مهاجرتویزای تولد

ویزای تولد سوئد، شرایط اخذ اقامت هزینه تولد در سوئد

ویزای تولد سوئد یکی دیگر از روشهای مهاجرت به سوئد میباشد. کشور سوئد جزو کشورهای پرطرفدار در جهان محسوب میشود. سالانه افراد زیادی به دلیل امکانات و رفاه اجتماعی سوئد به این کشور مهاجرت می کنند. سوئد کشوری مرفه و ثروتمندی میباشد و هزینه زندگی در این کشور بالا بوده است.

نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین می باشد. کیفیت زندگی در سوئد بسیار بالاست.شما از رفاه اجتماعی و امکانات زندگی بالا و خدمات دیگر بهره مند می شوید. به همین دلایل افراد علاقه بسیار زیادی به تولد فرزندشان در سوئد دارند. کشور سوئد از قانون خون پیروی می کند.

قانون خون به این معناست که فرزند در صورتی تابعیت و اقامت سوئد را اخذ می کند که یکی از اعضای والدینش تابعیت و اقامت سوئد را داشته باشد در این صورت فرزند هم جزو شهروندان سوئد محسوب می شود.

پس اگر قصد دارید با تولد فرزند خودتان تابعیت این کشور را اخذ کنید بهتر است بدانید که این کار بی فایده است. زیرا کشور سوئد از قانون خون پیروی میکند. در ادامه به بررسی دقیق تر ویزای تولد سوئد، شرایط و قوانین آن، تولد فرزند با ویزای توریستی، مزیت اخذ ویزا و … میپردازیم.

آشنایی با قانون خاک و خون

همانطور که در بالا بیان کردیم در کشور سوئد دو قانون خاک و خون وجود دارد اما کشور سوئد تنها از قانون خون پیروی می کند. در اینجا هر دو مفهوم اصل خاک و خون را برای شما بیان می کنیم تا اطلاعات کافی در مورد این دو اصل بدست آورید.

قانون خاک به این معناست که افراد در خاک هر کشوری باشند در آسمان و زمین هر کشور و یا در محدوده ی آن کشور باشند و فرزند آنها در آنجا متولد شود طبق اصل خاک، فرزند آنها شهروند آن کشور محسوب می شود و تولد فرزند اصلا به  تابعیت خانواده ربطی ندارد.

قانون خون به این معناست که هر یک از اعضای خانواده تابعیت و شهروند هر کشوری را داشته باشد برای فرزند آنها هم تابعیت همان کشور تعلق می گیرد و جزو شهروندان همان کشور به حساب می آیند.

شرایط و قوانین ویزا

کشور سوئد از قانون خون پیروی میکند و اخذ تابعیت از طریق اصل خون میباشد. پس با تولد فرزند در سوئد، والدین نمیتوانند تابعیت و اقامت سوئد را اخذ کنند و تولد فرزند هیچ تاثیری روی تابعیت والدین ندارد. برای تولد فرزند و اخذ تابعیت برای فرزندتان باید یکی از اعضای والدین تابعیت و اقامت سوئد را اخذ کنند.

در صورتی که شما اقامت سوئد را دارید و فرزندتان به دنیا آمده است باید مجوز اقامت برای فرزندتان اخذ کنید. پاسپورت کشور سوئد دارای اعتبار بالایی میباشد. رتبه بالای پاسپورت سوئد نشان دهنده میزان اعتبار این کشور بوده است.البته یکسری شرایط و قوانین وجود دارد که در زیر برایتان بیان میکنیم.

در صورتی که فرزند بعد از اول آوریل 2015 متولد شود:

 • اگر یکی از والدین پاسپورت و تابعیت سوئد را اخذ کرده باشند، فرزند هم تابعیت سوئد را دریافت می کند. بدون توجه به اینکه نوزاد در کجا به دنیا آمده باشد.

در صورتی که فرزند شما قبل از آوریل 2015 و بعد از جولای 2001 متولد شود:

 • فرزند متولد شده از مادر سوئدی، همیشه تابعیت و پاسپورت سوئد را اخذ میکند.
 • اگر پدر سوئدی باشد و خارجی باشد، در صورتی که فرزند در سوئد متولد شود، تابعیت سوئد را اخذ میکند.
 • اگر تابعیت پدر و مادر سوئدی باشد و نوزاد خارج از خاک سوئد به دنیا آمده باشد باز هم تابعیت و پاسپورت سوئد را دریافت میکند.
 • در صورتی که یک زن خارجی و یک مرد سوئدی که ازدواجشان به ثبت نرسیده است، فرزندی را در خارج از خاک سوئد به دنیا بیاورند، فرزند پاسپورت سوئد را اخذ نمیکند. اگر همان زن خارجی و مرد سوئدی بعدا ازدواج کنند و سن فرزند کمتر از 18 باشد، وی امکان دریافت تابعیت و پاسپورت سوئد را دارد.

تولد فرزند با ویزای توریستی

اگر قصد دارید با تولد فرزند تابعیت و اقامت برای خود و فرزندتان اخذ کنید بهتر است بدانید سوئد از قانون خون پیروی می کند. شما با اخذ ویزای توریستی سوئد و تولد فرزند در سوئد موفق به اخذ تابعیت برای خودتان و فرزندتان نمی شوید. اگر در زمان سفرتان در سوئد فرزندتان متولد شود تابعیت والدین خود را دریافت می کند.

اگر والدین فرزند شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشند و با اخذ ویزای توریستی به کشور سوئد مهاجرت کرده اند باید برای اقامت فرزندشان مجوز دریافت کنند.

در صورتی که به خاطر یکسری مسائل والدین اقامت خود را تغییر دادند و قصد زندگی در سوئد را دارند در این صورت فرزند آنها بعد از گذشت 5 سال زندگی در سوئد اقامت و تابعیت این کشور را میتوانید اخذ کنید. بهتر است بدانید شما با تولد فرزند در سوئد نمیتوانید پاسپورت سوئد را اخذ کنید. 

هزینه تولد و زایمان

یکی از ملاک هایی که برای تمامی افراد بسیار مهم می باشد هزینه های تولد و زایمان بوده است. در ابتدا بهتر است بدانید با توجه به تغییرات در قیمت ها و ارز نمیتوان قیمت دقیقی را بیان کرد. بسیاری از افراد علاقه بسیار زیادی به این موضوع دارند که فرزند خود را در کشور سوئد به دنیا بیاورند.

بهتر است مراقبت های قبل از زایمان در بیمارستان های سوئد تقریبا رایگان بوده است. اگر شما اقامت دائم سوئد را داشته باشید و هنگام تولد فرزندتان مجوز اقامت را ارائه دهید هزینه های زایمان کمتر می شود.

هزینه زایمان و تولد فرزند در سوئد تقریبا نزدیک به 9/000 دلار میباشد. البته لازم به ذکر است هزینه زایمان برای افرادی که مالیات نمی پردازند و یا افراد خارجی که اقامت سوئد را اخذ نکردند بسیار زیاد می باشد. هزینه روزانه در بیمارستان های سوئد نزدیک به 13 دلار می باشد.

مدارک مورد نیاز

ابتدا برای اخذ ویزای تولد باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. شما باید یکسری مدارک مورد نیاز را باید جمع آوری کنید. سپس باید این مدارک را به زبان سوئدی ترجمه کنید. سپس باید به اداره مهاجرت کشور سوئد تحویل دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تولد عبارتند از:

 1. شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. پاسپورت معتبر
 4. عکس
 5. ارائه مدارک و مجوز اقامت(جهت اثبات اخذ اقامت دائم سوئد)
 6. نامه عدم سوء پیشینه
 7. گواهی اشتغال
 8. نامه جهت اثبات تمکن مالی
 9. گواهی تولد
 10. سند ازدواج پدر و مادر
 11. سند طلاق( در صورت طلاق پدر و مادر)
 12. مدرک زبان

مزایای اخذ ویزا و زندگی در سوئد

کشور سوئد و زندگی در این کشور از مزیت های فراوانی تشکیل شده است. شما با داشتن اقامت دائم سوئد میتوانید مشغول به کار شوید و از موقعیت های شغلی زیادی بهره مند شوید. با تولد فرزندتان و اخذ تابعیت و اقامت سوئد از تمامی حقوق شهروندان سوئد بهره مند می شوید.

در این صورت فرزندتان میتواند به صورت رایگان در بهترین دانشگاه های سوئد مشغول به تحصیل شود. سوئد دارای سیستم آموزشی پیشرفته و برتری میباشد. در آینده فرزندتان میتواند در سوئد مشغول به کار شود.

در صورت داشتن اقامت و تابعیت این کشور میتوانید پاسپورت سوئد را اخذ کنید. نرخ بیکاری در سوئد بسیار پایین می باشد. از طرف دیگر شما و فرزندتان از خدمات درمانی خوب و رایگان این کشور بهره مند می شوید.

حقوق و درآمد ماهیانه در سوئد نسبت به سایر کشورهای جهان بالا می باشد. سوئد دارای اقتصاد پیشرفته و پویایی است. کیفیت زندگی در سوئد بسیار خوب میباشد. به خاطر همین دلایل افراد علاقه بسیار زیادی به مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور را دارند.

تابعیت دوگانه

تابعیت دوگانه یا همان دو تابعیتی به این معناست که یک فرد دارای دو تابعیت از کشورهای مختلف میباشد. اگر کشوری در صورت داشتن تابعیت شما را به عنوان شهروند بپذیرد و به شما تابعیت بدهد در این صورت شما دارای تابعیت مضاعف هستید. جالب است بدانید کشور سوئد از قانون تابعیت دوگانه یا دو تابعیتی پیروی میکند.

شهروندان کشور سوئد میتوانند علاوه بر تابعیت کشور سوئد، تابعیت کشور دیگری را هم اخذ کنند. البته افرادی که از سایر کشورهای جهان به کشور سوئد مهاجرت میکنند میتوانند تابعیت قبلی خود را حفظ کنند و در کنار آن تابعیت کشور سوئد را هم اخذ کنند. پس در کشور سوئد داشتن دو تابعیت هیچ اشکالی ندارد و مشکلی برای شما پیش نمی آید.

شرایط حقوقی و قانونی تولد

همانطور که میدانید کشور سوئد از قانون خون پیروی میکند. در صورتی فرزند تابعیت سوئد را اخذ میکند که یکی از والدین آن تابعیت و اقامت سوئد را داشته باشند. اگر با تولد فرزند در سوئد قصد دارید خودتان تابعیت و اقامت سوئد را اخذ کنید بهتر است بدانید این کشور برای این امر توصیه نمیشود.

البته لازم به ذکر است در یک سری شرایط خاص فرزند میتواند تابعیت سوئد را اخذ نماید. مثلا زمانی که تابعیت پدر و مادر مشخص نباشد در این صورت با تولد فرزند، فرزند تابعیت سوئد را اخذ میکند.

بعد از تاریخ 1 آپریل 2015 هر کودکی به دنیا بیاید و اگر هنگام تولد والدین فوت کنند باز هم فرزند تابعیت سوئد را اخذ می کند. افرادی که تابعیت کشور سوئد را دارند یکسری آثار حقوقی دارند که در زیر به بررسی آنها می پردازیم.

آثار حقوقی سوئد عبارتند از:

 • امکان شرکت در انتخابات به منظور رای دادن به شرط رسیدن به سن قانونی.
 • امکان شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدا یا نامزد.
 • حق شرکت در رفراندوم.
 • در صورت رای به اخراج از سوئد، حق دارند از اخراج شدن خود با طرح دعوی در دادگاه های سوئد دفاع و جلوگیری نمایند.
 • مردان دارای تابعیت سوئد موظف به انجام خدمت نظام وظیفه می باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه میگیریم ویزای تولد یکی دیگر از راههای مهاجرت به سوئد میباشد. کشور سوئد از قانون خون پیروی میکند. قانون خون به این معناست که در صورتی که یکی از اعضای والدین اقامت و تابعیت سوئد را اخذ کرده باشد با تولد فرزند، فرزندشان هم میتواند تابعیت این کشور را اخذ کند.

کیفیت و امکانات زندگی در سوئد بسیار بالاست. فرزندتان در سوئد میتوانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند. بهتر است بدانید هزینه مراقبت های قبل از زایمان برای افراد رایگان می باشد. البته برای افرادی که اقامت دائم سوئد را دارند هزینه زایمان کمتر بوده است.

شما با اخذ ویزای توریستی و تولد فرزند در سوئد نمیتوانید برای فرزندتان تابعیت اخذ کنید. کشور سوئد از تابعیت دوگانه پیروی میکند. بهتر است بدانید پاسپورت کشور سوئد از اعتبار بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا