مهاجرتویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا، معرفی انواع روشهای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری یکی دیگر از روشهای مهاجرت به کانادا می باشد. کانادا از لحاظ اقتصادی در ردیف دومین کشور جهان قرار گرفته است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا جزو یکی از روش های راحت و مطمئن می باشد.

پس اگر شما سرمایه و ثروت بسیار زیادی دارید یا مدیر یک کسب و کاری هستید کشور مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. کشور کانادا طرح و ایده های جدید شما را که باعث رشد اقتصاد کشور شود را جذب می کند. شما میتوانید با اخذ این ویزا از شرایط عالی سرمایه گذاری در کانادا بهره مند شوید و سرمایه گذاران میتوانند برای خود و خانواده خود اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

در ادامه به بررسی دقیق و کاملتر در مورد این نوع ویزا، شرایط اخذ اقامت، انواع ویزای سرمایه گذاری و … میپردازیم و مطالب مفیدی را در اختیارتان میگذاریم.

شرایط کلی و قوانین اخذ ویزای سرمایه گذاری

افراد مختلفی که به این روش مهاجرت علاقه دارند باید بدانند که سرمایه گذاری در کانادا انواع مختلفی دارد. بهتر است بدانید چند مورد از این سرمایه گذاری ها موجب اخذ اقامت دائم کانادا می شود. مرحله اول جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری، داشتن مدرک زبان آیلتس با کسب نمره 5 می باشد. شرط بعدی این است که باید سابقه کار داشته باشید و مدیر یک شرکت یا مدیر یک بیزینس بوده باشید.

برای برخی از روش های زیر شما باید مدرک لیسانس هم داشته باشید. بهتر است بدانید که وجود مدرک شغلی، سابقه کار و داشتن ثروت کافی و … به شما کمک می کند تا بتوانید با مشکلات و دغدغه کمتری مهاجرت کنید.

جالب است بدانید در چند ماه اخیر کانادا به سن و مدرک زبان و مدرک تحصیلی سطح بالا توجه نمیکرد. این موضوع باعث شد افراد و مدیران زیادی جذب مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور کانادا شوند. شخص سرمایه گذار باید به مدت 2 سال جزو یکی از سهامداران شرکتی بوده یا سابقه مدیریت داشته باشد.

همچنین حداقل 1600 هزار دلار کانادایی برای هزینه های شخصی خود داشته باشد. استان کبک کانادا بیشتر مورد استقبال سرمایه گذاران قرار می گیرد و سالانه 570 نفر به این استان مهاجرت میکنند.

 شرایط لازم جهت اخذ ویزا:

 1. بهره مند بودن از سابقه کاری(مدیریت،تجارت و …)
 2. مدرک آیلتس با کسب نمره 5
 3. حداقل سرمایه گذاری با 150,000 دلار کانادایی
 4. حداقل 500,000 دلار کانادایی
 5. 33 درصد سهام یک بیزینس
 6. یک ایده بیزینسی یا تجاری و …

مدارک لازم

ججهت اخذ ویزای سرمایه گذاری باید مدارک ذکر شده در زیر جمع آوری کرده سپسپ ترجمه کنید و به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید.

 1. مدرک شناسایی شامل: شناسنامه و کارت ملی
 2. مدرک مالی
 3. مدارک شامل سابقه سفر و … 
 4. مدرک شغلی و سوابق کاری
 5. دعوتنامه
 6. پاسپورت معتبر
 7. سند ازدواج( در صورت تاهل)
 8. گواهی و مدارک مالی(جهت اثبات تمکن مالی)
 9. مجوز جهت شروع کسب و کار 
 10. رزومه و سابقه کاری
 11. دو عدد عکس پرسنلی
 12. فرم درخواست اخذ ویزا و اقامت
 13. بیمه درمانی سفر
 14. فیش حقوقی و قرارداد کاری
 15. مدرک زبان
 16.  رسید پرداخت هزینه های ویزا

مزایا و معایب ویزا

اولین نکته مثبت این است که کانادا کشوری قدرتمند است و قراردادهای بین المللی مهمی می بندد. این موضوع باعث شده است که در نهایت هر شخص میتواند به بازار کار جهانی برود. مزیت بعدی این است که کانادا برترین نیروی کار برای تمامی مشاغل خود جذب میکند. با داشتن برترین نیرو، از همه لحاظ برای کانادا و سرمایه گذاران مفید می باشد.

اولین معایب این ویزا این می باشد که همه ی افراد مبلغ 1,200,00 دلار کانادایی باید سرمایه گذاری کنند. این مبلغ شاید برای برخی از افراد زیاد باشد و حتی باید به دولت کانادا سرمایه خود را که به مبلغ 2,000,000 دلار کانادایی است ثابت کنند.

دومین معایب از ویزای سرمایه گذاری مسافت طولانی بین ایران و کانادا می باشد. اکثر افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند در ایران یک کسب و کاری دارند پس مجبور به جابجایی می شوند. مورد بعدی از معایب این می باشد که انواع سرمایه گذاری در کانادا نسبت با سایر کشورها کمتر می باشد.

مزیت های مهم در یک نگاه

 1. اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده ی خود
 2. بهره مند شدن از بیمه
 3. مدت زمان کوتاه جهت اخذ ویزا
 4. سرمایه گذاری با هزینه کم
 5. اهمیت نداشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی  سطح بالا ( زبان در حد متوسط کافی می باشد)
 6. بهره مند شدن از شرایط تحصیلی رایگان برای فرزندان( سن کمتر از 18 سال)
 7. برخورداری از شرایط زندگی و شغلی خوب و مناسب

انواع روش های سرمایه گذاری

با توجه به توضیحات بالا یکی از روش های سریع جهت اخذ اقامت کانادا، روش سرمایه گذاری می باشد. که برای سرمایه گذاری در کانادا انواع و روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

 1. استانی 
 2. ثبت شرکت
 3. خرید ملک
 4. خوداشتغالی 
 5. کارآفرینی

استانی

در این روش شما میتوانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید. این روش در استان هایی مانند کبک، پرنس ادوارد و نیوبرانزویک رایج تر است. لازم به ذکر است که شما باید طبق سیستم امتیازبندی، امتیازات لازم جهت اخذ ویزا کانادا را کسب کنید. جدول امتیازات بعدا

استان کبک

افرادی که میخواهند در استان کبک کانادا سرمایه گذاری کنند باید 220,000 دلار کانادایی را در یک بانک سپرده بگذارند. جالب است بدانید برای سرمایه گذاری استان کبک به مدرک زبان سطح بالا احتیاج ندارید.

همچنین از این طریق می توانید برای خانوادتان هم ویزا بگیرید و اقامت دائم کانادا را کسب کنید. با این روش شما میتوانید از یکسری حقوق و خدمات کانادا هم بهره مند شوید. در نتیجه این روش کیفیت زندگی را بهبود می بخشد و روش بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران می باشد. 

این روش به دلیل وجود نداشتن محدودیت سنی و عدم نیاز به مدرک تحصیلی و مدرک زبان سطح بالا و … برای شما شرایط لازم را فراهم میکند تا به راحتی اقامت دائم را اخذ کنید. در سال اخیر این روش تنها روشی بود که به مدت 3 سال اقامت دائم را به شما می داد.

پرنس ادوارد

برای سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد، شخص سرمایه گذار باید حداقل برای یکبار به این استان رفته باشد. همچنین دارای مدرک زبان آیلتس با نمره 5 و مدرک تحصیلی لیسانس باشد. همینطور فرد باید متناسب با شغلی که در گذشته داشته است یک شغل جدید بنا کند. برای شروع و را اندازی یک کسب و کار جدید 275,000 دلار کانادایی نیاز است.

جالب است بدانید اگر شخص 6 ماه در این استان زندگی کند مبلغ 25,000 دلار کانادایی به آن می دهند. اگر به مدت 1 سال در آنجا بوده باشد مبلغ 50,000 دلار کانادایی به آن شخص برگردانده می شود.

نیوبرانزویک

برای شروع سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک باید به مدت 2 سال در این استان زندگی کرده باشید. همچنینی باید به مبلغ 100,000 دلار کانادایی در حساب بانکی داشته باشید. جالب است بدانید که اگر بخواهید از این استان بروید این مبلغ پول را نمی توانید از حسابتان برداشت کنید.

شما می توانید ویزای کار این استان را اخذ کنید ولی باید تمکن مالی خود را به استان اثبات کنید. همینطور شما باید مدرک آیلتس با نمره 5 را داشته باشید. این را بدانید که از همان ابتدا به شما اقامت دائم داده نمی شود.

بریتیش کلمبیا

اگر می خواهید در بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم اخذ کنید باید مبلغ 400,000 دلار کانادایی داشته باشید. کمترین مبلغ برای سرمایه گذاری در این استان 200,000 دلار کانادایی می باشد. پس از شروع کسب و کارتان، در صورت خوب بودن و درآمدزا بودن کار به شما اقامت دائم داده می شود.

مزیت خوب این استان این می باشد که اگر سرمایه بیشتری داشته باشید میتوانید 1 الی 5 نفر را به همراه خود بیاورید.شروع و اجرا کردن یک کسب و کار در این استان بسیار آسان و راحت می باشد و کسانی که کسب و کاری نوپا دارند و هنوز به صورت چشمگیر رشد نکرده اند با استفاده از این روش می توانند به راحتی و سریع اقامت دائم را اخذ کنند. 

منیتوبا

اگر قصد سرمایه گذاری در استان منیتوبا دارید باید ابتدا 100,000 دلار کانادایی را به دولت بدهید و سپرده بگذارید. در صورتی که کسب و کار موفق و پیشرفته ای داشتید 100 هزار دلار به شما برمی گردانند. این را هم بدانید که در عوض دولت کانادا این امکان را به شما میدهد که به مبلغ 150,000 دلار کانادایی وام دریافت کنید.

شما با سرمایه گذاری در این استان میتوانید اقامت دائم کسب می کنند. این استان  یک سری راه و روش برای کسانی که شرایط لازم را ندارند ولی مهارت برای شروع یک کار جیدید دارند فراهم کردند.

ثبت شرکت

اکثر شرکت هایی که در کانادا تاسیس می شود برای فعالیت استان ها یا برای دولت فدرال کار میکنند.برای ثبت شرکت باید از چند مورد برخوردار باشید که عبارتند از: داشتن طرح تجاری، سرمایه فراوان برای تاسیس شرکت، تمکن مالی برای هزینه های مربوط به شرکت و بعد از راه اندازی کسب و کارتان باید از موقعیت شغلی خود به اداره مهاجرت کانادا گزارش دهید.

البته این را بدانید که شما با ثبت شرکت در همان ابتدا کانادا اقامت دائم کانادا را اخذ نمیکنید. در صورتی که با ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار باعث رشد اقتصاد شوید به شما اقامت دائم داده می شود. شما باید در زمینه فعالیت شرکتتان به مدت 3 سال سابقه کاری داشته باشید و 160 هزار دلار جهت سرمایه گذاری داشته باشید.

خرید ملک 

با توجه به امکانات و شرایط خوب کانادا اکثر افراد تمایل به خرید ملک در کانادا را دارند. برای خرید ملک در کانادا یک سری قوانین و مقررات مخصوص به خود وجود دارد. برخی از شهرهای کانادا شرایط برای افراد مهیا می باشد و محدودیتی برای خرید ملک در نظر نگرفته شده است. یا برخی دیگر از شهرهای کانادا برای خرید ملک شرایط و قوانینی در نظر گرفته شده است. ولی در انتها بهتر است بدانید که با خرید ملک موفق به اخذ اقامت کانادا نمی شوید.

بیشتر بخوانید: قانون جدید منع خرید املاک در کانادا برای خارجی ها

خوداشتغالی

اگر قصد مهاجرت از طریق خوداشتغالی دارید بهتر است بدانید که کانادا در زمینه های مختلفی نیروی کار جذب میکند. پس اگر مهارت خاصی دارید و همینطور تمایل دارید در کانادا زندگی کنید از این روش اقدام کنید. همینطور باید حداقل به مدت 2 سال در آن زمینه مهارت داشته باشید و همینطور از تمکن مالی برخوردار باشید. برای کسب اطلاعات مفید تر و کاملتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کارآفرینی

جهت اخذ این ویزا شما فقط باید توانایی و مهارت کافی داشته باشید. همینطور شما باید تو حرفه ی مدنظرتان سابقه کاری داشته باشید. همینطور از لحاظ مالی باید از شرایط خوبی برخوردار باشید تا از این روش اقامت دائم کانادا را اخذ کنید. بهتر است بدانید که کشور کانادا برای کارآفرینان یک سری قوانین و محدودیت ها در نظر گرفته است. شما طی 2 سال باید کارآفرینی خود را که باعث رشد اقتصادی و استارت یک شغل می شود را به کانادا ثابت کنید. یکی از ویزاهای پرطرفدار برای شروع کارآفرینی در کانادا ویزای C11 کانادا است که می‌توانید با راه‌اندازی یا خرید یک بیزینس در هر جای کانادا ویزای ورود به کانادا را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت و اقامت با خرید ملک، بهترین و ارزان ترین کشورها

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه می گیریم اگر شما علاقه به اخذ اقامت کانادا را دارید و همینطور دارای سرمایه و شرایط مناسب هستید یا برای مثال مدیر شرکت یا مدیر یک کسب و کاری هستید و ایده و طرح جدیدی دارید که باعث رشد اقتصاد کانادا می شود این روش بسیار برای شما مناسب می باشد.

شما باید مدرک زبان و سابقه کاری حداقل 2 سال را داشته باشید. شما با این ویزا می توانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید و از شرایط خوب کانادا بهره مند شوید. سرمایه گذاری در کانادا انواع مختلفی دارد که شما با توجه به شرایط خودتان یکی از روش ها را انتخاب می کنید و برای اخذ ویزا اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا