مطالب متفرقه

معرفی کشور اتریش، معرفی استانها و شهرهای اتریش

در این مقاله می خواهیم به آشنایی با کشور اتریش بپردازیم و اطلاعات مورد نیاز و مفیدی را در مورد این کشور در اختیار شما بگذاریم. مساحت کشور اتریش نزدیک به 83/879 کیلومتر مربع میباشد. کشور اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش شناخته شده است.

کشور اتریش از جهت شمال با کشور چک و سمت جنوب با کشور اسلوونی در ارتباط است. از جهت شرق با کشور مجارستان و از جهت غرب با سوئیس دارای مرزهای مشترکی می باشد.

جمعیت کشور اتریش نزدیک به 8/902/600 نفر میباشد. البته هر ساله با مهاجرت افراد جمعیت اتریش رو به افزایش است. اتریش دارای 9 ایالت میباشد. پایتخت این کشور شهر وین است که جزو بزرگترین شهرهای قاره اروپا به حساب می آید. دین رسمی این کشور مسیحیت کاتولیک میباشد. واحد پول کشور اتریش یورو میباشد.

با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی کامل تر و دقیق تر در مورد کشور اتریش، جمعیت این کشور، آب و هوای این کشور و … بپردازیم.

بیشتر بخوانید: روشهای مهاجرت به اتریش

اسم کشور اتریش

نام کشور اتریش تلفظ فرانسوی دارد که به فرانسوی به صورت autriche  نوشته میشود. اتریش به زبان آلمانی به معنی پادشاهی شرقی می باشد. جالب است بدانید که در برخی از کشورهای اسلامی کشور و در زمان دوره قاجاریه اتریش را به نام نَمْسا می شناختند. البته نام نَمْسا ریشه روسی دارد و افراد ترک زبان و عرب اتریش را به این نام میشناسند و نَمْسا  صدا میزنند.

تراکم جمعیت اتریش

طبق آخرین آمار بدست آمده، جمعیت کشور اتریش  تقریبا 8/902/600 میلیون نفر است. جالب است بدانید سالانه جمعیت مردم ایران در اتریش رو به افزایش است. اکثر مردمان ایرانی در اتریش در شهر وین زندگی میکنند. جمعیت شهر وین تقریبا 2 میلیون نفر است و جزو شهرهای بزرگ در کشور در قاره اروپا به حساب می آید.

نظام حکومتی اتریش

حکومت کشور اتریش به جمهوری فدرال پارلمانی معروف است و با نظرات و انتخابات مردمی رئیس جمهور اتریش تعیین می شود و رئیس جمهور(رئیس فدرال) جزو بالاترین نماینده دولت اتریش به حساب می آید. در اتریش هر 6 سال یکبار برای تعیین رئیس جمهور انتخابات برگزار می شود.

مجلس کشور اتریش در شهر وین اتریش واقع شده است. در 14 دسامبر 1995 کشور اتریش عضو سازمان ملل شد. حکومت این کشور از نوع دموکراتیک است. ریاست دولت اتریش همان صدراعظم اتریش می باشد. وظیفه مجلس دولت اتریش قانون گذاری کشور است.

این مجلس به دو قسمت شورای ملی و بخش شورای ایالتی تقسیم شده است که هر کدام از این بخش ها وظیفه های متفاوتی دارند. جالب است بدانید که در اتریش شورای ملی به شورای پایین و شورای ایالتی به شورای بالاتر معروف است. در شورای ملی اتریش 6 حزب مختلف وجود دارد.

استانها، بخش ها و شهرهای اتریش

9 ایالت در کشور اتریش واقع شده است. این ایالت ها عبارتند از: ایالت بورگن‌ لاند، ایالت کرنتن در کشور اتریش، ایالت اتریش پایین، ایالت اتریش بالا، ایالت سالزبورگ، ایالت اشتایرمارک، ایالت تیرول، ایالت فورآرلبرگ، ایالت وین. پایتخت کشور اتریش شهر وین میباشد که تقریبا نزدیک به 2 میلیون نفر جمعیت دارد.

وین جزو بزرگترین شهرهای کشور اتریش می باشد. جالب است بدانید که شهر وین در اتحادیه قاره اروپا جزو نهمین شهرهای بزرگ محسوب میشود.

شهرهای مهم کشور اتریش

 1. وین
 2. گراتس
 3. اینسبروک
 4. زالتسبورگ
 5. کلاگن فورت
 6. لینتس
 7. لئوبن
 8. آیزن اشتات
 9. فیلاخ
 10. برگنتس

مسلمانان در اتریش

طبق آمارهای بدست آمده جمعیت مسلمانان در کشور اتریش نزدیک به 500/000 نفر است که تقریبا 6 درصد جمعیت اتریش را در برمیگیرد. در کشور اتریش از سال 1912 دین اسلام به عنوان یکی از دین های رسمی شناخته شده است. اکثر مسلمانان در ایالت های غربی اتریش مانند فورآرلبرگ ساکن هستند. در کشور اتریش برای مسلمانان یک مرکز مذهبی ساختند که این مرکز به نام مرکز اسلامی امام علی وین می باشد.

اقتصاد اتریش

کشور اتریش جزو یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در زمینه اقتصاد و تولید ناخالصی داخلی است. برخی از صنایع بزرگ کشور اتریش در سال 1980 به صورت صنایع ملی شناخته شده اند. یکی از شرکای اصلی و مهم کشور اتریش در زمینه اقتصاد کشور آلمان میباشد.

در کشور اتریش دولت کارگری بسیار قدرتمند بوده و بر زندگی و کار کارگران تاثیر بسیاری گذاشته است. بهتر است بدانید که تقریبا 6 درصد از مردم کشور اتریش زیر خط فقر میباشند. نرخ بیکاری در کشور اتریش بسیار پایین میباشد که طبق آمار بدست حدود 4.3 درصد است.

کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، سوئیس و فرانسه جزو کشورهای صادرکننده به کشور اتریش میباشند. همینطور کشور اتریش دارای صنعتی میباشد که در حال پیشرفت است. در تولید ناخالصی داخلی کشور اتریش 1.6 درصد آن مربوط به بخش کشاورزی، 67.3 درصد آن مربوط به بخش خدمات و 30.4 درصد آن مربوط به بخش صنعت میباشد.

صنایع صادراتی اتریش عبارتند از:

 • مواد شیمیایی
 • فلزات
 • ماشین آلات
 • کاغذ و مقوا
 • محصولات کشاورزی
 • لوازم نقلیه موتوری
 • آهن

جایگاه جغرافیایی و آب و هوای اتریش

کشور اتریش در قاره اروپا واقع شده است. طبق آمار بدست آمده مساحت اتریش نزدیک به 83/879 کیلومتر مربع میباشد. کشور اتریش دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی میباشد. در این کشور با تابستان های گرم و زمستان های سرد مواجه میشویم. کوه های آلپ شرقی در کشور اتریش قرار دارد که این مناطق کوهستانی دارای آب و هوای مرطوب و سرد میباشد.

در بخش های شرقی اتریش جلگه و تپه های زیادی واقع شده است. رودخانه دانوب هم در کشور اتریش قرار دارد. جالب است بدانید که کشور اتریش جزو کشورهایی که بیشترین مرز مشترک را دارند شامل میشود.

اتریش با 8 کشور دیگر دارای مرز یکسان میباشد. کشور اتریش از جهت شمال با کشور چک و جهت جنوب با کشور اسلوونی در ارتباط است. البته از جهت شرق با کشور مجارستان و از جهت غرب با سوئیس دارای مرزهای مشترکی می باشد.

فرهنگ اتریش

یکی از مسائل مهم در کشور اتریش این میباشد که بسیار به قوانین کشور خود احترام میگذارند. اکثر مردم دارای رفتاری رسمی میباشند ولی در عین حال مهربان هستند. جالب است بدانید که اکثر افراد در شهر وین به خانواده ی خود بسیار اهمیت میدهند و افرادی محافظه کار میباشند.

این افراد بسیار به تفریح و خوشگذرانی علاقه دارند. مردم اتریش با افراد مهاجر و توریست در کشور خود رفتاری رسمی دارند ولی برای آنها ارزش و احترام خاصی قائل هستند. بهتر است بدانید در گذشته کشور اتریش به عنوان پایتخت فرهنگی قاره اروپا شناخته شده است. مردم کشور اتریش در برخی از مناسبت های خاص لباس های سنتی و محلی می پوشند.

زبان مردم اتریش

مردم کشور اتریش به زبان آلمانی با یکدیگر صحبت میکنند. زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی اتریش شناخته شده است. البته جالب است بدانید که برخی از افراد به زبان های کروات، مجارستانی، اسلوونیایی، انگلیسی هم با یکدیگر صحبت میکنند. لازم به ذکر است بدانید که بیشتر از 98 درصد مردم کشور اتریش با زبان اتریشی صحبت میکنند.

دین در اتریش

دین به رسمیت شناخته شده ی کشور اتریش مسیحیت کاتولیک میباشد. طبق آمارهای بدست آمده نزدیک بر 75 درصد مردم اتریش از دین کاتولیک پیروی میکنند و حدود 3.5 درصد آنها اوانجلیستی هستند. جمعیت مسلمانان در اتریش تقریبا 686/599 نفر میباشد. لازم به ذکر است بدانید که مذهب های مختلفی مانند بودائیسم، یهودیت، هندوئیسم و همینطور طرفداران کلیسای ارتدکس در کشور اتریش قرار دارد.

آموزش و پرورش در اتریش

کشور اتریش دارای سیستم آموزشی خوبی میباشد که برای هر فردی 10 سال تحصیل اجباری میباشد. بهتر است بدانید که سیستم آموزشی اتریش به 4 بخش تقسیم شده است که عبارتند از مهدکودک( کودکان زیر 3 سال)، دوره ابتدایی( 6 تا 10 سال)، دوره دبیرستان (10 تا 19) و دانشگاه.

سیستم آموزشی کشور اتریش از مراکز دولتی و غیردولتی تشکیل شده است. برای مثال برخی از افراد در بعضی از دانشگاه های اتریش بابت هر ترم تحصیلی باید مبلغ 700 یورو بپردازند.

یکی از دانشگاه های قدیمی و خوب کشور اتریش دانشگاه وین می باشد که در شهر وین واقع شده است. لازم به ذکر است در کشور اتریش 23 دانشگاه دولتی تاسیس شده است که برخی از افراد میتوانند بورسیه این دانشگاه ها شوند.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم که کشور اتریش دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی میباشد. شهر وین پایتخت کشور اتریش است که یکی از بزرگترین شهرهای قاره اروپا محسوب میشود. نظام آموزشی در این کشور به 4 بخش تقسیم میشود و دارای دانشگاه های برتر می باشد و 10 سال تحصیل برای تمامی افراد اجباری میباشد.

زبان رسمی کشور اتریش زبان آلمانی است. حکومت کشور اتریش پارلمانی فدرال میباشد. مسلمانان نزدیک به 6 درصد جمعیت اتریش را در بر گرفته اند. کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر اقتصاد میباشد. اتریش دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی می باشد.

اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید بهتر است بدانید که اتریش کشوری خوب و پیشرفته ای میباشد که هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند.

منبع: fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا