مهاجرتویزای سرمایه گذاری

خرید ملک در قبرس 2022 + اقامت قبرس {شمالی و جنوبی} با خرید خانه

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت این کشور است. در این مطلب جزییات این روش مهاجرتی را بررسی می کنیم و همچنین به تفاوت خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی خواهیم پرداخت. گرچه خرید ملک در قبرس راه آسانی برای مهاجرت است اما جزییات مختلفی دارد.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

خرید خانه در قبرس و اقامت یکی از راحت  ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور است. هرساله افراد زیادی برای دریافت اقامت قبرس با خرید ملک اقدام می کنند. دولت این کشور قوانین نسبتا آسانی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس تعیین کرده است و همین مسئله سبب می شود دفاتر مهاجرتی و وکلای فعال در این حوزه روش “اقامت از طریق خرید ملک در قبرس” را به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد دهند. به کمک این روش می توان خانواده و فرزندان زیر ۲۵ سال را به اقامت دائم کشور قبرس درآورد.

بیشتر بخوانید: با کشور “قبرس شمالی و جنوبی” بیشتر آشنا شوید

چگونه در قبرس خانه بخریم؟

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک
شرایط مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

شرایط خرید املاک در قبرس به صورتی طراحی شده که نیازی به حضور در این کشور نیست. کافی است متقاضی جهت حفظ اقامت خود تنها یک روز در طی دو سال در خاک قبرس حضور داشته باشد. طبق قوانین اخذ اقامت و خرید ملک در قبرس، افرادی که می خواهند تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورند، باید ۷ سال در خاک قبرس زندگی کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به قبرس از طریق اخذ ویزای کاری

قیمت ملک در قبرس چقدر است؟

خرید خانه در قبرس نیاز به هزینه چندان گزافی ندارد. بسیاری از افراد به دنبال خرید خانه ارزان در قبرس هستند. طبق قانون دولت قبرس حداقل قیمت ملک برای دریافت اقامت باید ۳۰۰ هزار یورو باشد. زمانی که متقاضی برای دریافت اقامت اقدام می کند، باید حداقل ۲۰۰ هزار یورو از ارزش ملک را پرداخت کرده باشد.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به قبرس و اخذ ویزای تحصیلی قبرس

مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

یکی از بخش های مهم مراحل خرید ملک در قبرس، انتخاب موقعیت جغرافیایی ملک است. تفاوت های مهمی بین مراحل قانونی خرید ملک در قبرس شمالی و جنوبی وجود دارد. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل افرادی که می خواهند برای دریافت اقامت قبرس جنوبی با خرید ملک کنند، باید به سراغ شورای وزیران بروند.

یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در قبرس جنوبی توانایی سفر به کشورهای عضو شینگن است. به همین دلیل شرایط خاصی برای خرید ملک در قبرس جنوبی وجود دارد. محدودیت در متراژ و نداشتن حق خرید ملک با نسبت بیش از ۴.۰۱۴ متر قوانینی است که دولت این کشور برای “مهاجرت به قبرس جنوبی از طریق خرید ملک” تعیین کرده است.

قوانین اخذ اقامت و خرید ملک در قبرس
مهاجرت با خرید ملک در قبرس اروپایی

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک به مراتب آسان تر است. از جمله مزایای خرید ملک در قبرس شمالی می توان به قیمت پایین املاک اشاره کرد. لازم به ذکر است هر فرد در زمان خرید ملک، باید ۵ درصد مبلغ کل را به عنوان مالیات به دولت قبرس پرداخت کند. تنها محدودیت خاص اقامت قبرس شمالی با خرید ملک مربوط به متراژ است. هر فرد می تواند نهایتا ملکی با وسعت ۱۳۸۸ متر مربع خریداری کند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به قبرس از طریق تولد فرزند

مزایای خرید املاک در قبرس چیست؟

از بین مزایای مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت اقامت دائم کشور قبرس
  • دریافت پاسپورت شینگن با خرید خانه در قبرس اروپایی (جنوبی)
  • تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی
  • بازار کار مناسب در حوزه های مختلف، مخصوصا گردشگری
  • بهره مندی از حقوق شهروندی به صورت کامل
  • دریافت سود سالیانه با خرید خانه

بیشتر بخوانید: اخذ اقامت و پاسپورت قبرس از طریق ازدواج

نکات مهم هنگام خرید املاک در قبرس

نکات مهم هنگام خرید املاک در قبرس
دریافت اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

در زمان اقدام برای مهاجرت از طریق خرید ملک باید به انواع املاک در قبرس توجه کرد. برای مثال مالیات ملک تجاری بیشتر از ملک مسکونی است. در نتیجه باید از افراد معتبر برای مشاوره پیرامون انتخاب روش پیدا کردن ملک در قبرس استفاده کرد.

اقامت قبرس با اجاره ملک ممکن است؟

افراد زیادی تمایل دارند با اجاره ملک در قبرس، اقامت این کشور را به دست آورند. این امر ممکن است اما باید دقت داشت در صورت اجاره ملک، اقامت به صورت موقت و یک ساله خواهد بود.

برخی افراد دیگر نیز ترجیح می دهند برای دریافت اقامت قبرس اروپایی با خرید ملک، ابتدایی خانه ای خریداری کنند و سپس آن را اجاره دهند.

این روش می تواند یک نوع سرمایه گذاری محسوب شود. البته افرادی هم که برای اقامت در قبرس شمالی با خرید ملک اقدام کرده اند می توانند خانه خود را اجاره دهند اما قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی معمولا کمتر است.

با توجه به این که قیمت آپارتمان در قبرس جنوبی بیشتر است، طبیعی است قیمت اجاره نیز در این منطقه بالاتر خواهد بود.

قیمت خانه در قبرس به پول ایران چقدر خواهد بود؟

قیمت خانه در قبرس به پول ایران
قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران

هزینه خرید ملک در قبرس برای هر متر به طور متوسط حدود ۱۴۰۰ تا ۱۹۰۰ یورو خواهد بود. بنابراین قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران چیزی حدود ۴۵ تا ۶۵ میلیون تومان (بسته به قیمت روز یورو) برای هر متر تخمین زده می شود. همان طور که ذکر شد هزینه خرید ملک در قبرس شمالی کمتر از هزینه تمام شده برای خرید خانه در قبرس جنوبی خواهد بود.

امکان خرید ملک در شهرهای زیادی مثل نیکوزیا، لیماسول، لارناکا، کارپاز، گیرنه و … وجود دارد اما در این بین شهرها لارناکا جزو شهرهای ارزان و مناسب جهت خرید خانه محسوب می شود. پس از این شهر، فاماگوستا و نیکوزیا نیز جزو شهرهای ارزان محسوب می شوند و املاکی با قیمتی حدود ۲۵۰ هزار یورو دارند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به قبرس از طریق ویزای توریستی

معایب خرید ملک در قبرس چیست؟

در این بخش ملک های قبرس شمالی و جنوبی را جداگانه بررسی کنیم. از جمله معایب خرید ملک در قبرس شمالی عدم دریافت ویزای شینگن است. گرچه خرید خانه در قبرس شمالی هزینه کمتری خواهد داشت اما سطح کیفی زندگی در این قسمت از کشور قبرس نیز پایین تر است.

به همین دلیل افرادی که بودجه کمتری دارند برای اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک اقدام می کنند. قیمت خانه در قبرس جنوبی بیشتر است و به همین دلیل متقاضیانی که می خواهند در این منطقه ملک خریداری کنند باید بودجه قابل توجهی در اختیار داشته باشند. قیمت خانه در قبرس جنوبی به پول ایران ممکن است بیش از متری ۶۵ میلیون تومان هم برای مهاجران هزینه در برداشته باشد.

سخن پایانی مجله مهاجرت

هر ساله افراد زیادی برای اخذ پاسپورت قبرس با خرید ملک اقدام می کنند. کسانی که در قبرس جنوبی (اروپایی) خانه خریداری می کنند هزینه بیشتری می پردازند و البته مزایای بهتری مثل سفر به کشورهای عضو شینگن دریافت می کنند. تفاوت های مختلفی بین شهرهای قبرس شمالی و جنوبی وجود دارد که ممکن است نتیجه اقدامات شما برای مهاجرت را تغییر دهد. پس قبل از خرید ملک در قبرس، حتما به جزییات ذکر شده در این مطلب دقت کنید.

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت از طریق خرید خانه در قبرس

اخذ اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک ممکن است؟

بله. خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس یکی از راه های ساده اخذ اقامت دائم قبرس می باشد.

قیمت خانه در قبرس به پول ایران چقدر می شود؟

قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران چیزی حدود ۴۵ تا ۶۵ میلیون تومان (بسته به قیمت روز یورو) برای هر متر و قیمت خانه در قبرس جنوبی به پول ایران ممکن است بیش از متری ۶۵ میلیون تومان هم باشد.

شهرهای ارزان و مناسب جهت خرید خانه در قبرس کدام اند؟

لارناکا جزو شهرهای ارزان و مناسب جهت خرید خانه محسوب می شود. فاماگوستا و نیکوزیا هم جزو شهرهای ارزان قبرس محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا