مهاجرتویزای سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند 2021

با توجه به اینکه فنلاند جزو کشورهای اتحادیه اروپا میباشد. و دارای زیرساخت های اقتصادی-فرهنگی و ثبات سیاسی بین المللی است. میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری باشد.سرمایه گذاری ، یکی از روش های مهاجرت به فنلاند است.فنلاند، سطح جدیدی از رفاه اجتماعی را فراهم آورده است. و از طرفی مهاجرت به فنلاند در سال 2021 برعکس  دیگر کشورهای اروپایی پیچیده نیست. و از طریق شناسایی مسیرهای مهاجرتی این کشور و کسب اطلاعات، به راحتی میتوانید روش مهاجرت خود به این کشور را انتخاب و اقدام نمایید.در ادامه این مطلب به بررسی روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور خواهیم پرداخت.

شرایط سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند از روشهای مختلفی امکان پذیر است. و البته تمام آنها به جز خرید ملک و اوراق بورس به اقامت این کشور ختم میشوند.

هدف سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در کشوری دیگر، اخذ اقامت آن کشور به همراه کسب سود میباشد. پس علاوه بر بررسی مسیرهای سودآور در بحث سرمایه گذاری، حائز اهمیت است که کدام یک از این مسیرها به اخذ اقامت نیز میرسد.در این راستا، کشورهایی مناسب خرید و فروش ملک هستند که دارای تعداد بالایی از گردشگران باشند. مثلا اسپانیا جزو این دسته کشورهاست.

اخذ اقامت فنلاند از دیگر مسیرهای سرمایه گذاری در این کشور میسر است. در ابتدا اقامت موقت این کشور اعطا شده. و بعد از گذشت 5 سال،زندگی در فنلاند می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید ملک

دولت فنلاند، نقش پر رنگی را در در بازار املاک و مستغلات این کشور دارد.از مسیرهای سرمایه گذاری در این کشور نیز،خرید ملک است.بیشتر از نیمی از 80000 خانه اجاره ای در فنلاند،توسط یارانه های دولتی ساخته شده اند. این خانه ها متعلق به شهرداری بوده و توسط شرکت های مسکن و مقامات محلی مدیریت میگردند. پس بازار ملک برای سرمایه گذاران محدود است.

با اینکه شهر هلسینکی پایتخت فنلاند، خانه های گرانتری از دیگر شهرهای این کشور دارد. جاذبه بیشتری برای سرمایه گذاران خرید ملک داشته است.

19% املاک در هلسینکی تحت مالکیت شخصی بوده و باقی در مالکیت نهادهای عمومی اند.نهادهای مربوط به بخش مستغلات و مسکن نیز در این باره نقش مهمی ایفا میکنند. طبق آمار سال 2018، در هلسینکی 2.2% افزایش قیمت ملک، و در دیگر شهرها، 0.6% افت قیمت داشته است. دولت فنلاند از طریق خرید ملک،هیچ گونه اقامتی اعطا نمی کند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت و اقامت با خرید ملک، بهترین و ارزان ترین کشورها

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند نیز یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود، ساختاری است که یک شخص مسئول بدهی شرکت نمیباشد.ثبت شرکت محدود، انفرادی نبوده و نیاز به حداقل یک عضو هیئت مدیره و یک عضو معین دارد.

همچنین شما به عنوان یک خارجی میتوانید شرکتی که زیر شعبه شرکتی تابع است راه اندازی کنید.شرکت تابعه نمی تواند همان نام شرکت را به عنوان شرکت اصلی خود داشته باشد. البته این روش از ثبت شرکت، در مقایسه با ثبت با مسئولیت محدود، فرایند تشکیل، شرایط و الزامات متفاوتی دارد.

برای ثبت شرکت در فنلاند به عنوان یک خارجی، الزام است که شخصی که شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را عضو هیئت مدیره نمایید. برای ایجاد کسب و کار باید مدارک مورد نیاز را به بانک و دفتر ثبت نام دولت فنلاند، تحویل دهید.از مراحل دشوار ثبت شرکت افتتاح حساب بانکی است. چرا که برای مبارزه با پولشویی دولت این کشور بسیار سختگیرانه عمل میکند. هزینه اولیه برای ثبت شرکت،معمولاً 2500 یورو است.که باید به حساب بانکی واریز شود.سپس شرکت می تواند در اداره ثبت نام فنلاند، ثبت و شناسه کسب و کار دریافت نماید. این پروسه برای اتباع خارجی بسیار سخت و همراه با دشواری بوده. همچنین اخذ اقامت از این طریق تضمین قوی ای ندارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای ثبت شرکت، از کشورهایی که پروسه ثبت آسانتری دارند استفاده کنید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در فنلاند

از طریق طریق آژانس های مهاجرتی سرمایه گذاری، میتوان برای کارآفرینی در این کشور، که از دیگر مسیرهای سرمایه گذاری در این کشور است.نیز میسر است.در ابتدای این امر، باید اثبات کنید که فعالیت مد نظر شما بر اقتصاد فنلاند اثر مثبتی و سودآوری خواهد داشت.

فنلاند برای اتباع خارجی،این فرصت را فراهم نموده تا ایده های نوآورانه را در بازار کار این کشور، پیاده کنند.چرا که در سالهای اخیر این کشور در زمینه های محیط زیست، انرژی پاک(انرژی سبز)، علوم مهندسی و … پیشرفت های بسزایی داشته است.

چنانچه به عنوان کارآفرین در فنلاند قصد فعالیت دارید. باید اجازه اقامت نیز داشته باشید.باید فعالیت های تجاری خود را در اداره ثبت نام فنلاند، ثبت کنید، اگر که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستید و یا اقامت دائم کشورهای نظیر آن را ندارید. و سپس برای اخذ  مجوز اقامت کارآفرین، درخواست نمایید.این درخواست به دو مرحله بررسی خواهد شد:

 1. در ابتدا مرکز ELY(مرکز توسعه اقتصادی) حمل و نقل و محیط زیست فنلاند، سودآوری شرکت شما را بر اساس طرح کسب و کار(بیزینس پلن) شما، تامین مالی و دیگر موارد مرتبط را ارزیابی می کند.
 2. در این مرحله، مرکز خدمات مهاجرت فنلاند درباره اجازه اقامت شما تصمیم گیری مینماید.

سرمایه گذاری در فنلاند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

روشی دیگر از سرمایه گذاری و دریافت اقامت از دولت فنلاند.خرید اوراق قرضه دولتی است. این روش به دو صورت انجام پذیر است:

 1. به صورت قابل برگشت: در این حالت، فرد مبلغی معین را به زمان محدود (مثلا 5 سال) از طریق کشور فنلاند سپرده میکند. که سریعا باعث اخذ اقامت دائم فرد میشود. و بعد از مدت معین شده، اصل پول بدون سود به شخص باز میگردد.
 2. به صورت غیر قابل برگشت: متقاضی هزینه هایی را که دولت مشخص نموده را برای خرید اوراق قرضه، پرداخت نموده و هزینه به شخص باز نخواهد گشت.

استارت آپ در کشور فنلاند

یکی از مسیرهای جذاب سرمایه گذاری و اخذ اقامت فنلاند مسیر، استارت آپ فنلند است. دولت این کشور از ایده ای خلاق و استارت آپ بسیار حمایت میکند. و برای  این کار تقاضای مدرک زبان و یا حتی سرمایه اولیه ندارد. چه بسا با پذیرفته شدن ایده سازنده شما، خود حامی و اسپانسر طرح شما گردد. شما ایده های خود را میتوانید برای دولت این کشور ارسال کرده و در عرض نهایتا 6 ماه منتظر اخذ جواب باشید. با دریافت جواب مثبت از دولت فنلاند، شما علاوه بر اقامت خود، می توانید اقامت خانواده تان را نیز دریافت کنید.

اگر شما از این طریق وارد فنلاند شوید، اقامتی موقت به دست می آورید. و بعد می توانید اقامت خود را دائمی کرده و حتی پاسپورت فنلاند را نیز به دست آورید.

مزایای سرمایه گذاری در فنلاند

از مزایای مهم اخذ اقامت در فنلاند و سرمایه گذاری در این کشور، به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

 • وجود این کشور در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب
 • ثبات وضعیت سیاسی و اقتصادی فنلاند
 • تسلط بر چند زبان در این کشور(سوئدی، انگلیسی و فنلاندی)
 • دارای ریسک سرمایه گذاری بسیار کم
 • حمایت و استقبال از سرمایه گذاران خارجی برای رتبه عالی در کم بودن فساد اقتصادی در فنلاند
 • متخصص در بسترهای ساخت و تولید، صادرات، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهداشت و سلامت و فناوری سبز
 • دارای نیروی کار قوی
 • برخورداری از بازار آزاد در اقتصاد جهانی با کشورهای همچون انگلستان و فرانسه
 • دارای رقابت بالا در اقتصاد جهانی و جذب سرمایه گذار

معایب سرمایه گذاری در فنلاند

از جمله مواردی که به عنوان نقطه منفی سرمایه گذاری در فنلاند میتوان یاد کرد، موارد زیر می باشد:

 • بالا بودن میزان مالیات در این کشور که 30%-19% میباشد.
 • کمبود بازار داخلی
 • به دلیل قدرت و بی نیازی این کشور، فنلاند برای سرمایه گذاران خارجی طرح تشویقی ندارد.
 • سخت گیری در زمینه طرح تجاری
 • وابسته بودن به صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا