مطالب متفرقه

کیملیک ترکیه: مراحل + هزینه + عکس کیملیک 2024

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعاتی اعم از شرایط اخذ کیملیک ترکیه kimlik kart، مدارک لازم، مزایای کارت کیملیک، انواع کارت کیملیک، نحوه و مراحل اخذ کارت، مدت اعتبار و تمدید کیملیک کارت، هزینه دریافت کارت کیملیک، علت ریجکتی درخواست، اقدامات لازم برای مفقودی کارت و … میپردازیم پس با مجله مهاجرت همراه باشید.

کارت کیملیک ترکیه (kimlik card) چیست؟

تصویر کارت کیمیلک چیست-What is Turkish Kimlik card

کارت کیملیک یا کارت اقامت نشان دهنده هویت، مشخصات شخصی، مدت اعتبار اقامت و سکونت شما در این کشور می باشد. اگر قصد اقامت بیش از 3 ماه را دارید باید نسبت به اخذ کارت کیملیک ترکیه اقدام نمایید. جالب است بدانید کیملیک در زبان ترکی به معنای هویت بوده و همانند کارت ملی یا کارت شناسایی ایرانیان میباشد.

تمامی اطلاعات شخصی اعم از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، نوع اقامت و … بر روی کیملیک کارت ذکر شده و یک شماره سریال 11 رقمی بر روی کارت درج شده که شماره کیملیک نامیده می شود. در برخی از کارت های کیملیک این شماره سریال با پیش شماره 99 شروع شده که عدد 99  T.C (شماره فرد) می باشد.

شما برای انجام امور و خدمات دولتی و الکترونیکی در این کشور به شماره 11 رقمی کیملیک نیاز دارید. لازم به ذکر است با اخذ کارت کیملیک، شهروند این کشور محسوب نمی شوید. اخذ کیملیک کارت صرفا به این معناست که شما مقیم کشور ترکیه هستید و به صورت موقت یا دائم در این کشور اقامت دارید.

از چند روش متفاوت می‌توان نسبت به گرفتن کیملیک کارت اقدام نمود. این کارت نشان می‌دهد که شما به صورت قانونی در ترکیه اقامت دارید. اگر نیاز به اقامتی بیشتر از 90 روز دارید باید برای گرفتن کیملیک کارت اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها

شرایط و مدارک اخذ کارت کیملیک ترکیه

یکی از شرط اصلی اخذ کیملیک کارت، واجد شرایط بودن اخذ اقامت ترکیه میباشد. به عبارت دیگر شما باید اقامت این کشور را از طریق یکی از روشهای مهاجرت به ترکیه مانند اجاره یا خرید ملک، ویزای تحصیلی و … دریافت کنید تا موفق به اخذ کارت کیملیک شوید. در صورت عدم اخذ اقامت ترکیه نمیتوانید کارت کیملیک را دریافت کنید.

بیمه سلامت یکی دیگر از شرایط لازم جهت اخذ کیملیک ترکیه بوده و باید به دولت این کشور ثابت کنید که مرتکب به هیچ خلاف و جرمی نشده اید. شما باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نسبت به اخذ کارت کیملیک اقدام نمایید.

در گذشته پروسه اخذ کیملیک ترکیه بسیار پیچیده و زمانبر بوده؛ به همین منظور دولت این کشور تصمیم گرفت شرایط و پروسه اخذ اقامت و کارت اقامت ترکیه برای متقاضیان آسان تر کند تا افراد زیادی توانایی اخذ کیملیک ترکیه را داشته باشند. 

توجه: لازم به ذکر است در صورتیکه کارت کیملیک دریافت نکرده اید و بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته اید ملزم به پرداخت جریمه می شوید و در نهایت ممکن است ممنوع الخروج می شوید.

شرایط کیملیک ترکیه

بهتر است بدانید اگر قصد سفر به این کشور را دارید با اقامت توریستی ترکیه میتوانید به این کشور مهاجرت کنید. اما اگر قصد دارید مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشید؛ ملزم به اخذ کارت اقامت هستید. دولت ترکیه به قصد هویت بخشیدن به شهروندان اتباع خارجی (اقامت دائم یا موقت) کارت کیملیک را در نظر گرفته است.

به طور کلی شرایط گرفتن کیملیک ترکیه به شرح زیر است:

 • حضور در خاک این کشور
 • اجاره یا خرید ملک در این کشور
 • دریافت بیمه نامه از شرکت های بیمه معتبر
 • ثبت نام در سایت اداره مهاجرت جهت دریافت رزرو وقت مصاحبه

مدارک لازم برای کیملیک ترکیه

تصویر مدارک کارت کیملیک-Kimlik card documents

جهت اخذ کارت کیملیک ترکیه ابتدا باید مدارک ذکر شده در زیر را جمع آوری کنید. سپس باید مدارک را به زبان ترکی استانبولی ترجمه کرده و به اداره مهاجرت ترکیه تحویل دهید. در صورت نقص مدارک، به مدت 1 ماه فرصت دارید تا مدارک خود را تکمیل کنید. 

 • پاسپورت معتبر + کپی رنگی از پاسپورت
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست مجوز اقامت در سایت(فرم راندوو) + کپی
 • چهار قطعه عکس 6 در 4
 • کپی آخرین مهر ورود به ترکیه
 • اصل اجاره‌ نامه + کپی
 • دریافت کد مالیاتی (ورگی نومرسی)
 • رسید پرداخت هزینه کارت کیملیک و حق خاک
 • ارائه بیمه‌ نامه (بیمه سلامت)
 • تاییده آدرس محل سکونت متقاضی از شهرداری منطقه سکونت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه تاییدیه آدرس محل سکونت از شهرداری
 • کپی کارت اقامت
 • کپی اجاره‌ نامه که با مهر دفتر اسناد رسمی یا نوتر ثبت شده باشد. (در صورتیکه از طریق اجاره ملک قصد اخذ اقامت دارید)

بیشتر بخوانید: حق خاک ترکیه چیست

مزایای کیملیک ترکیه

شما با اخذ کارت کیملیک ترکیه از مزایای بی شماری برخوردار می شوید. با اخذ این کارت به راحتی میتوانید در این کشور زندگی کنید و به انجام امور و فعالیت های اداری بپردازید. مزایای کیملیک کارت به شرح زیر است: 

 • مجوز شرکت در کلاس‌ های آموزشی
 • ثبت‌ نام در مدارس
 • امکان خرید خودرو
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • پرداخت قبض آب، برق، مالیات
 • اطلاع از بدهی ها به دولت
 • امکان اجاره یا خرید ملک در کشور ترکیه
 • حضور در این کشور بدون سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • بهره‌ مندی از خدمات درمانی و پزشکی به صورت رایگان

بیشتر بخوانید: HES کد ترکیه + راهنمای گام به گام

انواع کارت کیملیک + عکس کیملیک کارت

تصویر انواع کارت کیملیک ترکیه-Types of Kimlik cards

همانطور که در بالا ذکر کردیم کارت کیملیک به عنوان کارت شهروندی ترکیه نمی باشد و دارندگان این کارت با هویت مشخص در این کشور اقامت دارند. کارت اقامت کیملیک ترکیه در 2 نوع موقت و دائم برای متقاضیان صادر میگردد. در ادامه انواع کارت کیملیک را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده ایم:

کارت کیملیک موقت

کارت کیملیک موقت با رنگ های مختلف صورتی، زرد و آبی برای متقاضیان صادر می گردد.

 1. کیملیک صورتی: برای اقامت توریستی در ترکیه بوده که با اخذ این کارت تنها برای مدت خاصی می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. مدت این کارت یکساله می‌باشد. به هر صورت افرادی که قصد اقامت موقت در ترکیه را دارند مانند اقامت توریستی، خرید ملک، مقاصد پزشکی و درمانی، ثبت شرکت، دوره‌های آموزشی و زبان ترکی این کارت صورتی را بعد از تایید اقامت دریافت خواهند کرد.
 2. کیملیک دانشجویی: برای دانشجویانی که در بهترین دانشگاه های ترکیه پذیرش شده اند. مدت این کیلیک کارت بسته به مدت دوران دانشجوی فرد است. ظاهر این کارت مشابه کارت موقت صورتی است، تنها تفاوت در مدت زمان اقامت است که در پشت کارت قید شده است.
 3. کیملیک آبی: برای متقاضیانی که برای خرید ملک یا اقامت کاری به این کشور مهاجرت کرده اند. نام دیگر این کارت چالشماایزین است که برای افراد متقاضی کار در ترکیه صادر می‌شود. مدت کارت چالشماایزین حدود 6 تا یک سال است. این کارت تنها به شما اجازه کار در شرکتی را می‌دهد که اجازه کار را دریافت کرده‌اید و مجاز به کار در غیر از آن نخواهید بود

کیملیک دائم

کارت کیملیک دائم همانند کیملیک موقت می باشد و از لحاظ ظاهر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. اگر اقامت موقت شما به پایان رسیده و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کرده اید، در این صورت میتوانید نسبت به تغییر کارت کیملیک و اخذ کیملیک دائم اقدام نمایید. به کارت اقامت دائم تورکواز کارت گفته می‌شود و رنگی فیروزه‌ای رنگ دارد. با این کارت شما اجازه اقامت و کار در هر شغلی که تمایل داشته باشید را خواهید داشت. می‌توانید در شرکتی مشغول به کار شوید یا برای خود کسب و کاری راه اندازی کنید. این کارت برای اعضای خانواده نیز صادر خواهد شد

مواردی هستند که باید در هنگام دریافت تورکواز کارت رعایت کنید در غیر این صورت باعث باطل شدن کارت شما خواهند شد.

 • بعد از صدور کارت به مدت 6 ماه وارد خاک ترکیه نشوید
 • مشخص شود که اسناد و مدارک ارائه شده نامعتبر بوده است
 • بدون هیچ دلیل موجهی به مدت دو سال در ترکیه حضور نداشته باشید

عکس کارت کیملیک ترکیه

تصویر کارت کیملیک ترکیه-Turkish Kimlik Card

مجله مهاجرت سعی داشته با انتشار عکسهای کارت کیملیک اطلاعات و معلومات شما عزیزان در مورد کارت کیملیک افزایش دهد. در قسمت روی کارت، عکس متقاضی، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، شماره سریال 11 رقمی با کد 99، شماره سریال کارت درج شده است. در قسمت پشت کارت موارد دیگری اعم از نوع اقامت، نام شهر ثبت درخواست اقامت، تاریخ صدور کارت، تاریخ انقضا کارت، درج شده است.

نحوه دریافت کیملیک کارت ترکیه

شما از روشهای مختلفی اعم از اجاره یا خرید ملک، ثبت شرکت در ترکیه و تحصیل میتوانید مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنید. اخذ اقامت از طریق اجاره ملک یکی از آسان ترین روشهای اخذ اقامت و کارت اقامت می باشد.

اخذ کارت کیملیک به قانونی بودن اجاره نامه شما بستگی دارد. لازم به ذکر است اجاره نامه باید در دفاتر نوتر ثبت گردد تا بدون هیچ مشکلی کارت اقامت برای شما عزیزان صادر گردد.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در ترکیه

مراحل اخذ کیملیک کارت ترکیه

بهتر است بدانید جهت اخذ کارت کیملیک باید در این کشور حضور داشته باشید. مجله مهاجرت تمامی مراحل گرفتن کیملیک ترکیه را به صورت گام به گام برای شما عزیزان بیان کرده تا به صورت قانونی و بدون دغدغه موفق به اخذ کارت اقامت ترکیه شوید.

مرحله اول: خرید بیمه درمانی

لازم به ذکر است تمامی متقاضیان که قصد اقامت در این کشور را دارند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. خرید بیمه درمانی به راحتی امکان پذیر بوده و شما باید ابتدا نسبت به خرید بیمه اقدام نمایید. هنگام تکمیل فرم درخواست کیملیک (فرم راندوو) باید اطلاعات بیمه خود را وارد کنید.

مرحله دوم: تکمیل فرم درخواست کیملیک و تعیین روز مصاحبه

در مرحله دوم باید به صفحه مربوط به فرم راندوو در سایت اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و فرم های درخواستی را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است باید قسمت شغل را خالی بگذارید زیرا شما مجوز کار ندارید (در این پر کردن قیمت شغل ممکن است درخواست شما ریجکت شود) بعد از تکمیل کردن فرم درخواست کیملیک ترکیه، تاریخ روز مصاحبه به شما اعلام میگردد.

مرحله سوم: دریافت کد مالیاتی

یکی از مهمترین مراحل اخذ کارت کیملیک، دریافت کد مالیاتی (شماره سریال 11 رقمی) می باشد. شما برای افتتاح حساب بانکی یا انجام امور مالی و اداری به کد مالیاتی نیاز دارید. دریافت کد مالیاتی یا ورگی نومرسی برای متقاضیان الزامیست زیرا در روز مصاحبه به این کد احتیاج دارید. با مراجعه به اداره مالیات میتوانید این کد را بدون هیچ هزینه ای دریافت کنید. برای دریافت کد مالیاتی باید به اداره ورگی یا همان اداره مالیات مراجعه کنید. داشتن کد مالیاتی الزامی است چون هزینه‌های دریافت کار و حق خاک و نوتر را باید به وسیله این کارت پرداخت نمایید.

مرحله چهارم: نوتر کردن اسناد

دفاتر نوتر همانند دفاتر ثبت اسناد رسمی در ایران بوده؛ در صورت اجاره ملک باید مدارک و اسناد خود را نوتر کنید. (به عبارت دیگر اجاره نامه شما باید توسط دفاتر نوتر مهر شود). بنابراین لازم است که با در دست داشتن اجاره نامه و پاسپورت خود اجاره نامه را به تایید نوتر برسانید. در حال حاضر حضور صاحبخانه در دفاتر نوتر الزامی می‌باشد و هزینه نوتر بین 400 تا 500 لیر ترکیه می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر ملک برای خانواده اجاره شده است برای هر یک از اعضای خانواده باید یک برگ نوتر جداگانه صادر شود که هزینه هر کدام نیز به صورت جداگانه دریافت می‌شود. در کنار نوتر کردن اجاره نامه باید هزینه‌های دیگر مانند بیمه و حق خاک ترکیه نیز پرداخته شود. 

مرحله پنجم: پرداخت هزینه کیملیک کارت 

شما در این مرحله باید هزینه های کارت کیملیک را بپردازید سپس رسید پرداخت هزینه ها را به مدارکتان اضافه کنید. هزینه گرفتن کارت کیملیک شامل پرداخت حق خاک، صدور کارت و … می باشد که در ادامه به بررسی هزینه گرفتن کیملیک ترکیه می پردازیم.

مرحله ششم : شرکت در جلسه مصاحبه اقامت

حال در روز مصاحبه با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت مراجعه کنید. در صورت بررسی و تاییدیه مدارک، از اداره مهاجرت رسید تاییدیه دریافت می کنید. بعد از گذشت 10 الی 90 روز نتیجه نهایی به ایمیلتان ارسال می گردد. در صورت پاسخ مثبت اداره مهاجرت جهت ارسال کارت کیملیک منتظر بمانید.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در ترکیه – 14 نکته طلایی خرید ملک

مدت زمان دریافت کیملیک ترکیه

تصویر مدت زمان دریافت کیملیک-Time required to receive Kimlik

حال شاید این سوال برای شما پیش آید که “مدت زمان لازم جهت اخذ کارت کیملیک” چقدر است؟ بعد از ارسال فرم راندوو، به مدت 10 الی 15 روز فرصت دارید تا مدارک خود به صورت کامل به اداره مهاجرت تحویل دهید. بعد از ارائه مدارک به مدت 10 روز زمان میبرد تا پرونده و مدارک شما بررسی شود

 بعد از ارسال مدارک در زمان مشخص شده باید در جلسه مصاحبه حضور یابید. سپس در صورت پاسخ مثبت از سوی اداره مهاجرت، کیملیک کارت برای شما ارسال می گردد. به طور کلی پروسه اخذ کیملیک ترکیه ممکن است 1 الی 3 ماه زمان ببرد تا شما موفق به اخذ کارت شوید.

مدت اعتبار کارت کیملیک

مدت اعتبار کارت کیملیک ترکیه به مدت اعتبار اقامت شما بستگی دارد. مدت اعتبار کارت کیملیک با توجه به شرایط شما بین 6 ماه الی 2 سال متغیر میباشد. البته لازم به ذکر است مدت اعتبار کیملیک ترکیه معمولا 1 ساله می باشد.

تمدید کارت کیملیک ترکیه

لازم به ذکر است بعد از گذشت اعتبار، کارت کیملیک شما باطل می گردد پس یک یا دو ماه قبل از انقضای کارت کیملیک نسبت به تمدید اعتبار آن اقدام نمایید.

دو نکته بسیار مهم برای تمدید کارت کیملیک به شرح زیر است:

 1. قبل از اتمام اعتبار کارت کیملیک نسبت به تمدید کارت اقدام نمایید.
 2. نمیتوانید از طریق اجاره ملک، کارت کیملیک ترکیه را تمدید کنید. شما باید از طریق روشهای دیگر نسبت به تمدید کارت اقدام نمایید.

برای تمدید کیملیک کارت خود باید مجددا مراحل را طی کرده و کلیه مدارک مانند فرم راندوو، پاسپورت، عکس پرسنلی، اجاره نامه نوتر شده، پرداخت حق خاک و هزینه صدور کارت، بیمه سلامت را ارائه دهید.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای همراه ترکیه

علت ریجکتی درخواست کارت کیملیک

ممکن است بنا به دلایلی اعم از ارائه مدارک نامعتبر، مدارک ناقص درخواست کارت کیملیک شما ریجکت شود. در صورتی ریجکتی کارت کیملیک اداره مهاجرت به مدت 10 روز به شما فرصت خروج از کشور را میدهد.

درصورتیکه بیش از 10 روز در این کشور بمانید ملزم به پرداخت جریمه می شوید. اگر درخواست شما ریجکت شود به مدت 5 سال حق ورود به این کشور را ندارید پس در جمع آوری مدارک بسیار دقت بفرمایید.

هزینه دریافت کیملیک کارت

تصویر هزینه کیملیک ترکیه-Turkish Kimlik cost

یکی از مسائل مهم برای مهاجران هزینه گرفتن کیملیک ترکیه بوده اما بهتر است بدانید علاوه بر هزینه دریافت کارت کیملیک باید بابت سایر کارهای اداری و مالی هزینه های مجزا پرداخت کنید. هزینه نوتر کردن ملک یا همان مهر کردن سند در دفتر اسناد رسمی، ‌بر اساس مبلغ اجاره خانه، متغیر است.

لازم به ذكر است اخذ کارت کیملیک ترکیه رایگان نمی باشد و برای هر یک از اعضای خانواده کارت اقامت به صورت مجزا صادر میگردد. بابت دریافت کارت اقامت ترکیه تقریبا باید مبلغ 2200 لیر بپردازید. به طور کلی هزینه های پرداختی جهت اخذ کیملیک کارت به شرح زیر است:

 • هزینه ترجمه پاسپورت
 • مالیات اقامت یکساله
 • هزینه حق خاک
 • هزینه بیمه درمانی
 • هزینه اجاره ملک
 • هزینه نوتر اسناد و مدارک
 • هزینه دفاتر اسناد رسمی
 • هزینه آزمایشات آزمایشگاه و پزشکی
 • هزینه سفارت برای تایید مدارک
نوع خدمات هزینه (لیر)
نوتر مدارک 80 الی 100 (به ازای هر یک از اعضای خانواده)
حق خاک ترکیه 80 تا 500
بیمه درمانی 100 الی 550

هزینه بیمه درمانی یکساله در ترکیه

برای اخذ اقامت و کیملیک ترکیه، داشتن بیمه درمانی الزامی می باشد؛ لازم به ذکر است با توجه به سن افراد هزینه بیمه درمانی متفاوت می باشد.

بازه سنی هزینه بیمه (لیر)
18 تا 25 سال 100
26 تا 35 سال 140
36 تا 45 سال 160
46 تا 50 سال 230
51 تا 55 سال 260
56 تا 60 سال 350
61 تا 65 سال 550

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در ترکیه 2022

اقدامات لازم برای درخواست صدور مجدد کارت کیملیک

 1. مراجعه به اداره پلیس: در صورت مفقودی کارت کیملیک باید به اداره پلیس مراجعه کرده و مفقودی کارت خود را اعلام نمایید. (بهتر است در اداره پلیس اظهار به دزدیدن کارت کیملیک کنید تا توجه بیشتری به پرونده شما داشته باشند)
 2. مراجعه به اداره نفوس: بعد از ثبت گزارش در اداره پلیس باید به اداره نفوس ترکیه مراجعه کرده و آدرس محل سکونت خود را ثبت کنید. لازم به ذکر است به همراه بردن کپی کارت کیملیک خود یا یکی از اعضای خانواده و سند ملک الزامیست.
 3. دریافت برگه نفوس: بعد از ثبت آدرس محل سکونت، برگه تاییدیه (برگه اقامتگاه) از سوی اداره نفوس دریافت می کنید. 
 4. مراجعه به اداره مهاجرت: شما باید برگه تاییدیه، کپی کارت کیملیک، گزارش پلیس، یک قطعه عکس، پاسپورت خود و اعضای خانواده به اداره مهاجرت تحویل دهید.
 5. بعد از گذراندن مراحل و تایید شدن مدارکتان باید مبلغ 72 لیر بپردازید و رسید پرداخت هزینه را به اداره مهاجرت تحویل دهید.

توجه: لازم به ذکر است پروسه صدور مجدد کیملیک کارت ترکیه طولانی و زمانبر بوده و ممکن است بیش از 1 ماه زمان ببرد؛ بنابراین از شما عزیزان خواهشمندیم بابت صدور مجدد کارت صبر و شکیبایی به خرج دهید. برای پیگیری کیملیک کارت خود می‌توانید از طریق سایت اداره مهاجرت ترکیه اقدام نمایید.  تنها کافی است اطلاعات خود را وارد کنید تا نتیجه صدور کارت به شما اعلام شود. در صورت که مدارک شما ناقص یا به هر صورت دارای مشکلی باشد در این قسمت به شما اعلام خواهد شد.

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه می‌گیریم که کارت کیملیک ترکیه برای افرادیست که قصد اقامت بیش از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. کارت کیملیک نشان دهنده هویت و مدت اعتبار اقامت در این کشور بوده و همانند کارت ملی ایرانیان می باشد.

به طور معمول مدت اعتبار کارت کیملیک 1 ساله بوده و شما بعد از گذشت اعتبار باید نسبت به تمدید اعتبار کارت خود اقدام کنید. کارت کیملیک ترکیه رایگان نیست و شما ملزم به پرداخت هزینه جهت اخذ کارت کیملیک می باشید. این کارت برای مقاصدی مانند تحصیلی، کاری، درمانی و پزشکی، توریستی، خرید ملک و ثبت شرکت صادر می‌شود که اقامت شما را در مدت تعیین شده در ترکیه قانونی می‌سازد.

8 دیدگاه

 1. سلام مرسی خیلی مطلب خوب و کاملی برامون گذاشتید. میشه خواهش کنم عکس کیملیک ترکیه رو برام بفرستید

  1. سلام دوست عزیز
   عکس کارت های کیملیک ترکیه را در بالا برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته ایم.
   با تشکر از همراهی شما

 2. سلام
  من تقریبا یه ماهی هست به کشور ترکیه مهاجرت کردم ولی نمیدونم چجوری باید کارت کیملیک ترکیه بگیرم. میشه راهنماییم کنید و بفرمایید مراحل گرفتن کیملیک ترکیه بهم بگید??

  1. سلام دوست عزیز
   تمامی مراحل دریافت کیملیک ترکیه در بالا به صورت گام به گام برای شما عزیزان ذکر شده است. لطفا مطالب بالا را با دقت مطالعه فرمایید و در صورت وجود ابهام سوالات خود را بپرسید.
   با تشکر از همراهی شما

   1. سلام من مهاجرت تحصیلی میخوام بکنم و دانشگاه ثبت نام کردم و خوابگاه قراره بمونم
    کدوم مدارک باید مهر نوتر بخوره؟
    پاسپورتم رو ایران ترجمه کردم و مهر کنسولگری ترکیه در ایران هم خورده
    دوباره باید ترجمه کنم؟ و اینکه بیمه رو دانشگاه می پردازه یا خودم باید پرداخت کنم؟

    1. سلام دوست عزیز
     ترجمه اصل دانشنامه دیپلم به زبان ترکی
     ترجمه اصل ریزنمرات دیپلم به زبان ترکی
     ترجمه شناسنامه
     ترجمه پاسپورت
     دنکلیک
     در مورد بیمه هم : بیمه سالانه که توسط دانشجویان بین المللی پرداخت می شود 375 لیر می باشد و برای دانشجویان با اقامت کوتاه مدت 6 تا 9 ماه اعتبار دارد. به طور کلی در ترکیه هزینه بیمه به سن بستگی دارد و مثلا برای افراد زیر 17 سال و بالای 65 سال بیمه رایگان می باشد و باقی افراد هم با توجه به نوع بیمه ای که انتخاب کرده اند 10 تا 40 درصد هزینه بیمه را پرداخت می کنند.

 3. سلام من شنيدم دو ماهي هست كه لايحه اي تصويب شده به سال اولي كيمليك ندن ايا اطلاعاتي دارين در اين زمينه

  1. سلام دوست عزیز
   از سال 2022 امکان تمدید کیملیک یک ساله برای ایرانی ها وجود ندارد. قبلا به این شکل بوده که پس از سه ماه اقامت توریستی کیملیک یک ساله دریافت می کردند و اگر در یک سال اول هیچ خلاف قانونی نداشته باشید و اقامتتان برای دولت موجه باشد می توانستید برای تمدید مجدد اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا