مهاجرتویزای توریستی

ویزای توریستی سنگاپور؛ شرایط، مراحل و هزینه اخذ ویزا

ویزای توریستی یکی از روشهای مهاجرت به سنگاپور و یک نوع اقامت موقت می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعاتی اعم از شرایط اخذ ویزای توریستی سنگاپور، انواع ویزای توریستی، فرم اخذ ویزا، مراحل اخذ ویزا، هزینه ویزا توریستی، مدارک مورد نیاز، دلایل ریجکتی ویزا، معرفی جاذبه های گردشگری و … بپردازدیم پس با مجله مهاجرت همراه باشید.

شرایط و مدارک اخذ ویزای توریستی سنگاپور

بهتر است بدانید هیچ شرایط خاصی برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور وجود ندارد. برای این کار تنها کافیست که فرم درخواست ویزا را تکمیل کرده و به مامورین سفارت تحویل دهید. شما باید به اداره مهاجرت ثابت کنید که به قصد پناهندگی یا اقامت به مدت طولانی این ویزا را اخذ نمی کنید و هدف شما صرفا بازدید از این کشور و بازگشت به کشور خود است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کشور سنگاپور

این کار با اثبات داشتن اموال، شغل یا تحصیل در کشور خودتان است که حضورتان در کشورتان را می طلبد. در این صورت افسران مربوطه از بازگشت شما به کشور خود، اطمینان حاصل نمایند.

لازم به ذکر است تنها دلیل اخذ این ویزا سفر یا گردشگری در این کشور نیست و افراد می توانند بنا به دلایل دیگری مانند شرکت در سمینار و یا کنفرانس کاری-تجاری و یا بازدید از دوستان یا حتی درمان این ویزا را دریافت نمایند. این ویزا طی مدت زمان 10-7 روز کاری صادر می شود. لازم به ذکر است شما با اخذ این ویزا و اقامت به مدت 30 روز اجازه کار نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای کار سنگاپور

فرم ویزای توریستی سنگاپور

اولین قدم جهت اخذ ویزای توریستی سنگاپور پر کردن فرم ویزای مربوطه است. فرم درخواست ویزای توریستی را برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم:

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی سنگاپور به این وابسته است که شما درخواست خود را آنلاین یا حضوری ارائه داده باشید. در صورت درخواست ویزا به صورت آنلاین، به مدارک زیر نیاز است:

 • اسکن از پاسپورت با اعتبار حداقل 12-6 ماه (کیفیت در اسکن حائز اهمیت است)
 • یک قطعه عکس 3*4 با استانداردهای پاسپورتی
 • آپلود واچر و رزرو هتل (در صورت نیاز)
 • ارائه رزرو بلیط رفت و برگشت (در صورت نیاز)

همینطور در صورت اقدام از طریق کارگزار، آژانس مسافرتی یا سفارت به مدارک زیر نیاز خواهد بود:

 • اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 1 قطعه عکس جدید و پاسپورتی 6*4
 • تمامی مدارک هویتی (اصل و کپی)
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • تلفن، آدرس محل سکونت و کار
 • واچر و رزرو هتل + بلیط رفت و برگشت (هماهنگ با تاریخ ویزا و سفر)
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • اثبات تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های سفر

توجه: رزرو هتل کمتر از 3 شب برای سفارت مورد پذیرش نخواهد بود. همینطور زمان تحویل یا مدارک درخواستی از سمت سفارت ممکن است متغیر و بیشتر از موارد اعلام شده باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای تحصیل در سنگاپور

انواع ویزای توریستی سنگاپور

همانطور که در بالا ذکر کردیم ویزای توریستی سنگاپور به صورت الکترونیکی و غیر حضوری صادر می گردد. این ویزا به مدت 3 ماه اعتبار ورود داشته اما فقط 1 ماه اجازه اقامت در این کشور را دارید.

اقامت توریستی سنگاپور از نظر نحوه صدور، دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

 • ویزا توریستی سنگاپور برای ایرانیان: ویزای فرودگاهی به ایرانیان تعلق نمی گیرد و آنها باید 10 روز قبل از سفر خود جهت اخذ ویزا یک ماهه اقدام نمایند.
 • ویزای توریستی فرودگاهی: بدین ترتیب که مسافر پس از ورود به این کشور با ثبت مهر در پاسپورت، مجوز دریافت می نماید که این ویزا شامل حال ایرانیان عزیز نمی شود.
 • ای ویزا Evisa سنگاپور: اخیرا این کشور ویزاهای به صورت برچسب در پاسپورت را حذف نموده و به جای آن برگه ای با نام ای ویزا را جایگزین نموده است. این نوع ویزا باید به صورت پرینت شده همراه مسافر در هنگام ورود به این کشور باشد.

همینطور لازم به ذکر است که ویزای توریستی سنگاپور به دو حالت فوری و عادی نیز صادر می شود که به ترتیب 7 الی 15 روز کاری زمان نیاز خواهد داشت و هزینه های صدور این دو ویزا متفاوت می باشد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای تولد سنگاپور

مراحل دریافت ویزای توریستی

اخذ ویزای توریستی از جمله کارهای آسان بوده و دارای شرایط خاصی نمی باشد. برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور، دو راه را در پیش رو خواهید داشت که در زیر به آن اشاره نمودیم. 

 1. به صورت آنلاین اقدام نمایید: با مراجعه به سایت اداره مهاجرت و وارد نمودن اطلاعات لازم در زمان ثبت نام، درخواست خود را ثبت نمایید. موضوع حائز اهمیت این است که باید فرودگاه مقصد خود را در سنگاپور نیز مشخص نمایید. امکان اقدام برای ویزا به صورت آنلاین در صورت داشتن مستر کارت و یا کردیت کارت میسر می باشد.
 2. از طریق سفارت و یا آژانس‌های مسافرتی اقدام نمایید: این کشور دارای سفارت در ایران نمی باشد و اگر شما قصد اقدام از طریق سفارت را دارید، باید به صورت حضوری به یکی از آژانس های مسافرتی معتبر یا سفارتهای خارج از ایران تشریف برده و از آن طریق اقدام نمایید. البته برای این کار نیازی به تعیین وقت قبلی نیست.

دلایل ریجکتی

بهتر است بدانید درخواست ویزای شما ممکن است بنا به یکی از دلایل زیر ریجکت می شود:

 • عدم وجود همراه و نداشتن دلیل خاصی برای ورود به سنگاپور: در این حالت امکان دارد مقامات مربوطه به اینکه هدف شما از آمدن به سنگاپور درخواست پناهندگی باشد، مشکوک شده و درخواست شما را رد می کنند.
 • سو پیشینه های مختلف یا در بلک لیست بودن یا هر موردی که شک افسران را برانگیزد.
 • سعی کنید صحت هر دلیلی که برای اخذ این ویزا در فرم ذکر نموده اید را با داشتن مدرکی مستند، اثبات نمایید.
 • یکی از حساسیتهای دولت این کشور برای دخترانی است که به تنهایی قصد سفر و اخذ ویزا دارند.
 • توضیح اشتباه و آوردن دلیل غیر منطقی برای سفر
 • عدم توانایی در اثبات بازگشت به کشور مبدا. (اکثر موارد با ارائه اموال موجود در کشور مبدا، شغل، تحصیل و … وابستگی به کشور مبدا را اثبات و این مورد را نیز رفع نموده.)

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا یکی از مسائل مهم برای گردشگران بوده اما بهتر است بدانید با توجه به میزان تورم و تغییر قیمت، نمیتوان هزینه دقیق و درستی را برای شما عزیزان بیان کنیم. بر اساس آخرین اطلاعات، هزینه اخذ ویزای توریستی سنگاپور برای درخواست ایرانیان (چه حضوری و چه آنلاین) 188 دلار آمریکا است.

در صورتی که شما قصد دارید این ویزا را سریع تر و فوری دریافت نمایید، تقریبا باید 260 دلار آمریکا بپردازید. در صورت درخواست آنلاین این مبالغ باید توسط مستر کارت و یا کردیت کارت، پرداخت گردد.

لازم به ذکر است در صورت ریجکتی ویزا استرداد و پس داده نخواهد شد. لازم به ذکر است هزینه ویزا برای دریافت سریع یا عادی ویزا در مرحله پرداخت تعیین می گردد.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ ویزای ازدواج سنگاپور

جاذبه ها و جاهای دیدنی سنگاپور

تصویر گاردنز بای بی-gardens by bay

کشور سنگاپور مدرن ترین کشور آسیا که به نام نیویورک آسیا معروف بوده جزو یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد. همین نام نشان دهنده جذابیت این کشور برای بازدید کنندگان می باشد. جاذبه ها و برخی جاهای دیدنی این کشور را به شرح زیر است:

 • گاردنز بای بی (Gardens by the Bay)
 • باغ‌های گیاه‌ شناسی (Botanic Gardens)
 • محله عرب ها و محله چینی ها
 • باغ وحش سنگاپور

بیشتر بخوانید: شرایط پناهندگی در سنگاپور

سفارت سنگاپور در تهران

عزیزانی که به دنبال آدرس سفارت در تهران هستند باید بدانند که همانطور که در بالا مطرح شد، این کشور در ایران سفارت ندارد. بهترین راه اخذ ویزای توریستی سنگاپور توسط ایرانیان عزیز این است که از طریق کارگزار و آژانس های هوایی معتبر اقدام نمایند چرا که این موضوع با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

آدرس وبسایت سفارت سنگاپور:   ica.gov.sg

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم که ویزای توریستی سنگاپور اجازه اقامت موقت به مدت 30 روز را به دارندگان می دهد. این ویزا تنها به دلیل سفر اعطا نمی شود و بنا به دلایل مختلف و حضور موقت در این کشور صادر می گردد. شاید شخصی قصد انجام مراحل درمان، شرکت در سمینار، کنفرانس کاری-تجاری یا بازدید از دوستان داشته باشد. در هر صورت باید برای هر دلیلی که جهت اخذ ویزا ذکر میکنید، مدارک مربوطه و اثبات کننده نیز ارائه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا