مطالب متفرقه

آشنایی با کشور انگلیس-شهر و بخش های انگلستان

انگلستان یکی از کشور های قدرتمند جهان می باشد. از نظر اقتصادی کشوری بزرگ و از نظر صنعتی دارای رتبه برتر می باشد. انگلیس از سمت غرب با ولز و از سمت شمال با اسکاتلند در ارتباط می باشد و دارای مزرهای برابر و یکسانی هستند همچنین از سمت جنوب غربی کشور  به دریای سلتی و از سمت شمال غرب آن به دریای ایرلند و از سوی شرق با دریای شمال در ارتباط است.

در جنوب کشور انگلستان کانالی وجود دارد به نام کانال مانش(کانال انگلیس) که این کانال انگلیس را از قاره اروپا  و کشور فرانسه مجزا می سازد. پایتخت این کشور شهر لندن می باشد این شهر پایتخت کشور بریتانیا هم می باشد. واحد ارز و پول این کشور پوند استرلینگ است.

وسعت کشور انگلیس تقریبا 130/395 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور تقریبا 66 میلیون نفر می باشد.انگلستان یکی از کشورهای تاسیس کننده در پادشاهی بریتانیا است. این کشور یکی از غنی ترین و ثروتمندترین کشورهای متحد بریتانیا است. رود معروف انگلستان رود تیمز می باشد که که از شهر لندن عبور میکند و سپس به دریای شمال می ریزد.

در این مقاله می خواهیم به آشنایی با کشور انگلیس و بررسی اقتصاد و قوانین دولت آن بپردازیم. شما با خواندن این مطالب اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد این کشور بدست می آورید.

بیشتر بخوانید: روشهای مهاجرت به انگلستان

تراکم جمعیت انگلیس

جمعیت انگلیس

طبق آمار بدست آمده جمعیت انگلیس تقریبا 66 میلیون نفر می باشد. این کشور از لحاظ تراکم جمعیت بیست و پنجمین کشور جهان است. همچنین انگلیس در ردیف پنجم قاره ی اروپا قرار گرفته است.

84 درصد کشور بریتانیا را کشور انگلیس تشکیل داده است. حدود 85 درصد مردم انگلیس سفیدپوستان و 7 درصد آنها آسیایی و 3 درصد آنان سیاه پوستان و 2 درصد آنان از قومیت و ملیت های مختلف دیگر متشکل شده است. 

حکومت و ساختار سیاسی انگلیس

دولت انگلستان

دولت انگلیس بر اساس حکومت دموکراسی پارلمانی(مشروطه) بنا شده است یعنی اینکه دولت بر اساس نظرات و رای مردم تعیین می گردد. مدت هر دولت 5 سال می باشد و هر 5 سال یکبار انتخابات صورت می گیرد. مقام اصلی و مهم در حکومت پارلمان مقام نخست وزیری می باشد. نخست وزیر همان رئیس دولت است که دولت و کشور را رهبری و اداره می کند. قوه مقننه این کشور از دو مجلس مجزا تشکیل شده است. 

حکومت انگلیس در واقع یک حکومت اصلی و مرکزی می باشد و حکومت های اسکاتلند و ولز و ایرلند جزو حکومت های فرعی انگلیس محسوب می شوند که یک سری مسئولیت ها و کارهای کوچک بر عهده ی حکومت های فرعی می باشد. به دلیل پارلمانی بودن دولت انگلیس یکسری کارها و قدرت های سیاسی کشور در اختیار پارلمان است.

پرچم انگلستان

پرچم انگلستان

پرچم انگلستان متشکل پرچم اسکاتلند و پرچم انگلیس میباشد و به عنوان پرچم پادشاهی متحد در سال 1606 با متحد شدن کشور انگلیس و اسکاتلند شکل گرفته شد. صلیب سفید برگرفته از پرچم اسکاتلند و صلیب قرمز پرچم مرتبط به مبارزه سنت جورج میباشد. پرچم انگلیس در سال 1801 به رسمیت شناخته شده است.

پرچم این کشور برگرفته از پرچم چند کشور در جهان میباشد و بیانگر کشورهای عضو پادشاهی میباشد. رنگ سفید پرچم انگلستان به معنای صلح، آرامش و صداقت و قرمز به معنای شجاعت و قدرت است. رنگ آبی پرچم هم به معنای عدالت و شکوه پادشاه میباشد.

استان ها، بخش ها و شهرهای انگلیس

شهر لندن

پایتخت انگلیس شهر لندن می باشد که یکی از مهمترین شهرهای انگلیس می باشد. لندن شهر مناسب و خوبی برای زندگی می باشد. انگلیس به قسمت ها و استان های مختلفی تقسیم شده است که شامل 9 منطقه و 48 استان و326 شهرستان میباشد. در اینجا به معرفی  برخی قسمت ها و منطقه های انگلیس می پردازیم.

منطقه و بخش های انگلیس

 1. اسکاتلند
 2. ولز
 3. ایرلند شمالی
 4. شمال غربی
 5. شمال شرقی
 6. جنوب غربی 
 7. جنوب شرقی
 8. یورکشایر و هامبر
 9. میدلندز غربی
 10. میدلندز شرقی
 11. شرق انگلیس
 12. لندن بزرگ

شهرهای انگلیس

 1. لندن
 2. منچستر
 3. کمبریج
 4. لیدز
 5. بیرمنگام
 6. ناتینگهام
 7. لیورپول  
 8. برایتون
 9. ساوتهمپتون
 10. دوور
 11. شفیلد
 12. هال
 13. نیوکاسل
 14. یورک
 15. بریستول
 16. آکسفورد
 17. گلاسگو
 18. کاردیف

مسلمانان در انگلیس

تعداد مسلمانان در انگلیس در حال افزایش است. هر ساله به تعداد مسلمانان انگلیس افزوده می شود به همین دلیل دومین دین مهم و بزرگ در انگلیس اسلام می باشد. بر این اساس در این کشور 600 مسجد و تعدادی مدارس اسلامی برای مسلمانان بنا شده است.

اولین مسجد در سال 1860 در کاردیف بنا شد و نکته جالب این است که اکثر مسلمانان اسلام این کشور را زنان تشکیل دادند زیرا زنان علاقه بیشتری به اسلام و مسلمانی دارند. طبق آمارهای بدست آمده مسلمانان این کشور در رده سنی کمتر از 10 سال می باشند.

اقتصاد انگلیس

اقتصاد انگلستان

یکی دیگر از کشورهای اقتصادی پیشرفته جهان کشور انگلیس می باشد. انگلیس اولین کشور صنعتی پیشرفته و بزرگ در قرن 19 شناخته شد زیرا از تولید داخلی و صنعت کشور خود پشتیبانی و حمایت میکرد. در نتیجه رتبه اول را در عرصه برترین کشور صنعتی کسب کرد.

یک سری سیاست های تجاری پیشرفته هم در این کشور وجود دارد. انگلیس در زمینه اقتصاد هم موفق است و همیشه سعی بر این داشتند که یک وضعیت ثابت و خوب اقتصادی را کنترل کنند.صنایع آهن، فولاد، کشاورزی و… جزوه صنایعی هستند که در کشور انگلیس مهم است و اهمیت زیادی برای این صنایع قائلند.

در نتیجه بعد از کشورهای اقتصادی جهان مانند آمریکا، آلمان، ژاپن و چین، کشور انگلیس در رده پنجم از نظر اقتصاد خوب قرار گرفته است و همچنین جزو تولید کنندگان مهم و بزرگ در زمینه نفت هم می باشد.

جایگاه جغرافیایی و آب و هوای انگلیس

موقعیت جغرافیایی انگلستان

کشور انگلیس یکی از کشورهای مهم در بریتانیا می باشد که به قسمت های جنوبی جزیره بریتانیا و به یکی از قسمت های کشور بریتانیا کبیر و ایرلند، انگلیس میگویند. در انگلیس منابع طبیعی فراوانی مانند جنگل و کوه های فراوانی قابل مشاهده می باشد. جالب است بدانید که بلندترین کوه انگلیس در بریتانیا واقع شده است.

همانطور که در بالا گفتیم انگلیس از جهات مختلف با سایر کشورها در ارتباط است. از سمت شمال با اسکاتلند و از سمت غرب کشور با ولز در ارتباط هستند و در سمت شمال غربی به دریای ایرلند و در جنوبی غربی دریای سلتی و در شرق این کشور دریای شمال واقع شده است. در جنوب این کشور کانال مانش وجود دارد. مرزهای آبی این کشور مهم می باشد که این مرزها انگلیس را از فرانسه و قاره اروپا مجزا می سازد.

در انگلیس جزیره های زیادی وجود دارد که به چند جزیره مهم انگلیس در اینجا اشاره می کنیم. این جزایر عبارتند از: جزیره من، جزیره وایت، جزیره بریتانیا، جزیره ایرلند و… . رود تیمز یکی از رودهای مهم و پرآب و انگلیس می باشد که از شهر لندن عبور می کند و سپس در دریای شمال میریزد. انگلیس دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد.

تغییرات زیادی در آب و هوای انگلیس وجود دارد و اصلا آب و هوای این کشور قابل پیش بینی نمی باشد. امکان دارد در هر فصل از سال گاهی اوقات با بارش باران مواجه شویم.مردم بر این باور غلط هستند که آب و هوای انگلیس همیشه بارانی می باشد ولی اصلا اینطور نیست. هوای معتدل و آفتابی هم در این کشور دیده می شود ولی در کل تابستان های گرم و زمستان های سرد را در انگلیس مشاهده می کنیم. 

فرهنگ انگلیس

در اینجا می خواهیم به فرهنگ جالب انگلیس اشاره کنیم. آمار طلاق انگلیس نسبت به سال های گذشته در حال کاهش است زیرا این کشور طلاق گرفتن را کار اشتباه و نادرستی می دانند. فرزندهای جوان و بزرگ خانواده باید از بزرگان خانواده ی خود نگهداری و  مراقبت کنند.

جالب است بدانید مردم انگلیس افرادی تنها و منزوی می باشند. جالب است بدانید آدمایی مهربان و صمیمی هستند و همیشه راهنمای خوبی برای مهاجران بودند و پذیرای افراد مهاجر به کشور خود می باشند و به آنها توجه می کنند. مردم انگلیس برای هدیه دادن به دیگران توجه خاصی قائل هستند. 

زبان در انگلیس

زبان اصلی و رسمی این کشور انگلیسی می باشد. بیشتر افراد این کشور( 98 درصد ) به زبان انگلیس صحبت می کنند. مهاجرت افراد مختلف با زبان های متفاوت باعث شده که زبانهایی مانند زبان ایرلندی(در ایرلند)، گالیک(در اسکاتلند)، ولزی( در ولز)، کورنیش(در کارناوال) و… هم در این کشور وجود داشته باشد و مردم به این زبانها هم صحبت می کنند.

دین در انگلیس

اکثر مردم انگلیس( حدود 71 درصد ) از دین های مسیحیت و پروتستان پیروی می کنند. مردم این کشور هر هفته یکشنبه برای عبادت به کلیسا می رفتند. طبق آمارهای گفته شده 3 درصد از جمعیت این کشور مسلمانان می باشند و بقیه ی افراد این کشور پیرو سایر دین و آیین هایی از جمله یهودی و … هستند.  

آموزش و پرورش در انگلیس

مدارس انگلستان

یکی از معروف ترین و مهمترین نظام آموزشی در جهان، نظام آموزشی و تحصیلی انگلیس می باشد. در انگلیس در سن 3 سالگی آموزش و تحصیل را آغاز می کنند. دوره دبیرستان در این کشور یک تحصیل اجباری برای تمامی مردمان است. لازم به ذکر است که دوره های تحصیل این کشور 5 مرحله می باشد. همچنین دانشگاه های این کشور زمینه پذیرش را برای دانشجویان بین المللی فراهم میکنند و آنها را برای تحصیل در دانشگاه های خود قبول میکنند.

سخن پایانی مجله مهاجرت

همانطور که در بالا به طور کامل در مورد این کشور خواندیم نتیجه میگیریم که انگلیس از نظر صنعتی رتبه برتر را کسب کرده است و از نظر اقتصادی اولین کشور بزرگ اقتصاد در قرن 19 می باشد. پایتخت این کشور شهر لندن می باشد که شهری بزرگ و مهم انگلیس است.

دومین دین بزرگ این کشور اسلام می باشد و تعداد زیادی مسجد و مدرسه اسلامی برای مردم مسلمان خود تاسیس کردند. اشتباه اکثر مردم این است که انگلیس همیشه با باران همراه است ولی اصلا اینطور نیست. انگلیس دارای آب و هوای معتدل می باشد. زبان مردمان این کشور انگلیسی است پس به دلیل امکانات موجود در این کشور افراد تمایل برای مهاجرت به انگلیس را دارند.

منبع: fa.wikipedia.org

4 دیدگاه

 1. سلام بابت مطلب خوبتون سپاسگزارم
  پایتخت انگلیس چه شهری است ؟؟ شرایط مهاجرت به انگلیس به چه صورتیه ؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   پایتخت کشور انگلیس، شهر لندن است. شما از طریق 7 روش میتوانید به این کشور مهاجرت نمایید. شرایط هر یک از روشهای مهاجرتی متفاوت بوده بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه مهاجرت به انگلستان کلیک نمایید.
   با تشکر از همراهی شما

 2. سلام وقت بخیر ممنونم بابت مطلب خوبتون
  پایتخت انگلیس کدوم شهر می باشد و جمعیت کشور انگلیس چقدره؟

  1. سلام دوست عزیز
   پایتخت کشور انگلستان شهر لندن بوده و طبق آخرین اطلاعات بدست آمده جمعیت کشور انگلستان تقریبا 67 میلیون نفر است.
   با تشکر از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا