدواجتان مثلا از طریق عدم رابطه با همسر بعد از ازدواج، رابطه کوتاه مدت، تفاوت سنی زیاد و … شک و تردید کند و متوجه این کارتان شود شما را از کشور اخراج می کنند.

حتی ممکن است شما با مجازات روبه رو شوید و در انتها ویزای شما باطل شود. ممکن است با باطل شدن ویزا به مدت 5 سال اجازه سفر به کانادا را نداشته باشید. حتی ممکن است تا ابد شما به عنوان یک فرد متخلف در مدارک و سابقه مهاجرتی شما ذکر می شود.

پس نتیجه میگیریم روش ازدواج صوری اصلا روش درست و مناسبی برای مهاجرت به کانادا نمی باشد و ما به شما توصیه میکنیم که از این روش مهاجرت صرف نظر کنید زیرا ممکن است اداره مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی به ازدواج صوری شما شک کند و با عواقب ناخوشایندی رو به رو شوید.

شرایط اخذ اقامت و شهروند کانادا

بعد از گذراندن مراحل ازدواج و به اثبات رساندن آن و پس از اخذ اقامت دائم کانادا برای اینکه به عنوان شهروند کانادا به حساب بیایید باید یکسری فرم ها را پر کنید و مراحلی را بگذرانید تا این عملیات را به پایان برسانید البته لازم به ذکر است که بعد از اخذ اقامت دائم باید به مدت 3 سال صبر کنید تا بتوانید شهروند کانادا شوید.

این را هم بدانید که شخصی که در کانادا درخواست اسپانسری می کند در چند سال اخیر حداقل باید به مدت 3 سال ساکن کشور کانادا بوده باشد. لازم به ذکر است که همسران باید به زبان های رسمی این کشور مسلط باشند و حتی باید آشنایی کامل با کشور کانادا را داشته باشند زیرا از آنها آزمون گرفته می شود و حتی اگر آن فرد مرتکب خطا و جرمی شده باشد کانادا برای آن فرد ویزای اقامت صادر نمی کند.

مزایای ویزای ازدواج

شهروند کانادا بودن از مزیت های فراوانی برخوردار است. شما با ازدواج کردن با یک شهروند کانادایی از همه ی حقوق شهروندان برخوردار می شوید. اولین مزیت این روش این می باشد که پس از ازدواج، اقامت دائم و شهروندی کانادا را اخذ میکنید.

نکته مثبت دیگر این می باشد که اگر تمکن مالی ندارید می توانید با این روش به کانادا مهاجرت کنید. تمامی هزینه و مخارج زندگی برعهده همسر(اسپانسر) می باشد. شخص اسپانسر باید از لحاظ مالی از موقعیت خوبی برخوردار باشد زیرا مسئولیت این را دارد که نیازهای همسر خود را تمکین کند.

سخن پایانی مجله مهاجرت

 از مطالب این مقاله نتیجه میگیریم که اگر شما قصد مهاجرت به کانادا دارید و یا از شرایط مالی خوبی برخوردار نیستید این روش، روشی مناسب و خوبی برای مهاجرت به کانادا می باشد ولی این را بدانید که اگر ازدواج شما رسمی و واقعی است از این روش اقدام کنید.

زیرا اگر ازدواج شما صوری باشد و بخواهید به قصد اینکه به کانادا مهاجرت کنید به صورت غیررسمی ازدواج کنید ممکن است اداره مهاجرت کانادا به این موضوع شک کند و شما را از خاک کانادا بیرون کند.

این روش از حسن و مزیت های خوبی تشکیل شده است مثلا شما از این طریق جز شهروندان کانادا محسوب می شوید. همینطور از تمامی حقوق شهروندان برخوردار می شوید. همسرتان موظف است به مدت 3 سال تمامی هزینه های شما را پرداخت کند. بهتر است بدانید که ممکن است انجام این پروسه به مدت 12 ماه زمان ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا