مطالب متفرقه

فرم راندوو اقامت ترکیه✔️【0 تا 100 گرفتن راندوو در ترکیه】

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید یا به دنبال پاسخ سوال «راندوو ترکیه چیست» هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید. راندوو (turkish-randevu) یکی از مراحل مهم و کلیدی برای مهاجرت به کشور ترکیه است و جزییات مختلفی دارد. در این مطلب بررسی کاملی بر روی مراحل گرفتن راندوو، سوالات، مدارک و قوانین این فرایند مهاجرتی خواهیم داشت. 

بیشتر بخوانید: کیملیک ترکیه

راندوو ترکیه چیست؟

راندوو به انگلیسی (turkish-randevu) در لغت به معنای قرار ملاقات است اما زمانی که حرف از مهاجرت باشد، راندوو ترکیه معنای خاصی دارد. بنابراین در جواب سوال «راندوو چیست» باید گفت راندوو ترکیه به معنای گرفتن وقت ملاقات در اداره مهاجرت این کشور است. برای هر نوع اقامتی در ابتدا نیاز است که فرم‌های راندو را پر کرده و تحویل اداره مهاجرت ترکیه بدهید. نیاز هست که قبل از مراجعه به اداره مهاجرت فرم‌های مربوطه را آماده کرده و تنها در زمان تعیین شده به ادامه مهاجرت مراجعه نمایید در غیر این صورت به کار شما رسیدگی نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با کشور ترکیه

فرم مهاجرت به ترکیه
راندوو چیست

وقت ملاقات بدین منظور تنظیم می شود تا فرد متقاضی مدارک خود را به اداره مهاجرت ارائه کند و مراحل اداری و همچنین مصاحبه را پشت سر بگذارد. در نتیجه گرفتن راندوو اقامت ترکیه به معنای تنظیم زمانی برای ارائه مدارک و همچنین مصاحبه با افسر مهاجرت است. به افسر اداره مهاجرت گوچ اداره سی (Göç idaresi) گفته می شود.

برای گرفتن راندوو در ترکیه باید به سایت راندوو اقامت ترکیه مراجعه کرد. پس از مراجعه به سایت، باید فرم راندوو اقامت ترکیه پر شود تا اداره مهاجرت وقت مناسبی برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک تعیین کند. البته برخی افراد ترجیح می دهند مبلغی به شرکت های مهاجرتی بپردازند و مسئولیت پر کردن فرم راندوو اقامت ترکیه را به آن ها واگذار کنند. 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره پاسپورت ترکیه و اخذ آن

نحوه گرفتن راندوو اقامت ترکیه به چه صورت است؟

مدارک لازم برای راندوو ترکیه
turkish-randevu
خروج از ترکیه بعد از راندوو 

 

برای گرفتن وقت راندوو در ترکیه بهتر است در خاک این کشور حضور داشته باشید. البته باید دقت داشت ویزای توریستی تنها ۹۰ روز اعتبار دارد و در همین زمان باید برای تکمیل فرم مهاجرت به ترکیه و طی کردن مراحل گرفتن راندوو در ترکیه اقدام شود. در صورتی که در این بازه زمانی موفق به تعیین وقت برای مصاحبه راندوو نشوید، باید ۳ ماه به ایران برگردید و دوباره برای حضور در خاک ترکیه اقدام کنید.

بیشتر بخوانیدخرید ملک در ترکیه

پس از اینکه نوبت راندوو را دریافت کردید، می توانید از کشور ترکیه خارج شوید. البته خروج از ترکیه بعد از راندوو در صورتی امکان پذیر است که مدت اقامت ۹۰ روزه به پایان نرسیده باشد.

پس از خروج باید در موعد مقرر برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به خاک ترکیه برگردید. اگر هم مدت اقامت ۹۰ روزه شما تمام شده باشد، نباید از این کشور خارج شوید؛ زیرا پس از خروج تا ۹۰ روز امکان بازگشت به کشور ترکیه را نخواهید داشت.

برای کنسل کردن وقت راندوو کار خاصی نیازی نیست انجام دهید و در صورتی که در زمان مقرر شده در جلسه مصاحبه حضور پیدا نکنید، به طور خودکار راندوو لغو می شود. برای گرفتن مجدد راندوو باید ۲ هفته از زمان جلسه قبلی گذشته باشد. دقت داشته باشید زمان راندوو در شهرهای مختلف متفاوت است. برای مثال اخذ راندوو اقامت ترکیه برای شهر استانبول ممکن است تا سه ماه زمان ببرد اما در شهرهایی مثل ازمیر و آنکارا تعیین زمان راندوو در مدت کوتاهی (شاید کمتر از یک ماه) انجام می شود.

نکات ضروری هنگام درخواست فرم راندوو اقامت ترکیه

 • در صورت ناقص بودن مدارک، حداکثر یک ماه فرصت تکمیل مدارک به شما داده می‌شود.
 • در صورت کامل بودن مدارک و اقدام به صورت خانوادگی، کارت اقامت برای کلیه اعضای خانواده صادر خواهد شد.
 • نتیجه از طریق راه ارتباطی (ایمیل یا اس‌ام‌اس) که در فرم درخواس ذکر کرد‌ه‌اید، اعلام می‌شود.
 • بعد از تاییدیه، کارت اقامت تحویل اداره پست داده می‌شود و رسید آن از طریق راه ارتباطی برای شما ارسال می‌شود. ارسال کارت حداکثر یک ماه زمان خواهد برد.
 • در صورت درخواست خانوادگی اقامت، برای هر یک از اعضاء حتی کودکان و نوزادان باید فرم جداگانه‌ای پر شده و هزینه آن نیز پرداخت گردد.
 • بعد از اراسال درخواست تا زمان اعلام نتیجه باید در ترکیه حضور داشته باشید، در غیر این صورت درخواست مشا باطل می‌گردد.
 • امکان تغییر تاریخ مصاحبه وجود ندارد بنابراین در زمان تعیین شد در اداره مهاجرت حضور داشته باشید.
 • در زمان درخواست راندوو تاریخ انقضای پاسپورت نباید کمتر از 1 سال و 2 ماه باشد.
 • اداره مهاجرت تنها مدارک اجاره‌ای را قبول خواهد کرد که در اداره نوتر تنظیم شده باشند.
 • عکس ارائه شده برای راندوو باید حتما بیومتریک باشد و دارای پس زمینه سفید باشد.
 • درهنگام پر کردن فرم نزدیک‌ترین اداره مهاجرت به محل خود را انتخاب کنید تا در هنگام مصاحبه به راحتی در محل مصاحبه حضور داشته باشید.

بیشتر بخوانید: حق خاک ترکیه

مدارک لازم برای راندوو ترکیه چیست؟

مدارک لازم برای راندوو ترکیه
مدارک لازم برای گرفتن وقت راندوو ترکیه

“مدارک لازم برای دریافت راندوو ترکیه” چیست؟

 • اصل و کپی پاسپورت
 • ترجمه رسمی پاسپورت
 • ۶ قطعه عکس پرسنلی
 • اجاره نامه رسمی که مورد تایید روتر باشد
 • بیمه درمانی یکساله
 • شماره مالیاتی یا ورگی نومرسی
 • رضایت نامه والدین یا قیم (برای افراد کمتر از 18 سال)
 • تکمیل فرم های مربوط به اقامت
 • قبض برق یا گاز یا آب که به نام شما باشد

دقت داشته باشید برای کودکی که زیر ۱۸ سال سن دارد حضور یکی از والدین در کشور ترکیه الزامی است. از طرفی قانونی برای دریافت راندوو ترکیه به صورت خانوادگی تعیین نشده است. بنابراین تمام افراد خانواده باید هزینه های اداره مهاجرت را به طور کامل پرداخت کنند. حتی نوزادان و کودکان نیز باید به صورت جداگانه مراحل دریافت اقامت را پشت سر بگذارند. در صورت نیاز ممکن است مدارکی مانند گواهی عدم سوءپیشینه یا پرینت حساب بانکی نیز از شما درخواست شود.

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در ترکیه + هزینه اقامت ترکیه

آدرس سایت راندوو ترکیه

برای ثبت نام راندوو ترکیه باید به سایت ثبت نام راندوو ترکیه به نشانی e-ikamet.goc.gov.tr مراجعه کنید. دقت داشته باشید سایت اداره مهاجرت کشور ترکیه بارها دچار خطا و مشکل شده است. پس بهتر است مراحل ثبت نام راندوو ترکیه را به روزهای آخر موکول نکرده و در زمان مناسب نسبت به ارسال مدارک و پر کردن فرم ها اقدام کنید.

آیا سوالات راندوو ترکیه پیچیده است؟

 سوالات مصاحبه اقامت ترکیه معمولا خیلی سخت یا پیچیده نیستند و به نحوی طراحی می شوند که بیشتر افراد می توانند به آن ها پاسخ دهند. طبق گزارش اکثر مهاجران ایرانی در اکثر موارد تنها یک یا دو سوال پرسیده می شود. در حقیقت فرایند راندوو بیشتر برای بررسی مدارک و مستندات متقاضیان است.

نکته ای که در زمان مصاحبه باید به آن دقت داشت، رعایت ادب و داشتن ظاهری آراسته است. اختیار افسر مصاحبه در تایید یا رد متقاضی بسیار زیاد است. بنابراین باید سوالات را به بهترین شکل پاسخ دهید و آداب اجتماعی را به خوبی رعایت کنید. آفسر مهاجرتی در هنگام مصاحبه می‌خواهد هدف شما را از ورود به ترکیه بداند بنابراین سوالات را به روشنی پاسخ دهید.

بیشتر بخوانید: پردرآمدترین مشاغل‌ در ترکیه

اخذ راندوو اقامت ترکیه
turkish-randevu

نکات مهم در مورد راندوو ترکیه

خب تا اینجا متوجه شدیم راندوو چیست و جزییات زیادی از این فرایند مهاجرتی را شناختیم. افرادی که می خواهند برای گرفتن راندوو ترکیه اقدام کنند باید بدانند زمان تعیین شده توسط اداره مهاجرت این کشور به هیچ وجه تغییر نمی کند. تعیین محل راندوو نیز به عهده متقاضی است. بنابراین بهتر است نزدیک ترین محل را انتخاب کنید تا دچار مشکلات حمل و نقل نشوید.

دولت ترکیه یک شماره تماس برای پیگیری امور مهاجرت و زمان راندوو مشخص کرده است. افرادی که پس از انجام مراحل اداری و ارسال مدارک پیامک یا ایمیلی دریافت نکرده اند، می توانند با شماره ۱۵۷ پرونده های اقامتی تماس بگیرند و پیگیری لازم برای تعیین وقت را انجام دهند.

افرادی که ۵ سال از اعلام موافقت و مقیم شدن آن ها در ترکیه می گذرد، می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. امکان ثبت درخواست راندوو از تمامی ادارات مهاجرت شهرهای مختلف کشور ترکیه وجود دارد.

مسئولیت وارد کردن تمام اطلاعات بر عهده شخص متقاضی است. بنابراین در زمان پر کردن فرم مهاجرت دقت کافی را به خرج دهید. بهتر است مطالب مرتبط با آموزش ثبت نام راندوو ترکیه را به طور کامل مطالعه کنید و یک بار قبل از پر کردن فرم واقعی، نمونه فرم اقامت ترکیه را به طور کامل بررسی کنید. بدین ترتیب شانس شما برای موفقیت بیشتر خواهد بود و تلاش ها و هزینه راندوو ترکیه هدر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: بهترین سایت‌های خرید و فروش ملک در ترکیه

سخن پایانی مجله مهاجرت

راندوو ترکیه یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت به این کشور است. راندوو در حقیقت گرفتن وقت مصاحبه با افسر مهاجرت و ارائه مدارک است. مصاحبه راندوو سختی چندانی ندارد اما همه چیز باید با نظم و محترمانه پیش برود. مدارک نیز باید به صورت کامل و صحیح ارائه شود. هر گونه نقص در مدارک یا اشتباه در مصاحبه ممکن است باعث ایجاد مشکل و حتی رد شدن درخواست مهاجرت شود. پس در تمام مراحل راندوو نهایت دقت خود را به کار بگیرید و تمام نکات ذکر شده در این مطلب را رعایت کنید.

سوالات متداول درباره فرم راندوو اقامت ترکیه

راندوو ترکیه چیست؟

راندوو ترکیه به معنای گرفتن وقت ملاقات در اداره مهاجرت این کشور است. جهت گرفتن هر نوع اقامتی در ترکیه نیاز است که نسبت به پر کردن فرم راندوو و تحویل مدارک جهت گرفتن وقت سفارت اقدام کنید.

نحوه پیگیری راندوو به چه صورت است؟

پس از مصاحبه تاییدیه مدارک شما طی 90 روز اعلام می شود. همچنین افرادی که پیامک یا ایمیلی دریافت نکرده اند، می‌توانند با شماره ۱۵۷ برای پیگیری تماس بگیرند.

هزینه راندوو ترکیه چقدر است؟

هزینه راندوو ترکیه شامل فیش واریزی 80 دلاری برای مالیات و 72 لیر هزینه کارت+هزینه بیمه یکساله ترکیه می باشد. دانشجویان تنها نیاز به پرداخت هزینه صدور کارت اقامت هستند و هزینه‌های حق خاک دریافت نمی‌گردد.

سوالات مصاحبه راندوو ترکیه چیست؟

سوالات مصاحبه اقامت ترکیه معمولا خیلی سخت یا پیچیده نیست و در اکثر موارد تنها یک یا دو سوال پرسیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا