مهاجرتویزای پناهندگی

پناهندگی نروژ، معرفی کیس های پناهندگی

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی یکی از پرخطر ترین و دشوارترین روشهای مهاجرت به نروژ می باشد. پناهندگی در این کشور از شرایط و قوانین خاصی برخوردار است. در همین ابتدا بهتر است بدانید برای مهاجرت روش پناهندگی مناسب نمی باشد. لازم به ذکر است در پروسه پناهندگی ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما پیش آید و جان و مال شما در خطر بیفتد.ما این روش مهاجرتی را به شما توصیه نمی کنیم. در ادامه به بررسی شرایط پناهندگی نروژ، معایب پناهندگی، بررسی انواع کیس های پناهندگی، مراحل درخواست پناهندگی، دلایل ریجکتی درخواست و … می پردازیم. 

شرایط و قوانین پناهندگی

هر کشوری جهت پذیرش پناهندگان از شرایط خاصی پیروی می کنند. پناهندگان افرادی هستند که در کشور خود به خاطر دلایلی مانند مذهب، جنگ، اجتماع، سیاست و … مورد حمله و آزارهای فراوانی قرار می گیرند. به همین دلیل پناهندگان مجبور به پناهندگی در نروژ می شوند. این کشور امکانات و مزایای فراوانی برای شهروندان خود فراهم می کنند به همین دلیل افراد علاقه بسیار زیادی به زندگی در این کشور دارند.

شما میتوانید در سایت پناهندگان نروژ اطلاعات خود را ثبت کنید و درخواست کمک کنید. بهتر است بدانید دلیل پناهندگی شما باید منطقی باشد و به دولت این کشور ثابت شود که شما در کشور خود مورد آزار و اذیت فراوانی قرار گرفته اید. هنگام ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید.

در هنگام بررسی مدارکتان باید در کمپ های مخصوص پناهندگان زندگی کنید. ابتدا به شما یک مجوز اقامت 3 ساله ارائه می گردد و بعد از گذشت 3 سال میتوانید اقامت دائم را اخذ کنید. با اخذ اقامت دائم این کشور می توانید مشغول به کار و تحصیل شوید و از حقوق شهروندان این کشور برخوردار می شوید.

مراحل درخواست پناهندگی

جهت اقامت در این کشور به عنوان پناهنده باید پروسه مراحل پناهندگی نروژ را طی کنید. ممکن است زمان زیادی صرف مراحل درخواست پناهندگی شود. هنگام ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی خود را به آفیسرهای این کشور اعلام کنید. البته شما می توانید از طریق سایت پناهندگان نروژ درخواست حمایت کنید. سپس باید مدارک و اسناد شخصی مورد نیاز را به اداره مهاجرت تحویل دهید. آفیسرها باید مدارک و دلیل پناهندگی شما را بررسی کنند که در این مدت باید در کمپ های مخصوص پناهندگان زندگی کنید.

بعد از بررسی مدارکتان زمانی را برای مصاحبه با شما تعیین می کنند که در روز مصاحبه باید دلیل پناهندگی خود را بیان کنید سپس باید مراحل انگشت نگاری انجام دهید. بهتر است بدانید شما باید یکسری آزمایشات انجام دهید و گواهی سلامت اخذ کنید. در این کشور سازمانی به نام NOAS وجود دارد که از پناهندگان این کشور حمایت می کنند. در صورت تایید مدارکتان می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و مشغول به کار و تحصیل شوید. ابتدا اقامت 3 ساله اخذ میکنید بعد از گذشت 3 سال اقامت دائم را دریافت می کنید.

ورود قانونی و غیرقانونی پناهندگی

جهت مهاجرت به نروژ هر دو روش پناهندگی با ورود قانونی و غیرقانونی وجود دارد. در مهاجرت غیرقانونی، پناهندگان از طریق مرز زمینی یا از طریق دریا به این کشور مهاجرت می کنند. در روش پناهندگی غیرقانونی ممکن است خطرات و خسارت مالی و جانی برای شما اتفاق بیفتد.

در پناهندگی قانونی افراد با اخذ ویزای توریستی به این کشور مهاجرت می کنند. هنگام ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی خود را به اداره پلیس اعلام کنند. پس از بررسی مدارک و شرایطتان، در صورت تایید شرایط میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

عوامل رد شدن درخواست پناهندگی

همانطور که در بالا بیان کردیم ممکن است درخواست پناهندگی شما بنا به دلایل مختلفی رد شود و شما مجبور به بازگشت به کشور خود شوید. در زیر تمامی دلایلی که ممکن است درخواست پناهندگی شما رد شود را ذکر می کنیم تا مشکلی برای درخواست پناهندگی شما پیش نیاید.

دلایل رد شدن درخواست پناهندگی عبارتند از:

 • کامل نبودن مدارک
 • تناقض داشتن مدارک
 • عدم رعایت با قانون دوبلین
 • عدم تایید درخواست پناهندگی
 • برخورداری از سابقه کیفری
 •  تاخیر در درخواست پناهندگی
 • ثبت اطلاعات شخصی در سایر کشورها و …

معایب ویزای پناهندگی

مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی یک روش پرخطر و دشواری است. در حین مسیر ممکن است خطرات ناگواری برای شما رقم بخورد. برای مثال اگر از طریق دریا به این کشور مهاجرت کنید ممکن است در حین مسیر افراد سودجو به شما حمله کنند و اموال شما را غارت کنند و یا ممکن است در دریا غرق شوید و خطر مرگ برای شما اتفاق بیفتد.

هنگام ورود به این کشور شما باید برای مدتی در کمپ های پناهندگان زندگی کنید. این مکان ها از نظر بهداشت، مکان های مناسبی نمی باشد و ممکن است شما به بیماری خاصی مبتلا شوید. به صورت کلی پناهندگی نروژ یک روش غیرقانونی می باشد ممکن است کیس پناهندگی شما مورد قبول دولت این کشور نباشد و درخواست شما رد شود و مجبور به بازگشت به کشور خود شوید.

انواع کیس های پناهندگی

مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی متشکل از کیس های پناهندگی مختلفی می باشد. هر یک از کیس های پناهندگی نروژ دارای شرایط و و قوانین خاصی دارند. شما به عنوان یک پناهنده می توانید با توجه به شرایطتان یکی از کیس های زیر را انتخاب کنید.

انواع کیس های پناهندگی عبارتند از:

 • پناهندگی سیاسی
 • پناهندگی مذهبی
 • پناهندگی اجتماعی
 • پناهندگی نژادی
 • پناهندگی جنسی
 • پناهندگی جنگی

بیشتر بخوانید: بهترین کیس پناهندگی جهت مهاجرت

سخن پایانی مجله مهاجرت

با توجه به مطالب بالا نتیجه می گیریم به صورت کلی این کشور جهت زندگی کشوری مناسب می باشد زیرا از امکانات و مزایای فراوانی برخوردار است. پناهندگی در نروژ جزو روش های مهاجرتی پرخطر و دشواری می باشد و ممکن است اتفاقات و خسارت های زیادی برای شما رقم بخورد.

شما هنگام ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید و برای مدتی در کمپ های پناهندگان زندگی کنید. ابتدا اقامت 3 ساله اخذ می کنید و پس از گذشت 3 سال می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. به دلیل اینکه ممکن است جان و مال شما در خطر بیفتد این روش مهاجرتی را به شما توصیه نمی کنیم و هدف مجله مهاجرت از انتشار این مطلب بالا بردن سطح آگاهی شما در زمینه پناهندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا