مهاجرت

مهاجرت به انگلستان، بررسی روشهای مهاجرتی و اخذ اقامت

کشور انگلیس جزو یکی از کشورهای پیشرفته در جهان بوده است. در ابتدا بهتر است بدانید نام دیگر کشور انگلیس(انگلستان) کشور بریتانیا میباشد. هر ساله افراد زیادی از کشورهای جهان به کشور انگلیس مهاجرت میکنند. اکثر مهاجران به شهر لندن که پایتخت کشور انگلستان است مهاجرت میکنند.

شهر لندن یکی از شهرهای محبوب و پرطرفدار در بین مهاجران بوده است. شما میتوانید از طریق مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت کنید. بهتر است بدانید که کشور انگلیس جزو کشورهای گران محسوب میشود. این کشور دارای سیستم آموزشی پیشرفته ای است به همین دلیل افرادی که قصد تحصیل دارند به این کشور مهاجرت میکنند.

نرخ بیکاری در کشور انگلیس بسیار پایین میباشد و شما میتوانید شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. در کشور انگلستان شرایط و امکانات خوب و زیادی برای افراد فراهم شده است. انگلستان دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی میباشد.

لازم به ذکر است که بدانید کشور انگلیس از حوزه شینگن جدا شده است و جزو اتحادیه اروپا به حساب نمی آید. به طور کلی برای اخذ اقامت دائم انگلیس باید به مدت 8 الی 10 سال در این کشور زندگی کنید.

با ما همراه باشید که در ادامه به بررسی کامل مهاجرت به انگلیس، راه های مهاجرتی انگلیس، مزایا و معایب مهاجرت و …. میپردازیم.

معرفی کشور

کشور انگلیس دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی بوده است. پایتخت این کشور شهر لندن میباشد. واحد ارز این کشور پوند استرلینگ است. این کشور از سمت غرب با کشور ولز، از جهت شمال با کشور اسکاتلند دارای مرزهای یکسانی میباشد.

از جهت جنوب غربی با دریای سلتی و از جهت شمال غربی با دریای ایرلند و از سمت شرق با دریای شما در اتباط است.در این کشور کانالی به نام کانال مانش وجود دارد که انگلیس را از فرانسه و قاره اروپا جدا میسازد. جمعیت انگلستان تقریبا نزدیک به 66 میلیون نفر است. جزو کشورهای ثروتمند جهان محسوب میشود.

بیشتر بخوانید: کشور انگلیس، اولین کشور پیشرفته صنعتی جهان

مزایای مهاجرت

کشور انگلیس از مزیت های زیادی برخوردار است. هر ساله افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشور انگلیس هستند. در انگلیس شرایط خوبی برای شهروندان فراهم شده است تا افراد در این کشور به راحتی زندگی کنند. در اینجا به برخی از نکات مثبت مهاجرت به کشور انگلیس میپردازیم. این مزیت ها عبارتند از:

 • دارای اقتصادی پیشرفته و بزرگ جهان
 • بهره مندی از بهترین دانشگاه های انگلیس
 • کیفیت خوب و بالای زندگی
 • آب و هوای معتدل و خوب
 • بهره مندی از شغل متناسب با شرایط خود 
 • دارای مراکز درمانی پیشرفته
 • بهره مندی از خدمات درمانی رایگان
 • بهره مندی از تحصیل رایگان( برای افراد زیر 18 سال)
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلیس

هزینه های زندگی

یکی از مسائل مهم برای تمامی افرادی که قصد دارند به کشور انگلیس مهاجرت کنند موضوع هزینه میباشد. با توجه به تغییرات قیمت و نرخ ارز نمیتوان به طور دقیق هزینه ها را بیان کرد. در کشور انگلیس کیفیت زندگی بسیار بالا میباشد. همینطور درآمد افراد به نسبت خوب است در نتیجه به همین دلیل هزینه زندگی در انگلیس ممکن است بالا باشد.

لازم به ذکر است هزینه زندگی با توجه به شهرهای انگلیس متفاوت میباشد. شهر لندن نسبت به سایر شهرها گرانتر بوده است. بهتر است بدانید به طور میانگین هزینه زندگی در انگلستان بین 1500 پوند تا 2500 پوند میباشد.

شرایط و قوانین مهاجرت

شما برای مهاجرت به انگلیس باید ویزای متناسب با شرایط خود را اخذ کنید. همانطور که میدانید انواع راه های مهاجرتی مانند ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و … وجود دارد. شما باید در سفارت کشور انگلیس برای اخذ ویزای خود اقدام کنید و درخواست صدور ویزا دهید.

لازم به ذکر است شما با اخذ ویزای شینگن نمیتوانید به کشور انگلیس مهاجرت کنید. اگر شما از طریق ویزای تحصیلی به کشور انگلیس مهاجرت کنید نمیتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. شما در این صورت باید از طریق روش های دیگر مانند ویزای کار یا ازدواج و … اقامت دائم دریافت کنید.

شما بعد از اینکه به مدت 8 الی 10 سال در کشور انگلیس زندگی کردید میتوانید اقامت دائم انگلستان را اخذ کنید. بهتر است بدانید شما بعد از 2 سال که اقامت دائم را اخذ کردید میتوانید پاسپورت و تابعیت این کشور را هم دریافت کنید. البته لازم به ذکر است هر یک از روش های مهاجرت به انگلیس دارای شرایط و قوانین مختص به خود میباشد.

مدارک مورد نیاز

شما برای مهاجرت به انگلستان باید یکسری مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. سپس این مدارک را باید به سفارت انگلیس به صورت ترجمه شده تحویل دهید. بهتر است بدانید هر یک از ویزاهای مهاجرتی دارای مدارک مربوط به ویزای خود میباشد. در اینجا مدارک مورد نیاز و اصلی برای مهاجرت را بیان میکنیم. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • فرم درخواست ویزا
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی
 • نامه مالی جهت اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه های مهاجرت

انواع راه های مهاجرت 

بهتر است بدانید هر یک از روش های مهاجرت به انگلیس قوانین مختص به خود را دارد. در اینجا میخواهیم به معرفی و بررسی هر یک از راه های مهاجرتی به انگلیس بپردازیم. روش های مهاجرتی به انگلیس عبارتند از: ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و …

ویزای کاری

کشور انگلیس به نیروی کار بسیاری نیاز دارد و زمینه شغلی در این کشور برای افراد فراهم میباشد.برای مهاجرت کاری به انگلیس باید برای اخذ ویزای Tier 2 اقدام کنید. شما برای اینکه از طریق ویزا کار به این کشور مهاجرت کنید باید از سوی یکی از کارفرمایان انگلیس یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

سپس باید امتیازات لازم را اخذ کنید و شرایط شما طبق سیستم امتیاز بندی انگلیس بررسی میشود. دولت انگلیس برای برخی از افراد مهاجر قوانین و شرایط خاصی معین کرده است.

بهتر است بدانید بابت کار در انگلیس باید مهارت و تبحر زیادی داشته باشید. ویزای کار این کشور به مدت 5 سال اعتبار دارد. پس اگر شما دارای مهارت خاصی هستید میتوانید به راحتی ویزای کار را دریافت کنید و اقامت دائم را اخذ کنید. ویزای کار در انگلیس از انواع مختلفی تقسیم شده است.

بیشتر بخوانید: | ویزای کاری انگلستان | *معرفی انواع ویزای کار* |

ویزای تحصیلی

کشور انگلستان دارای سیستم آموزشی و دانشگاه برتر و پیشرفته در جهان میباشد. سالانه افراد زیادی برای تحصیل در انگلیس اقدام اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای Tier 4 میکنند. لازم به ذکر است دولت انگلیس برای دانشجویان مهاجر بورسیه و کمک هزینه های مختلفی در نظر گرفته است.

البته به طور میانگین هزینه تحصیل بین 10/000 تا 15/000 پوند میباشد. زمانی که تحصیل شما به پایان رسید و فارغ التحصیل شدید به مدت 4 ماه فرصت دارید به دنبال کار باشید و از طریق ویزای کار اقامت دائم خود را اخذ کنید. یکی از شهرهای مهم برای تحصیل در انگلیس شهر لندن میباشد. دو دانشگاه برتر در جهان در این شهر واقع شده است. 

بیشتر بخوانید: “ویزای تحصیلی انگلستان” / “بررسی شرایط اخذ ویزا”

ویزای ازدواج

اگر شما قصد ازدواج دارید و میخواهید اقامت انگلستان را اخذ کنید باید با یک شخصی که اقامت دائم انگلستان را داشته است و جزو شهروندان این کشور به حساب می آید ازدواج کنید. بهتر است بدانید ازدواج شما باید به صورت قانونی و رسمی باشد. شما میتوانید به مدت 6 ماه در این کشور بمانید تا به صورت قانونی ازدواج کنید.

برای اینکه بتوانید ازدواج کنید باید سن 18 سال به بالا داشته باشید. همسر انگلیسی شما باید از نظر مالی شرایط خوبی را داشته باشد. هزینه اخذ ویزای ازدواج تقریبا نزدیک به 95 پوند بوده است. شما باید رابطه واقعی خودتان را به مدت 18 ماه به دولت انگلیس ثابت کنید.

بیشتر بخوانید: *ویزای ازدواج انگلستان* | شرایط ازدواج صوری

پناهندگی

پناهندگان بنا به دلایلی مانند مشکلات جنسی، مشکلات نژادی، مشکلات عقیدتی و … در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. اگر شما میخواهید به عنوان پناهنده به این کشور مهاجرت کنید باید به کشور انگلیس ثابت کنید که مورد آزار و اذیت بسیار زیادی قرار گرفته اید. باید دلایل خود را بیان کنید تا آنها قانع شوند.

بهتر است بدانید که شما ابتدا در کمپ های مخصوص پناهندگان زندگی میکنید تا دلایل و مدارک توسط آفیسر بررسی شود. ویزای پناهندگی روش بسیار دشوار و سختی میباشد. در بین راه ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما پیش بیاید. ما این روش را اصلا به شما توصیه میکنیم.

بیشتر بخوانید: *پناهندگی در انگلستان* | ×بررسی عوامل ریجکتی ویزا×

ویزای توریستی

سالانه افراد زیادی برای تفریح و گردشگری، دیدار با اقوام و آشنایان به کشور انگلیس مهاجرت میکنند. این افراد از طریق ویزای توریستی به این کشور مهاجرت میکنند. این کشور از طبیعت و مناظر زیبا و منابع گردشگری زیادی تشکیل شده است. با اخذ ویزای توریستی میتوانید به مدت 6 ماه در این کشور بمانید.

شما باید قصد و هدفتان را برای اخذ ویزای توریستی به انگلیس ثابت کنید. بعد از پایان اعتبار ویزا باید کشور را ترک کنید. برای اخذ این ویزا باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید از پس هزینه های خود برآیید.

بیشتر بخوانید: [*ویزای توریستی انگلستان | بررسی هزینه اخذ ویزا*]

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری را با نام ویزای Tier 1 هم می شناسند. شما برای سرمایه گذاری در این کشور باید به مبلغ 2 میلیون پوند سرمایه داشته باشید. باید با این 2 میلیون پوند در اوراق قرضه یا در ثبت شرکت ها و یا در سرمایه های مشترک، سرمایه گذاری کنید.

شما با اخذ ویزای سرمایه گذاری میتوانید پس از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری نیاز به مدرک زبان با نمره بالا ندارید. سرمایه گذاری در انگلیس از روش های مختلفی تشکیل شده است.

شما میتوانید با توجه به شرایطتان از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری و کارآفرینی برای سرمایه گذاری اقدام کنید. ویزای Tier 1 در انگلستان برای افراد خاصی صادر می شد و در حال حاضر بنا به بر گفته سایت های معتبر این ویزا دیگر صادر نمیشود.

بیشتر بخوانید: ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای تولد

انگلستان از قانون خون پیروی میکند. قانون خون به این معناست که برای اخذ تابعیت فرزند باید یکی از اعضای والدین تابعیت انگلیس را داشته باشد و جزو شهروندان این کشور محسوب شود. بهتر است بدانید از طریق قانون خاک نمیتوانید برای فرزند خود تابعیت انگلیس را اخذ کنید.

فرزندان میتوانند تا سن 18 سالگی اقامت خود را دریافت کنند. البته اگر هیچ یک از اعضای والدین تابعیت انگلیس را نداشته باشد و فرزندشان در خاک این کشور به دنیا بیاید در صورتی فرزند تا 10 سالگی در این کشور زندگی کند میتواند اقامت انگلیس را اخذ کند.

بیشتر بخوانید: [ *ویزای تولد انگلستان* | تولد فرزند با اخذ ویزای توریستی ]

ویزای نخبگان

ویزای نخبگان یا به عبارت دیگری ویزای گلوبال تلنت برای افراد خاصی صادر میشود. افرادی که در زمینه های مختلف هنری، ورزشی و … مهارت دارند میتوانند از طریق این ویزا به انگلیس مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. البته افراد دیگری که در زمینه های شغلی خود و در زمینه های رشته های تحصیلی خود دارای مهارت خاصی میباشند.

به عبارت دیگر افراد نخبه و متخصص هستند میتوانند از طریق این ویزا اقدام کنند. بهتر است بدانید برای اخذ این ویزا نیاز به شرایط مالی خوبی نیست. شما باید در زمینه های مختلف نخبه علمی، هنری و تکنولوژی دارای مهارت و توانایی بسیار بالایی باشید.

ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ جایگزین ویزای Tier 1 شده است. شما برای اخذ ویزای استارت آپ باید از یکسری شرایط برخوردار باشید. باید شهروند انگلیس یا شهروند اتحادیه اروپا باشید. اگر شما علاقه بسیار زیادی به راه اندازی و استارت یک بیزینس و تجارتی را دارید باید از طریق یکی از موسسات و سازمان های انگلیس مورد حمایت قرار بگیرید. اخذ این ویزا به مدت 3 هفته طول میکشد.

سخن پایانی مجله مهاجرت

کشور انگلستان دارای اقتصاد پیشرفته ای میباشد. انگلیس جزو اتحادیه اروپا محسوب نمیشود. از سوی دیگر دارای دانشگاه های برتر جهان است و همچنین از سیستم آموزشی برتری تشکیل شده است که با اخذ ویزای تحصیلی میتوانید از این سیستم آموزشی و دانشگاه ها بهره مند شوید.

نرخ بیکاری در انگلیس بسیار پایین میباشد و موقعیت های شغلی فراوانی برای افراد فراهم شده است. پس میتوانید از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید. با اخذ اقامت کشور انگلستان از خدمات درمانی رایگان و کیفیت بالای زندگی در این کشور بهره مند میشوید. روشهای مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که میتوانید با توجه به شرایطتان از طریق یکی از این روشها اقدام کنید.

شما با اخذ ویزای ازدواج میتوانید اقامت دائم انگلیس را اخذ کنید البته که باید با یک شخصی که اقامت و تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنید. ویزای پناهندگی جزو پرخطرترین روش مهاجرتی محسوب میشود که این روش برای مهاجرت اصلا توصیه نمیشود.

ویزای سرمایه گذاری از انواع مختلفی تشکیل شده است و شما برای اخذ این ویزا باید مبلغ 2/000/000 پوند سرمایه اولیه داشته باشید. انگلستان از قانون خون پیروی میکند در نتیجه یکی از اعضای خانواده باید اقامت انگلیس را اخذ کرده باشد تا بتواند با تولد فرزند، فرزند آنها هم اقامت و تابعیت انگلیس را اخذ کند. با اخذ ویزای توریستی میتوانید برای مدتی به این کشور سفر کنید و به دیدار اقوام و آشنایان خود بروید و یا برای تفریح و گردشگری به این کشور بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا