مهاجرتویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری آلمان، بررسی روشهای سرمایه گذاری در آلمان

یکی از روشهای مهاجرت به آلمان، اخذ ویزای سرمایه گذاری میباشد. کشور آلمان کشوری پیشرفته و توسعه یافته ای است. کشور آلمان دارای رتبه خوبی از لحاظ اقتصادی در جهان میباشد. به همین دلیل سالانه افراد زیادی از طریق ویزای سرمایه گذاری به کشور آلمان مهاجرت میکنند.

اگر شرایط سرمایه گذاری در آلمان را دارید بهتر است بدانید که کشور آلمان برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد زیرا این کشور از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری و زندگی و … شرایط بسیار خوبی دارد. تمامی افراد میتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم آلمان را اخذ کنند.

البته لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در آلمان از روش های مختلفی مانند ثبت شرکت، خرید ملک و … تشکیل شده است و شما با توجه به شرایط خودتان میتوانید از طریق یکی از روش ها اقدام کنید. شما با اخذ این ویزا و اخذ اقامت دائم آلمان می توانید برای خانوادتان هم اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

در ادامه به بررسی کامل و دقیق تر در مورد ویزای سرمایه گذاری در بورس آلمان، شرایط و قوانین اخذ ویزا، مزایا و معایب، استانداردهای سرمایه گذاری و … میپردازیم. پس با مجله مهاجرت همراه باشید.

شرایط و قوانین اخذ ویزا و اقامت

همانطور که در بالا ذکر کردیم ویزای سرمایه گذاری از روش های مختلفی تشکیل شده است. سالانه افراد زیادی برای سرمایه گذاری در آلمان به این کشور مهاجرت میکنند. در ابتدا با اخذ این ویزا به شما اقامت موقت آلمان داده می شود. بعد از مدت 5 سال اگر کسب و کار و سرمایه گذاری شما موفق باشد به شما اقامت دائم ارائه میگردد.

در این صورت شما از برخی حقوق شهروندان آلمان برخوردار می شوید و بعد از گذشت 8 سال میتوانید تابعیت کشور آلمان را کسب کنید. لازم به ذکر است که با همه ی روش های سرمایه گذاری آلمان نمیتوانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

اگر شما قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری را دارید باید به دولت آلمان ثابت کنید که به هدف سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … به این کشور مهاجرت میکنید. لازم به ذکر است بدانید که سرمایه گذاری با توجه به روش های مختلفی که دارد شرایط و قوانین متفاوتی هم دارد. مدت زمان صرف شده برای هر یک از این ویزاها متفاوت می باشد.

برای مثال اخذ ویزا برای ثبت شرکت ممکن است 2 الی 5 ماه زمان ببرد ولی در کل زمان زیادی برای اخذ این ویزا صرف نمی شود. با مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت آلمان می توانید برای اعضای خانوادتان هم اقامت دائم اخذ کنید.

شرایط مالی

شما برای اخذ این ویزا باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید. حداقل سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در آلمان 50/000 یورو میباشد. شما می توانید چند شریک داشته باشید و بهتر است بدانید که شما باید تمکن مالی خودتان را به دولت آلمان اثبات کنید.

علاوه بر سرمایه جهت سرمایه گذاری در آلمان باید سرمایه جهت برطرف کردن نیازهای زندگی خودتان را هم داشته باشید. اخذ ویزای سرمایه گذاری در آلمان ممکن است 7 الی 10 ماه طول کشد.

مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری

در اینجا می خواهیم به مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری آلمان بپردازیم. مزایای ویزای سرمایه گذاری در آلمان عبارتند از: آلمان کشور بزرگی از لحاظ اقتصاد می باشد. یک کشور صنعتی برتر در قاره اروپا است. عضو شنگن می باشد. بعد از گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

میتوانید با اخذ این ویزا بعد از مدت 8 سال تابعیت آلمان را اخذ کنید. پاسپورت آلمان دارای ارزش بالایی می باشد.نرخ بیکاری در آلمان بسیار کم است. این کشور برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد. زمان زیادی برای این ویزا صرف نمیشود. به مدرک زبان سطح بالا نیاز ندارید. برای اعضای خانواده میتوانید اقامت دائم اخذ کنید. از درآمد خوب بهره مکند میشوید. از شرایط و کیفیت بالای زندگی برخوردار می شوید.

معایب ویزای سرمایه گذاری در آلمان عبارتند از: هزینه های بالا مهاجرت و اخذ ویزا و اقامت، هزینه مالیات سالیانه، هر شخصی نمیتواند به راحتی شعبه و نمایندگی افتتاح کند، هزینه بالا سرمایه گذاری، هزینه ی بالای تمدید ویزا.

هزینه های ویزای سرمایه گذاری

یک مسئله مهم برای تمامی افرادی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند بخش هزینه های آن می باشد. البته که با توجه به روش های مختلف ویزای سرمایه گذاری نمیتوان هزینه دقیقی برای این نوع ویزا تعیین کرد. برای مثال روش هایی وجود دارد که افراد میتوانند در انتها اقامت دائم آلمان را اخذ کنند که همان ابتدا از افراد هزینه ای دریافت می کنند.

برای روش خرید ملک افراد نمی توانند در انتها اقامت دائم اخذ کنند به همین دلیل از این افراد هزینه ای دریافت نمی شود. پس نتیجه میگیریم هزینه تمامی روش ها با یکدیگر متفاوت می باشد. بهتر است بدانید که روش خرید ملک یکی از کم هزینه ترین روشهای ویزای سرمایه گذاری در آلمان میباشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

در اینجا می خواهیم مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان را بیان کنیم. شما باید این مدارک را جمع آوری کنید سپس ترجمه کنید و آنها را به سفارت آلمان ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • گواهی و مدارک مالی جهت اثبات داشتن تمکن مالی
 • مجوز جهت شروع کسب و کار 
 • رزومه و سابقه کاری در شرکت های فعال
 • دو عدد عکس پرسنلی
 • پاسپورت معتبر و کپی آن
 • فرم درخواست اقامت موقت
 • بیمه درمانی سفر
 • فیش حقوقی و قرارداد کاری(در صورت داشتن کار در ایران)
 • رسید و گردش حساب بانکی جهت اثبات داشتن سرمایه
 • نامه ی گواهی ثبت شرکت

استانداردهای سرمایه گذاری

استانداردهای سرمایه گذاری شامل فاکتور سیاسی، قضایی و وضعیت اقتصادی آن کشور می باشد. برای مثال شما باید از سیستم قضایی آلمان اطمینان حاصل نمایید که اگر برای شما مشکلی پیش آمد به راحتی بتوانید حق خود را دریافت کنید. عامل دیگر که شما باید به آن دقت کنید وضعیت اقتصادی آلمان می باشد.

اقتصاد پیشرفته و پویا باعث می شود شما با سرمایه گذاری در آلمان سود بیشتری دریافت کنید.شما قبل از اینکه یکی از روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنید باید استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان را بازبینی کنید و مطمئن شوید که آن کشور دارای ثبات سیاسی میباشد و هیچ مشکلی ندارد.

بهتر است بدانید که استانداردهای دیگری مانند نرخ کنترل فساد، نرخ مصادره مال و ثروت و … وجود دارد. همانطور که در بالا بیان کردیم باید قبل از اینکه اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کنید باید یکسری موارد را بررسی کنید.

یکی از مسائل مهم وضعیت اقتصادی کشور می باشد. شما باید عواملی مانند تولید ناخالصی داخلی، نرخ مالیاتها، بهره و سود بانکی، نرخ تورم، بورس و نرخ رشد ارز و … را بررسی کنید زیرا به شما کمک می کند تا یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

انواع روش های سرمایه گذاری

در اینجا میخواهیم انواع روش های سرمایه گذاری در آلمان را بررسی کنیم. روش های مختلف سرمایه گذاری آلمان شامل ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه میباشد. هر یک از این روش ها دارای شرایط و قوانین مختلف هستند. در ادامه به صورت کامل هر یک از این روش ها را بررسی خواهیم کرد.

ثبت شرکت

همانطور که در بالا ذکر کردیم کشور آلمان از لحاظ اقتصادی و تجارت بسیار پیشرفته و پویا میباشد. یکی از روش های سرمایه گذاری در آلمان، ثبت شرکت می باشد. این روش جزو یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در آلمان است. شما برای ثبت شرکت در آلمان باید یک طرح درست و خوبی داشته باشید.

شما باید طرح تجاری را برای راه اندازی شرکت به آلمان ارائه دهید تا طرح شرکت شما توسط دولت آلمان تایید شود. لازم به ذکر است که بدانید شما با هر نوع تجارت و کسب و کاری نمی توانید موفق به ثبت شرکت در آلمان شوید. هزینه ی ثبت شرکت تقریبا 4/000 یورو می باشد.

برای استارت شرکت در آلمان باید حداقل 25/000 دلار داشته باشید. شما می توانید برای ثبت شرکت شریک داشته باشید و یک نفر را به عنوان مدیرعامل تعیین کنید در این صورت هزینه کمتری بابت راه اندازی شرکت پرداخت می کنید.

خرید ملک

همانطور که در بالا برای شما ذکر کردیم برخی از روش های ویزای سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم آلمان و تابعیت این کشور نمیشوند. روش خرید ملک یکی از بهترین روش های ویزای سرمایه گذاری در آلمان میباشد. شما با این روش نمیتوانید اقامت دائم و پاسپورت و تابعیت آلمان را بدست آورید.

شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک هم باید یک طرح تجاری ارائه دهید و باید طرح شما توسط دولت آلمان تایید شود. بعد از مرحله تایید میتوانید برای خرید ملک اقدام کنید.خرید ملک در آلمان به دلیل پایین بودن قیمت های ملک، به دلیل تغییر جمعیت، افراد زیادی متقاضی خرید ملک می باشند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت و اقامت با خرید ملک، بهترین و ارزان ترین کشورها

کار آفرینی

شما برای کارآفرینی در آلمان می توانید از دو طریق اقدام کنید. روش اول این می باشد که شما میتوانید با اخذ ویزای کاری، تحصیلی و … به کشور آلمان مهاجرت کنید سپس در آنجا شروع به کارآفرینی کنید.جهت اخذ این ویزا شما فقط باید توانایی و مهارت کافی داشته باشید و در حرفه ی مدنظرتان سابقه کاری داشته باشید.

شما برای این نوع روش باید از لحاظ مالی از شرایط خوبی برخوردار باشید. روش دیگر این می باشد که شما باید ایده و طرح جدید و موفقی ارائه کنید تا آنها طرح شما را تایید کنند. این کسب و کار جدید علاوه بر اینکه باعث سود برای شما میشود باید باعث رشد اقتصادی کشور و باعث راه اندازی یک کسب و کار جدید در آلمان شود. 

خرید اوراق قرضه

یکی دیگر از راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه یا سرمایه گذاری در سهام آلمان می باشد. دولت فدرال سالانه اوراق قرضه می فرستد. این اوراق از انواع مختلفی تشکیل شده است و اوراق 3 ماهه تا 30 ساله برای افراد صادر می کنند. البته بهتر است بدانید که هر چه سهام شما مدت بیشتری داشته باشد در نتیجه عملکرد بیشتری خواهید داشت.

از آنجایی که واحد پول آلمان یورو می باشد این اوراق را به ارز کشور تبدیل میکنند. افراد سرمایه گذار می توانند این سهام یا اوراق را از کسانی که دارای مجوز سرمایه هستند خریداری کنند. شما میتوانید یک حساب کارگزاری آنلاین ایجاد کنید تا به سرمایه خود نظارت داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که شما با این روش نمی توانید اقامت دائم آلمان را اخذ کنید. نکته مثبت این روش این است که حامی این نوع سرمایه گذاری دولت فدرال آلمان می باشد و از نظر سود و سرمایه برای شما بهتر است و جزو بهترین نوع سرمایه گذاری در آلمان به حساب می آید.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم کشور آلمان جزو کشورهای پیشرفته میباشد و دارای اقتصاد قدرتمندی است. پس افرادی که علاقه به سرمایه گذاری دارند کشور آلمان کشوری بسیار خوب برای سرمایه گذاری میباشد. بعد از مدت 5 سال اگر کسب و کار شما در آلمان موفق باشد به شما اقامت دائم داده میشود.

شما بابت سرمایه گذاری در آلمان باید از شرایط مالی بسیار عالی برخوردار باشید. ویزای سرمایه گذاری در آلمان از مزایای زیادی تشکیل شده است. برخی از این مزیت ها عبارتند از: اخذ اقامت دائم، اخذ پاسپورت ارزشمند آلمان، نرخ کم بیکاری و … . ویزای سرمایه گذاری آلمان از انواع مختلفی مانند ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا