مطالب متفرقهمهاجرت

بهترین وکیل و موسسات مهاجرتی + لیست موسسات مجاز و معتبر

چطور بهترین وکیل مهاجرت را پیدا کنیم؟ بهترین موسسه مهاجرت برای دریافت ویزای کشورهای مختلف کجاست؟ اگر شما هم تا به امروز به مهاجرت فکر کرده اید، حتما می دانید پیدا کردن یک موسسه یا وکیل مهاجرتی معتبر و کاربلد، کار چندان آسانی نیست. در این مطلب می خواهیم بهترین وکیل ها و موسسه های مهاجرتی را به شما معرفی کنیم. 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های مهاجرت

چطور بهترین وکیل مهاجرت را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین موسسه مهاجرتی، باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد:

 •  در درجه اول باید تجربه و سابقه وکیل یا موسسه مهاجرتی را بررسی کنیم. معمولا این موسسات در سایت ها یا کاتالوگ های تبلیغاتی خود، تعداد پرونده های موفق و اتمام یافته را ذکر می کنند.
 • پس از تجربه، دانش و مدرک تحصیلی وکیل باید مورد بررسی قرار بگیرد. وکلایی که اشراف کاملی بر قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف دارند می توانند شما را به خوبی راهنمایی کنند تا از آسان ترین مسیر به بهترین مقصد برسید.
 • حداقل یک شعبه یا دفتر در کشور مقصد داشته باشد.
 • در نهایت باید موسسه و دفتر حقوقی به طور کامل بررسی شود. موسسات معتبر در مکان های مشخص و شناخته شده ای دفاتر خود را دایر می کنند و به صورت تلفنی، آنلاین و … پاسخگوی متقاضیان هستند. 
 • داشتن پروانه فعالیت و مجوز از وزارت خانه های مربوطه، ارائه مشاوره صادقانه، به روز بودن اطلاعات، عدم ارائه قراردادهای یک طرفه و تعیین حق الزحمه منصفانه از دیگر ملاک های بهترین موسسه مهاجرتی است. 

بیشتر بخوانید: بهترین کشورها برای پناهندگی

لیستی از بهترین موسسه های مهاجرت 

همانطور که میدانید، مهاجرت به روش های مختلفی انجام می شود. برخی وکلای مهاجرت یا موسسات مهاجرتی، به طور تخصصی بر روی دریافت ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری فعالیت می کنند اما بسیاری از موسسات نسبت به همه روش ها اشراف دارند. در ادامه لیستی از بهترین وکیل ها و موسسه های مهاجرت را مرور می کنیم.

با توجه به اینکه مجله مهاجرت دسترسی دقیقی به فعالیت این موسسات ندارد و این معرفی دلیل بر تضمین کار آنها نیست، در ادامه معرفی هر موسسه به مدت فعالیت وبسایت این موسسات نیز اشاره خواهیم کرد.

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

کانادا یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان است. وکلا و موسسات زیادی در این حوزه فعالیت می کنند. اما بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا کدام است؟

پارسی کانادا یکی از گزینه های بهترین موسسه مهاجرتی برای سفر به کانادا است. این موسسه ادعا می کند بیش از ۱۲۰۰ پرونده موفق در حوزه مهاجرت به کانادا داشته است. علاوه بر این، برای مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، قبرس، پرتغال و اسپانیا هم می توانید به سراغ این موسسه بروید. 

آدرس موسسه: تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، تقاطع توحید 3 

آدرس سایت: https://parsicanada.com/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2017

بیشتر بخوانید: بهترین بهانه برای پناهندگی

موسسه مهاجرتی رضا عبدالمحمد

یکی از گزینه های بهترین وکیل مهاجرت در ایران، آقای رضا عبدالمحمد است. او یک وکیل پایه یک دادگستری و عضو اتحادیه بین المللی وکلای دادگستری IBA است. رضا عبدالمحمد دانش آموخته کارشناسی ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی است و تجارب زیادی در حوزه مهاجرت سرمایه گذاری و کاری دارد. اگر به دنبال یک وکیل مهاجرتی خوب برای مهاجرت به آمریکا ، هند، عمان و سایر کشورهای سرمایه پذیر هستید، آقای عبدالمحمد گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

آدرس دفتر: تهران، سهروردی شمالی، هویزه، کوچه سهند، کوچه شهرتاش، به سمت شریعتی، پلاک 28، طبقه 4، واحد 10 

آدرس سایت: https://lawyerrezaabdolmohammad.com/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2021

موسسه مهاجرتی ملک پور

موسسه مهاجرتی ملک پور

اگر در مورد مهاجرت به کشورهای گوناگون در گوگل جستجو کرده باشید، احتمالا سری به وب سایت موسسه مهاجرتی ملک پور زده اید. این موسسه فعالیت گسترده ای در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا دارد و یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی شهر تهران محسوب می شود. 

آدرس سایت: https://malekpourmie.net/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2021

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه های ترکیه

موسسه مهاجرتی بالدانو

بالدانو یکی از بهترین موسسه های مهاجرتی در حوزه دریافت ویزای تحصیلی است. این موسسه بیش از ۱۵ سال سابقه فعال در حوزه مهاجرت تحصیلی دارد. دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا و اروپا اصلی ترین تخصص موسسه مهاجرتی بالدانو است. بالدانو دو بار در سال های ۹۴ و ۹۶ از فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کننده مجلس شورای اسلامی لوح تقدیر دریافت کرده است که نشان دهنده رضایت بالای متقاضیان از این موسسه مهاجرتی است.

آدرس دفتر: خیابان بهشتی، خیابان صابونچی، نرسیده به خرمشهر (آپادانا)، پلاک ۱۰۹، طبقه اول

آدرس سایت: https://baldano.net/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2021

موسسه حامی مهاجر

موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

گزینه بعدی در لیست بهترین موسسه مهاجرت، حامی مهاجر است. به سرانجام رساندن بیش از ۶ هزار پرونده مهاجرتی، سابقه طولانی در دریافت ویزای کانادا و آمریکا و اشراف بر انواع روش‌ های مهاجرت تحصیلی باعث شده دانشجویان و جوانان زیادی برای مهاجرت به دفتر موسسه حامی مهاجر مراجعه کنند. 

آدرس موسسه: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی 

آدرس سایت: https://hamimohajer.com/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2016

بیشتر بخوانید: بهترین شغل در ترکیه برای ایرانیان

موسسه مهاجرتی لاویژن

لاویژن بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه مهاجرت به اروپا، آمریکا، کانادا و همچنین کشورهای عربی دارد. ارائه مشاوره های رایگان و خدمات متنوع یکی از مهمترین مزایای این موسسه مهاجرتی است. افرادی که قصد مهاجرت به روش اخذ ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری و تحصیلی را دارند می توانند برای پیش بردن امور اداری و حقوقی خود، به موسسه لاویژن مراجعه کنند. 

آدرس دفتر: خیابان ولیعصر، بالاتر از اتوبان نیایش، خیابان انصاری، پلاک ۸۲ واحد ۱۰ 

آدرس سایت: https://lavision.group/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2021

گروه مهاجرتی پاسارگاد

گروه مهاجرتی پاسارگاد

گروه مهاجرتی پاسارگاد به طور تخصصی بر روی دریافت ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا کار می کند. نیما کاظمی موسس گروه مهاجرتی پاسارگاد است. او دانش آموخته مهندسی مواد از دانشگاه امیرکبیر است و بیش از ۱۵ سال است که تمرکزش را بر روی ترانسفر نیروی تحصیلی و کاری به استرالیا قرار داده است. 

آدرس دفتر: میدان محسنی، خیابان سنجابی، کوچه شریفی، پلاک 4 

آدرس سایت: https://pasargadmigration.com/

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2018

بیشتر بخوانید: بهترین و پردرآمدترین شغل ها برای مهاجرت ایرانیان به آمریکا

هلدینگ مهاجرتی پرگار

اگر به دنبال پیدا کردن بهترین موسسه مهاجرت برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا، آلمان و سایر کشورهای برتر در این حوزه هستید، حتما خدمات هلدینگ پرگار را هم بررسی کنید. این هلدینگ که توسط چند جوان تاسیس شده است حالا یکی از معروف ترین موسسات مهاجرتی در ایران است. 

آدرس سایت: https://pargar.group/ 

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2017

موسسه مهاجرتی راز

راز یکی از باسابقه ترین و بهترین موسسه های مهاجرتی است که می تواند امور اداری و حقوقی مربوط به دریافت ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را در زمان کوتاهی پیش ببرد. گستردگی خدمات و همکاری با گروه های مختلف مهاجرتی جزو مزیت های این موسسه است. تیم راز همیشه تاکید می کند به اصول اخلاق حرفه ای و رضایت متقاضیان پایبندی بسیار زیادی دارد. 

آدرس دفتر: تهران، محله سنائی، خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان سرافراز، کوچه دوازدهم، پلاک 10، واحد 1

آدرس سایت: https://raazgo.com/ 

تاریخ راه اندازی سایت : سال 2020

دیگر موسسات و وکلا

از دیگر گزینه های بهترین وکیل مهاجرت می توان به موسساتی مثل هرمس اپلای، آوام، رجبی، آریا ماندگار مهر، پارسیانیکا، آتیه آفرینان، صبا و … اشاره کرد. وکلایی همچون دکتر صداقت، خانم مرجان کسری، آقای سپهر فلاحتی و محمد غفاری هم از جمله افراد مشهور در این حوزه بعنوان بهترین وکیل های مهاجرتی هستند. 

بیشتر بخوانید: بهترین شغل برای خانم ها در آلمان

وظایف وکیل مهاجرت چیست؟

خصوصیات بهترین وکیل و موسسات مهاجرتی

وظایف بهترین وکیل مهاجرت یا موسسه های مهاجرتی بسیار خطیر و اثرگذار است. یک وکیل مهاجرتی باید دارای تخصص و تجربه،تعهد، شایستگی،قابل اعتماد بودن،توانایی برقراری ارتباط،آگاهی از آخرین تغییرات و قوانین مهاجرتی باشد.

 • در درجه اول یک وکیل مهاجرتی خوب باید قراردادی شفاف و معتبر با فرد متقاضی امضا کند. در این قرارداد تمام تعهدات و اقدامات وکیل شرح داده می شود. همچنین در مورد اختیارات و حدود وکالت نیز توضیحات کاملی ارائه می شود. 
 • به طور کل وظیفه وکیل مهاجرت انجام تمامی امور حقوقی، اداری و حتی تشریفاتی در راستای اخذ پذیرش و دریافت ویزا است. در چنین حالتی موکل (متقاضی مهاجرت) تقریبا هیچ اقدام حقوقی و اداری خاصی انجام نمی دهد. 
 • ارائه مشاوره، اطلاع رسانی مراحل، عدم ارائه تضمین های غیرواقعی و انجام مراحل در کمترین زمان ممکن از دیگر وظایف بهترین وکیل مهاجرت است. 

چه سوالاتی از وکیل مهاجرتی بپرسیم ؟

پرسش های زیر می توانند برای شما مفید باشند:

 • چه مدارکی برای اخذ ویزای مهاجرت لازم است؟
 • گزینه های من برای اخذ ویزا یا گرین کارت چیست؟
 • مراحل اخذ ویزا یا گرین کارت چگونه است و معمولا چقدر طول می کشد؟
 • هزینه خدمات شما چقدر خواهد بود و چه چیزی شامل این هزینه می شود؟
 • چگونه می توانم در صورت داشتن سوال یا نگرانی در طول فرآیند مهاجرت با شما تماس بگیرم؟
 • چه مواردی می تواند منجر به رد درخواست ویزای مهاجرت من شود؟
 • زمان لازم برای اخذ ویزای مهاجرت چقدر است؟
 • چه شرایطی برای اخذ تابعیت در کشور مقصد نیاز است؟
 • آیا می توانم در کشور مقصد کار کنم؟
 • چه شرایطی برای اقامت دائم در کشور مقصد وجود دارد؟
 • چگونه می توانم از امکانات و خدمات بهداشتی، تحصیلی، مسکن و سایر خدمات عمومی در کشور مقصد بهره مند شوم؟
 • چه محدودیت هایی برای ورود به کشور مقصد وجود دارد؟
 • چگونه می توانم برای فرزندانم اقامت دائم در کشور مقصد را فراهم کنم؟

توجه داشته باشید که لیست بالا فقط چند مورد از سوالاتی هستند که می توانید از وکیل مهاجرتی بپرسید. سوالات شما بستگی به وضعیت شما و سیاست های مهاجرتی کشور مورد نظر دارد.

سخن پایانی مجله مهاجرت

در زمان انتخاب بهترین وکیل مهاجرت حتما سطح تجربه، دانش و تخصص وکیل یا موسسه را بررسی کنید. همچنین بهترین موسسه مهاجرت باید تمام مجوزهای لازم را دریافت کرده باشد. پاسخگویی مناسب و قرارداد شفاف از دیگر پارامترهای تشخیص بهترین وکیل یا موسسه مهاجرتی است. حتما برای مهاجرت به سراغ گزینه های معتبر و کاربلد بروید. شاید این آخرین انتخاب مهم شما در ایران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا