مهاجرتویزای توریستی

ویزای توریستی انگلستان، راهنمای گام به گام اخذ ویزا

اخذ ویزای توریستی یکی دیگر از روشهای مهاجرت به انگلستان میباشد. افراد به دلیل گردشگری، تفریح، دیدار با اقوام و آشنایان خود با اخذ ویزای توریستی به کشور انگلستان مهاجرت میکنند. کشور انگلستان جزو یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا به حساب می آید. این کشور متشکل از منابع گردشگری و مناظر زیبا و طبیعت های فراوانی میباشد.

انگلستان جزو یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان در بین مهاجران و گردشگران است. البته به غیر از تفریح و دیدار با آشنایان خود میتوانید برای شرکت در همایش ها، شرکت در ماجرای ورزشی، شرکت در آزمون PLAB و OSCE و … از طریق ویزای توریستی به کشور انگلیس مهاجرت کنید.

کیفیت زندگی در انگلستان بسیار بالاست و دارای امکانات و رفاه اجتماعی فراوانی میباشد. شما جهت اخذ ویزای توریستی باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید. بهتر است بدانید با اخذ ویزای توریستی نمی توانید در این کشور مشغول به کار و تحصیل شوید.

2 الی 3 هفته زمان میبرد تا ویزای توریستی شما بررسی شود. شما با اخذ این ویزا میتوانید به مدت 6 ماه در این کشور سکونت داشته باشید. بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزا باید انگلیس را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. در ادامه می خواهیم به بررسی کامل ویزای توریستی، شرایط اخذ ویزا، هزینه اخذ ویزا، مدارک لازم، دلایل ریجکتی ویزا و … بپردازیم.

شرایط و قوانین اخذ ویزا

شما جهت اخذ ویزا توریستی باید از یک سری شرایط و قوانین برخوردار باشید. جهت اخذ ویزا باید از شرایط مالی خوبی داشته باشید. مدت اعتبار ویزای توریستی انگلستان 6 ماه میباشد و بعد از به پایان رسیدن مدت اعتبار ویزا باید این کشور را ترک کنید.

شما باید قصدتان از سفر به انگلستان را به دولت انگلیس ثابت کنید تا آنها مطمئن شوند بعد از به پایان رسیدن اعتبارتان از این کشور خارج می شوید. لازم به ذکر است درخواست ویزای توریستی شما ممکن است بنا به دلایل مختلفی رد شود.

اگر مدارک شما کامل باشد و تمامی مراحل اخذ ویزا را به درستی انجام داده باشید به راحتی میتوانید ویزای توریستی انگلستان را اخذ کنید. در حالت کلی تمدید ویزای توریستی امکان پذیر نمیباشد ولی در صورت داشتن شرایط خاص میتوانید ویزای خود را تمدید کنید

. بهتر است برای اخذ ویزای توریستی دعوتنامه داشته باشید زیرا دعوتنامه یک دلیل محکم جهت اخذ ویزا میباشد. ویزای توریستی انگلستان از انواع مختلفی تشکیل شده است. این ویزاها عبارتند از: ویزای توریستی 6 ماهه، ویزای توریستی 1 ساله، ویزای توریستی 2 ساله، ویزای توریستی 5 ساله، ویزای توریستی 10 ساله که هزینه اخذ هر یک از این ویزاها متفاوت میباشد.

هزینه اخذ ویزا

یکی از مسائل مهم برای افرادی که قصد سفر به انگلستان دارند مسئله هزینه ها میباشد. البته با توجه به متغیر بودن هزینه ها نمیتوان به طور دقیق هزینه ها بیان کرد. هزینه درخواست ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت میباشد. شما جهت اخذ ویزای توریستی باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشید.

هزینه ویزای توریستی برای یک فرد تقریبا 95 پوند میباشد. هزینه ویزای توریستی به مدت  2 سال 361 پوند و ویزای توریستی 5 ساله برای یک شخص 655 پوند ویزای 10 ساله 822 پوند است. شما علاوه بر پرداخت هزینه اخذ ویزا باید هزینه های دیگری مانند: هزینه زندگی، هزینه خوراک و وعده های غذایی، هزینه اقامت، هزینه بلیط و … را بپردازید.

مدارک مورد نیاز

شما برای اخذ ویزای توریستی انگلستان باید یک سری مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا را جمع آوری کنید. سپس باید این مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنید و به سفارت انگلستان تحویل دهید. شما باید با ارائه مدارکی به انگلستان ثابت کنید که بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزا به کشور خود بازمیگردید.

با ارائه یکسری مدارک راحت تر میتوانید ویزای توریستی اخذ کنید که این مدارک شامل فیش حقوقی، گواهی اشتغال، سند ملک و … میباشد. ارائه مدارک کامل یکی از موارد مهم جهت اخذ ویزا میباشد و به شما کمک میکند که ویزای خود را به راحتی اخذ کنید.

این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و کارت ملی
 • 2 قطعه عکس
 • سند ازدواج(در صورت متاهل بودن)
 • فرم درخواست ویزا
 • ارائه پاسپورت های قبلی
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه اسناد جهت سکونت در انگلیس
 • ارائه مدارک شغلی مانند میزان درآمد، رزومه شغلی و …
 • گردش حساب بانکی در 6 ماه اخیر
 • ارائه برنامه سفرتان( تاری سفر، مکان هایی که قصد بازدید آنها را دارید و …)
 • ارائه دعوتنامه (در صورت داشتن دعوتنامه)
 • نامه هدف از سفر
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رزرو بلیط رفت و برگشت

مراحل دریافت ویزا

شما جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان باید یکسری مراحل را طی کنید تا موفق به اخذ ویزا شوید. بنا به دلایلی ممکن است ویزای شما رد شود پس در مراحل اخذ ویزا دقت کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. ابتدا باید وارد سایت شوید و نوع ویزای خود را مشخص کنید و حساب کاربری خود را دریافت کنید.

بعد از مشخص کردن ویزا باید مدارک مورد نیاز ترجمه شده به زبان انگلیسی را ارائه دهید. سپس باید در سایت درخواست خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست در سایت باید جهت رزرو کردن وقت سفارت انگلیس اقدام کنید تا اطلاعات خود را ارائه دهید. شما باید هزینه های اخذ ویزا را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

پس از انجام این مراحل شما یک شماره رهگیری در یافت میکنید که میتوانید پروسه ویزای خود را بررسی نمایید. روز مراجعه به سفارت انگلستان باید مدارکتان مانند فرم درخواست ویزا، پاسپورت، شناسنامه و … را به سفارت تحویل دهید.

سپس در سفارت از شما انگشت نگاری میشود و شما باید اثر انگشت خود را ارائه دهید. بهتر است 3 ماه قبل از سفر جهت اخذ ویزا اقدام نمایید. ممکن است به مدت 2 الی 3 هفته زمان ببرد تا مدارک شما بررسی شود.

زمان لازم جهت اخذ ویزا و اعتبار ویزا

شما جهت اخذ ویزا باید یک سری مراحل و فرآیند را به درستی انجام دهید تا موفق به اخذ ویزا توریستی شوید. بهتر است 3 ماه قبل از سفر به انگلستان جهت اخذ ویزا اقدام کنید. پس از درخواست ویزا و ارائه مدارک به سفارت انگلستان به مدت 2 الی 3 هفته زمان جهت بررسی مدارک و شرایطتان صرف می شود. تقریبا 40 الی 50 روز زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود.

مدت اعتبار ویزای توریستی انگلستان 6 ماه میباشد و به مدت 6 ماه میتوانید در این کشور بمانید. همانطور که میدانید ویزای توریستی انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع ویزا، مدت اعتبار آن متفاوت میباشد. شما میتوانید ویزای بلند مدت 2، 5، 10 ساله دریافت کنید ولی فقط میتوانید به مدت 6 ماه در سال در این کشور حضور داشته باشید.

شرایط تمدید ویزا

شما با اخذ ویزای توریستی انگلستان در اصل باید بعد از به پایان رسیدن اعتبار ویزا، انگلیس را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. اکثر توریستان میخواهند بدانند آیا راهی برای تمدید ویزا وجود دارد یا خیر؟ بهتر است بدانید در شرایط خاص میتوانید اعتبار ویزای خود را تمدید کنید. یکی از شرایط مهم جهت تمدید اعتبار این است که مدت اعتبار ویزای شما کمتر از 6 ماه باشد.

البته بنا به دلایلی مانند داشتن بیماری خاصی و تحت درمان بودن توسط پزشک های انگلیس میتوانید ویزای خود را به مدت 6 ماه دیگر تمدید کنید. البته باید به دولت انگلیس ثابت کنید که تحت درمان هستید. جهت تمدید اعتبار ویزای توریستی باید به صورت آنلاین اقدام کنید و اطلاعات بیومتریک خود را دوباره ارائه دهید.

علت رد شدن ویزا

همانطور که میدانید ممکن است بعد از بررسی مدارکتان، بنا به دلایل مختلفی با اخذ ویزای توریستی شما مخالفت کنند که در این صورت درخواست ویزای شما رد میشود. در صورتی که مدارک شما کامل باشد و یا دارای دعوتنامه باشید ویزای شما ریجکت نمیشود. یکی از دلایل مهم جهت رد شدن درخواست شما کامل نبودن مدارکتان است.

سایر علل رد شدن ویزای توریستی عبارتند از:

 • پرداخت نکردن هزینه های ویزا
 • نداشتن تمکن مالی
 • ارائه مدارک ناقص یا تقلبی
 • ارائه نکردن اطلاعات درست در فرم درخواست ویزا
 • اشتباه انتخاب کردن نوع ویزا
 • کم بودن اسناد مورد نیاز
 • عدم مراجعه در تاریخ مشخص شده
 • ارائه نکردن دلیل کافی و عدم اثبات جهت بازگشت به کشور خود
 • نداشتن هدف از سفر و عدم توانایی در اثبات هدف
 • نداشتن اعتبار پاسپورت

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم یکی دیگر از راههای مهاجرت به انگلیس اخذ ویزای توریستی میباشد. افراد به دلیل تفریح، گردشگری، دیدار با اقوام و آشنایان خود با اخذ ویزای توریستی به انگلیس مهاجرت میکنند. مدت اعتبار این ویزا 6 ماه میباشد.

بعد از به پایان رسیدن اعتبارتان باید از انگلیس خارج شوید. بهتر است بدانید با اخذ ویزای توریستی نمیتوانید در انگلستان مشغول به کار و تحصیل شوید.ویزای توریستی انگلستان از انواع مختلفی تشکیل شده است که هزینه اخذ هر یک از این ویزاها متفاوت میباشد. برای مثال هزینه اخذ ویزا برای یک فرد 95 پوند است.

در حین درخواست اخذ ویزا بسیار دقت کنید و مدارکتان را کامل ارائه دهید تا درخواست شما ریجکت نشود. درخواست اخذ ویزای شما ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند نداشتن اعتبار پاسپورت، نداشتن گواهی تمکن مالی و … رد شود. در صورت داشتن شرایط خاص میتوانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا